DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Awatar użytkownika
a.d.
Posty: 458
Rejestracja: 1 maja 2011, o 08:39
Odbiornik: Optic SLOTH Combo plus, Ferguson FT-8100, Cabletech URZ0083Q
Instalacja antenowa: siatka+SWA-9701 pol.V siatka+LNA-177 pol.V
Nadajnik - obiekt nadawczy: (PL)-Przehyba / G.Sw.Marcina (SK)-Kotnik

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: a.d. »

Stefan_KR pisze:Jesteś pracownikiem UKE to miej odwagę "wziąć na klatę" po męsku parę przykrych uwag za wyczyny Urzędu w którym pracujesz.
  • To kim ja jestem to jest moja prywatna sprawa?
Stefan_KR pisze:Nic się nie pokrywa, nie opowiadaj bajek. Póki emisje analogowe trwają nie ma mowy o jakimkolwiek pokrywaniu się bo widownia jest różna co ma bezpośredni wpływ na reklamodawców i przychody TVP.
  • i znowu piszesz bzdury, simulcast o ktorym wspomnialem wyzej dotyczy emisji analogowych programu TVP-2 ktorego pokrycie sygnalem z obiektu Sniezne Kotly odpowiada m/w takiemu samemu pokryciu programu TVP-2 na danym obszarze jakie jest prowadzone z obiektu Nowa Karczma.
  • Wybacz ale dalsza polemika z toba mija sie z celem, dlatego postaram sie juz w dalszych dyskusjach prowadzonych na tym forum nie odpowiadac na twoje stawiane tu bezsensowne argumety i tezy.
edit/ Polskie znaki !!!

ntcdvb

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: ntcdvb »

a.d. pisze:..., simulcast o ktorym wspomnialem wyzej dotyczy emisji analogowych programu TVP-2 ktorego pokrycie sygnalem z obiektu Sniezne Kotly odpowiada m/w takiemu samemu pokryciu programu TVP-2 na danym obszarze jakie jest prowadzone z obiektu Nowa Karczma...
Sygnał TVP2 z RTON Lubań/Nowa Karczma doświetla TSR Działoszyn/Meteo i TSR Bogatynia/G.Wysoka (już samo serwisowanie obiektu Lubań pozbawia sygnału całego obszaru worka Turoszowskiego) nie wiem czy nie TSR Zgorzelec/ul.Górna.
Ten teren ze względu na specyfikę ukształtowania terenu nie jest pokryty sygnałem MUX1 i nie mają dostępu do TVP2.
Wyłączenie analogowego TVP2 z Lubania bez zmiany na w/w TSR pozbawi możliwości odbioru.
Nie wiem, dlaczego te TSR są zaopatrywane przez sygnał analogowy z RTON Lubań/Nowa Karczma a nie z RTON Jelenia Góra/Śnieżne Kotły, ale przypuszczam, że jest to problem techniczny (ukształtowanie terenu) podobnie jak przy MUX1?
Twoja opinia „odpowiada m/w takiemu samemu pokryciu” i tu właśnie to m/w robi największą różnicę.
Nic nie wiadomo, co i jak będzie dalej.
A szkoda, bo jasne określenie, że emisja TVP2 zmieni kanał emisji lub zostanie wyłączona zakończyłaby te całe spekulacje.
Bo może się okazać, że MUX2 będzie i TSR zostaną przełączone na RTON Jelenia Góra/Śnieżne Kotły i nadal będzie pełne pokrycie TVP2.

Żadna praca nie hańbi - nawet w polskim urzędzie.

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1363
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: DanielK »

W obszarze worka Turoszowskiego nie ma zasięgu z RTCN Jelenia Góra/Śnieżne Kotły, za to jest zasięg z RTON Lubań/Nowa Karczma. W Bogatyni i okolicach DVB-T jest ale tylko czeskie i niemieckie ;)
Nie bez powodu wybudowano RTON Lubań/Nowa Karczma.

ntcdvb

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: ntcdvb »

Co za bzdura.
Znam osoby w Bogatyni, co łapią MUX1 z RTON Jelenia Góra/Śnieżne Kotły.
Kwesti gdzie mieszkasz i jak wysoko możesz zamontować antene :!:

A skoro nie odbiera się JG/ŚK to dlaczego ludzie oglądają analogowy Polsat na k.47 679,25 MHz :?: ;)

Nawet pomiar UKE wprawiłby w zdumienie pewnych niedowiarków.
Kwestia miejsca pomiarowego ;)

Stefan_KR
Posty: 272
Rejestracja: 2 sierpnia 2011, o 21:32

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: Stefan_KR »

ntcdvb pisze: Sygnał TVP2 z RTON Lubań/Nowa Karczma doświetla TSR Działoszyn/Meteo i TSR Bogatynia/G.Wysoka (już samo serwisowanie obiektu Lubań pozbawia sygnału całego obszaru worka Turoszowskiego) nie wiem czy nie TSR Zgorzelec/ul.Górna.
Ten teren ze względu na specyfikę ukształtowania terenu nie jest pokryty sygnałem MUX1 i nie mają dostępu do TVP2.
Wyłączenie analogowego TVP2 z Lubania bez zmiany na w/w TSR pozbawi możliwości odbioru.
Daniel Kucharski pisze:W obszarze worka Turoszowskiego nie ma zasięgu z RTCN Jelenia Góra/Śnieżne Kotły, za to jest zasięg z RTON Lubań/Nowa Karczma.
No tylko, że kolegę @a.d. z UKE to mało obchodzi, a może brak Urzędowi odpowiedniej wiedzy o tym co dzieje się w terenie? Z za biurka łatwo "pokrywa się" sygnałem tereny, ale jaki jest tego skutek - właśnie widać.
a.d. pisze:Wybacz ale dalsza polemika z toba mija sie z celem, dlatego postaram sie juz w dalszych dyskusjach prowadzonych na tym forum nie odpowiadac na twoje stawiane tu bezsensowne argumety i tezy.
Nie wybaczam tego rodzaju arogancji, szczególnie od urzędnika na którego pensję ja co miesiąc odprowadzam z ciężko zarobionych pieniędzy. Już kilkukrotnie wskazano przykłady niekompetencji i "oderwania od rzeczywistości" urzędu więc miast się pysznić warto zaczerpnąć wiedzy od ludzi, dla których (przynajmniej teoretycznie) pracujecie.

ntcdvb

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: ntcdvb »

Nie wiem, czy kolego a.d. jest pracownikiem UKE, ale na pewno wnosi dużo do dyskusji i jego wiedza jest bardzo wiarygodna.

:idea: Tym rejonem powinien zająć się Marcin Woźniak (Dyrektor-Delegatura UKE we Wrocławiu)50-449 Wrocław, ul. Romualda Traugutta 1/7

Na pewno nie jest dobre wylewanie żalu i złości na ludzi, co mają odwagę i często polemizują z nami(odbiorcami). Jedynym przedstawicielem nadawców jakiego widzę na tym forum jest Tomasz Berezowski - Dyrektor Departamentu Technologi w TVN S.A. i chwała mu za to. :!:

:arrow: Wiele razy na tym forum Emitel tłumaczy, kto jest operatorem multipleksu a kto operatorem technicznym, zobacz ilu nadal tego nie pojmuje.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: Jarosław Bałuka »

Na forum są obecni przedstawiciele Nadawców, w szczególności panowie z TVN, Polsatu, ATM, TV4. Jeśli oprócz nas pojawiają się na forum przedstawiciele innych firm czy instytucji to tylko cieszyć się, że w naszych skromnych progach znajduje się miejsce do merytorycznej dyskusji :)

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: belzebiusz »

ntcdvb pisze:Jedynym przedstawicielem nadawców jakiego widzę na tym forum jest Tomasz Berezowski - Dyrektor Departamentu Technologi w TVN S.A. i chwała mu za to. :!:
Na pewno jest też przedstawiciel Polsatu - Adam Brodziak.

Bartt

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: Bartt »

Niestety, ale brak jest na forum przedstawiciela największego nadawcy czyli TVP - a szkoda, bo to od ich decyzji wiele zależy, także w przypadku tego obiektu nadawczego ;).

ntcdvb

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: ntcdvb »

A na kogo liczysz?
Stanisław Jekiełek , Grzegorz Borowiec, Henryk Cichecki , Tadeusz Kowalski , Juliusz Braun , Bogusław Piwowar , Marian Zalewski?

eter
Posty: 1298
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: eter »

Dyskusja rozwinęła się w temacie przedstawicieli nadawców i tak dalej.
Ja natomiast chciałbym wyraźnej odpowiedzi na proste pytanie KIEDY????? będzie coś wiadomo konkretnie na temat startu MUXU2 ze Śnieżnych Kotłów, bo odpowiedzi w stylu czekać, niedługo i tym podobne, mnie osobiście już denerwują. Jak nie było odbioru TVN tak nie ma.
Przecież wystarczy powiedzieć na przykład po 15 listopada i wtedy wiem, co powiedzieć niecierpliwcom, których zapewniałem ( w oparciu o informacje tutaj właśnie na forum podawane ), że będzie do połowy października. Teraz wiemy już że nie, ale czy tak trudno podać kolejny termin. Bo jeśli takowego nie ma jeszcze w ogóle to nie zabardzo ja to rozumiem i nie specjalnie dobrą opinię wystawia to wszystkim po kolei instutucją odpowiedzialnym za wdrażanie DVB-T na tym wykluczonym terenie.

ntcdvb

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: ntcdvb »

JaroslawMroczkowski pisze:Czekamy na możliwość włączenia emisji MUX-2.
Będzie się to wiązało ze zmianami w innych emisjach, więc w temat zaangażowani są Nadawcy, których te zmiany będą dotyczyć. Więcej informacji wkrótce...
Na razie przyszło nam tylko czekać :cry:

Nie wierze, że ktoś poda jakiś termin, bo im użytkownicy zarzucą, że terminu niedotrzymani. :(

Musimy oczekiwać wpisu przedstawiciela emitela o uruchomieniu emisji.

Można tylko sprawdzać czy jeszcze jest TVP2 na k.37.

Awatar użytkownika
SAT-COM
Posty: 409
Rejestracja: 8 lipca 2011, o 01:46
Odbiornik: Ferguson Ariva 120 Combo
Instalacja antenowa: Obecnie testowane ATX-91 VHF 5 elementowa + miernik DIGISAT PCM-1200
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dolnośl.+Czechy+Sachsen

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: SAT-COM »

Zakończyła się już przebudowa systemu antenowego na Śnieżnych Kotłach ?
Ktoś wie na czym polegały zmiany ?
Pytam dlatego iż udało mi się wyłapać sygnał K 48 w okolicy Kudowy w miejscu w którym go nigdy nie było.
Teraz się zastanawiam czy z powodów technicznych czy to dobroczynny wpływ tropo.

Wiking

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: Wiking »

eter pisze:Ja natomiast chciałbym wyraźnej odpowiedzi na proste pytanie KIEDY????? będzie coś wiadomo konkretnie na temat startu MUXU2 ze Śnieżnych Kotłów, bo odpowiedzi w stylu czekać, niedługo i tym podobne, mnie osobiście już denerwują.
Oficjalny termin to 31 grudnia 2013 i z tego można rozliczać EmiTel czy operatów multipleksu. :)

ntcdvb

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: ntcdvb »

To nie żaden termin oficjalny :!:
:arrow:
Art. 3 pkt 2 ustawy z dnia 30 czerwca 2011 r. o wdrożeniu naziemnej telewizji cyfrowej (Dz. U. 2011, Nr 153, poz.903)
zakończenie wdrażania naziemnej telewizji cyfrowej "MUSI" zakończyć się nie później niż do 31 lipca 2013 r..

I to jeśli już jest termin oficjalny i obecnie jedynie obowiązujący.

I po tym terminie można roliczać UKE a nie nadawców. ;)

Wiking

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: Wiking »

ntcdvb pisze:Art. 3 pkt 2 ustawy z dnia 30 czerwca 2011 r. o wdrożeniu naziemnej telewizji cyfrowej (Dz. U. 2011, Nr 153, poz.903)
zakończenie wdrażania naziemnej telewizji cyfrowej "MUSI" zakończyć się nie później niż do 31 lipca 2013 r..
Ten termin został dotrzymany. :) Ostatnie włączenia miały miejsce pod koniec zeszłego roku. Teraz czas na kanały docelowe czyli też Śnieżne Kotły, które nie były przewidziane na okres przejściowy.

ntcdvb

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: ntcdvb »

* Jak został dotrzymany termin skoro jeszcze kilka miesięcy do 31 lipca 2013 i dopiero wyłączenia analogowe i przejście na docelowe kanały i moce wskażą, co i jak działa.

* A tu kolego masz raję ten nadajnik w MUX2 „nie był przewidziany na okres przejściowy” i jest wskazany tylko w emisji docelowej, ale może zauważysz, że przedstawiciel nadawcy i operatora technicznego poinformowali o planowanej emisji dodatkowej a takowe nie były przewidziane w harmonogramach.

Tomasz Berezowski

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: Tomasz Berezowski »

Wszystko wskazuje na to, że MUX-2 z RTCN Śnieżne Kotły zostanie uruchomiony 7-go lub 8-go listopada, na kanale 37.

ntcdvb

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: ntcdvb »

:( Czyli sprawdził się czarny scenariusz :(

Dziękujemy przedstawicielowi POT Sp. z o. o. za info.

:arrow: Czekamy na koniec TV analogowej w Lubuskim :cry:

Tomasz Berezowski

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: Tomasz Berezowski »

Dlaczego czarny? Uruchamiamy wcześniej niż w harmonogramie, dziękujemy TVP za współpracę i udostępnienie kanału.
A co do mojego miejsca pracy, to pracuję w TVN S.A.

Zablokowany