KRUGER & MATZ KM00186

keminona

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: keminona »

Czy nagrany materiał jestem w stanie podzielić - np. mam w jednym kawałku nagrane 2 filmy - a chciałbym mieć 2 osobne pliki.

Czy można edytować nazwę nagranych plików.

To że można nagrywać z 2 różnych MUXów i oglądać równocześnie 3 program z jednego z tych MUXów - potwierdza Pan ????????????

lesz
Posty: 31
Rejestracja: 15 lutego 2012, o 15:17
Odbiornik: Kruger Matz KM000186 twin tuner, Wiwa 90 MC
Instalacja antenowa: antena szerokopasmowa o strukt.logarytmiczno periodycznie dipolowej bez wzmacn
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy 13km, Skrzyczne

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: lesz »

W tunerze nie da się podzielić pliku. Trzeba przegrać na komputer i tam dzielić odpowiednim programem.

Nazwa nagrania w tunerze to domyślnie nazwa kanału. Można ją zmienić.

Jak najbardziej można nagrywać dwa MUXy jednocześnie i oglądać inny program. Odbieram tylko 2 MUXy. Nie wiem jak zachowuje się tuner, gdy są 3 MUXy.

keminona

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: keminona »

A czy można wymusić aby nazwa nagranego materiału była taka jak nazwa programu a nie nazwa kanału. I ta aktualna nazwa ma składnie KANALrrrr-mm-dd - czy inną?

lesz
Posty: 31
Rejestracja: 15 lutego 2012, o 15:17
Odbiornik: Kruger Matz KM000186 twin tuner, Wiwa 90 MC
Instalacja antenowa: antena szerokopasmowa o strukt.logarytmiczno periodycznie dipolowej bez wzmacn
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy 13km, Skrzyczne

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: lesz »

keminona pisze:A czy można wymusić aby nazwa nagranego materiału była taka jak nazwa programu a nie nazwa kanału. I ta aktualna nazwa ma składnie KANALrrrr-mm-dd - czy inną?
Nie da się tak tego zrobić.
Daty nie da się zmienić. Można zmienić tylko nazwę kanału na dowolny tekst. Nagrania są sortowane datami - ostatnie nagranie znajduje się na końcu listy.

keminona

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: keminona »

Ale jaki jest format daty - rrrr-mm-dd czy inny?

lesz
Posty: 31
Rejestracja: 15 lutego 2012, o 15:17
Odbiornik: Kruger Matz KM000186 twin tuner, Wiwa 90 MC
Instalacja antenowa: antena szerokopasmowa o strukt.logarytmiczno periodycznie dipolowej bez wzmacn
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy 13km, Skrzyczne

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: lesz »

Nie pamiętam. Nie mam go przy sobie.

keminona

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: keminona »

Znalazłem pod adresem http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... &start=140 info o KM00186
amstat pisze:
@GUTEK@ pisze:Nie, nie da się podczas nagrywania oglądać filmów z USB.
To dziwne bo w modelu 188 bez problemu podczas nagrywania można oglądać filmy z usb a także poruszać się po menu tunera,w WIWIE mi tego brakuje.
Rozumiem, że dotyczy to filmów AVI - a nie materiałów nagranych przez KM00186???

lesz
Posty: 31
Rejestracja: 15 lutego 2012, o 15:17
Odbiornik: Kruger Matz KM000186 twin tuner, Wiwa 90 MC
Instalacja antenowa: antena szerokopasmowa o strukt.logarytmiczno periodycznie dipolowej bez wzmacn
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy 13km, Skrzyczne

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: lesz »

Dobrze rozumiesz. Nagrania można oglądać. Innych plików na USB - nie.

keminona

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: keminona »

Dzięki za cierpliwość i wyczerpujące odpowiedzi

lellek

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: lellek »

Witam mam pytanie odnośnie KM186 zamieniłem go zamiast arivy T65 i denerwuje mnie skalowanie obrazu do formatu 4:3 nie można ustawić tak żeby obraz był na całym ekranie albo są pasy albo za bardzo rozciąga obraz. W fergusonie była opcja żeby 4:3 było na całym ekranie . Kruger ma do wyboru tylko dwie opcje 4:3PS(pan scan) i 4:3LB (leter box) czy w którejś wersji oprogramowania jest opcja 4:3 na pełen ekran?? Wgrałem najnowsze 1.1.1 i nie poprawili tego

keminona

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: keminona »

Mam podobny problem :-(
A w jaki sposób można przełączyć z klawiszy proporcje ekranu???? W T65 był guziczek a tutaj nie mogę dojść do tego.

Ponadto do czego służą opcje:
- ustawienia systemu | automatyczny tryb czuwania | off
- ustawienia pvr | wyłacz po zakończeniu | on

waniaa

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: waniaa »

Orientujecie się do kiedy będą sprzedawać ten model KM186 .Bo zgodnie z dyrektywą unii europejskiej gdzieś końcem grudnia 2012 wchodzi w życie ustawa o oszczędzaniu energii:
1. Rok po wejściu w życie niniejszego rozporządzenia:
Zużycie energii elektrycznej przez urządzenie w każdym stanie, w którym działa jedynie wyświetlanie statusu lub
informacji, lub w którym działa jedynie funkcja ponownego włączenia w połączeniu z wyświetlaniem statusu, lub
informacji, nie może przekraczać 2,00 W.
2. Cztery lata po wejściu w życie niniejszego rozporządzenia:
Zużycie energii elektrycznej przez urządzenie w każdym stanie, w którym działa jedynie wyświetlanie statusu lub
informacji, lub w którym działa jedynie połączenie funkcji ponownego włączenia w połączeniu z wyświetlaniem
statusu lub informacji, nie może przekraczać 1,00 W.

Czyżby znaczyło to żegnaj KRUGER & MATZ KM00186 <2W w stanie czuwania.
Mam tylko nadzieję że dopracują wystarczająco dobrze do tego czasu soft.

krzysszu

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: krzysszu »

Dlaczego nie wyświetlają się w EPG programy na przełomie dni tzn. zaraz po północy w EPG jest pusto?

kukubara

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: kukubara »

Witam

Czy ktos orientuje sie czy da sie raz na zawsze wylaczyc wyjatkowo
irytujace funkcje KM00186 jak wyswietlanie "powiedomienia o zdazeniu"
gdy zaczyna sie nagrywanie i przelaczanie na kanal na ktorym wlasnie
nagrywanie sie zakonczylo?

Nie wiem kto to wymyslil, ale chyba glowa sie nie poslugiwal ;)

J.

keminona

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: keminona »

Podobnie się dzieje jak oglądasz coś wcześniej nagranego a np. na TVN włącza się nagrywanie.
Przerywa aktualne odtwarzane nagranie.
Jak oglądasz coś wcześniej nagranego a np. na TVN kończy się nagrywanie to również przerywa aktualne odtwarzane nagranie.

I nie daj boże jak masz odtwarzasz 4h program - wtedy szukanie to tragedia - skok 10% to 24 minuty a potem krótkie skoki 30s

kukubara

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: kukubara »

Reasumujac - cholery mozna dostac...

Moze producent to czyta i cos z tym zrobi?
To jest kompletnie absyrdalna funkcjonalnosc...

J.

keminona

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: keminona »

Ponadto do czego służą opcje:
- ustawienia systemu | automatyczny tryb czuwania | off
- ustawienia pvr | wyłacz po zakończeniu | on

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: @GUTEK@ »

Pierwsze wyłącza tuner po określonym czasie bezczynności - nie wiem czy w tym modelu ustawiasz ten czas czy jest sztywno np. 3 godziny.
Drugie wyłącza tuner po zakończeniu zaplanowanego wydarzenia w harmonogramie.

Catz

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: Catz »

Moglibyście napisać jak szybko mniej więcej przełączają się kanały w tym samym i różnym multipleksie? Mam WIWĘ HD-90 i tam trwa to dla mnie stanowczo za wolno.

Kuss
Posty: 4
Rejestracja: 28 października 2012, o 12:47
Odbiornik: Kruger & Matz KM00186

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: Kuss »

@up

u mnie przełączają się dość szybko, nie wiem, które programy są z którego multipleksu, ale nie zauważyłem, żeby któreś przełączały się dłużej

Ja mam z kolei pytanie do forumowiczów, jak zaprogramować w tym modelu nagrywanie?
Przejrzałem instrukcję załączoną do dekodera (zresztą nie do końca zgodną z urządzeniem), również "poprawioną" zamieszczoną w internecie i niestety nie doszedłem jak to zrobić. Umiem jedynie nagrać aktualnie odtwarzany program, z resztą raz nagrało mi przy okazji 0,5h wcześniejszego materiału :shock:

Mam soft nr 107, ale planuję zaktualizować do 111

Zablokowany