WIWA HD-90

Darook

Re: WIWA HD-90

Post autor: Darook »

ptcom pisze: Darook
Kieszeń jest jak rozumuję zasilana osobno i w momencie odpięcia dysku jest on jednak zasilany. No i jak piszesz kieszeń z USB2.
Kieszeń jest zasilana tylko z portu USB.

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: WIWA HD-90

Post autor: bogdanzieba »

ptcom pisze:Bo masz pendiva sformatowanego na Fat32 i dlatego dzieli nagranie. Sformatuj na NTFS a nagranie będzie w 1 pliku.
Dziwna sprawa, bo jak chcę sformatować pendrive Kingstona DT R500 16GB to mogę to jedynie zrobić jako FAT32 lub exFat. Czemu nie mogę jako NTFS?

edit. Już sobie poradziłem, rozwiązanie opisane jest TUTAJ.

hagi

Re: WIWA HD-90

Post autor: hagi »

Witam,

rozważam zakup tego dekodera i mam 3 pytania:
1. Czy po odcięciu zasilania i ponownym podłączeniu tuner pamięta wszystkie ustawienia, kanały itp?
2. Czy po podłączeniu zasilania tuner automatycznie się uruchamia, czy pozostaje w trybie stand-by?
3. Czy można całkowicie wyłączyć wyświetlacz (podczas pracy i w trybie stand-by)?
Pozdrawiam
Hagi

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

1. Tak
2. Uruchamia się
3. Można wyłączyć zegar w standby, ale podczas pracy tylko zmniejszyć jasność. Jak chcesz bez wyświetlacze to masz model HD-85.

tbfvrs
Posty: 9
Rejestracja: 15 października 2012, o 15:26
Odbiornik: WIWA HD-90 NEW!

Re: WIWA HD-90

Post autor: tbfvrs »

Witam

Zakupiłem tematowy tuner niestety po podłączeniu do TV (HDMI do Philips CRT) nie znajduje żadnych kanałów;
Przy wyszukiwaniu ręcznym widać, że zarówno siła jak i jakość są "0";
Moje przypuszczenia są takie, że coś może z instalacją antenową na bloku jest nie tak...
Przy analogu mam tylko TVP 1, 2, INFO i TVN (ogólnie w dobrej jakości);

Próbuję się kontaktować z obsługą instalacji - ciekawe co powiedzą;

Ma ktoś jakiś inny pomysł ?

Pozdro

TomPL
Posty: 92
Rejestracja: 24 października 2011, o 11:58
Nadajnik - obiekt nadawczy: Olsztyn-Pieczewo

Re: WIWA HD-90

Post autor: TomPL »

Twój pomysł jest dobry - 90% instalacji "blokowych" nie jest przystosowana do odbioru sygnału DVB-T

tbfvrs
Posty: 9
Rejestracja: 15 października 2012, o 15:26
Odbiornik: WIWA HD-90 NEW!

Re: WIWA HD-90

Post autor: tbfvrs »

Mam nadzieję, że człowiek, którego numer dostałem z administracji, wyjaśni mi co nieco;

Swoją drogą czego wymaga takie przystosowanie ? Przecież w zasadzie nie ma konieczności zmiany anteny na nową...

DjDarecki

Re: WIWA HD-90

Post autor: DjDarecki »

Tylko do tej anteny jest jeszcze długa droga :)

Mutango

Re: WIWA HD-90

Post autor: Mutango »

tbfvrs pisze: Swoją drogą czego wymaga takie przystosowanie ? Przecież w zasadzie nie ma konieczności zmiany anteny na nową...
Instalacje zbiorcze zazwyczaj są wyposażone w różne systemy filtracji i selektywnego wzmacniania kanałowego. Mówiąc krótko i w uproszczeniu, do końcowych użytkowników docierają tylko te kanały które są potrzebne, natomiast inne kanały są wytłumiane. Ma to swoje zalety związane z unikaniem zakłóceń, ale wadą jest to że przy wszelkich zmianach częstotliwości nadawania, trzeba instalację ponownie dostosować. Czyli w takiej sytuacji jak jest teraz. Ale generalnie nie jest to temat na ten wątek, bo Wiwa HD-90 nic do tego nie ma...

fingerling
Posty: 20
Rejestracja: 19 czerwca 2012, o 08:46
Odbiornik: wiwa hd90

Re: WIWA HD-90

Post autor: fingerling »

Do niedawna nie było z wiwą żadnych problemów ale od jakiegoś czasu jest problem z nagrywaniem i nagrywanymi programami. Otóż, nagrany program urywa się po jakimś czasie,np. w 30 minucie a w informacji jest że trwa ponad godzinę. Ale czas w którym się urywa za każdym razem jest inny. Drugi problem dotyczy nagrywania, jedne zaprogramowane audycje nagrywa, czasem do końca a czasem jak opisałem wyżej przerywa jak i w ogóle nie nagrywa. Mam zaprogramowane kilka programów i ustawione by nagrywały się co tydzień, jeden nie nagra się wcale a drugi nagra, raz cały a raz część.
Mam lipcowy soft , dekoder jest podłączony do telewizora Samsung UE32EH4000 przez HDMI. Pendrive 16GB GoodRam Spotkał się ktoś z takim problemem?
Czy może być za to odpowiedzialny kabel HDMI? Od jakiegoś czasu zmieniłem telewizor ,wcześniej wiwę podłączałem przez EURO i było ok.

Mutango

Re: WIWA HD-90

Post autor: Mutango »

Kabel HDMI do nagrywania nic nie ma. Jest potrzebny tylko przy odtwarzaniu.
A nie masz drugiego pendriva, żeby sprawdzić jak się będzie z innym zachowywać?
Mnie się zdarzyło kilka razy nieoczekiwane przerwanie nagrywania na jednym z pendrivów (nota bene też Goodram), natomiast na drugim pendrivie jeszcze mi się nigdy nie zdarzyło. Mam podejrzenie, że w tym pierwszym może być coś nie tak ze stykami (wyrobione, zaśniedziałe? nie wiem..), nagłe rozłączenie, przerwanie styku podczas nagrywania może mieć taki efekt...

kucyk20

Re: Odp: WIWA HD-90

Post autor: kucyk20 »

tbfvrs pisze:... po podłączeniu do TV (HDMI do Philips CRT)
Podaj mi model tego telewizora, nigdzie nie mogę znaleźć tv crt z hdmi.

Za wiki: CRT (z ang. Cathode-Ray Tube) – oznaczenie kineskopu z działem elektronowym. W języku polskim pod tym słowem przyjęto potoczną nazwę skrótową, synonim dla wyrażenia: monitor CRT – czyli oznaczenie dla modeli monitorów komputerowych, których ekran oparty jest na kineskopie.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: WIWA HD-90

Post autor: m@rtops »

kucyk20 pisze:Podaj mi model tego telewizora, nigdzie nie mogę znaleźć tv crt z hdmi.
ja znalazłem taki ;)
http://[podajemy linki tylko do źródła informacji]/su9i

kucyk20

Re: Odp: WIWA HD-90

Post autor: kucyk20 »

No to klasa :o. Pytanie tylko po co?

quartz

Re: WIWA HD-90

Post autor: quartz »

Jak po co? Skoro ma już te 1080i to po co ma schodzić na 576 przez SCART?

kucyk20

Re: Odp: WIWA HD-90

Post autor: kucyk20 »

Jeżeli podłączasz odbiornik dvb-t do tv crt to gdzieś musi nastąpić konwersja z 1080 na 576 linii, tyle że w takim przypadku dzieje się to w tv. No i transport jest w postaci cyfrowej i bez strat na analogu jak w przypadku scart. Ale to nadal wyświetlanie na kineskopie (576 linii) więcej nie wyda :grin:

DjDarecki

Re: Odp: WIWA HD-90

Post autor: DjDarecki »

kucyk20 pisze:Jeżeli podłączasz do odbiornika crt to gdzieś musi nastąpić konwersja z 1080 na 576 linii,
jesteś pewien? poczytaj o tym TV
ma wiecej niż 576

kucyk20

Re: Odp: WIWA HD-90

Post autor: kucyk20 »

Czytałem i znalazłem informację że jest gotowy do odbioru sygnału HD, lecz nigdzie nie napisali że wyświetla obraz w tych rozdzielczościach. Jak pokażesz mi gdzie napisali że wyświetla więcej niż 576 linii to uwierzę. Zresztą nie ważne, zrobił się off-top. Napisz mi info na PW.

quartz

Re: WIWA HD-90

Post autor: quartz »

Sam zaczynałeś to po co się teraz na PW wycofujesz? :D Ma 1080i. Jeśli wiesz co to znaczy. Znaczy to tylko tyle, że np. TVP 1 czy 2 w HD zobaczy tak samo jak super hiper nowy nabywca plazmy czy LCD. Z przeplotem, owszem ale co to zmienia dla zwykłego widza? :D

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: WIWA HD-90

Post autor: Anduraki »

trochę offtop się zrobił, co do CRT z hdmi to jest to z tym tak, ze wyjątek potwierdza regule, ze większość crt nie ma gniazd hdmi, ale podkreślę sens montowania gniazd w tych wyjątkach: jeśli gniazdo jest to TV musi obsługiwać co najmniej 720p, gdyż hdmi +576i/p jest bez sensu, to tak jakby do porsche wsadzi silnik od trabanta.

Zablokowany