WIWA HD-50

pauloso

Re: WIWA HD-50

Post autor: pauloso »

Udało się rozwiązać sprawę z obrazem, odłączyłem kabel i podłączyłem jeszcze raz do monitora. przy każdej zmienie rozdzielczości trzeba robić to samo. Tylko.. dźwięk. Mam głośniki 5.1 komputerowe czyli 3x jack 3,5 i cinche od głośników do SB jak to podłączyć bo jak podłaczę bezpośrednio głośnik > przejściówka do wiwy, która była dorzucona na cinche to ja głośniej oddycham niż to słychać. Przejściówka z 3.5 na ten mniejszy? (nie wiem nawet ile on ma)

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: WIWA HD-50

Post autor: m@rtops »

pauloso pisze:ja głośniej oddycham niż to słychać
niestety wyjście audio nie jest wzmacniane więc dźwięk nie będzie głośny :(

pauloso

Re: WIWA HD-50

Post autor: pauloso »

to pozostaje przejściówka na 3.5 i wtedy do SB i można szaleć

kucyk20

Re: Odp: WIWA HD-50

Post autor: kucyk20 »

bil18 pisze:Po prostu powinni ten program do tej wiwy zrobić jak trzeba żeby odtwarzał te 3GP z dźwiękiem to byłby fajny dekoder a tak to lipa bo telefonu nie podłączysz i nie odtworzysz nagranych plików wideo 3 GP
Czy wiwa rozpoznaje ci telefon? Jeżeli tak, to czy przełączasz telefon w tryb mass storage?

bil18

Re: WIWA HD-50

Post autor: bil18 »

WIWA ROZPOZNAJE TELEFON I NAWET ODTWARZA TE 3GP ALE BEZ DŹWIEKU I W TYM CAŁY SĘK

Mutango

Re: WIWA HD-50

Post autor: Mutango »

Możliwe że popełniasz jakiś banalny błąd. Jeśli nie możesz zapanować nad przyciskiem Caps Lock na własnej klawiaturze, to trudno żebyś panował nad wszelkim innym sprzętem elektronicznym.

Tom345
Posty: 669
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 22:10
Odbiornik: Samsung P2370HD, Not Only TV LV5TDelux
Instalacja antenowa: Thomson ANT-85 lub kawałek druta.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN/Raszyn

Re: WIWA HD-50

Post autor: Tom345 »

Po prostu w Wiwie brak kodeka do odtwarzania danego rodzaju strumienia dźwięku. Koniec dywagacji. I nie naprawi się tego wgrywaniem innego oprogramowania.

quartz

Re: WIWA HD-50

Post autor: quartz »

18 października:
bil18 pisze:bo ja chciałem podłączyć telefon kablem do dekodera i żeby mi odtwarzało z dźwiękiem 3GP tak jak na opakowaniu dekodera pisze że odtwarza i próbowałem zainstalować inny program żeby odtwarzało i uszkodziłem dekoder :(
20 października:
bil18 pisze:WIWA ROZPOZNAJE TELEFON I NAWET ODTWARZA TE 3GP ALE BEZ DŹWIEKU I W TYM CAŁY SĘK
Coś tu ściemniasz koleżko.

kucyk20

Re: Odp: WIWA HD-50

Post autor: kucyk20 »

bil18 pisze:WIWA ROZPOZNAJE TELEFON I NAWET ODTWARZA TE 3GP ALE BEZ DŹWIEKU I W TYM CAŁY SĘK
Jaki to telefon? Może masz w nim możliwość ustawienia parametrów nagrywania tak aby strumień dźwięku w pliku 3gp był zgodny z dekoderami wiwy.
Jeżeli nie ma takiej możliwości to wiwa nigdy nie odtworzy twoich plików z telefonu z dźwiękiem.

quartz

Re: WIWA HD-50

Post autor: quartz »

Ale o czym ty piszesz? Przecież już uszkodził tuner wcześniej, pozwolił sobie zrzucić winę na dość znaną i cenioną tu personę. Nie karm trolla, myślałem że mój poprzedni wpis z cytatami wszystkim objaśni. A ty brniesz jak we śnie? W bzdury i popierdółki bo chcesz być pomocny?
Tym się to forum różni od innych, że tu miejsca nie ma na durnoty.

kucyk20

Re: Odp: WIWA HD-50

Post autor: kucyk20 »

Ok. Zamkykam temat telefonu.8-)

bil18

Re: WIWA HD-50

Post autor: bil18 »

Na pewno nie chodzi tu o żaden strumień ze z tego telefonu odtwarza strumień dźwięku a z drugiego nie, tylko chodzi o brak kodeku dźwięku do plików 3 GP w oprogramowaniu dekodera wiwy. Bo ja to sprawdziłem i zrobiłem sobie inny plik 3GP na komputerze programem do konwersji, zrobiłem plik 3GP ze zwykłego dowolnego pliku mpeg4 i tak samo żadnego przetworzonego w ten sposób nie odtwarza z dźwiękiem tylko sam obraz. Jasne wiec dla mnie jest, ze ten program wiwy W OGÓLE nie odtwarza żadnego pliku 3 GP z dźwiękiem i u was też zapewne by nie odtworzył. Czyli traktuje to jako wadę dekodera i niedopracowany program odtwarzający (brak kodeków dźwięku plików 3 GP)

latonio

Re: WIWA HD-50

Post autor: latonio »

Ludzie! Przecież to jest DEKODER DVB-T a nie multiodtwarzacz. Za te pieniądze i tak ma dużo funkcji.

bil18

Re: WIWA HD-50

Post autor: bil18 »

A co do aktualizacji dekodera to tez tutaj chciałem ostrzec, bo u mnie jak zaktualizowałem to tylko pojawiły się problemy, dekoder zaczął się zacinać po nocy i rano nie reagował, trzeba było co dzień restart zrobić, także odradzam aktualizowanie.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-50

Post autor: @GUTEK@ »

Wykonałeś aktualizację zgodnie z zaleceniami?

atomic

Re: WIWA HD-50

Post autor: atomic »

Witam serdecznie

Po aktualizacji softu w modelu HD-50 NEW do najnowszego ze strony, zniknęła opcja zasilania anteny. Czy ktoś też tak miał ?

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: WIWA HD-50

Post autor: m@rtops »

atomic pisze:do najnowszego ze strony,
jak ze strony wiwy to nie najnowszy :o
po najnowszy musisz się udać na stronę kol.@Gutka :D

atomic

Re: WIWA HD-50

Post autor: atomic »

m@rtops pisze: jak ze strony wiwy to nie najnowszy :o
po najnowszy musisz się udać na stronę kol.@Gutka :D
Po wgraniu poleconego softu wszystko śmiga aż miło.
Bardzo dziękuje i pozdrawiam

quartz

Re: WIWA HD-50

Post autor: quartz »

bil18 pisze:A co do aktualizacji dekodera to tez tutaj chciałem ostrzec, bo u mnie jak zaktualizowałem to tylko pojawiły się problemy, dekoder zaczął się zacinać po nocy i rano nie reagował, trzeba było co dzień restart zrobić, także odradzam aktualizowanie.
Ile ty masz lat? Już zdążyłeś zarzucić cenionej tu osobie, że wprowadza w błąd. Tylko, że to był twój błąd, tak śmieszny że aż żałosny. Już podobno zdążyłeś uszkodzić tuner który cudem nagle się naprawił. Podpinasz telefon pod tuner, to już samo z siebie woła o pomstę do nieba. Teraz piszesz jakieś bzdury o zacinaniu po aktualizacji. Czas chyba poprosić moderatora, żeby się przyjrzał co tu wypisujesz. Marnujesz ludziom czas, piszesz nieskładnie, nielogicznie. Wiecznie z postawą roszczeniową. Reklamuj jak ci nie odpowiada, gorzkie żale nie tutaj.

bil18

Re: WIWA HD-50

Post autor: bil18 »

ZASTANAWIA MNIE TYLKO KIM TU JEST TEN SŁAWNY GUTEK CZY TO JAKIŚ PRACOWNIK WIWY?

Zablokowany