Symetryzator

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Symetryzator

Post autor: m@rtops »

alex_777 pisze: może jest tak, że niezasilany wzmacniacz antenowy zachowuje się jak klasyczny symetryzator
absolutnie nie :oops:
alex_777 pisze: symetryzator dopuszkowy, ale z gotowym wyjściem typu gniazdo F
http://[podajemy linki tylko do źródła informacji]/srzb
ale to raczej do anten yagi a nie do siatek ;)

alex_777
Posty: 175
Rejestracja: 9 marca 2012, o 13:41
Odbiornik: ARIVA T-65
Instalacja antenowa: siatkowa,wzm.LNA, pasywny rozdzielacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Przemyśl MUX 1-2-3

Re: Symetryzator

Post autor: alex_777 »

o to mi chodzi, ale oczywiście gniazdo wlutowane na opak, czyli prostopadle zamiast równolegle ...

:lol: :lol: :lol:

neblyn

Re: Symetryzator

Post autor: neblyn »

wiem, ze pewnie bardzo glupie pytanie. w antenie zewnetrznej mam tylko symetryzator. czy moge podlaczyc do tego wzmacniacz wewnetrzny z zasilaczem, czy musze wyjac symetryzator i zastapic go wzmacniaczem? pozdrawiam

edit/ Polskie znaki !!!

_chris_

Re: Symetryzator

Post autor: _chris_ »

@ neblyn: Tak, można. Jedyne, na co trzeba zwrócić ewentualnie uwagę to, aby ze wzmacniacza nie było podawane napięcie na antenę, jeśli wzmacniacz ma taką opcję.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Symetryzator

Post autor: m@rtops »

neblyn pisze:czy moge podlaczyc do tego wzmacniacz wewnętrzny z zasilaczem
w twoim przypadku (zanik sygnału przy dłuższym kablu) proponowałbym ten o małym wzmocnieniu który możesz zasilić 5v z dekodera (jeśli "wikami" posiada tę opcję :roll: )
http://[podajemy linki tylko do źródła informacji]/sxnx

neblyn

Re: Symetryzator

Post autor: neblyn »

Dzięki wielkie za przeczytanie także innego posta o Wikami. Właśnie chyba nie posiada, bo na włączonej opcji zasilania na samym symetryzatorze nie zrobiło się zwarcie. Myślałem o APL-103 + zasilacz. Mogę wstawić jeszcze tam Wiwe hd-80 new. Ten podaje zasilanie i ma lepszą głowicę, jak wiadomo.

edit/ Polskie znaki !!!

edit: Poprawiono.
Ostatnio zmieniony 25 października 2012, o 09:09 przez neblyn, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Symetryzator

Post autor: m@rtops »

nie każdy dekoder wył zasilanie anteny jeśli nie ma wzmacniacza (t65 nie wyłącza :? )

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: Symetryzator

Post autor: Domel28 »

Witam. Odkurzę trochę temat. Kiedyś nie miałem pod ręką symetryzatora a nie chciało mi się lecieć do sklepu, więc wpadłem na taki pomysł jak opisałem w linku poniżej. Działa to bardzo dobrze, więc jeśli ktoś lubi majsterkować może się w to pobawić. http://telewizja-cyfrowa.com/forum/topics4/2294.htm

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Symetryzator

Post autor: JaroslawMroczkowski »

A nie łatwiej byłoby podać informację również na tym forum zamiast odsyłać ludzi do internetu.

alex_777
Posty: 175
Rejestracja: 9 marca 2012, o 13:41
Odbiornik: ARIVA T-65
Instalacja antenowa: siatkowa,wzm.LNA, pasywny rozdzielacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Przemyśl MUX 1-2-3

Re: Symetryzator

Post autor: alex_777 »

czy widział może ktoś, symtetryzatory z wyjściem w postaci złacza F, ale wlutowanym równoległe do płyytki, żeby pasowało do standardowej puszki przyantenowej :?:

pantera2104

Re: Symetryzator

Post autor: pantera2104 »

Podepnę się,może ktoś pomoże.Mam w antenie w "puszcze"wzmacniacz antenowy z symetryzatorem na rdzeniu ferrytowym.Słyszałem że można kabel od anteny podpiąć bezpośrednio do symetryzatora pomijając wzmacniacz.Oczywiście w tym wypadku usuwam zasilacz z separatorem i kabel kończę zwykłą końcówką,wyłączam tez zasilanie anteny w dekoderze.Mieszkam blisko nadajników a nie odbieram jednego muxu.Jak to podłączyć?

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: Symetryzator

Post autor: Domel28 »


pantera2104

Re: Symetryzator

Post autor: pantera2104 »

Hmm nie za bardzo mi to zdjęcie coś mówi widzę tam jakiś kabelek co idzie do symetryzatora.to kabel antenowy mam tu przylutować?

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: Symetryzator

Post autor: Domel28 »

Kabel antenowy przykręcasz normalnie pod zaciski, a osobnym kabelkiem łączysz wyście (tam zazwyczaj jest malutki kondensatorek) transformatorka z zaciskiem środkowej żyły. Bez lutownicy się nie obejdzie. Wyżej jest link do tematu na innym forum. Możesz też kupić oryginalny symetryzator jeśli z tym Ci nie wyjdzie. Pozdrawiam.

pantera2104

Re: Symetryzator

Post autor: pantera2104 »

Czyli podsumowując czy dobrze zrozumiałem.Tak jak teraz mam kabel antenowy pod zaciskiem zostawiam,ekran rozumiem tez zostaje tu gdzie był a ten zacisk łączę tak jak na obrazku z symetryzatorem.I nie muszę od tego zwoju symetryzatora żadnych innych drucików odcinać?

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: Symetryzator

Post autor: adac »

@pantera2104:
To zwykły pojedynczy przewód podlutowany pod jeden punkt i doprowadzony do zacisku śrubowego.
Jeżeli masz inny wzmacniacz niż ten ze zdjęcia to podłączenie może być z drugiej strony.
Moja rada: lepiej daj sobie spokój i kup normalny symetryzator (koszt 5 zł). Ta prowizorka i tak gorzej działa.

pantera2104

Re: Symetryzator

Post autor: pantera2104 »

Dzięki za pomoc.Tak wiem to groszowe sprawy raczej kupię symetryzator i bez zabawy ale chciałem sprawdzić czy tak też się da.Dziękuję raz jeszcze za pomoc.

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: Symetryzator

Post autor: Domel28 »

No racja, że lepiej jest kupić symetryzator z prawdziwego zdarzenia. Ja to robiłem po to żeby sprawdzić czy działa, a że u mnie zadziałało i odbiera z nadajnika oddalonego o 12km to tak już zostawiłem.

pantera2104

Re: Symetryzator

Post autor: pantera2104 »

Domel28 zrobiłem dziś to ,nie kupowałem symetryzatora tylko przylutowałem ten drucik.Śmiga wszystko aż miło:)Dziękuję raz jeszcze:)

Mała

Re: Symetryzator

Post autor: Mała »

Witam, jestem totalnie zielona jeśli chodzi o techniczne sprawy :oops: posiadam dekoder Ferguson Ariva T65 i mam pytanie gdzie dokładnie trzeba podłączyć ten symetryzator żeby odbiór telewizji był bez zakłóceń i czy do tego dekodera potrzebny jest jakiś konkretny model czy są uniwersalne typy ?

Zablokowany