DVB-T z RTCN OLSZTYN PIECZEWO

tolus
Posty: 292
Rejestracja: 2 marca 2009, o 17:33
Odbiornik: 32B350, 40H5500, 40KU6000
Instalacja antenowa: ATX 55 GOLD ALL-ANT / symetryzator - 570 m n.p.m, 29 m.n.p.t
Nadajnik - obiekt nadawczy: wszystkie w promieniu ok 100km...

Re: DVB-T Olsztyn

Post autor: tolus »

w kolko mozna walkowac o samo - ale co chwila jakis gosc wyskakuje jak filip z konopii, bo szkoda mu czasu 5 minut aby przeleciec forum czy uzyc opcji FIND ;)

rusek007

Re: DVB-T Olsztyn

Post autor: rusek007 »

danielmat pisze:Jak mogło ruszyć skoro nie został wybrany operator i nie została podpisana umowa? Kto niby miałby nadawać, ufoludki?
Jak nie ufoludki, to talibowie, ostatecznie z CN Pieczewo do Klewek jest rzut beretem

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: DVB-T Olsztyn

Post autor: qwerty »

Może lepiej zamknąć temat do czasu wyłonienia przetargu? Powoli robi się OT.

rusek007

Re: DVB-T Olsztyn

Post autor: rusek007 »

Może nie temat, ale cały dział. W zeszłym tygodniu miał być komunikat, czyli wszystko jest OT :evil:

a4tech

Re: DVB-T Olsztyn

Post autor: a4tech »

Nowe oczywiście ZŁE news-y.
Podobno nasz region ma dostać testowy sygnał DVB-T dopiero od 1.08.2011 :x
To są chyba jakieś JAJA ??? O co tu chodzi z tą cyfryzacją ???

Pozdro.

Matteo87

Re: DVB-T Olsztyn

Post autor: Matteo87 »

@a4tech chyba nie doczytałeś, mylisz mux 3 z mux 1 i siejesz zamęt w dwóch wątkach

a4tech

Re: DVB-T Olsztyn

Post autor: a4tech »

@Matteo87
Skoro tak to czy możesz mi to wytłumaczyć (mapka z tematu niżej) ???
http://www.inspiredigital.pl/fx/dvb-t3.png
Przecież ona dot. właśnie MUX 3.

Pozdro.

Matteo87

Re: DVB-T Olsztyn

Post autor: Matteo87 »

Mapka dotyczy mux 3, czyli multipleksu w całości należącego do TVP i była upubliczniona już dosyć dawno, bodajrze w SIWZ przetargu na ten mux. Te terminy dodatkowo ulegną przedłużeniu o okres który upłynie od końca stycznia 2010 do dnia podpisania umowy z emitelem, a umowa ta jeszcze nie została podpisana, wiec conajmniej 3 miesiące. Natomiast piszesz o dacie 31.03.2010, która była pierwotnym terminem do wprowadzenia muxa odtworzeniowego na Twoim terenie. I tu jest opoznienie, jak duze - niewiadomo, ale oba muxy nie są uzależnione od siebie jesli chodzi o terminy ich wprowadzania.
Czyli co ?
Warmińsko-Mazurskie miało mieć sygnał DVB-T od 31.03.2010 (wcześniej niż np. woj. Pomorskie - od 31.07.2011).
W tej wypowiedzi ewidentnie odnosisz sie właśnie do mux 1, który nie ma nic wspólnego z zamieszczoną mapką
Ostatnio zmieniony 16 kwietnia 2010, o 12:44 przez Matteo87, łącznie zmieniany 1 raz.

a4tech

Re: DVB-T Olsztyn

Post autor: a4tech »

Dzięki.

Czyli niebieska mapka nie ma nic wspólnego z tą:
http://i.frazpc.pl/pliki/2002/board_tem ... 220727.jpg

???

Matteo87

Re: DVB-T Olsztyn

Post autor: Matteo87 »

dokładnie tak :)

a4tech

Re: DVB-T Olsztyn

Post autor: a4tech »

Ufff...

Podziękował :P

ps. już mam dosyć tych poślizgów, zmian, przetargów, odwołań...
Chcę jedynie móc "na drucie" odbierać cyfrową naziemną (tak jak nasi sąsiedzi) ;)

Demon

Re: DVB-T Olsztyn

Post autor: Demon »

a4tech pisze:Ufff...

Podziękował :P

ps. już mam dosyć tych poślizgów, zmian, przetargów, odwołań...
Chcę jedynie móc "na drucie" odbierać cyfrową naziemną (tak jak nasi sąsiedzi) ;)
Musisz być ostrożny z tym "drutem". Jak wynika z wątku "SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn" niestety zdarzają się lokalizacje, w których oczekiwany drucik nie zdaje egzaminu.

dex8

Odbiór DVB-T w Olsztynie

Post autor: dex8 »

Panowie Olsztyn cały czas śpi, czy jakieś testy ruszyły? A może ktoś odbiera z KIsielic? Ja próbowałem, ale marne szanse, nawet analog z tamtąd do mnie dochodzi.

dex8

Re: DVB-T Olsztyn

Post autor: dex8 »

pochwalę się wszystkim, w Olsztynie da się już oglądać kanały DVB-T, należy tylko precyjnie ustawić kierunkową antenkę na Kisielice + wzmacniacz ok. 28dB i poszło. czekamy teraz na nadajnik Pieczewo, ciekaw jestem kiedy zaczna testować?

arturxp

DVB-T Olsztyn

Post autor: arturxp »

Witam wszystkich
czy ktoś zauważył testy 15.04 piątek w godzinach popołudniowych samsung w czasie skanowania zatrzymał się na 33 kanale przez dłuższy czas ale nic nie zaprogramowało się i jeszcze jedno pytanie dlaczego mux 2 z Iławy niemoge odebrać mimo że nadaje z mocą 100kw a mux 3 wieczoramy da się oglądać moja lokalizacja Dźwierzuty koło Szczytna.

gajowy

Re: DVB-T Olsztyn

Post autor: gajowy »

Witam !
od tygodnia mam antenkę na kisilice z ostródy 50km i mam piękne dwa muxy. Jeden leci na 100kW drugi na 50kw. W ostródzie od lat ludzie mieli wszystkie anteny indywidualne i zbiorcze na pieczewo (38km). Przy odbiorze analogowym to tylko 1, 2 i polsat w miarę reszta śnieżyła wiadomo różnica w pozoimie mocy nadajników z pieczewa. Teraz ZAGWOZDKA: Nie rozumiem planuje się mux2 z pieczewa na 100kw i to jest ok ale mux3 na 2,5 kW ??????? Nie mogę pojąć tej ogromnej różnicy w mocy nadawania. Cały mux3 ma większość nadajników małej mocy. Nie wiem może czegoś nie doczytałem. Pozdrawiam rob

ps hmm chyba że ETAP 4 zakłada zwiększenie mocy w/w nadajników czyli ok 2013/2014 ?

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: DVB-T Olsztyn

Post autor: blockbuster »

MUX3 miał pierwotnie startować po wyłączeniu nadawania analogowego z poszczególnych nadajników. Z powodu różnych zawirowań wyszło jak wyszło ;) i stąd moce są takie małe by nie kolidować z kanałami analogowymi. Z docelowymi mocami i kanałami MUX3 ruszy po wyłączeniu analogu.

DVB-T

Re: DVB-T Olsztyn

Post autor: DVB-T »

Tak, zostanie zwiększona w 2013/2014 do mocy takich jak ma mux2 obecnie, dlatego, że obecnie kolidują emisje analogowe. muszą być one wyłączone aby móc zwiększyć moc cyfrowych. Duża moc emisji cyfrowej przed wyłączeniem analogu i ogólnopolski zasięg jest zarezerwowany tylko dla mux1 i mux 2.

Iława Kisielice to właściwie wyjątek, i jedyny obok Warszawa Raszyn nadajnik o tak dużej mocy (50kW). Jak widać w całej Polsce nie ma ani jednego nadajnika mux3 o pełnej mocy 100kW

gajowy

Re: DVB-T Olsztyn

Post autor: gajowy »

Dziękuje panowie za wyczerpującą odpowiedź ! W takim razie za 3 lata może przekręce dipola na pieczewo. Pozdrawiam serdecznie ROB !

Pager
Posty: 40
Rejestracja: 16 kwietnia 2011, o 10:20
Odbiornik: Sony Bravia KDL-46EX500
Instalacja antenowa: UHF-Tridigit,VHF- Televes V BIII +wzm.Telkom-Telmor WW12/4
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Giżycko/Miłki

Re: DVB-T Olsztyn

Post autor: Pager »

Jeees!!!Kanał 33 z RTCN Olsztyn/Pieczewo już działa!!!

Zablokowany