DVB-T z RTCN CZĘSTOCHOWA WRĘCZYCA

knd

Re: DVB-T z RTCN CZĘSTOCHOWA WRĘCZYCA

Post autor: knd »

Tak wzmacniacz wymieniłem na symetryzator, ale faktycznie "kostkę" zostawiłem tą od wzmacniacza gdyż pomyślałem sobie że skoro nie podłączam wzmacniacza do prądu to nie będzie różnicy. Możesz podrzucić mi jakąś aukcję lub fotkę bo nie wiem jak mam rozumieć "F-ka z łącznikiem do TV"-zwykła wtyczka tak (foto na dole) ? Dzięki. Jeżeli to nie pomoże spróbuję przedłużyć maszt.

Obrazek

194jacek
Posty: 19
Rejestracja: 28 kwietnia 2011, o 10:40
Odbiornik: TV LCD LED Sharp Aquos 32',
TV LCD LG 42'+Signal HD-507
Instalacja antenowa: Yagi 11 UHF, dipol na VHF, spliter na 3 TV + antena TV SAT + antena radiowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Cz-wa/Klepaczka

Re: DVB-T z RTCN CZĘSTOCHOWA WRĘCZYCA

Post autor: 194jacek »

Zobacz to http://www.dipol.com.pl/oferta-tv-tv-sa ... a,4453.htm znajdziesz wszystko na ten temat. W Częstochowie pod adresem 1 Maja 40 jest firma od "linku", tam kupisz co potrzeba :)

knd

Re: DVB-T z RTCN CZĘSTOCHOWA WRĘCZYCA

Post autor: knd »

Hey, tak więc udało się :) Faktycznie wystarczyło jeszcze zmienić F-kę... Z góry dziękuję za pomoc :)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
a.d.
Posty: 458
Rejestracja: 1 maja 2011, o 08:39
Odbiornik: Optic SLOTH Combo plus, Ferguson FT-8100, Cabletech URZ0083Q
Instalacja antenowa: siatka+SWA-9701 pol.V siatka+LNA-177 pol.V
Nadajnik - obiekt nadawczy: (PL)-Przehyba / G.Sw.Marcina (SK)-Kotnik

Re: DVB-T z RTCN CZĘSTOCHOWA WRĘCZYCA

Post autor: a.d. »

  • Parametry emisji na poszczegolnych stopniach(azymutach) Mux-3 K41 80KW ERP z obiektu Wreczyca
  • Czestochowa Mux-3 K41 634.000 272+200 49dBW D 48.0 49.0 48.0 46.0 47.0 48.0 48.0 47.0 46.0 48.0 49.0 49.0 48.0 46.0 44.0 41.0 37.0 33.0 25.0 9.0 25.0 33.0 37.0 41.0 44.0 46.0 48.0 49.0 49.0 48.0 46.0 47.0 48.0 48.0 47.0 46.0

Awex23
Posty: 79
Rejestracja: 22 października 2011, o 08:44
Miejscowość: Pyskowice
Odbiornik: LG OLED
Instalacja antenowa: Televes V Zenit (max 58k)
Televes VHF
Televes FM
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy/Łysa Góra (CZ)

Re: DVB-T z RTCN CZĘSTOCHOWA WRĘCZYCA

Post autor: Awex23 »

Należy pamiętać że będzie to transmisja SFN z Katowice/Kosztowy + Wisła/Skrzyczne

HIS

Re: DVB-T z RTCN CZĘSTOCHOWA WRĘCZYCA

Post autor: HIS »

blockbuster pisze:U mnie zarówno MUX2 jak i MUX1 cały czas 100/100 (odległość 44km, antena ustawiona na Lysą Horę czyli około 45 stopni w lewo od kierunku na Klepaczkę)

http://imageshack.us/photo/my-images/44 ... 334dw.jpg/

U rodziców na Samsungu wskazania MUX1 (siła 95, błędów 0), MUX2 (siła 92, błędów 0). Odległość od nadajnika taka sama, odbiór na siatce z symetryzatorem zawieszonej na strychu, antena skierowana na Błeszno czyli ok 25 stopni w lewo)
yougo pisze:U mnie MUX 2 (z Wręczycy) idealnie, a MUX 1 (przecież też Wręczyca) BARDZO słabo ... :|
A w jakiej odległości mieszkasz od Błeszna? Jeżeli blisko to może analogowy Polsat na k34 powoduje jakieś zakłócenia (chociaż przy takiej różnicy w mocach to raczej mało prawdopodobne)
Witam.

blockbuster próbowałeś ustawić antenę na tę lokalizację ? 50°4'58.8"N 17°13'51.4"E Jeseník, Praděd
Moc nadajnika większa i trzy czeskie muxy.
Możesz dokładnie napisać w jakiej mieszkasz miejscowości, planuję system antenowy a widzę ze mieszkamy niedaleko siebie.

Pozdrawiam, Marcin.

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: DVB-T z RTCN CZĘSTOCHOWA WRĘCZYCA

Post autor: blockbuster »

HIS pisze: blockbuster próbowałeś ustawić antenę na tę lokalizację ? 50°4'58.8"N 17°13'51.4"E Jeseník, Praděd
Moc nadajnika większa i trzy czeskie muxy.
Próbowałem i to nie raz ale z marnym skutkiem. Sytuacja z Pradziadkiem nie jest taka prosta bo faktycznie wszystkie MUXy idą z mocą 100kW tylko że nie w naszą stronę :|
Emisja jest kierunkowa i akurat w naszym kierunku tłumienie wynosi 10dB a wtedy z tych 100kW (50dBW) zostaje 40dBW czyli tylko 10kW. Dodatkowo akurat w mojej lokalizacji dochodzą jeszcze zakłócenia od lokalnych nadajników. MUX1 z Pradziada na k36 zakłóca analog z Góry Kamieńsk, natomiast na k53 wcina się b.silny analog z k52 z Wręczycy/Klepaczki.

HIS

Re: DVB-T z RTCN CZĘSTOCHOWA WRĘCZYCA

Post autor: HIS »

blockbuster pisze:
HIS pisze: blockbuster próbowałeś ustawić antenę na tę lokalizację ? 50°4'58.8"N 17°13'51.4"E Jeseník, Praděd
Moc nadajnika większa i trzy czeskie muxy.
Próbowałem i to nie raz ale z marnym skutkiem. Sytuacja z Pradziadkiem nie jest taka prosta bo faktycznie wszystkie MUXy idą z mocą 100kW tylko że nie w naszą stronę :|
Emisja jest kierunkowa i akurat w naszym kierunku tłumienie wynosi 10dB a wtedy z tych 100kW (50dBW) zostaje 40dBW czyli tylko 10kW. Dodatkowo akurat w mojej lokalizacji dochodzą jeszcze zakłócenia od lokalnych nadajników. MUX1 z Pradziada na k36 zakłóca analog z Góry Kamieńsk, natomiast na k53 wcina się b.silny analog z k52 z Wręczycy/Klepaczki.
A gdyby zastosować zwrotnice kanałową http://www.waldiantena.com.pl/zwr1.php na kanały 36,51,53 oraz osobną antenę ze wzmacniaczem, myślałeś o tym ?
Oczywiście na kanał 36 musiałbyś poczekać do wyłączenia analogu z Kamieńska.
Skąd masz info. że Mux 3 docelowo z Klepaczki będzie nadawany ?
Podasz mi miejscowość w której mieszkasz ?

Pozdr.
Ostatnio zmieniony 11 listopada 2012, o 13:48 przez HIS, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: DVB-T z RTCN CZĘSTOCHOWA WRĘCZYCA

Post autor: blockbuster »

HIS pisze: Skąd masz info. że Mux 3 docelowo z Klepaczki będzie nadawany ?
Podasz mi miejscowość w której mieszkasz ?
Z koordynacji międzynarodowych jakie z sąsiadami przeprowadza obecnie UKE.
Dla MUX3 z Klepaczki koordynowana jest moc 49dBW (80 kW), emisja kierunkowa, system antenowy pod MUX3 zawieszony na wysokości 200m (100m niżej niż pozostałe MUXy)
Charakterystykę tłumienia zamieścił kilka postów wyżej kolega a.d.

PS. Wysłałem ci rano wiadomość na PW

HIS

Re: DVB-T z RTCN CZĘSTOCHOWA WRĘCZYCA

Post autor: HIS »

blockbuster pisze: PS. Wysłałem ci rano wiadomość na PW
Świat jest mały :)
Też tu mieszkam.
Pozdr.

HIS

Re: DVB-T z RTCN CZĘSTOCHOWA WRĘCZYCA

Post autor: HIS »

Witam.

Planuję taki zestaw :
http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A3710.htm plus
http://www.dipol.com.pl/wzmacniacz_ante ... _B4009.htm
na czeski odbiór, oraz
http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A4015.htm
na odbiór docelowy Mux1,2,3 z klepaczki bądź katowic.
Do tego zwrotnica kanałowa z wydzielonymi kanałami do wzmocnienia sygnału z czech
http://www.waldiantena.com.pl/zwr1.php
To wszystko wpięte do multiswitch'a.
Blockbuster czy to ma szanse zadziałać?

Pozdr.

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: DVB-T z RTCN CZĘSTOCHOWA WRĘCZYCA

Post autor: blockbuster »

@HIS a nie lepiej będzie zastosować prostsze rozwiązanie i ograniczyć się tylko do ATX?
Przy ustawieniu ATX-91 na Lysą Horę (bo na stabilny odbiór z Pradziada nie ma co się nastawiać) różnice kątowe pomiędzy tym kierunkiem a kierunkami na Klepaczkę, Błeszno czy Kosztowy są na tyle nieduże, że wszystko da się odebrać bez dokładania drugiej anteny.
Co do LNA-177 który chcesz użyć to od razu zaznaczam, że u mnie kompletnie się nie sprawdził (co oczywiście nie oznacza, że u ciebie musi być tak samo). Testowałem go na początku 2011 roku, kiedy to dostępny był tylko MUX2 ze Skrzycznego oraz czeski MUX1 i udało mi się złapać tylko jakieś strzępy czeskiego MUX1, natomiast Skrzycznego nie było w ogóle.
W tym roku próbowałem go jeszcze raz w lecie i efekt był ten sam (brak odbioru z dalekich nadajników). Natomiast b. dobrze sprawują się u mnie (powszechnie na tym forum odradzane ;) ) wzmacniacze SWA (SWA-49, SWA 501-S, SWA-9000/R, SWA-9701)

HIS

Re: DVB-T z RTCN CZĘSTOCHOWA WRĘCZYCA

Post autor: HIS »

blockbuster pisze:@HIS a nie lepiej będzie zastosować prostsze rozwiązanie i ograniczyć się tylko do ATX?
Przy ustawieniu ATX-91 na Lysą Horę (bo na stabilny odbiór z Pradziada nie ma co się nastawiać) różnice kątowe pomiędzy tym kierunkiem a kierunkami na Klepaczkę, Błeszno czy Kosztowy są na tyle nieduże, że wszystko da się odebrać bez dokładania drugiej anteny.
Co do LNA-177 który chcesz użyć to od razu zaznaczam, że u mnie kompletnie się nie sprawdził (co oczywiście nie oznacza, że u ciebie musi być tak samo). Testowałem go na początku 2011 roku, kiedy to dostępny był tylko MUX2 ze Skrzycznego oraz czeski MUX1 i udało mi się złapać tylko jakieś strzępy czeskiego MUX1, natomiast Skrzycznego nie było w ogóle.
W tym roku próbowałem go jeszcze raz w lecie i efekt był ten sam (brak odbioru z dalekich nadajników). Natomiast b. dobrze sprawują się u mnie (powszechnie na tym forum odradzane ;) ) wzmacniacze SWA (SWA-49, SWA 501-S, SWA-9000/R, SWA-9701)
Witam.
Dlaczego tak komplikuję sobie instalację ? Ponieważ chcę po zastosowaniu zwrotnicy kanałowej na czeskie kanały spróbować wzmocnić sygnał z Pradziada nie wzmacniając Klepaczki. Nie wiem czy coś z tego będzie, ale chcę sprawdzić.
Napisałem o LNA-177 bo to pierwszy który przyszedł mi na myśl.
Kupiłem dziś http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A3380.htm


Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN CZĘSTOCHOWA WRĘCZYCA

Post autor: hadam »

Pan Staszek pisze:MUX3 ze Skrzycznego w marcu?
Powiada Kastelik :D

http://www.radiobielsko.pl/news/15689-M ... frowy.html
Maciejek pisze:Potwierdzam, również osobiście otrzymałem odpowiedź z TVP, że MUX3 ruszy jeszcze w marcu 2013 zaraz po wyłączenieu analogu.
A p. Kastelik? Gdyby nie jego "męczenie" pismami TVP to byśmy byli na szarym końcu wszystkich harmonogramów, a tak odbieramy DVB-T już osiem lat (!) od 2005 roku!
Zastanawiam się czy w kontekście tego co piszą użytkownicy "Pan Staszek" i "Maciejek" w temacie DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE czy to także dotyczy nas bo przecież MUX-3 na kanale 41 ma nadawać w FSN w całym województwie, czyli nie tylko Wisła ale także Kosztowy i Wręczyca Wielka. Po wyłączeniu analogu TVP 2 k. 41 ze Skrzycznego które ma nastąpić w marcu w zasadzie można by włączyć na obszarze całego województwa.

ntcdvb

Re: DVB-T z RTCN CZĘSTOCHOWA WRĘCZYCA

Post autor: ntcdvb »

Co nie oznacza, że cała sieć nadajników będzie z pełną mocą od marca 2013.

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: DVB-T z RTCN CZĘSTOCHOWA WRĘCZYCA

Post autor: blockbuster »

ObywatelDVB-T pisze: Zastanawiam się czy w kontekście tego co piszą użytkownicy "Pan Staszek" i "Maciejek" w temacie DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE czy to także dotyczy nas bo przecież MUX-3 na kanale 41 ma nadawać w FSN w całym województwie, czyli nie tylko Wisła ale także Kosztowy i Wręczyca Wielka. Po wyłączeniu analogu TVP 2 k. 41 ze Skrzycznego które ma nastąpić w marcu w zasadzie można by włączyć na obszarze całego województwa.
Patrząc chociażby po przykładzie lubuskiego, gdzie TVP po wyłączeniu analogu zaczęła wdrażanie czwartego etapu MUX3 nie od głównych obiektów tylko od doświetlaczy (licząc pewnie na obiecane dofinansowane z MAiC) to włączenie w marcu MUX3 ze Skrzycznego będzie i tak już dużym krokiem. TVP "obiecała" że włączy MUX3 na Skrzycznem tuż po wyłączeniu analogu już spory czas temu a czy dotrzyma obietnic przekonamy się za 5 miesięcy.
Pozostałe nadajniki pewnie poczekają na swoją kolej do momentu aż na danym obszarze zostanie wyłączony analog.
Ale patrząc z drugiej strony to jeżeli dojdzie do takiej sytuacji, że w marcu na k41 MUX3 będą nadawały tylko dwa tak daleko od siebie oddalone nadajniki (Skrzyczne i Błeszno) to może być "ciekawie".

PS. Na k41 w analogu oprócz Skrzycznego nadaje jeszcze TVP1 z Przedborza (widnieją w wykazie pozwoleń a czy faktycznie nadają tego nie wiem). Co ciekawe ten nadajnik może teoretycznie nadawać analog aż do 17.06.2013 ale pewnie wyłączą go wcześniej albo przeniosą na inny kanał. I tak pewnie nikt tego nie zauważy ;)

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN CZĘSTOCHOWA WRĘCZYCA

Post autor: hadam »

blockbuster pisze: Ale patrząc z drugiej strony to jeżeli dojdzie do takiej sytuacji, że w marcu na k41 MUX3 będą nadawały tylko dwa tak daleko od siebie oddalone nadajniki (Skrzyczne i Błeszno) to może być "ciekawie".
No właśnie tak jak napisałeś a właściwie nie ciekawie jak np. dla mnie bo jeśli te dwa nadajniki tzn. Wisła i Błeszno (lub docelowo Wręczyca) nie zostaną od razu zestrojone w sieć FSN co jest zresztą nie możliwe ze względu na zbyt dużą odległość między nimi, jeśli nie brać pod uwagę Kosztowych pomiędzy nimi, to ja a także wiele innych osób straci całkowicie odbiór z Błeszna, chyba że Skrzyczne będzie tymczasowo nadawał z jakąś minimalną mocą bo jeśli 50 Kw tak jak jest w planach to ja czarno to widzę, już jest znacznie gorzej po ostatniej konserwacji o czym piszą użytkownicy w temacie dotyczącym Błeszna. Podobna sytuacja była kiedy włączyli Święty Krzyż k. 62 wtedy zniknęła u mnie Wisła na tym samym kanale ten sam MUX-1, choć na tym akurat mi nie zależy.

AdamP
Posty: 1024
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 07:27
Odbiornik: Sony 48W705C, Sony 32HX750
Instalacja antenowa: Maximum UHF200, Vivanco TVA502
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne (Mux 1, 2, 3)

Re: DVB-T z RTCN CZĘSTOCHOWA WRĘCZYCA

Post autor: AdamP »

W momencie wyłączenia analogu na k.52 z Wręczycy powinien poprawić się odbiór k.51 z Kosztowy.

HIS

Re: DVB-T z RTCN CZĘSTOCHOWA WRĘCZYCA

Post autor: HIS »

Witam.

Założyłem dziś antenę, oto wyniki:

Obrazek Obrazek Obrazek

Antena bez wzmacniacza, ustawiona na szybko miedzy Wręczycę a Błeszno.
Z Łysej Góry sygnału ani śladu.
@blockbuster masz gdzieś luzem jakiś wzmacniacz antenowy?
Dlaczego w identyfikatorze sieci (NID) mux'a z błeszna pokazuje mi 0x3416 ?
Ten identyfikator nie jest dla Mazowieckiego ?

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: DVB-T z RTCN CZĘSTOCHOWA WRĘCZYCA

Post autor: blockbuster »

HIS pisze: Dlaczego w identyfikatorze sieci (NID) mux'a z błeszna pokazuje mi 0x3416 ?
Ten identyfikator nie jest dla Mazowieckiego ?
Trzeba by się spytać TVP bo to ona odpowiada za identyfikację ;)
Kiedyś był NID śląski, potem łódzki a teraz mazowiecki :lol:

Zablokowany