Współpraca dekoderów z innymi pilotami

Różne zagadnienia techniczne: EPG, telegazeta, dźwięk, SSU, dane, i inne
giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Współpraca dekoderów z innymi pilotami

Post autor: giaur500 »

Ok daję sobie spokój. W sumie i tak ograniczam się do xbmc na linuksie, gdzie mysz bezprzewodowa + pilot to maksymalna wygoda.

Ale gdyby ktoś coś przypadkiem usłyszał na temat ite9135 i podpięcia dowolnego pilota na Windows to niech da znać.

dj_kulka

Uciążliwe włączanie

Post autor: dj_kulka »

Witam. Posiadam 10-letni 29 calowy TV kineskopowy i przymierzam się do zakupu tunera MPEG-4. Pożyczyłem ostatnio od znajomej taki dekoder, żeby zobaczyć, czy wszystko działa.
Jednak ciekawi mnie jedna sprawa. Czy są takie tunery, które pozwalałyby na obsługę TV z pilota Tunera? Muszę teraz najpierw włączyć TV potem przełączyć na kanał "0" (AV) i tuner cyfrowy. Czyli muszę wykonać 3 czynności. Jest to trochę uciążliwe. Czy jest na to jakaś rada?

greg248

Re: Uciążliwe włączanie

Post autor: greg248 »

To nie jest uzależnione od tunera, tylko od podłączonego do niego TV. Z tego co wiem to telewizory Thomsona mają taki bajer, że włączenie dowolnego urządzenia podpiętego pod gniazdo AV powodowało jednoczesne włączenie telewizora na kanał AV, a po wyłączeniu sprzętu - również przejście TV w tryb czuwania.

Jeśli nie posiadasz Thomsona, rozwiązaniem jest zakup dobrego pilota uniwersalnego. Są takie, które można zaprogramować, żeby jednym przyciskiem włączały i dekoder i telewizor.

Tomcio0503
Posty: 8
Rejestracja: 19 marca 2012, o 18:57
Odbiornik: Ferguson Ariva T65
Instalacja antenowa: Antena pokojowa HP04 JUPITER DPM
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krynice oraz Cieszyńska

Re: Uciążliwe włączanie

Post autor: Tomcio0503 »

To co opisujesz jest w większości (starsze mogą nie mieć tej funkcji) TV gdy podłączysz przewodem Euro który ma wszystkie piny sprawne. Dokładnie musi być sprawny pin nr 8 który wysyła sygnał z włączanego tunera do tv i telewizor przełącza się automatycznie na AV. 10 leni powinien mieć taką możliwość.

Jest jeszcze opcja zakupu pilota uniwersalnego i sterowanie nim kilkoma urządzeniami. Np. za mną od jakiegoś czasu chodzi taki http://www.elmak.pl/index.php?page=shop ... &Itemid=62 Z opisu wynika że można go dowolnie programować (uczyć).

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Współpraca dekoderów z innymi pilotami

Post autor: m@rtops »

od poniedziałku (tj.22.10) można kupić pilot z funkcją "uczenia się" :D
http://[podajemy linki tylko do źródła informacji]/suz8

KoRaB

Re: Współpraca dekoderów z pilotami uniwersalnymi

Post autor: KoRaB »

@GUTEK@ pisze:Piloty uniwersalne które czasem pojawiają się w Lidlu marki SilverCrest da się używać z tunerami DVB-T. Mają one funkcję uczenia się, więc można zaprogramować pilot z oryginalnego pilota.
Jedyna wada jak dla mnie tego pilota to trochę mało przycisków, mogłoby być jakieś 6 więcej.
Mam takiego pilota kupionego w LIDLU i jestem zadowolony. Zaprogramowałem go do obsługi telewizora, odtwarzacza DVD oraz wieży muzycznej. Żadnego problemu z programowaniem. Pilot posiada funkcję uczenia. Teraz po zakupie dekodera cyfrowego, zamierzam również nauczyć pilota jego obsługi.

macro
Posty: 25
Rejestracja: 18 maja 2014, o 19:50

pilot do tunera i tv lepszy od wiwa memo control

Post autor: macro »

Co sądzicie o jednym pilocie do dekodera i telewizora z funkcją macro w miejscu przycisku power aby za jednym naciśnięciem włączyć lub wyłączyć tuner i tv, czy jest to realny pomysł czy tylko moje nierealne życzenie?.
Wiem że Wiwa produkuje piloty memo control ale one są z dwoma przyciskami power oraz z masą innych przycisków które dla wielu osób są zbędne, są też piloty samouczące się ale to jeszcze gorsze rozwiązanie niż to od wiwy.
Od startu dvb-t minęły ponad 3 lata a od testów jeszcze więcej a pilota jak nie było tak niema, chyba chodzi tu o zarobek producentów nowych telewizorów ale nie każdego nato stać a jeśli tak to poco wydawać kasę co rusz.
W skrócie chciałbym

PROSTEGO PILOTA DO DVB-T

Zapraszam Państwa do dyskusji, każda uwaga jest na wagę złota.

Maniek99
Posty: 619
Rejestracja: 15 października 2010, o 18:14
Miejscowość: ---
Odbiornik: WIWA Mini/Maxx

Re: pilot do tunera i tv lepszy od wiwa memo control

Post autor: Maniek99 »

Znaczy zamierzasz produkować/sprowadzać i badasz rynek, czy liczysz na to że jakiś importer się za to weźmie?

Macra to niby fajna sprawa, tyle że czułości/kąty odbiorników są różne i komendy nie zawsze dolecą do obydwu jednocześnie, a później trzeba się gimnastykować.

Ogólnie czas zarabianie na STB DVB-T i gadżetach do tego już minął, więc...

macro
Posty: 25
Rejestracja: 18 maja 2014, o 19:50

Re: pilot do tunera i tv lepszy od wiwa memo control

Post autor: macro »

Maniek99 liczę że zbierze się większa liczba zainteresowanych i jakoś wpłynie na producentów dekoderów dvb-t, co do badania rynku to raczej bym musiał pochodzić po domach bo raczej na forum nikogo ze starców nie znajdę a w szczególności taka grupa jest zainteresowana a reszta to prości i wygodni ludzie.
Zaś czułość i kąty to zadanie producenta, płytki do budowy pilota można za grosze kupić od Chińczyków a reszta to dobra wola producenta.
Czas na dekodery może minął ale mi chodzi o piloty, przecież jest to drobna zmiana na lepsze.

Maniek99
Posty: 619
Rejestracja: 15 października 2010, o 18:14
Miejscowość: ---
Odbiornik: WIWA Mini/Maxx

Re: pilot do tunera i tv lepszy od wiwa memo control

Post autor: Maniek99 »

Sęk w tym, że na tej drobnej zmianie w chwili obecnej niewiele można zarobić, więc i motywacji ze strony importerów brak.

macro
Posty: 25
Rejestracja: 18 maja 2014, o 19:50

Re: pilot do tunera i tv lepszy od wiwa memo control

Post autor: macro »

Rozumiem że softu do tunera też się nie opłaca poprawiać za darmo skoro tunery już sprzedane a na nowe niema chętnych, zresztą ze starym softem im się opchnie. Mam nadzieje że producenci myślą inaczej i zabiegają o klienta który w ogóle może ich olać.

Maniek99
Posty: 619
Rejestracja: 15 października 2010, o 18:14
Miejscowość: ---
Odbiornik: WIWA Mini/Maxx

Re: pilot do tunera i tv lepszy od wiwa memo control

Post autor: Maniek99 »

macro pisze:edit/ Nie cytujemy posta pod postem. Czytaj Regulamin forum.
No i tak to właśnie wygląda. Pojęcie budowania marki w przypadku totalnej chińszczyzny to fikcja. Poprawki o ile są w ogóle wprowadzane, najczęściej wychodzą w postaci nowego modelu.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: pilot do tunera i tv lepszy od wiwa memo control

Post autor: m@rtops »

macro pisze:aby za jednym naciśnięciem włączyć lub wyłączyć tuner i tv, czy jest to realny pomysł czy tylko moje nierealne życzenie?.
A jak "przeskoczyć" dwa różne kody na których pracują te dwa urządzenia ?
Maniek99 pisze:Macra to niby fajna sprawa, tyle że czułości/kąty odbiorników są różne i komendy nie zawsze dolecą do obydwu jednocześnie
to też ciekawe ;)
jeśli włączył by się jeden odbiornik to podczas włączania drugiego pierwszy by się wyłączał ...... i co ? zasłaniać czujnik wtedy w tv ? :D
dziwne by to było rozwiązanie :roll:

oczywiście to moje spostrzeżenie ;)

Maniek99
Posty: 619
Rejestracja: 15 października 2010, o 18:14
Miejscowość: ---
Odbiornik: WIWA Mini/Maxx

Re: pilot do tunera i tv lepszy od wiwa memo control

Post autor: Maniek99 »

m@rtops pisze:A jak "przeskoczyć" dwa różne kody na których pracują te dwa urządzenia ?
Pilot z macrami wysyła dwa niezależne kody, więc to nie problem.
Problem jest właśnie jak jeden z nich nie doleci, więc akurat rozwiązanie z WIWY jest bardziej uniwersalne. Do tego dochodzi jeszcze taka kwestia, że TV często włącza się jednym klawiszem, a wyłącza innym.

macro
Posty: 25
Rejestracja: 18 maja 2014, o 19:50

Re: pilot do tunera i tv lepszy od wiwa memo control

Post autor: macro »

A jak "przeskoczyć" dwa różne kody na których pracują te dwa urządzenia ?
Jak nie wiesz to wpisz w wyszukiwarkę macro w pilocie, zanim wypiszesz bzdury.
Czekam na taki pilot ponad 2 lata a ludzie i tak o tej funkcji nic nie wiedzą.

Co do obaw że jakiś kod nie doleci przychodzi czujka IR ( odbiornik podczerwieni ) taka jak Wiwie HD-50.
http://dmtrade.pl/galerie/e/external-ir_2396.jpg

Maniek99
Posty: 619
Rejestracja: 15 października 2010, o 18:14
Miejscowość: ---
Odbiornik: WIWA Mini/Maxx

Re: pilot do tunera i tv lepszy od wiwa memo control

Post autor: Maniek99 »

Nawet jak odbiorniki są w tym samym punkcie, to maja różne czułości i kąty odbioru.
Poza tym powyższy przykład pytania potwierdza tylko tezę że rynku na to niema (jest zbyt mały).

Pasjonaci kupią sobie jakiegoś Harmony itp..
A jak ktoś jest bardzo zdeterminowany, to może sobie wstawić przekaźnik do TV sterowany z Euro i będzie miał jeden przycisk, lepszy niż przez macro.

macro
Posty: 25
Rejestracja: 18 maja 2014, o 19:50

Re: pilot do tunera i tv lepszy od wiwa memo control

Post autor: macro »

Pasjonaci kupią sobie jakiegoś Harmony itp..
A jak ktoś jest bardzo zdeterminowany, to może sobie wstawić przekaźnik do TV sterowany z Euro i będzie miał jeden przycisk, lepszy niż przez macro.
Nie pisze tu w imieniu pasjonatów ale ludzi starszych, prostych i niepełnosprawnych którzy nie napiszą bo nie potrafią ale widzę że w Polsce liczy się tylko kasa a reszta to szary margines, skoro nikt nie chce pomóc w budowie taniego i prostego pilota to poproszę chociaż o linki do stron z przekaźnikami euro.

Wszyscy myślą pewnie, niech se kupi nowy telewizor i spada.

Maniek99
Posty: 619
Rejestracja: 15 października 2010, o 18:14
Miejscowość: ---
Odbiornik: WIWA Mini/Maxx

Re: pilot do tunera i tv lepszy od wiwa memo control

Post autor: Maniek99 »

Chyba nie myślałeś, że nasi importerzy ściągają ten cały szajs z Chin, żeby zbawić świat?
Ale skoro twierdzisz że jest na to rynek, masz kasę na zamówienie, promocję i widzisz szansę, że nie zostaniesz z towarem, to próbuj.

A odnośnie przekaźników na Euro, to komercyjnych (takich do sterowania TV, a nie zwrotnicami) raczej niema, trzeba sobie zbudować. Jak wspomniałem, to opcja dla bardzo zdeterminowanych.

macro
Posty: 25
Rejestracja: 18 maja 2014, o 19:50

Re: pilot do tunera i tv lepszy od wiwa memo control

Post autor: macro »

Po pierwsze nie chce nic za darmo a po drugie mowa jest o dvb-t w Polsce więc producenci mogli by zrobić dodatkowe zestawy do dvb-t z przerobionym kablem euro lub dodawali by przekaźnik.
Czy ten przekaźnik jest tak drogi żeby nie opłacało się producentom ?.
Ok skoro myślisz że babcia 80-letnia zbuduje taki przekaźnik to powątpiewam czy dalsza dyskusja ma sens.

Maniek99
Posty: 619
Rejestracja: 15 października 2010, o 18:14
Miejscowość: ---
Odbiornik: WIWA Mini/Maxx

Re: pilot do tunera i tv lepszy od wiwa memo control

Post autor: Maniek99 »

Pewnie mogliby, tylko musiałbyś ich do tego przekonać.
Z mojej strony tyle w temacie.

Zablokowany