DVB-T z RTCN GDAŃSK CHWASZCZYNO

counter_terrorist

Re: DVB-T z RTCN GDAŃSK CHWASZCZYNO

Post autor: counter_terrorist »

Dzisiaj na wszystkich kanałach z muxa2 mam pikzeloze. Nie da się oglądać, czyżby jakieś naprawy, moc zmniejszyli?

mati704

Re: DVB-T z RTCN GDAŃSK CHWASZCZYNO

Post autor: mati704 »

Wszystko działa normalnie.

Bartosz Czach

Re: DVB-T z RTCN GDAŃSK CHWASZCZYNO

Post autor: Bartosz Czach »

ntcdvb pisze: MUX4-TV Mobilna k. 52
To brzmi najciekawiej. Już widzę MUX Cyfrowego Polsatu na infrastrukturze Emitela :lol: Nie po to kupowali INFO-TV-FM, żeby teraz się przenosić.

Bartt

Re: DVB-T z RTCN GDAŃSK CHWASZCZYNO

Post autor: Bartt »

A co w tym złego. Współpraca obu firm jest jak najbardziej wskazana ;) . Dla naszego dobra :).
Przykłady już są - z Żórawiny leci mux-4, a z Giedlarowej mux-1 i 2 :D.

Natomiast w kwestii kanałów podanych dla pomorskiego przez kolegę ntcdvb, są to kanały docelowe planowane w roku 2009. Być może od tego czasu nastąpiły jakieś zmiany (uzgodnienia międzynarodowe). Najlepszym źródłem informacji byłby tu kolega a.d. ;).
Ale nie zmienia to faktu, że sieć SFN mux-3 dla obszaru PM-2 powinna działać na jednym kanale, a na stronie cyfryzacja.gov.pl są podane dwa, 48 i 37 :o

ntcdvb

Re: DVB-T z RTCN GDAŃSK CHWASZCZYNO

Post autor: ntcdvb »

A co w tym dziwnego :?:
Oto przykład:
http://radiopolska.pl/wykaz/pokaz_lokal ... hp?pid=138
obiekt jest Emitela :!:
a emisja MUX4-TV Mobilna.
To są wskazane częstotliwości (kanały), jakie mają być wykorzystywane w emisjach docelowych a nie obiekt.
A masz MUX5 i MUX6 to obecnie plany i to nie pewne.

Martens
Posty: 472
Rejestracja: 24 listopada 2012, o 16:37
Miejscowość: Gdańsk
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Jagodnik, RTON Jaśkowa Kopa

Re: DVB-T z RTCN GDAŃSK CHWASZCZYNO

Post autor: Martens »

Dlaczego zdecydowano o uruchomieniu doświetlaczy MUX-3 w Gdyni i w jeszcze mniejszych miejscowościach woj. pomorskiego, a takiego doświetlenia nie będzie w dużym Gdańsku??? Przecież w Gdańsku jest wiele miejsc, gdzie są poważne problemy z odbiorem Chwaszczyna. Przykład - osłonięte wysokim lasem od strony Chwaszczyna osiedle Niedźwiednik - odbioru praktycznie brak! A też mamy w Gdańsku piękny obiekt "Jaśkowa Kopa", który w jakimś celu chyba powstał.
Jak to się w ogóle ma do zapowiedzi, że w dużych miastach ma być zapewniony nawet odbiór wewnętrzny MUX-3?

_chris_

Re: DVB-T z RTCN GDAŃSK CHWASZCZYNO

Post autor: _chris_ »

Martens pisze:Jak to się w ogóle ma do zapowiedzi, że w dużych miastach ma być zapewniony nawet odbiór wewnętrzny MUX-3?
Od 2014, a i to z ograniczeniami.

http://cyfryzacja.gov.pl/

Martens
Posty: 472
Rejestracja: 24 listopada 2012, o 16:37
Miejscowość: Gdańsk
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Jagodnik, RTON Jaśkowa Kopa

Re: DVB-T z RTCN GDAŃSK CHWASZCZYNO

Post autor: Martens »

No dobrze, to dlaczego w Gdyni już teraz uruchamiają doświetlacz? Przecież Chwaszczyno jest nawet bliżej Gdyni niż Gdańska.
A wiesz (wiecie) może w jaki sposób będzie transmitowany sygnał z tych dodatkowych nadajników? Czy pod każdy z tych obiektów podciągnięty zostanie światłowód, czy nadajniki te będą działać na zasadzie, że będą odbierać sygnał z Chwaszczyna i dalej go rozsyłać (coś w stylu analogowych przemienników)?

Bartosz Czach

Re: DVB-T z RTCN GDAŃSK CHWASZCZYNO

Post autor: Bartosz Czach »

Martens pisze:mamy w Gdańsku piękny obiekt "Jaśkowa Kopa", który w jakimś celu chyba powstał.
Z Jasiowiej kiedyś szedł TVP1 na kanale R5. Teraz to pewnie będzie maszt typowo dla stacji radiowych oraz CDMA/GSM/UMTS.

jacek_gdansk
Posty: 6
Rejestracja: 15 października 2010, o 19:25
Odbiornik: Dual DAB4
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno

Re: DVB-T z RTCN GDAŃSK CHWASZCZYNO

Post autor: jacek_gdansk »

Bartosz Czach pisze:edit/ Cytowanie posta pod postem. Czytaj Regulamin forum.
TVP1 nadawał nie z Jaśkowej, tylko z nieistniejącego masztu przy byłej siedzibie TV Gdańsk przy ul. Sobótki.

Martens
Posty: 472
Rejestracja: 24 listopada 2012, o 16:37
Miejscowość: Gdańsk
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Jagodnik, RTON Jaśkowa Kopa

Re: DVB-T z RTCN GDAŃSK CHWASZCZYNO

Post autor: Martens »

Hmm, ja pamiętam, że w latach 90-tych w paśmie R1-R5 nadawało właśnie TVP 2, a nie TVP 1. Nie wiem z jakiego obiektu to szło, ale u mnie odbiór był wtedy rewelacyjny - nawet bez włożonej anteny w gniazdo sygnał był praktycznie idealny! Później emisję przerwano i stwierdzono, że docelowa emisja będzie z Chwaszczyna. Od tego czasu u mnie odbiór jest beznadziejny. Nawet spece z Telkom Telmoru stwierdzili, że na Niedźwiedniku sygnału z Chwaszczyna nie ma, bo zasłania go góra i las. Jedyny ratunek to platforma sat lub kablówka. A takich miejsc w Gdańsku jest więcej. Coś panowie z UKE chyba nie zrobili dokładnie tych pomiarów.

jacek_gdansk
Posty: 6
Rejestracja: 15 października 2010, o 19:25
Odbiornik: Dual DAB4
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno

Re: DVB-T z RTCN GDAŃSK CHWASZCZYNO

Post autor: jacek_gdansk »

Martens pisze:edit/ Cytowanie posta pod postem. Czytaj Regulamin forum.
TVP2 na k.3 z któregoś z wieżowców w Gdyni-Redłowie. Przez chwilę też stamtąd nadawała TVP3 Gdańsk.

Martens
Posty: 472
Rejestracja: 24 listopada 2012, o 16:37
Miejscowość: Gdańsk
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Jagodnik, RTON Jaśkowa Kopa

Re: DVB-T z RTCN GDAŃSK CHWASZCZYNO

Post autor: Martens »

Taki dobry sygnał z Gdyni? Niemożliwe. Chwaszczyno i Gdynię mam zasłonięte. Nawet gdyby coś doleciało, to ze względu na niski kanał byłyby straszne odbicia (coś jak teraz mam na TVP 1 z Chwaszczyna). Sygnał był idealny, bez żadnych odbić i w zasadzie odbiór był bez anteny. Raczej to musiała być emisja z Gdańska.
Czy ktoś z Was wie, w którym roku wybudowano "Jaśkową Kopę"? Chyba wówczas tego masztu jeszcze nie było.

jacek_gdansk
Posty: 6
Rejestracja: 15 października 2010, o 19:25
Odbiornik: Dual DAB4
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno

Re: DVB-T z RTCN GDAŃSK CHWASZCZYNO

Post autor: jacek_gdansk »

Martens pisze:edit/ Cytowanie posta pod postem. Czytaj Regulamin forum.
Możliwe. Tam był nadajnik na Trójmiasto. Potem włączyli k.37 w Chwaszczynie i się skończyło. Sam to odbierałem z anteną skierowaną na Redłowo i tylko z tego kierunku nie było odbić. Jeszcze gdzieniegdzie możesz zobaczyć na domach charakterystyczna dużą antenę skierowana w stronę Gdyni.
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2000731.html

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z RTCN GDAŃSK CHWASZCZYNO

Post autor: Jarosław Bałuka »

Temat wątku: DVB-T z RTCN GDAŃSK CHWASZCZYNO

biopal888

Re: DVB-T z RTCN GDAŃSK CHWASZCZYNO

Post autor: biopal888 »

Hymm u mnie na Zaspie gdzie z balkonu od poludnia widze nawet ladnie Niedzwiednik(okolo 3 km) odbior z Chwaszczyna w pokoju od str.polnocnej bezproblemowy cyfry wszystkich Muxow nawet na Teleskopie w H ustawionym na parapecie,analog tez ok,ale tez gdy jest dobra pogoda widze z okna maszt w Chwaszczynie,z koleji od strony poludniowej juz są problemy ,a analog z mocnymi odbiciami.A probowales moze zlapac na Niedzwiedniku sygnal z Elblaga lub Ilawy?Osiedle te lezy przeciez dosc wysoko.

Martens
Posty: 472
Rejestracja: 24 listopada 2012, o 16:37
Miejscowość: Gdańsk
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Jagodnik, RTON Jaśkowa Kopa

Re: DVB-T z RTCN GDAŃSK CHWASZCZYNO

Post autor: Martens »

Cóż z tego, że z Zaspy widać Niedźwiednik. Taka Morena jest jeszcze bliżej Niedźwiednika. Z Moreny też bardzo dobrze widać maszt w Chwaszczynie. Wystarczy jednak trochę zejść z góry Moreny (np. z przystanku autobusowego "Kolumba" przy Tesco) i bardzo ładnie widać jak wraz ze schodzeniem w dół (w stronę Niedźwiednika) maszt błyskawicznie znika z pola widzenia i chowa się za lasem. Jeszcze nie zejdziesz połowy drogi, a widzisz już tylko las.
Cóż z tego, że Niedźwiednik leży dość wysoko, jak przed sobą ma wysoką górę i jeszcze las. Takie np. Brzeźno leży niziutko, a odbiór Chwaszczyna ma raczej dobry. Takie są niestety realia. :(
Z Elbląga odbiór jest trochę lepszy, ale też nie rewelacyjny.

bozydariwanow

Re: DVB-T z RTCN GDAŃSK CHWASZCZYNO

Post autor: bozydariwanow »

Proszę o informację czy jutro ma zostać wzmocniony sygnał MUX3 na antenie Chwaszczyno ponieważ czytając posty pogubiłem się już gdzie co i jak ma być. Czekam na poprawę mux3 bo na żabie odbieram tylko b.dobrze mux 1 i 2.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z RTCN GDAŃSK CHWASZCZYNO

Post autor: Jarosław Bałuka »

Tak. Komunikat jest na stronie głównej: http://www.emitel.pl/strona-glowna/zmia ... -pomorskim.

enkidu

Re: DVB-T z RTCN GDAŃSK CHWASZCZYNO

Post autor: enkidu »

no i stało się. Na kanale 37 już docelowy MUX-1, MUX-3 też jakby trochę silniejszy - zwłaszcza w mojej lokalizacji jest to przyjemna odmiana.

Zablokowany