Nadużycia, brak informacji, uwaga na naciągaczy

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
fegura

Re: Nadużycia, brak informacji, uwaga na naciągaczy

Post autor: fegura »

Zobacz czy nawet ci co sprzedają zamieszczają wymagane przepisami wiadomości ! NIE .. gdzie PIH ? UOKIK ?

Przykładów można mnożyć ! od allegro przez wielu sprzedawców np: wiawa ; gdzie jest informacja :

Przedsiębiorca jest także zobowiązany do umieszczenia w widocznym i łatwo dostępnym dla klientów miejscu informacji o tym, że jedynie odbiorniki cyfrowe zgodne z wymaganiami określonymi w przepisach umożliwiają odbiór NTC na terenie Polski.

Pomijam już o obowiązku informowania o niezgodności towaru z wymogami ; sprzedali takie sprzęty ! ustawa obowiązuje od ponad 1,5 roku !

Dla mnie określenie : firma krzak* to delikatne określenie ! I już z tego względu omijać tego typu firemki z daleka !

Tak poczytałem forum : tonami tu zawodowi zachwala-cze działają , recenzje pod dany produkt o poziomie rzetelności -10 !

Tu wina UOKIK : nadal brak opracowania co jest wypełni zgodne co nie + bezpieczne w użytkowaniu itp , to pozwala na sprzedawanie bubli przez naganiaczy !

To jest tragedia że nie ma w Polsce polskiego producenta : szkoda , coś próbowała RWT ale chyba zrezygnowała i robi tylko software. ( polsatowego tunera nie liczę bo to szukanie naiwniaków ).

Dlatego zalew tandety , chiński garaż + wynajmowanie propagandystów aby wciskali kit o zaletach : a gołym okiem widać , tandetne wykonie , materiały typu plastik itp .

Przykład : można obejrzeć : http://gry.wp.tv/i,Wiwa-HD-100,mid,7160 ... 63#m716076

Poczytaj tu opinie testy o tym tunerze : komedia Fredry 2 papier wszystko przyjmie !

Kto jest temu winien : państwo , słaba logistyka za małe pieniądze na kontrole ,testy zanim wprowadzi się dany produkt na rynek ! I mamy chiński bum gospodarczy : garażowa produkcja !

Byłem w sklepie : ludzie co za tandety mi sprzedawca pokazywał : wykonanie typu spod młotka ale w gadce co to to nie potrafi : w pewnym monecie pomyślałem kurde możne zastąpi moja kobitę w alkowie* !

Na pytanie : Panie to tylko taka tandeta jest ? : a co Pan chciał za te marne 100- 200 zł

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Nadużycia, brak informacji, uwaga na naciągaczy

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Chyba ktoś się trochę zapędził w swojej nienawiści.

Swoboda gospodarcza wynikająca z "Ustawy o swobodzie działalności gospodarczej" gwarantuje, ze sprzedawać można wszystko co nie jest niebezpieczne. Także odbiorniki niezgodne z wymaganiami krajowymi, a tym bardziej oczekiwaniami klientów. Tak więc nie można mówić o wycofaniu takich produktów, a jedynie o obowiązku informowania, że takie są.
/W tym miejscu zgoda, że kontroli jest jednak zbyt mało/
W przypadku, gdy produkt okaże się niezgodny z umową, sprzedawca wprowadzi klienta w błąd można taki produkt zwrócić w przeciągu 2 lat, gwarantuje to "Ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej".

Nie zgodzę się też ze stwierdzeniem "nadal brak opracowania co jest wypełni zgodne co nie + bezpieczne w użytkowaniu". Jest Rozporządzenie w sprawie wymagań technicznych dla odbiorników naziemnej telewizji cyfrowej, a sprawy bezpieczeństwa regulują normy europejskie, opisujące tzw "wymagania zasadnicze", których spełnienie jest potwierdzane znakiem CE.
/Ostatnio kilku importerów boleśnie się przekonało czym grozi nie dopilnowanie by urządzenia sprzedawane spełniały te same warunki co poddane certyfikacji/

Jest kilku producentów produkujących lub składających odbiorniki w Polsce. Robią to jednak z dalekowschodnich komponentów. W tym rozumieniu to wszystko jest Chińszczyzną. Także wspomniane "produkty" firmy z Radomia. Tak, to też była importowana w całości Chińszczyzna. Jeśli jednak popatrzymy na opisy w dziale poświęconym odbiornikom na naszym forum to mimo wszystko jest całkiem nieźle, nawet bardzo dobrze.

Aby odbiornik był tani musi być prosty. Nie ważne, czy ma ciężką pancerną obudowę (uwaga na koszty transportu i wszystkie zagadnienia związane z ekologią i odzyskiwaniem surowców wtórnych), czy z lekkiego plastiku , ważne czy spełnia podstawowe wymagania opisane we właściwym Rozporządzeniu Ministra oraz inne normy i standardy, choćby wspomniane wcześniej wymagania zasadnicze, czy też wymagania ekorprojektu.
Śmiem twierdzić, że większość odbiorników dostępnych w sklepach, także te małe, lekkie chińskie pudełeczka, lepiej lub gorzej wpisuje się w te wymagania (patrz komentarze na naszym forum, ale także pod tym tendencyjnym programem, do którego link znalazł się w poście powyżej). Jeśli ktoś jednak szuka specjalnej okazji i zwabiony ceną i nie zwraca uwagi co kupuje, na to PIH i UOKiK nie pomogą.

Nawiązując do poprzedniego postu, zamiast potępiać wszystko, może lepiej starajmy się prowadzić akcję edukacyjną by wszyscy wokół nas zdawali sobie sprawę zarówno z zagrożeń jak i praw im przysługującym. Można też zgłaszać przypadki naruszeń odpowiednim instytucjom. Naciągacze i nieuczciwi sprzedawcy mieli by znacznie trudniejsze życie, gdyby nie łowcy okazji.

Niestety jest też grupa ludzi wymagający szczególnej uwagi. To ludzie starsi, nieporadni techniczne, którzy łatwo wpadają w łapy naciągaczy i tu właśnie szczególna rola urządów kontrolnych by eliminować ryzyko i pomagać tym, który jednak wpadli w pułapkę.

Wiking

Re: Nadużycia, brak informacji, uwaga na naciągaczy

Post autor: Wiking »

Bardzo mi się podoba zestawienie najtańszego pakietu Cyfry+ z ofertą Naziemnej Telewizji Cyfrowej:
http://cyfraplus.pl/images/2012/201211/ ... vb-big.jpg
Cyfra+ chwali się 49 kanałami tylko szkoda, że aż 11 z nich to kanały zagraniczne bez żadnego tłumaczenia. ;) De facto te 19,90 zł płacimy za 8 kanałów, które nie są osiągalne w formie FTA ani na satelicie, ani naziemnie. :)

fegura

Re: Nadużycia, brak informacji, uwaga na naciągaczy

Post autor: fegura »

Wolność gospodarcza to nie wszystko ; państwo ma obowiązek dbania o dobro obywateli w tym o to co jest dostępne w sklepach i co jest sprzedawane . Ustawa , ustawą a kontrole , kontrolami które winy wcześniej nie dopuszczać sprzętu typu bubel na rynek .

Faktem jest Wiawa : sprzedawała sprzęt niezgodny z wymogami . Faktem jest : firmy nie zamieszczają , nie informują o wymogach ustawowych .

Proszę przeczytać forum + regulamin który sami narzucacie : ja w 2 godziny znalazłem wiele postów łamiących regulamin + łamiących wręcz prawo !

Informacyjne cechy forum Ok ; ale bez naganiaczy ( pełno ich tu ) łachmaniastych prawo po łamania regulaminu ( sformułowania które są określane jako ; niecenzuralnymi )!

Oczywiście to moja opinia i Emitel sam decyduje co można a czego nie na jego forum ; ale czy to wtedy jest jeszcze forum poważnie traktujące własną firmę lub zapisy regulaminu ?

Emitel chcąc czy nie , bierze udział w cyfryzacji więc oczekuje większego wyczulenia na łamanie prawa czy wymagań dla NTC ! Emitel kojarzy mi się z poważnym partnerem do pozyskania informacji w tym oczekuje na forum bezwzględnego tępienia nadużyć .

Oczekuje od Emitela ; szczególnej dbałości o klientów , obywateli włączających się w cyfryzację a minimalnie o interesik handlarzy .

8. Posty umieszczane na Forum muszą być zgodne z prawem i winny cechować się kulturą wypowiedzi, dbałością o stylistykę oraz pisownię, która powinna być zgodna z zasadami ortografii. (Zabronione jest „krzyczenie” poprzez pisanie wielkimi literami. Zabronione jest używanie wulgaryzmów, a także wzbudzanie kłótni.)

9. Zabronione jest publikowanie Postów o treściach handlowych, linków do stron komercyjnych, kupię/sprzedam itp. Wszystkie reklamy będą usuwane. Zabronione jest podawanie linków, bannerów i reklam produktów. Szczególnie usuwane będą linki do aukcji internetowych. Zabrania się reklamowania swoich lub cudzych serwisów internetowych w tematach, treści wypowiedzi, avatarach, sygnaturach itd., bez zgody Administracji Forum.

10. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi o charakterze osobistym, mogących obrażać lub naruszyć dobra osobiste innych Użytkowników Forum, osób trzecich, lub Administrację Forum.

11. Posty związane z polityką, szkalujące urzędy lub instytucje lub osoby fizyczne będą bez ostrzeżenia usuwane, a ich autorzy blokowani.

12. Zabrania się podawania linków do nielegalnych wersji programów i treści intelektualnych chronionych prawem autorskim, umieszczonych na różnego rodzaju serwerach plików.
Dziesiątkami posty naruszające tylko te zapisy regulaminu !

apk
Posty: 729
Rejestracja: 5 sierpnia 2009, o 23:59
Miejscowość: Legnica
Odbiornik: LG UH65 Ser. (DVB-T2 HEVC) / DUAL DAB 4 /DUAL DAB 18C

Re: Nadużycia, brak informacji, uwaga na naciągaczy

Post autor: apk »

Do póki w telewizji analogowej było 2-4 kanały to oferta mini Cyfry+ polsatu była atrakcyjna ale jak doszły najbardziej oglądane kanały TVN TV4 PULS i inne to niestety takie oferty bez konkretnych kanałów tylko przyczynia się do opuszczania platform satelitarnych na korzyść Naziemnej Telewizji Cyfrowej .
Wykaz najczęściej oglądanych kanałów :)
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/tv ... tvn-top-20

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3510
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Nadużycia, brak informacji, uwaga na naciągaczy

Post autor: Krosnoludek »

fegura pisze:To jest tragedia że nie ma w Polsce polskiego producenta...
Za niedługo to być może się zmieni, powstaje Polska fabryka tunerów marki ELCAD.
http://www.youtube.com/watch?v=LavvIOrz5EA

Wiking

Re: Nadużycia, brak informacji, uwaga na naciągaczy

Post autor: Wiking »

Warto też podać link bezpośredni do ich strony internetowej:
http://elcad.eu/
Na razie zakładka Produkty jest pusta, ale za jakiś czas pewnie coś się zmieni. :)

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Nadużycia, brak informacji, uwaga na naciągaczy

Post autor: qwerty »

fegura pisze:Przykład : można obejrzeć : http://gry.wp.tv/i,Wiwa-HD-100,mid,7160 ... 63#m716076
Ten test można sobie wsadzić...
Narzeka na brak odbioru kanałów - ale jaka jest jakość sygnału? Zero konkretów, dowodów, tylko narzekanie.

ntcdvb

Re: Nadużycia, brak informacji, uwaga na naciągaczy

Post autor: ntcdvb »

TEST jak test, pomiar jak pomiar.
Opinia, że takie urządzenie powinien każdy podłączyć jest prawdziwe.
Oczywiście sprzedawcy będą bić piane i chwalić to urządzenie, bo co z tym robić, trzeba magazyn opróżnić.
Oczywiści informacja, że test był wykonany na starej instalacji antenowej daje atut do opinii że wina leży po stronie instalacji odbiorczej.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: Nadużycia, brak informacji, uwaga na naciągaczy

Post autor: Anduraki »

fegura pisze: Dlatego zalew tandety , chiński garaż + wynajmowanie propagandystów aby wciskali kit o zaletach : a gołym okiem widać , tandetne wykonie , materiały typu plastik itp .

Przykład : można obejrzeć : http://gry.wp.tv/i,Wiwa-HD-100,mid,7160 ... 63#m716076

Recenzent w przypadku tego filmu jest niekompetentny, ponieważ nie zna w najmniejszym stopniu podstaw obsługi sprzętu, całą winę złej instalacji zwala na tuner.

Instalacje zbiorcze muszą być przystosowane do naziemnej telewizji cyfrowej. Jeśli w tamtym lokalu nadal odbierane są sygnały analogowe oraz nikt wcześniej nie próbował odbierać cyfrówkę to jest to wina lokatora który nie dopilnował, aby instalator sprawdził czy w jego lokalu wykonane przez niego prace dają oczekiwany rezultat - miałem przypadek kiedy to w jednym 60 letnim bloku po wykonaniu instalacji okazało się w momencie zakupu tunera, że w konkretnym lokalu nie odbiera naziemna cyfrówka, a w każdym innym owszem.

Awatar użytkownika
marks74
Posty: 124
Rejestracja: 27 czerwca 2010, o 13:59
Odbiornik: Samsung LE40C650, SonyKDL55W815
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa, wzmacniacz SWA
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Kosztowy

Re: Nadużycia, brak informacji, uwaga na naciągaczy

Post autor: marks74 »

Dzisiaj rano był u mnie gościu w sprawie odbioru tv czy sat , analog lub NTC. Nie wiem skąd był ani od kogo ale pytał jak z odbiorem. Nie wyglądał na naciągacza bo nie zaoferował żadnej z platform cyfrowych. Grzecznie poinformowałem go o bezproblemowym odbiorze wszyskich trzech MUXów oraz czeskich. Zanotował coś w kajeciku i poszedł w sina dal. :D

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Nadużycia, brak informacji, uwaga na naciągaczy

Post autor: m@rtops »

może ktoś chcący zakładać instalacje sprawdzał czy są jakieś problemy? :?
albo wziąłeś udział w jakimś sondażu :D

Artek Ł.
Posty: 665
Rejestracja: 9 sierpnia 2011, o 07:31
Odbiornik: LG 55LM860V,LG 42LS9000,tablet z dvb-t do basenu
Instalacja antenowa: antena ATX107 i jest na balkonie z Multiswitch MP-0516
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica - MX 1,2,3

Re: Nadużycia, brak informacji, uwaga na naciągaczy

Post autor: Artek Ł. »

fegura pisze: Przykład : można obejrzeć : http://gry.wp.tv/i,Wiwa-HD-100,mid,7160 ... 63#m716076
słuchając tego, to mam wrażenie , że do filmu byli nie przygotowani lub nie mieli pojęcia . dekoder 1080p ( uważają za pomyłkę na pudełku ), nawet nie zadali sobie trudu czemu dekoder ma 1080p , a nie 1080i na filmie. robiąc jakąkolwiek prezentacje trzeba mieć najpierw sprawnie działającą instalacje antenową i okablowanie.
dziwią się że mieli kanały i im zniknęły :)
teraz pewnie dużo się będzie pojawiać reklam, które powodują dezorientacje

Awatar użytkownika
kupon
Posty: 670
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 15:02
Odbiornik: Panasonic TX-50DXU701 / Panasonic TX 32AS650E
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit+DIPOL-4/5-12 pol.V+Zwrotnica antenowa FM/6-12/21-69/75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: Nadużycia, brak informacji, uwaga na naciągaczy

Post autor: kupon »

qwerty pisze:
fegura pisze:Przykład : można obejrzeć : http://gry.wp.tv/i,Wiwa-HD-100,mid,7160 ... 63#m716076
Ten test można sobie wsadzić...
Narzeka na brak odbioru kanałów - ale jaka jest jakość sygnału? Zero konkretów, dowodów, tylko narzekanie.
Jasne,że ten test można sobie wsadzić.
Proszę zauważyć ile już czasu nie nadaje TVN Warszawa. :idea:
Jeszcze gostek pewnie ma stary azart

Awatar użytkownika
gorki
Posty: 234
Rejestracja: 6 marca 2009, o 13:26
Odbiornik: Samsung 40cali
Instalacja antenowa: Antena własnej konstrukcji.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN CHORAGWICA

Re: Nadużycia, brak informacji, uwaga na naciągaczy

Post autor: gorki »

Witam wszystkich odbiornik Wiwa hd100 posiadałem ok 9 miesięcy. Nie miałem z nim żadnych problemów tylko warunek dobra instalacja antenowa. Odbiornik ten nie toleruje złych instalacji antenowych wiem bo musiałem poprawiac antenę. Co zas sie tyczy tego filmiku gostek nie ma zielonego pojecia o podstawach odbioru telewizji cyfrowej. Tłumaczenie ze jestem przecietnym Kowalskim zabarwione jest totalna ironią. Reasumujac nie jest to zły odbiornik tylko ma jedna wadę po wylaczeniu na stby i szybkim zaraz właczeniu długo się uruchamia pozdrawiam wszystkich forumowiczów. :D

alutka

Re: Nadużycia, brak informacji, uwaga na naciągaczy

Post autor: alutka »

Artek Ł. pisze:
fegura pisze: Przykład : można obejrzeć : http://gry.wp.tv/i,Wiwa-HD-100,mid,7160 ... 63#m716076
mi się to nie otwiera :(

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Nadużycia, brak informacji, uwaga na naciągaczy

Post autor: m@rtops »

mi też - może film został usunięty po takich "ciepłych" :lol: komentarzach na tamtej stronie? :?

Awatar użytkownika
marks74
Posty: 124
Rejestracja: 27 czerwca 2010, o 13:59
Odbiornik: Samsung LE40C650, SonyKDL55W815
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa, wzmacniacz SWA
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Kosztowy

Re: Nadużycia, brak informacji, uwaga na naciągaczy

Post autor: marks74 »

Nie został usunięty. Sekunde temu obejrzałem. Gościu przedstawia swoją wersję zdarzeń. :lol:

wielkopolan44

Czy mux4 można mieć w telewizorze w domu?

Post autor: wielkopolan44 »

Dzisiaj po moim bloku chodził jakis facet i twierdził, że musimy zmienić antelę zbirczą w blu bo mux 4 jest za słaby i nie możźemy odbierać a za zrobienie tego i za użytkowanie mamy płacić ok 50zł miesięcznie. O co chodzi????

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Czy mux4 można mieć w telewizorze w domu?

Post autor: m@rtops »

przede wszystkim mux 4 jest to płatny mux "cyfr pols" i nikt nie może narzucać opłaty za instalację dostosowaną do jego odbioru
a te 50 zł to zapewne abonament który ktoś chce wcisnąć za dekoder tego nadawcy ;)

Zablokowany