FERGUSON ARIVA T65

5zeta

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: 5zeta »

Hej. Mam kilka spraw:
-mam wyłączoną opcję LCN ale nadal co jakiś czas kanały same się przestawiają, czy ktoś wie dlaczego?
-jak każdy wie, dekoder podczas pracy ma włączoną zieloną kontrolkę, a w trybie czuwania czerwoną. Ostatnio zauważyłem, że zielona lampka lekko miga (włącza się i wyłącza) przy trybie czuwania, czy wy też tak macie?

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

robertoos188 pisze:odbieram z antenty domowej, takze odbierałem z zwykłej anteny na dachu al bez wzmacniacza, zle nie odbierała ale lepiej odbierała z anteny domowej, i nie wiem co teraz robić, pomóżcie
razem z danymi zapraszam do działu anten (m.in wskazania siły/jakości) ;)
5zeta pisze:zielona lampka lekko miga
jak się dobrze przyjrzeć ;) - było to już dawno temu omawiane - zdarza się ale nie przeszkadza ;)
5zeta pisze:-mam wyłączoną opcję LCN ale nadal co jakiś czas kanały same się przestawiają, czy ktoś wie dlaczego?
jeśli często to przypuszczalnie wina leży po str. instalacji (zwłaszcza jeśli jest dostosowana przez tv kablową ;) ) - zdarza się również podczas prac na nadajniku lub przy zaprogramowanej "tv mobilnej" :D

arik92

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: arik92 »

U mnie soft 1.056, LCN wyłączone, opcja autoaktualizacja listy wyłączona, lista bez kanałów MUX4 - lista nigdy się nie rozsypała.
Czy pasek dotyczący siły sygnału ma tylko dwa stany - czyli 0% i 95% czy są jeszcze inne?

fraxinus

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: fraxinus »

radier pisze:Operatorzy mają nakaz nie kodowania kanałów dostępnych w DVB-T, ale część kablówek nadaje sygnał w standardzie DVB-C i tuner DVB-T wtedy odpada.
Tak właśnie jest w przypadku UPC. Oto oficjalna odpowiedź firmy:

Szanowny Panie,
dziękuję za korespondencję.

Uprzejmie wyjaśniam, że w Telewizji Analogowej nie występuje sygnał naziemnej Telewizji Cyfrowej.
(...)
Łączę wyrazy szacunku

Justyna Małyszka
Konsultant ds. Korespondencji


I jeszcze sprawozdanie z odbioru. Antena typu DIY biquad obliczona na 522 MHz (między 474 a 570), umiejscowiona za kaloryferem odbiera w miarę stabilnie w granicach 70-80 % jakości sygnału na T65. Pokój z balkonem na 9 pietrze wychodzący na południe - odległość od RTON Lublin/Raabego (0,7 kW - MUX 3) ok. 3,4 km zaś od RTCN Lublin/Piaski (100 kW - MUX 1 i MUX 2) ok. 24 km. Biquad wykonałem z drutu miedzianego 1,5 mm i bez użycia reflektora (kaloryfer chyba go zastępuje) - następny spróbuję z 2,5 mm.

PS. Słuchajcie ja znalazłem w opcjach dekodera tylko wskaźnik jakości sygnału (skala graficzna i procentowa) - albo za słabo szukałem albo z nowym oprogramowaniem nie ma wskaźnika siły sygnału.
W każdym razie wyprowadźcie mnie z błędu jeśli coś pomieszałem. Wersja oprogramowania to fabryczne 1.050. I następne pytanie: jaka jest najlepsza obecnie wersja sterownika według Was?
Ostatnio zmieniony 31 grudnia 2012, o 11:01 przez fraxinus, łącznie zmieniany 1 raz.

Kubunia

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Kubunia »

Siła i jakość sygnału pokazywane są tylko w wyszukiwaniu ręcznym. Wejdź w Menu/Instalacja/szukaj ręcznie i wybierz częstotliwość kanału, na którym nadawany jest sygnał w Twojej okolicy. Co do firmware to ja używam najnowszego i jest OK.

fraxinus

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: fraxinus »

@ Kubunia

Dzięki za radę. Jak wrócę z pracy to sprawdzę.

PS. Jakby ktoś wahał się nad dekoderem (Ferguson Ariva T65) to polecam - używam co prawda od niedawna ale jestem zadowolony i widzę, że wykonuje swoją robotę poprawnie. No i 2 lata gwarancji :)

serwus

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: serwus »

nie wiem czy w tym też ale arivie T60 przy wejściu w wyszukiwanie ręczne i potem po powrocie sypie się lista kanałów niezależnie czy lcn włączone czy nie

Kubunia

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Kubunia »

W T65 przy wejściu i wyjściu nic się nie sypie.

zygciu
Posty: 87
Rejestracja: 24 kwietnia 2012, o 16:37

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: zygciu »

fraxinus pisze:
radier pisze:Operatorzy mają nakaz nie kodowania kanałów dostępnych w DVB-T, ale część kablówek nadaje sygnał w standardzie DVB-C i tuner DVB-T wtedy odpada.
Tak właśnie jest w przypadku UPC. Oto oficjalna odpowiedź firmy:
Nie, wcale tak nie jest. Rozumiem, że UPC obniżyła Ci abonament z tytułu, że nie powinni brać opłat za kanały, które masz na platformie naziemnej za free (za abonament RTV)?
Z odpowiedzi rzeczniczki UPC wynika tylko tyle, że guzik ich obchodzi, że są jakieś kanały DVB-T, a w ich kablu znajdziesz jedynie ich ofertę - płatną - programową.
Widzę, że UPC to straszne leszcze.

Awatar użytkownika
radier
Posty: 300
Rejestracja: 24 stycznia 2012, o 23:07
Odbiornik: Samsung UE48H6400 + UPPLEVA 2.1
Instalacja antenowa: DPM GT-961
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Śrem

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: radier »

O czym ty bredzisz?

zygciu
Posty: 87
Rejestracja: 24 kwietnia 2012, o 16:37

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: zygciu »

Odniosłem się do wypowiedzi konsultantki UPC odnośnie braku sygnału DVB-T w sieci.
Niestety na niekorzyść dla użytkownika Fraxinus, który to tutaj ma własnie problem z UPC, kablówki nie mają prawnego nakazu wpuścić NTC do swojej infrastruktury. Jedynie czego KRRiT oczekuje od kablówek to oferowania w każdym pakiecie kilku podstawowych kanałów typu TVP1, TVP2, Polsat itd. w jakości dowolnej, które także występują w NTC. Fraxinusowi pozostaje instalacja własnej anteny, lub sądzenie się ze spółdzielnią o przywrócenie funkcjonalności AZARTu.
Tu jest temat wałkowany: http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=2&t=2755
Miałem zmodyfikować swój post, ale skoro już zarzuciłeś mi bredzenie (notabene Twoja wypowiedz do szczególnie twórczych też nie należy - następnym razem bardziej rzeczowo - gdzie Twoim zdaniem bredzę) to kontynuuję temat w kolejnym poście.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

fraxinus pisze:I następne pytanie: jaka jest najlepsza obecnie wersja sterownika według Was?
wg mnie z "nowych" softów (po v1.026 ;) ) najlepszy jest v1.055 lub ...56 (to samo)
dlaczego oraz opis pisałem tutaj
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... start=2500
polecam ;)

puncio1

Ferguson Ariva T65- brak telegazety

Post autor: puncio1 »

Koledzy mam dekoder Ferguson Ariva T65 antena kierunkowa na dachu 4-piętrowego bloku moc sygnału 80% dekoder ma soft V1.056 programy odbiera prawidłowo jednak gdy nacisnę przycisk czerwony TEXT na pilocie RCU-200 dekodera to nie wyświetla się telegazeta na żadnym programie. Dodam że dekoder mam podłączony do TV przez kabel EURO.
Co jest powodem, że nie wyświetla telegazety?

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

zalecam sprawdzić na innym kablu ewentualnie spróbować (jeśli jest) drugiego gniazda scart w tv :?

puncio1

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: puncio1 »

A co ma kabel do tego jeśli obraz jest oki.?

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

nie wiem jak w "scart" jest przenoszona telegazeta :?

alex_777
Posty: 175
Rejestracja: 9 marca 2012, o 13:41
Odbiornik: ARIVA T-65
Instalacja antenowa: siatkowa,wzm.LNA, pasywny rozdzielacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Przemyśl MUX 1-2-3

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: alex_777 »

Serdecznie Witam Arivowców w 2013
:lol: :P :D


czy ktoś wie, czy ten model obsługuje pendriv`y z systemem exFAT ?


bo wczoraj wyczytałem, że NTFS jest niebezpieczny dla penów, natomiast w przypadku bezpiecznego FAT32 - kilkrotnie spada prędkośc zapisu danych (w stosunku do prędkości przy NTFS)

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

z instrukcji obsługi :oops:
PAMIĘTAJ, ŻE:
1. Aby używać zewnętrznej pamięć podłączonej przez USB, pamięć ta musi
obsługiwać standard USB 2.0. Dla prawidłowego, stabilnego nagrywania i
odtwarzania wymagane są pamięci o prędkości zapisu 9.0MB/s lub
szybsze. Wolniejsze dyski twarde i pamięci flash mogą nie funkcjonować, mieć
problemy z nagrywaniem objawiające się zacinaniem obrazu lub nie działać w
ogóle!!!
2. Prawidłowo działają tylko dyski z jedną partycją podstawową w formacie
NTFS lub FAT32 (zalecamy korzystanie z formatu NTFS). Jeśli nie posiadasz
takiego formatu przygotuj dysk w komputerze przed podłączeniem do
odbiornika.
teraz nie mam jak tego sprawdzić (z czystej ciekawości) - ale kolega posiada przecież t65 to można sprawdzić :roll:

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Anduraki »

alex_777 pisze:bo wczoraj wyczytałem, że NTFS jest niebezpieczny dla penów, natomiast w przypadku bezpiecznego FAT32 - kilkrotnie spada prędkośc zapisu danych (w stosunku do prędkości przy NTFS)
No to się głupot naczytałeś. System plików się ma nijak do wydajności - jeśli mowa o parametrach odczyt/zapis. Mam 4 pendraki i zmierzyłem prędkość ich zapisu i odczytu przy różnych systemach plików i prędkości dla każdego z pendrive się pokrywały,

NTFS niebezpieczny dla pendrive - nie ma czegoś takiego jak niebezpieczny system plików. Wszystkie systemy plików są jednakowo niebezpieczne, z pominięciem ReFS dla systemów Microsoft
Właśnie NTFS jest bezpieczniejszy niż FAT32 chociaż sam Windows w starszych wersjach (windows xp/2003/200) miewa napady głupawki i potrafi uszkadzać partycje NTFS - do tej pory Microsoft nic z tym nie zrobił - a bywa to zależne od płyty głównej. Wymiana dysku nic nie zmieni system dalej będzie niszczył FS i zgłaszał błędy których nie ma.

Awatar użytkownika
cignacy
Posty: 280
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: 42LB671, ARIVA 150C, C-ch 83Q. ARIVA T55 + monitor LCD.
Instalacja antenowa: ASP-8 - 8m n.p.gr. Wzm.przelotowy 12dB-5V z t-a. Druga pasywna 1m niżej.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrz-ne , Kosz-wy, Czechy

Re: Ferguson Ariva T65- brak telegazety

Post autor: cignacy »

puncio1 pisze:Koledzy mam dekoder Ferguson Ariva T65 antena kierunkowa na dachu 4-piętrowego bloku moc sygnału 80% dekoder ma soft V1.056 programy odbiera prawidłowo jednak gdy nacisnę przycisk czerwony TEXT na pilocie RCU-200 dekodera to nie wyświetla się telegazeta na żadnym programie. Dodam że dekoder mam podłączony do TV przez kabel EURO.
Co jest powodem, że nie wyświetla telegazety?
Telegazeta jest nakładana na obraz w dekoderze i kabel oraz telewizor nic nie ma do niej. W mojej T55 też nie miałem telegazety gdy sygnał antenowy przechodził przez wzmacniacz. Prawdopodobnie wzmacniacz powodował przesterowanie sygnału nie powodujące problemów z odbiorem obrazu. Natomiast sygnał teletekstu musiał być już nadmiernie zniekształcony aby dekoder z nim sobie poradził. Ze wzmacniaczem miałem natomiast telegazetę na czeskich kanałach, a bez wzmacniacza jej nie mam.

Zablokowany