FERGUSON ARIVA T65

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

m@rtops pisze:nie wiem jak w "scart" jest przenoszona telegazeta :?
cignacy pisze:Telegazeta jest nakładana na obraz w dekoderze i kabel oraz telewizor nic nie ma do niej.
dzięki za wyjaśnienie :D

fraxinus

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: fraxinus »

Anduraki pisze:
alex_777 pisze:bo wczoraj wyczytałem, że NTFS jest niebezpieczny dla penów, natomiast w przypadku bezpiecznego FAT32 - kilkrotnie spada prędkośc zapisu danych (w stosunku do prędkości przy NTFS)
No to się głupot naczytałeś. System plików się ma nijak do wydajności - jeśli mowa o parametrach odczyt/zapis. Mam 4 pendraki i zmierzyłem prędkość ich zapisu i odczytu przy różnych systemach plików i prędkości dla każdego z pendrive się pokrywały,

NTFS niebezpieczny dla pendrive - nie ma czegoś takiego jak niebezpieczny system plików. Wszystkie systemy plików są jednakowo niebezpieczne, z pominięciem ReFS dla systemów Microsoft
Właśnie NTFS jest bezpieczniejszy niż FAT32 chociaż sam Windows w starszych wersjach (windows xp/2003/200) miewa napady głupawki i potrafi uszkadzać partycje NTFS - do tej pory Microsoft nic z tym nie zrobił - a bywa to zależne od płyty głównej. Wymiana dysku nic nie zmieni system dalej będzie niszczył FS i zgłaszał błędy których nie ma.
@ alex_777 Pamiętaj tylko, że jak masz sformatowany pendrive w NTFS to wyciągaj go z komputerowego gniazda USB po uprzednim "Bezpiecznym usunięciu sprzętu"

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199839.html

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Anduraki »

@up w przypadku gdy w ustawieniach zaawansowanych masz odznaczona opcje optymalizacja szybkiego wyjmowania.

masz na obrazku wyjaśnione w powyższym linku
na chyba każdym fsie może być taka sytuacja nie tylko na NTFS, na FAT32 również.

Jeszcze jedna rzecz, po przesiadce z windows xp na Vistę czy też Windows 7 można zauważyć, że system nie odcina zasilania od portu USB, w xp po bezpiecznym odłączaniu zasilanie było automatycznie odcinane. Nie ma tu żadnych zawiłych kwestii bezpieczeństwa, że lepsze jest odłączanie zasilania znane z XP niż nie robienie tego w viscie czy 7. Bo to na jedno wychodzi, głowice w dyskach USB są schowane zaraz po wybraniu bezpiecznego odłączania i czy system czy Ty odłączysz zasilanie nie ma żadnego znaczenia.

Wróćmy do tematu ..

zygciu
Posty: 87
Rejestracja: 24 kwietnia 2012, o 16:37

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: zygciu »

Gdy w WinXP masz ustawioną opcję "szybkiego usuwania sprzętu" to przy formatowaniu pendrive nie masz możliwości wybrania systemu NTFS (FAT32 i exFAT - ten drugi po doinstalowaniu dodatku). Nie zmienia to oczywiście faktu, że możesz sobie aktywować tę opcję potem, po sformatowaniu.
Generalnie panuje opinia, że NTFS bardziej dobija sprzęt typu przenośne pamięci zapewne z tytułu większej ilości cyklów zapisu, niż w prostym FAT32. Pamięci w pendrive'ach mają określoną górną ilość cykli zapisu pracy bezawaryjnej.
Mechaniczne dyski twarde posiadają automatyczny system parkowania głowic, po odcięciu zasilania głowice przyciągane są na sektor startowy. Natomiast jak na razie nikt nie rozwiązał automatycznego systemu przepisywania zawartości cache na dysk, i głównie temu ma służyć opcja bezpiecznego usuwania sprzętu - tam generalnie cache wykorzystywany jest sporadycznie, ale dyski twarde tracą na wydajności.

alex_777
Posty: 175
Rejestracja: 9 marca 2012, o 13:41
Odbiornik: ARIVA T-65
Instalacja antenowa: siatkowa,wzm.LNA, pasywny rozdzielacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Przemyśl MUX 1-2-3

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: alex_777 »

Ale mnie chodziło o reakcję T-65 na system plików na penie.
:lol:
Teorie o zachowaniu się użytkownika podczas wypinania pena z kompa znane mi są dłużej, niż historia DVB-S w Polsce.
:lol:



Tak więc chodzi o to, czy dla pena wpinanego (albo wypinanego) do T-65, bezpieczniejszy jest FAT 32 czy NTFS :?:

No i sprawdziłem organoleptycznie, że T-65 nie widzi exFAT na penie.

:x :x :x

zygciu
Posty: 87
Rejestracja: 24 kwietnia 2012, o 16:37

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: zygciu »

Moim zdaniem w przypadku Arivy nie ma to znaczenia. Z drugiej strony na takim pendrivie, czy to Fat32 czy NTFS nie trzymałbym jedynej kopii ważnych danych.
Jak pisał Anduraki, NTFS jest systemem bezpieczniejszym, w FAT32 urządzenia po nagłym odcięciu zasilania często gubią pliki, źle pokazują dostępny obszar. W NTFS nigdy mi się to nie zdarzyło, choć nie raz musiałem radzić sobie z krnąbrnym kompem wyłączając go z guzika. W ogóle nie pamiętam akcji skanowania dysku twardego. Jak będziesz nagrywał program TV i wyciągniesz pena, to na żadnym z owych systemów nie uratujesz tego nagrania. NTFS stosuj wtedy, gdy pliki zajmują powyżej 4GB.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Anduraki »

Jeśli chcesz prostej i wyczerpującej odpowiedzi to zdecydowanie NTFS.

mistrz_of_dvb-t
Posty: 41
Rejestracja: 15 marca 2012, o 21:03
Miejscowość:   
Odbiornik: LG 43NANO753PA
Wiwa HD-90 Memo
Instalacja antenowa: Siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: mistrz_of_dvb-t »

Nie macie problemów z nagrywaniem w NTFS? Niby się nagrywa, ale potem w kompie czasem nie widać plików. Na fat32 jest ok ale dzieli pliki na 500MB. Sprawdziłem na dwóch pendrivach o raczej dość dobrych parametrach patriot xt rage usb2 i adata s102pro usb3.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

ja nie mam z tym problemów - czy to fat32 czy ntfs
ale może spróbuj formatu w dekoderze - czasami to pomaga podczas problemów z aktualizacją :?

mistrz_of_dvb-t
Posty: 41
Rejestracja: 15 marca 2012, o 21:03
Miejscowość:   
Odbiornik: LG 43NANO753PA
Wiwa HD-90 Memo
Instalacja antenowa: Siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: mistrz_of_dvb-t »

Formatować pełny format czy szybkie wystarczy? W dekoderze później sprawdzę.

edit: Dalej to samo. Pomyślałem że może ja błąd robię bo nie używam bezpiecznego usuwania dla NTFS, dla Fat32 to chyba nie jest wymagane. Znalazłem jeszcze opcję w PVR -> Rozmiar TimeSh... i można ustawić od 0.5GB do 4GB co 0.5GB, może to jest wielkość części na jakie dzieli

alex_777
Posty: 175
Rejestracja: 9 marca 2012, o 13:41
Odbiornik: ARIVA T-65
Instalacja antenowa: siatkowa,wzm.LNA, pasywny rozdzielacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Przemyśl MUX 1-2-3

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: alex_777 »

Czy T-65, podczas skanowania automatycznego, wyłapie sygnał DVB-H, nadawany przez Cyfrowy Polsat ?

Może ktoś, kto jest w zasięgu TV Mobilnej CP, mógłby to sprawdzić empirycznie :?:

Żeby uniknąc zbędnej dyskusji, to wiem, że T-65 nie zdekoduje takiego sygnału, ale może chociaż wykaże istnienie fali nośnej z nadajnika ...

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

jeśli chodzi ci o listę "tv mobilnej" to nie tylko t65 jest w stanie ją wyłapać - u mnie zapisało przy automacie tylko ich listę ;)
teraz nie wiem czy coś zmieniali (nie powinno się ich łapać) - zapisałem ręcznie kanały NTC ;)

edit
nadal mi wskazuje max.jakości i 75% siły na 46 kanale (Kraków) :D

DjTomy

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: DjTomy »

alex_777 pisze:Czy T-65, podczas skanowania automatycznego, wyłapie sygnał DVB-H, nadawany przez Cyfrowy Polsat ?

Może ktoś, kto jest w zasięgu TV Mobilnej CP, mógłby to sprawdzić empirycznie :?:
To nie jest emisja DVB-H tylko normalna DVB-T dlatego też T-65 wyszukuje te kanały.

alex_777
Posty: 175
Rejestracja: 9 marca 2012, o 13:41
Odbiornik: ARIVA T-65
Instalacja antenowa: siatkowa,wzm.LNA, pasywny rozdzielacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Przemyśl MUX 1-2-3

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: alex_777 »

Gdyby tak było, to każdy dekoder DVB-T powinien odebrać sygnał i ZDEKODOWAĆ kanały TV Mobilnej z pakietu OGÓLNODOSTĘPNEGO (20 kanałów FTA).


czyli te ...
http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/tele ... oru-ntc.cp

serwus

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: serwus »

nie

bo Polsat koduje wszystkie swoje kanały na swoim multipleksie, nawet te które są na innych fta

DjTomy

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: DjTomy »

alex_777 pisze:Gdyby tak było, to każdy dekoder DVB-T powinien odebrać sygnał i ZDEKODOWAĆ kanały TV Mobilnej z pakietu OGÓLNODOSTĘPNEGO (20 kanałów FTA).


czyli te ...
http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/tele ... oru-ntc.cp
Chyba sam nie wiesz jakie brednie wypisujesz ...
Wklejasz link gdzie jest wyraźnie napisane że dekodery CP obsługują technologie DVB-T taką samą jak T-65 oprócz tego wypasożone są w moduł na kartę dzięki czemu potrafią zdekodować sygnał tv mobilnej...

Sorry za off topic.

alex_777
Posty: 175
Rejestracja: 9 marca 2012, o 13:41
Odbiornik: ARIVA T-65
Instalacja antenowa: siatkowa,wzm.LNA, pasywny rozdzielacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Przemyśl MUX 1-2-3

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: alex_777 »

DjTomy pisze: Chyba sam nie wiesz jakie brednie wypisujesz ... Wklejasz link gdzie jest wyraźnie napisane że dekodery CP obsługują technologie DVB-T taką samą jak T-65 oprócz tego wypasożone są w moduł na kartę dzięki czemu potrafią zdekodować sygnał tv mobilnej...
przeczytaj kilka razy swoje wypociny z cytowanego postu, oraz tego co napisałeś wcześniej, to wtedy zrozumiesz znaczenie słowa BREDNIE

:lol: :lol: :lol:

Maniek99
Posty: 619
Rejestracja: 15 października 2010, o 18:14
Miejscowość: ---
Odbiornik: WIWA Mini/Maxx

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Maniek99 »

Jest tam użyta bez kartowa wersja Irdeto, ale to zwykłe DVB-T.

5zeta

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: 5zeta »

arik92 pisze:U mnie soft 1.056, LCN wyłączone, opcja autoaktualizacja listy wyłączona, lista bez kanałów MUX4 - lista nigdy się nie rozsypała.
Panowie wybaczcie, ale gdzie się wyłącza autoaktualizację listy? :?

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

menu-->program-->autoaktualizacja listy - wł/wył ;)

Zablokowany