Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

Awatar użytkownika
Przecin
Posty: 240
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LG M2362D, LG 42LW570S, Digyboxx T4,
Philips DSR6201HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sucha Góra, Bardejov

Re: Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

Post autor: Przecin »


Awatar użytkownika
Rzeszowiak
Posty: 313
Rejestracja: 26 listopada 2012, o 19:28
Miejscowość: Rzeszów
Instalacja antenowa: Antena UHF/VHF T-urbo-T COMBO Telmor.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra

Re: Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

Post autor: Rzeszowiak »

W tym komunikacie UKE powinno wyszczególnić lokalizacje nadajników moc a nie trzymać ludzi do końca w nie wiedzy.

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

Post autor: belzebiusz »

Jedyna nowość to zdanie:
Marcin Krawczyk, dyrektor delegatury w Rzeszowie Urzędu Komunikacji Elektronicznej przekazał, że po wyłączeniu pierwszych nadajników w systemie analogowym dodatkowo zostanie uruchomionych 28 nadajników małej mocy. Pozwoli to na tzw. "doświetlenie" anten i sprawi, że sygnał cyfrowy w szerszym zakresie będzie mógł dotrzeć do odbiorców.

Bartt

Re: Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

Post autor: Bartt »

A o mux-3 z dużą mocą cisza :( . Ale z drugiej strony uruchomienie dużej ilości doświetlaczy bez startu głównych nadajników mux-3 jest technicznie trudniejsze do wykonania i na pewno droższe. No i chyba nie wszystkich naraz ;).

neoox
Posty: 39
Rejestracja: 13 stycznia 2012, o 14:09
Odbiornik: Cabletech URZ0083
Instalacja antenowa: siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż, Sucha Góra, Baranówka

Re: Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

Post autor: neoox »

Czy wiadome są już jakieś konkrety na temat 28 nadajników małej mocy ? Czy Baranówka będzie nadawać coś więcej ? A może coś z Matysówki ?

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3514
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

Post autor: Krosnoludek »


neoox
Posty: 39
Rejestracja: 13 stycznia 2012, o 14:09
Odbiornik: Cabletech URZ0083
Instalacja antenowa: siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż, Sucha Góra, Baranówka

Re: Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

Post autor: neoox »

Ten wątek znam. Jest w nim tylko 11 obiektów. Interesuje mnie pozostałe 17.

michal135
Posty: 135
Rejestracja: 4 lutego 2012, o 16:01

Re: PLAN SIECI MUX-3

Post autor: michal135 »

Ciekawe czy MUX 3 będzie nadawany też z Machowa. Ponoć ma być 28 nadajników dodatkowych.
No i jak będzie rozwiązany sygnał wokół Lubaczowa i Dębicy? Czy Lubaczów odbierze z Przemyśla lub Leżajska czy też z Tarnawatki, ale to już inne województwo i inny program regionalny. Dębica chyba odbiera z Tarnowa, a to też krakowski program regionalny.

Awatar użytkownika
Rzeszowiak
Posty: 313
Rejestracja: 26 listopada 2012, o 19:28
Miejscowość: Rzeszów
Instalacja antenowa: Antena UHF/VHF T-urbo-T COMBO Telmor.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra

Re: Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

Post autor: Rzeszowiak »

Głównymi nadajnikami Muxa III będzie
Solina *Góra Jawor* Krosno *Sucha Góra* Leżajsk *Giedlarowa* Tarnobrzeg *Komin KS Machów* Przemyśl *Tatarska Góra* Rzeszów *Baranówka*
a doświetlaczami wszystkie TSR - Telewizyjna Stacja Retransmisyjna czyli:
Bircza *Góra Kamienna* Komańcza *Góra Krymieniec* Hoczew *Góra Czekaj*
Rymanów *Góra Zamczysko* Stuposiany *Góra Czereszna* Ustrzyki Dolne *Góra Gromadzyń* Strzyżów *ul. Działy* Jaśliska *Posada* Tylawa *Góra Dział* Dynów *Góra Winnica*Pruchnik *Wzniesienie Na Zadach* Olszanica *Góra Kiczera* Sanok *Góra Parkowa* Tarnawa *Góra Makówka* Rzepedź *Góra Sokoliska* Cisna *Góra Potoczyszcze* Iwonicz-Zdrój *Sanatorium Excelsior* Czarna Dukla Baligród *Góra Kiczera* plus ewentualne braki sygnału w terenie. I lista jest.

viva0
Posty: 67
Rejestracja: 25 września 2011, o 22:17
Odbiornik: NBO lub TV
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sucha góra

Re: Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

Post autor: viva0 »

No to zobaczymy co z tymi doświetleniami będzie powinny być doświetlenia mux 1 i 2 patrząc na zasieg nawet mux-a 2 to słabo u mnie są zacinki przy jakości powyżej 80% na recznym wyszukiwaniu muxa telewizorze samsung i wystarczy jeden szum suszarką i obraz szatkuje i doświetlenia muszą być.Chyba że mi ktoś tu poda antenne bez reakcji szumów o ile taka istnieje

Awatar użytkownika
Rzeszowiak
Posty: 313
Rejestracja: 26 listopada 2012, o 19:28
Miejscowość: Rzeszów
Instalacja antenowa: Antena UHF/VHF T-urbo-T COMBO Telmor.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra

Re: Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

Post autor: Rzeszowiak »

Skoro na konferencji poinformowali o doświetleniu Muxa III z 28 miejsc to Emitel UKE i TVP ustalili co i jak będzie.
Doświetlenia Muxa I i II prywatni nadawcy nie będą skorzy do doświetleń - dodatkowe koszty.
@viva0 Dużo zależy w jakim miejscu mieszkasz dla jednych wystarczy antena siatkowa a dla drugich antena z wyższej półki(droższa). Trzeba eksperymentować metodą prób i błędów.

Tjall

Re: Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

Post autor: Tjall »

Witam, mam pewien problem i nie wiem o co chodzi, a mianowicie, antenę skierowaną mam na Suchą Górę i doskonale odbieram MUX 1 na k42 a w nijaki sposób nie mogę odebrać MUX2 na k32, chociaż to ten sam kierunek. Dodam, że mieszkam na Baranówce. Wzmacniacz mam lna 177. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Rzeszowiak
Posty: 313
Rejestracja: 26 listopada 2012, o 19:28
Miejscowość: Rzeszów
Instalacja antenowa: Antena UHF/VHF T-urbo-T COMBO Telmor.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra

Re: Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

Post autor: Rzeszowiak »

@ Tjall Wzmacniacz dobry jest dla Muxa I przy mocy 25KW a dla Muxa II 100KW może sygnał być przesterowany i to być przyczyną problemu u Ciebie z Muxem II. W marcu może zwiększą sygnał Muxa I i będzie musiał zmienić wzmacniacz na symetryzator. Różnica mocy na muxach robi takie efekty.

Tjall

Re: Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

Post autor: Tjall »

Wiesz, tak też przypuszczałem. Nic to zmienię na razie wzmacniacz na słabszy i zobaczę efakty. Dzięki za pomoc

kimono

Re: Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

Post autor: kimono »

Witam. Od dziś mam nowy telewizor przeznaczony do odbioru telewizji cyfrowej. Odbieram MUX 1 na poziomie bardzo dobrym, natomiast brak jest MUX 2. Mieszkam w odległości 8-9 km od nadajnika w Leżajsku. Niestety nie wiem jaką mam antenę. Czy wina leży po stronie anteny i jak temu zaradzić?

Awatar użytkownika
Rzeszowiak
Posty: 313
Rejestracja: 26 listopada 2012, o 19:28
Miejscowość: Rzeszów
Instalacja antenowa: Antena UHF/VHF T-urbo-T COMBO Telmor.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra

Re: Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

Post autor: Rzeszowiak »

@ kimono Przy tej odległości powinieneś odebrać bez problemów. Mux I 10KW, Mux II 40KW Mux II mocniejszy i brak. Sprawdź antenę. Wysoki kanał jest k61. Na kawałku przewodu powinno działać. W Rzeszowie ludzie odbierają z tego nadajnika Leżajsk *Giedlarowa* i jest ok. Wystarczy antena bez wzmacniacza zewnętrzna.

kimono

Re: Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

Post autor: kimono »

Sprawdzę antenę na pewno. Chciałem się tylko upewnić czy to po tej stronie jest problem. Dziękuję.

mundiju88

Re: Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

Post autor: mundiju88 »

witam , wczoraj kupiłem fergusona arive t65 , podłaczyłem do tv crt i wszystko chodziło ładnie. Tzn mieszkam w zarzeczu k?jarosłąwia .antena skierowana na krosno , kanały 32 i 42 wczoraj bez zarzutu chodziły. a dzisiaj problem taki , 42 siłasygnału 100 % natomiast jakosc 0. na tych kanałach jedynie dzwiek choc i tak sie tnie. natomiast k 32 chodzi dobrze . pomozecie cos?

edit/ Pisownia !!!

Awatar użytkownika
Rzeszowiak
Posty: 313
Rejestracja: 26 listopada 2012, o 19:28
Miejscowość: Rzeszów
Instalacja antenowa: Antena UHF/VHF T-urbo-T COMBO Telmor.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra

Re: Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

Post autor: Rzeszowiak »

@mundiju88 Dopóki nie zwiększą mocy Muxa I problemy będą. Miejmy nadzieję że w marcu zwiększą moc. Dużo osób ma problemy z odbiorem Muxu I Sucha Góra przy tej mocy. Jaką masz antenę uzupełnij swój profil.

mundiju88

Re: Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

Post autor: mundiju88 »

Antene mam kierunkowa , ale jaka to jest nie mam pojecia, dostałem ją od znajomego .Z tej anteny odbierałem wczęśniej sygnał na laptopie przez gigabyte 7300, obydwa muxy chodziły dobrze.Teraz założyłem rozgałężnik Ri-2/1F, ale wychodzi z niego tylko jeden kabel do tv.Co ciekawe , mam taki zasilacz z regulacją i przy skreceniu go delikatnie sygnał zaczyna skakac nawet do 40 %. Dwóch sąsiadów odbiera muxy 1 i 2 idelanie na 80 % jakosci, a u mnie od dzis problemy z mux 1....

Zablokowany