Przetarg TVP na operatora MUX-3

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
Awatar użytkownika
rppmedia
Posty: 124
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sharp 32DH65E
Dual 500
Clint H1
Instalacja antenowa: Telmor Digit Activa
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Trzeciewiec

Re: Przetarg TVP na operatora MUX-3

Post autor: rppmedia »

Bartosz Czach pisze:
Drekan pisze:
Bartosz Czach pisze:Poza tym TVP ma swoją platformę.
Z własnej platformy zrezygnowali. Przynajmniej nieoficjalnie.
Bo już jedną tworzą we współpracy z TVN. Chodzi mianowicie o TNK.
A wystarczy trochę się rozejrzeć po internecie, żeby dowiedzieć się, że właścicielem TNK jest w 100% ITI Neovision. A więc łatwo wywnioskować, że TVP nie ma nawet jednej akcji w tej platformie.
Czytając również wcześniejsze wypowiedzi autora tego cytatu dochodzę do wniosku, że "ktoś" jest wielkim zwolennikiem teorii światowego spisku... (albo nabija sobie licznik postów). GRATULUJĘ absurdu i paranoi !!!

Matteo87

Re: Przetarg TVP na operatora MUX-3

Post autor: Matteo87 »

Tak sobie z nudów czytam ustawę Prawo zamówień publicznych i zastanawia mnie jeden artykuł...
Art. 86.
1. Z zawartością ofert nie można zapoznać się przed upływem terminu otwarcia ofert.
2. Otwarcie ofert jest jawne i następuje bezpośrednio po upływie terminu do ich składania, z tym że dzień, w którym upływa termin składania ofert, jest dniem ich otwarcia.
3. Bezpośrednio przed otwarciem ofert zamawiający podaje kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
4. Podczas otwarcia ofert podaje się nazwy (firmy) oraz adresy wykonawców, a także informacje dotyczące ceny, terminu wykonania zamówienia, okresu gwarancji i warunków płatności zawartych w ofertach.
5. Informacje, o których mowa w ust. 3 i 4, przekazuje się niezwłocznie wykonaw-com, którzy nie byli obecni przy otwarciu ofert, na ich wniosek.
Jak to się ma do zaistniałej sytuacji? Wg przepisu 3 marca powinno nastąpic otwarcie kopert i ogłoszenie kto ile zaoferował, ponadto wszystko jest jawne, czyli jak rozumiem każdy może przyjsc i popatrzec. Tymczasem TVP w wielkiej konspiracji bodaj 2 kwietnia ogłosiło wyniki...

Matteo87

Re: Przetarg TVP na operatora MUX-3

Post autor: Matteo87 »

Jak czytam dalszą częśc ustawy to nieco sie sprawa rozjasnia (zwlaszcza art. 92). Otwarcie ofert z pewnoscia nastapilo 3 marca, stad byla od razu informacja na satkurierze o oferentach i wartosci ich ofert, a 2 kwietnia nastapil wybor korzystniejszej oferty. Przepraszam za zamieszanie :)

Tomasz Witkosz

Re: Przetarg TVP na operatora MUX-3

Post autor: Tomasz Witkosz »

Matteo87 pisze:Tak sobie z nudów czytam ustawę Prawo zamówień publicznych i zastanawia mnie jeden artykuł...
Art. 86.
1. Z zawartością ofert nie można zapoznać się przed upływem terminu otwarcia ofert.
2. Otwarcie ofert jest jawne i następuje bezpośrednio po upływie terminu do ich składania, z tym że dzień, w którym upływa termin składania ofert, jest dniem ich otwarcia.
3. Bezpośrednio przed otwarciem ofert zamawiający podaje kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
4. Podczas otwarcia ofert podaje się nazwy (firmy) oraz adresy wykonawców, a także informacje dotyczące ceny, terminu wykonania zamówienia, okresu gwarancji i warunków płatności zawartych w ofertach.
5. Informacje, o których mowa w ust. 3 i 4, przekazuje się niezwłocznie wykonaw-com, którzy nie byli obecni przy otwarciu ofert, na ich wniosek.
Jak to się ma do zaistniałej sytuacji? Wg przepisu 3 marca powinno nastąpic otwarcie kopert i ogłoszenie kto ile zaoferował, ponadto wszystko jest jawne, czyli jak rozumiem każdy może przyjsc i popatrzec. Tymczasem TVP w wielkiej konspiracji bodaj 2 kwietnia ogłosiło wyniki...
Z tego co mi wiadomo, to przy ogłoszeniu wyników przetargu nie było żadnej konspiracji - stosowna informacja pojawiła się na stronie tvp w dniu podjęcia decyzji o wyborze oferty najkorzystniejszej. Jest to zgodne z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych. Żadnej konspiracji tu nie było... pozostaje czekać na podpisanie umowy, która musi nastąpić w terminie związania ofertą.

uggp

Re: Przetarg TVP na operatora MUX-3

Post autor: uggp »

Bartosz Czach pisze:TVP Historia znajdzie się w MUX-3 i niedługo w TNK. Poza tym TVP Historia ma niepewny los.
Ale TVP Historia jest niekodowana na Astrze, to po co ma być w jakimś pakiecie? Chyba że chodzi o to żeby była na Hotbirdzie.

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Przetarg TVP na operatora MUX-3

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Umowa pomiędzy TVP i EmiTel została podpisana.

>> Komunikat w sprawie podpisania umowy. <<

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Harmonogram realizacji projektu - mapa

Obrazek

Awatar użytkownika
igorlan
Posty: 784
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
Televes DAT 790 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Re: Przetarg TVP na operatora MUX-3

Post autor: igorlan »

JaroslawMroczkowski pisze:Umowa pomiędzy TVP i EmiTel została podpisana.

>> Komunikat w sprawie podpisania umowy. <<
Doskonale :)

Zastanawiam się tylko skoro już w tym momencie TVP nadaje ze Skrzycznego to dlaczego oficjalny start jest planowany dopiero za 1,5 roku?

No i MUX1 jednak nadal w powijakach...:(

Tomasz Witkosz

Re: Przetarg TVP na operatora MUX-3

Post autor: Tomasz Witkosz »

JaroslawMroczkowski pisze:Umowa pomiędzy TVP i EmiTel została podpisana.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Harmonogram realizacji projektu - mapa
Dziękuję za informację. Mam nadzieję, że harmonogram zostanie dotrzymany. Ciekaw jestem, czy TVP i Emitel przewidują testy etapu I. Jeśli tak to od kiedy mozna się ich spodziewać?

jaro8539

Re: Przetarg TVP na operatora MUX-3

Post autor: jaro8539 »

no to teraz pytanie co z aneksem na 1 multiplex?

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: Przetarg TVP na operatora MUX-3

Post autor: ploomba »

Zastanawiam się tylko skoro już w tym momencie TVP nadaje ze Skrzycznego to dlaczego oficjalny start jest planowany dopiero za 1,5 roku?
dokładnie... czy TVP będzie nadawała do października 2011 roku 4 kanały w mpeg-2 ze Skrzycznego? Dlaczego nie uwzględniono zamiany mpeg-2 na mpeg-4 ze Skrzycznego w pierwszym etapie? Przecież ten "kastrat" mpeg-2 ze Skrzycznego to multipleks nadawany na zlecenie TVP. Czy zostanie to jakoś rozsądnie rozwiązane? Czy po prostu kanał 38 zostanie zupełnie wyłączony?
Ja odbieram tą całą chorą sytuacje dvb-t na podbeskidziu jako usilne próby "blokowania" mpeg-4 ze Skrzycznego. Czy TVP wie o tym, że nadają swoje kanały naziemnie w mpeg-2?
Ostatnio zmieniony 28 kwietnia 2010, o 13:21 przez ploomba, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
igorlan
Posty: 784
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
Televes DAT 790 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Re: Przetarg TVP na operatora MUX-3

Post autor: igorlan »

jaro8539 pisze:no to teraz pytanie co z aneksem na 1 multiplex?
Panie Jarosławie czy skoro mamy już podpisaną umowę na MUX3 to czy w ogóle była brana pod uwagę opcja aneksu na MUX1? Bardzo proszę o informację.

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: Przetarg TVP na operatora MUX-3

Post autor: ploomba »

teraz zauważyłem, że to, że dane województwo jest w danym etapie nie oznacza, że w tym czasie będziemy odbierać 3-ci multipleks. Etap drugi obejmuje tylko 20 % populacji uwzglednionych w nim województw.
Tak samo niby wspominane przez mnie Skrzyczne jest w woj. Śląskim czyli trzeci etap, co wcale nie oznacza, że do 2011 będzie z niego sygnał w mpeg-4. 3ci etap uwzglednia 45% populacji, więc znając życie pewnie Skrzycznego nie wzięli pod uwagę.

Czy ktos z firmy Emitel może udostępnić wykaz nadajników jakie zostały uwzględnione w poszczególnych etapach?
Czy te procentowe dane są wyssane z palca (czysto teoretyczne)?
Ostatnio zmieniony 28 kwietnia 2010, o 13:41 przez ploomba, łącznie zmieniany 1 raz.

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: Przetarg TVP na operatora MUX-3

Post autor: kemi73 »

Prośba do Panów z Emitela o zmianę opisu na stronie:
"Od 2001 roku jesteśmy liderem w zakresie testowych emisji cyfrowego sygnału telewizji naziemnej (DVB-T)."
bo to wstyd pisać że jest się liderem gdzie od 9 lat nie udało się uruchomić regularnej emisji, co do II etapu wdrażania 3 MUX rozumiem że tylko 20% mieszkańców będzie miało dostęp do DVB-T a co z pozostałą resztą mieszkańców? Przykład Podkarpacie gdzie przy emisji z SG już teraz przynajmniej 50% mieszkańców może odbierać DVB-T, mam w takim razie rozumieć że moc nadajnika na SG zostanie zmniejszona?.

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: Przetarg TVP na operatora MUX-3

Post autor: ploomba »

czyli te 80% populacji z drugiego etapu będzie miało mux-3 po 2014 ????

Bartosz Czach

Re: Przetarg TVP na operatora MUX-3

Post autor: Bartosz Czach »

Terminy podane w harmonogramie są terminami do czy od?

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Przetarg TVP na operatora MUX-3

Post autor: qwerty »

ploomba pisze:teraz zauważyłem, że to, że dane województwo jest w danym etapie nie oznacza, że w tym czasie będziemy odbierać 3-ci multipleks. Etap drugi obejmuje tylko 20 % populacji uwzglednionych w nim województw.
Mnie to urządza, gdyż na 99,9999% dla Podlasia będzie to Białystok. :) Zwróć uwagę, że to min. 20%. Pierwszy raz od dłuższego czasu mam "banan" na twarzy.

Matteo87

Re: Przetarg TVP na operatora MUX-3

Post autor: Matteo87 »

Zasięg emisji będzie systematycznie zwiększany, a docelowo, już za kilkanaście miesięcy, sygnał będzie docierał do ponad 98 procent mieszkańców Polski.
Nie wiedziałem, że kwiecień 2014 jest za kilkanaście miesięcy

Awatar użytkownika
igorlan
Posty: 784
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
Televes DAT 790 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Re: Przetarg TVP na operatora MUX-3

Post autor: igorlan »

Matteo87 pisze:
Zasięg emisji będzie systematycznie zwiększany, a docelowo, już za kilkanaście miesięcy, sygnał będzie docierał do ponad 98 procent mieszkańców Polski.
Nie wiedziałem, że kwiecień 2014 jest za kilkanaście miesięcy
W stosunku do testów, które trwają od 2001 to faktycznie kilkanaście miesięcy :)

Matteo87

Re: Przetarg TVP na operatora MUX-3

Post autor: Matteo87 »

pozostało 48 miesięcy, więc nie kilkanaście, tak czy inaczej gratulacje dla Emitela, mam nadzieję, że teraz będzie już tylko lepiej :)

PanGie
Posty: 158
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Przetarg TVP na operatora MUX-3

Post autor: PanGie »

Częstotliwości pod MUX3 są wolne czy dopiero będą się zwalniały?

Zablokowany