Co dalej z kanałami TVP w NTC

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
Awatar użytkownika
Benedykt
Posty: 282
Rejestracja: 26 sierpnia 2010, o 00:53

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: Benedykt »

Chodziło mi o bezsens takiego układu. Po co są nadawane ścieżki mp2 ? Jeżeli brakuje miejsca. Przełączenie np. na TVP Info (regiony) z mp2 na DD+ dało by lepsze efekty. Niestety "Woronicza" milczy. Podobnie na innych kanałach. Trzymanie się kurczowo mp2 nie ma sensu.
:oops: :oops: :oops:

bmp
Posty: 339
Rejestracja: 3 marca 2012, o 20:20
Odbiornik: .
a) Samsung SyncMaster T260HD,
b) GM Unibox 9080 DVB-T/C
Instalacja antenowa: .
a) antenka pokojowa,
b) sygnał kablówki (DVB-T/C)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piła/Rusinowo

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: bmp »

Te 128 kbps i tak niczego ani nikogo nie uratują ;)
Poza tym MP2 pewnie zniknie po okresie przejściowym (oddaniu MUXa przez TVP) i zostanie E/AC3.

aron_m
Posty: 109
Rejestracja: 22 lipca 2011, o 15:08
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: Sony HX 850
Instalacja antenowa: Telkom Telmor Digit, balkon 3 piętro budynku, bez widoczności z nadajnikami
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wrocław/Ślęża, Żórawina

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: aron_m »

Jeżeli E-AC3 (DOLBY DIGITAL PLUS zostanie, to raczej dalej będą 2 ścieżki AUDIO. Jak niby wyobrażacie sobie nadawanie przez TVP ORYGINALNYCH ŚCIEŻEK DŹWIĘKOWYCH w filmach, jeśli będzie tylko 1 ścieżka?

Muszą zrobić 2 ścieżki E-AC3: 1 polski, 2 dźwięk oryginalny

Zwłaszcza że ścieżka DOLBY DIGITAL PLUS zajmuje mniej miejca niż ścieżka MPEG STEREO (no i można nadawać 5.1 kanałów - a nawet 7.1, tylko gdyby TVP chciała tak zrobić. Jest tyle filmów na BLU-RAY z angielskim w 7.1)

Maniek99
Posty: 619
Rejestracja: 15 października 2010, o 18:14
Miejscowość: ---
Odbiornik: WIWA Mini/Maxx

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: Maniek99 »

@aron_m
No i tak właśnie ma być. 2x EAC3 bez MP2

Pavl6
Posty: 205
Rejestracja: 18 lutego 2012, o 09:58
Miejscowość: --
Odbiornik: Octagon SF8008
Nadajnik - obiekt nadawczy: Lublin-Piaski

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: Pavl6 »

Wiking pisze:Jeżeli UKE pozwoli na powstanie kolejnych multipleksów, to pewnie KRRiT zorganizuje konsultacje w sprawie zagospodarowania tych multipleksów. Tak, więc wszyscy Ci, co chcą kolejnego multipleksu dla TVP powinni wziąć udział w takich konsultacjach. :)
Masz racje. Ja w takich konsultacjach wezmę udział, bo spodobał mi się pomysł z dodatkowym MUX-em dla TVP. Jeżeli mielibyśmy dostać jakieś kolejne ATM-y Rozrywki, czy Polo TV, to już wolę powtórki TVP, albo dodatkowe miejsce na wersje HD.

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: Poland »

A ja bym wolał nowe kanały ale te które już działają - mam tu na myśli na przykład Tele 5 (gdyby się jej nie powiodło w konkursie na MUX1) lub inną propozycje Mediasatu, TVR , TVS czy nawet Stars TV lub 4fun.tv. Chętnie zobaczyłbym też Superstacje i główny kanał Next. MUX dla TVP w zasadzie może być (o ile nie zrobi się monopolizacja rynku przez TVP) jednak z dwoma zastrzeżeniami a mianowicie że nie będzie tam nic w HD oraz że projekty kanałów zostaną uzyskane niezwłocznie po uzyskaniu koncesji a nie po kilku latach.

Pavl6
Posty: 205
Rejestracja: 18 lutego 2012, o 09:58
Miejscowość: --
Odbiornik: Octagon SF8008
Nadajnik - obiekt nadawczy: Lublin-Piaski

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: Pavl6 »

Kanały satelitarne mogą nie poradzić sobie w NTC - główny powód - wysokie koszty.
Co do HD - no nie mów mi, że wolisz pikseloze, ale za to w wielu odmianach tematycznych. Ja tam żałuję, że nie mam dostępu do MUX3, bo TVP 2, przy TVP1HD wygląda blado, a jakby jeszcze TVP Info i np. Kultura były w HD to by było bardzo fajnie.

Awatar użytkownika
TVRuda
Posty: 700
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 22:02
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: TVRuda »

Fajnie to będzie jak programy informacyjne TVP będą nadawane w HD, bo póki co to Wiadomości, Teleexpres i Panorama to nie HD więc nie wiem dlaczego są kanały TVP1 HD i TVP2 HD skoro w/w programy nie idą w HD.

rotalplus
Posty: 1147
Rejestracja: 4 sierpnia 2010, o 17:22
Odbiornik: WIWA HD-90
Instalacja antenowa: antena siatkowa 6-7 m nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN SIEDLCE/ŁOSICE

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: rotalplus »

Zabieg propagandowy.
Chyba tylko TVN HD, TVP HD, kanały grupy CANAL+ i niektóre sportowe jak EUROSPORT HD można by nazwać kanałami HD.
Reszta to podszywane marki i zwykłe oszukiwanie ludzi

Wiking

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: Wiking »

rotalplus pisze:Zabieg propagandowy.
I to bardzo skuteczny. :) Większość użytkowników tego forum rajcuje się, że dzięki TVP może oglądać kanały pseudo HD. Nawet nie przeszkadza im to, że w wyniku wprowadzenia kanałów pseudo HD ucierpiała jakość pozostałych kanałów, zwłaszcza na MUX-1. Ale można pocieszyć się tym, że TVP 1 HD najpóźniej w przyszłym roku wylatuje z MUX-1. :)

alabama1
Posty: 987
Rejestracja: 2 stycznia 2012, o 16:38
Odbiornik: Philips 32PFL3606H/12,
Manta DVBT010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wichów/Jemiołów

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: alabama1 »

No to się ciesz.

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: cyber »

Wiking pisze:
rotalplus pisze:Zabieg propagandowy.
I to bardzo skuteczny. :) Większość użytkowników tego forum rajcuje się, że dzięki TVP może oglądać kanały pseudo HD. Nawet nie przeszkadza im to, że w wyniku wprowadzenia kanałów pseudo HD ucierpiała jakość pozostałych kanałów, zwłaszcza na MUX-1. Ale można pocieszyć się tym, że TVP 1 HD najpóźniej w przyszłym roku wylatuje z MUX-1. :)
...I ląduje w mux 3 ;)

Wiking

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: Wiking »

Nie musisz mi tego przypominać. MUX-3 już dawno spisałem na straty. Będzie prezentował podobną jakość do MUX-4, czyli bardzo, ale to bardzo złą jakość. :)

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: cyber »

Oj tak źle nie będzie i dodatkowo bezpłatnie(pomijając abo.) w przeciwieństwie do Mux4 ...
Ale Twój wybór...
Pozdrawiam.

ntcdvb

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: ntcdvb »

Obecnie z MUX3 jest bardzo źle, to całe dwa mocne nadajniki ERP: 100 kW oraz dwa średniej mocy ERP: 50 kW.
Nawet liczba dwudziestu kilku „pierdziawek” nie zrobi wrażenia.
Jeśli Boni nie otworzy szeroko sakwy i wyłoży złotówek od obywateli to TVP w NTC nie istnieje.

bmp
Posty: 339
Rejestracja: 3 marca 2012, o 20:20
Odbiornik: .
a) Samsung SyncMaster T260HD,
b) GM Unibox 9080 DVB-T/C
Instalacja antenowa: .
a) antenka pokojowa,
b) sygnał kablówki (DVB-T/C)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piła/Rusinowo

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: bmp »

Ja bym napisał to co zawsze - do znudzenia: może niech ci co powinni... zapłacą w końcu ten ... abonament.
A nie tylko Boni Boni, KRRiT, TVP i wołania do wszystkich świętych.

edit/

Wiking

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: Wiking »

Gdy ludzie zobaczę misję w TVP, to i pewnie zaczną płacić abonament. :) A nie taką patologię, że telewizja publiczna zachęca do płacenia abonamentu poprzez puszczanie scrolli na "komercyjnych" kanałach typu TVP HD czy TVP Sport. :)

pawelll
Posty: 732
Rejestracja: 18 lipca 2011, o 23:04

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: pawelll »

Rzeczywistość potwierdza przypuszczenia:
Na koniec września 2012 roku telewizja na kartę (TNK) i telewizja na kartę HD (TNK HD) posiadały bazę klientów (aktywnych i nieaktywnych) na poziomie ponad 294.000. Jest to o ok. 35.000 mniej niż na koniec czerwca 2012 roku.
http://satkurier.pl/news/79772/294000-k ... nk-hd.html

- z rozpędu wstawiłem post nie w ten wątek, przenoszę we właściwe miejsce http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... 74#p157874
Ostatnio zmieniony 22 lutego 2013, o 20:38 przez pawelll, łącznie zmieniany 1 raz.

ntcdvb

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: ntcdvb »

W odp na OT :
Nic dziwnego, jak zacznie działać DVB-T w Polsce liczba użytkowników/klientów topnieć będzie lawinowo.

A w temacie:
TVP ABC nadal nie zgłoszone do MUX1

Awatar użytkownika
Benedykt
Posty: 282
Rejestracja: 26 sierpnia 2010, o 00:53

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: Benedykt »

Termin do 25-go. Jakiś rzut na taśmę?
PS.: Jak się ma 230 mln długu za 2012 rok i płatności dla Emitela ok. 65 mln rocznie za NTC... Gdyby TVP miała nadawać wszystkie programy o których licencje sie zwracali - wypełnili by 3 mux'y!

Zablokowany