Nadużycia, brak informacji, uwaga na naciągaczy

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: Nadużycia, brak informacji, uwaga na naciągaczy

Post autor: adac »

wielkopolan44O pisze: Dzisiaj po moim bloku chodził jakis facet i twierdził (..) że za zrobienie tego i za użytkowanie mamy płacić ok 50zł miesięcznie.
O co chodzi ???
Jak zwykle o naciąganie.
Trzeba bylo powiedzieć, żeby swoją ofertę złożył administratorowi budynku, bo ty się nie znasz na Azartach. :P

A swoją drogą widać w tej branży ogromną chęc do życia na abonament, nawet wśród naciągaczy osiedlowych.
Ciekawe gdyby ten zwyczaj się upowszechnił i np. elektryk za wymianę gniazdka zażyczyłby sobie abonament, to samo hydraulik za naprawę syfonu w zlewie. Abon oczywiście dożywotni.

Wolna gospodarka abonamentowa.

Awatar użytkownika
TomW
Posty: 904
Rejestracja: 27 grudnia 2011, o 21:44
Odbiornik: Samsung UE32F5000
Instalacja antenowa: Siatkowa, pokojowa DAVBOL W1 (parter)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: Nadużycia, brak informacji, uwaga na naciągaczy

Post autor: TomW »

Naciągacze wyczuli okazję, no bo jeśli nie teraz to kiedy? Swoja drogą zastanawiam się (nie jestem prawnikiem) jak wygląda karalność za taki proceder. Może przekalkulowali, że się im opłaca.

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Re: Odp: Nadużycia, brak informacji, uwaga na naciągaczy

Post autor: kb997 »

Blisko mi do prawa choć biegły nie jestem ale wydaje mi się, że pasowałby Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto żąda korzyści majątkowej w zamian za zwrot bezprawnie zabranej rzeczy.
§ 3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Musiałby się tu wypowiedzieć jakiś biegły.

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: Nadużycia, brak informacji, uwaga na naciągaczy

Post autor: Robert03 »

fegura pisze: Przykład : można obejrzeć : http://gry.wp.tv/i,Wiwa-HD-100,mid,7160 ... 63#m716076
Test jak wiele takich w internecie funta kłaków nie wart pozatym od 2 lat nieaktualny.
Pan prowadzący nie wie o czym mówi. Nie posiada anteny do odbioru telewizji a ma pretencję do tunera że "się krzaczy" :-). Większych bzdur w życiu nie słyszałem.
Mógł podłaczyć tą Wiwę do miski i spróbować złapać kodowane kanały z satelity :-) Może by mu się udało je rozkodować :D :D :D

tomekogg

Re: Nadużycia, brak informacji, uwaga na naciągaczy

Post autor: tomekogg »

No faktycznie, niezły z gościa "ekspert".

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Nadużycia, brak informacji, uwaga na naciągaczy

Post autor: m@rtops »

jeśli "on" by testował wszystkie dekodery do odbioru NTC (na swojej instalacji) to zapewne żaden nie był by dopuszczony do sprzedaży :lol:
"fachowiec" co wkłada kabel do ust i szuka sygnału - zwykły "de...l" :oops:

tomekogg

Re: Nadużycia, brak informacji, uwaga na naciągaczy

Post autor: tomekogg »

Dokładnie, "łoooo, co za złoooooom! dobry dekoder to ma działać bez anteny!!!!!"
Ale na marginesie, o co chodzi z TVN Warszawa? To kiedyś szło "w powietrzu" czy po prostu było jakieś przebicie od kablówki?

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: Nadużycia, brak informacji, uwaga na naciągaczy

Post autor: belzebiusz »


tomekogg

Re: Nadużycia, brak informacji, uwaga na naciągaczy

Post autor: tomekogg »

No to gościu był kompletnie nieprzygotowany do audycji. Wstyd.

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Nadużycia, brak informacji, uwaga na naciągaczy

Post autor: giaur500 »

Z tego co zrozumiałem, to podłączył chyba jednak do anteny zbiorczej. A tam nie było sygnału i pewnie tylko samym kablem łapał coś. Oczywiście, gdyby dostał w zestawie antenkę (bo z telewizorem dostał) to by jej użył, a tak nie domyślił się, że bez anteny działać nie będzie.

jeśli wp zatrudnia kogoś takiego do testowania sprzętu to ja nie wiem, chyba każdy może tam iść nie posiadając żadnej wiedzy w temacie.

edit/ Usunięto niekulturalne określenia. Admin.

Zablokowany