FERGUSON ARIVA T65

rafik

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: rafik »

Witam!!

Ja mam jeszcze jedno pytanie odnośnie tego brzydkiego interfejsu jaki jest w Ariva T65..czy programiści planują zmienić coś w tym kierunku?? Bo różowy kolor nie należy do moich ulubionych kolorów..:)

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: @GUTEK@ »

Zapomnij. Wszystkie ferdki na MStarze mają takie same kolory OSD.
Jedynie co to w nowszych softach, nieco zmodyfikowali wygląd powiększając napisy w menu.

zygciu
Posty: 87
Rejestracja: 24 kwietnia 2012, o 16:37

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: zygciu »

rafik pisze:Witam!!

Ja mam jeszcze jedno pytanie odnośnie tego brzydkiego interfejsu jaki jest w Ariva T65..czy programiści planują zmienić coś w tym kierunku?? Bo różowy kolor nie należy do moich ulubionych kolorów..:)
Rozumiem, że pewne sprawy związane z T65 mogą cię wkurzać, ale żeby się czepiać o kolory???
Oglądasz menu czy telewizję?

redrum

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: redrum »

Mam problem z napisami
Często urywa zdania, (podejzewam ze wtedy kiedy zdanie jest za dlugie)
Dodatkowo czasami napisy nie są kompatybilne czasowo z filmami, (to tyczy się tylko konkretnych filmów) - napisy wyswietlane są o kilkanaście sekund za wcześnie lub za późno. Gdy odtwarzam ten sam film z tymi samymi napisami na komputerze, wszystko jest OK.
format srt kodowanie ANSI

zygciu
Posty: 87
Rejestracja: 24 kwietnia 2012, o 16:37

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: zygciu »

redrum pisze:edit/ Cytowanie posta pod postem. Czytaj regulamin forum.
Jak jest problem to wypada podać która jest to wersja oprogramowania wewnętrznego (firmware). Format SRT posiada zapis czasowy, nie klatkowy więc teoretycznie nie powinno być problemu. Mnie się tak widzi, że masz plik z rozszerzeniem SRT, ale zawartość to klatkowy MDVD. Innym problemem może być, że jednak nie jest to kodowanie ANSI tylko Unicode. Na kompie różnicy nie widać. Zakładam, że same napisy są oczywiście dobrze przygotowane. Jeżeli problem nie leży w powyżej wymienionych to pozostaje Ci aktualizacja firmware, albo zmiana ręcznie formatu napisów do txt.

trzyem

Bezpieczne odłączanie dysku zewnętrznego.

Post autor: trzyem »

Przeglądając od czasu do czasu to forum zorientowałem się, że niektórzy uczestnicy dysponują dużą wiedzą i proszę o ew. pomoc w kwestii tzw."bezpiecznego odłączania zewnętrznego dysku" od tunera Ferguson Ariva. Mam zewnętrzny dysk Samsunga 2.5" 1 TB z nagranymi plikami (zdjęcia, filmy). Instrukcja do tego dysku informuje o tym, że dysk można odłączać od komputera wyłącznie po uprzednim uruchomieniu funcji "bezpiecznego odłączenia". W komputerze i w telewizorze Samsung do których podłączam HDD takie funkcje istnieją, natomiast w tunerze Ariva nic takiego nie ma. Jak wiadomo, odłączenie pendriva nawet bez uruchomienia tej funkcji może co najwyżej uszkodzić zgrywany plik, ale nie uszkodzi elektroniki. W przypadku HDD przed odłączeniem trzeba najpierw zaparkować głowice, a dopiero potem odłączyć napięcie. A więc chyba nie wolno odłączać dysk przez wyłączanie tunera, bo w momencie wyłączania tunera po prostu na złączu USB zanika napięcie zasilające dysk.Instrukcja do Arivy ten problem pomija informując jedynie, by nie odłączać zewnętrznych pamięci w czasie pracy. Do tej pory podłączałem pendrive, ale mam zamiar podłączać i dysk zewnętrzny. Czy ktoś rozeznał ten problem?

ykps

Re: Bezpieczne odłączanie dysku zewnętrznego.

Post autor: ykps »

Teoretycznie, wszystkie nowe dyski zewnętrzne posiadają funkcję automatycznego parkowania głowic. "Bezpieczne usuwanie" sprawdza tylko, czy jakieś pliki nie są aktualnie w użytku (zapis) oraz czy dane w buforze pamięci zostały zapisane na nośniku. Konfiguracja parkowania głowic dotyczy zamierzchłych czasów, współczesne dyski twarde mają zapas energii pozwalający na wykonanie przesunięcia głowic w bezpieczne miejsce przed wyłączeniem silnika obrotowego talerzy. Zwróć uwagę na to, że Twój dysk nie startuje natychmiast po wpięci wtyczki USB, to też jest swego rodzaju zabezpieczenie przed roztargnionymi klientami wtykającymi wszystko gdzie i kiedy pasuje. Tyle teorii..., a hipoteza na koniec: jeśli przypadkowo wtyczką wyłączysz komputer, telewizor czy jakiś STB, albo zapomniałeś zapłacić rachunek i pan z elektrowni właśnie wykręcił Ci bezpieczniki... hmmm... przed tym ikonka "Bezpieczne usuwanie sprzętu" też chroni? Dla spokoju możesz wyłączać Arivę przed wpięciem/wypięciem dysku w USB. Poza tym post powinien dotyczyć konkretnego modelu Arivy i stanowić kolejny wątek tematu poświęconego temu tunerowi.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: @GUTEK@ »

A tak w ogóle wybranie bezpiecznego usuwania pod Windows zatrzymuje dysk i parkuje głowice? Bo mi się wydaje, że jedynie jest programowo odłączany, aby nie było transmisji danych. A to czy zatrzymują się talerzy to już zależy chyba od modelu dysku, jeden będzie miał tak a drugi inaczej.

snykwa
Posty: 176
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 13:03
Odbiornik: Ferguson Ariva T65.
LG 32LN5400 ZA
Instalacja antenowa: Antena 19-elementowa Dipol. Symetryzator 21-69. Przy szczycie, obok dachu..
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: snykwa »

trzyem ja używam 2-óch dysków zewętrznych usb 2.0, 320GB Samsung i usb 3.0, 500GB Toshiba. Stosuję się do jednej zasady. Wyłączam tuner z pilota do trybu "EKO" i jak pojawi się informacja na tunerze (jasna czerwona dioda), że jest w tym trybie i dioda na dysku zgaśnie dopiero odłączam dysk od tunera.Od tamtej pory gdy to robię nic jeszcze mi się nie stało. Kiedyś odłączyłem Samsunga gdy tuner był w trybie pracy (zapomniałem się i po skończeniu oglądania filmu, przeszedłem na oglądanie tv i odłączyłem dysk)i nie mogłem odtworzyć dysku ani na tunerze ani na kompie. Informacja, że nie jest w stanie odczytać dysku. Myślałem, że już po dysku-na szczęście pomógł format. Ale niestety wszystkie dane straciłem. Na wszelki wypadek stosuję się do tego co napisałem na początku i od tamtej pory jest OK.

trzyem

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: trzyem »

Mój tuner to Ferguson Ariva T65, stąd też mój wpis na tym forum. Dysk twardy to Samsung M3 Portable External Hard Disk 2,5" (model HX-M101TGB/G).Telewizor Samsung UE40ES6800.
Pytanie zadałem, ponieważ miałem wątpliwość czy HDD można wyłączyć bez narażanie na uszkodzenie sprzętu poprzez odłączenie napięcia (wyjęcie kabelka z gniazda USB). Dysk Samsunga jest stosunkowo nowym modelem i trochę należy się dziwić, że w instrukcji opisana jest procedura odłączania wyłącznie dla środowiska Windows i Macintosch. Ten sam Samsung produkuje telewizory do których można podłączać zewnętrzne dyski 2,5" - a nawet jedno z gniazd USB jest przeznaczone dla takich dysków ( "dostarcza" prądu 1,5 A). W przypadku dysku podłączonego do TV, po wybraniu HDD jako źródła można dysk odłączyć bezpiecznie, ponieważ w menu dla tego kanału istnieje taka opcja (bezpieczne odłączanie dysku). Po uruchomieniu tej funkcji "coś się dzieje", potem w wykazie podłączonych urządzeń znika dysk zewnętrzny (choć LED na HDD świeci i talerz pracuje). W przypadku odłączania od komputera z Windows po uruchomieniu funkcji bezpiecznego odłączania i komunikacie - dysk się zatrzymuje i LED gaśnie.
Tak więc od strony producentów cisza, natomiast w gwarancji na dysk Samsung straszy utratą gwarancji w przypadku nieumiejętnego użytkowania urządzenia. Co gorsze Samsung wycofywał się z produkcji dysków talerzowych i wszystko przekazał do Seagate. A ten troszczy się o swoje produkty. Pomoc techniczna w Samsungu, Seagate i w Fergusonie działa tak samo: olewają pytania.

alex_777
Posty: 175
Rejestracja: 9 marca 2012, o 13:41
Odbiornik: ARIVA T-65
Instalacja antenowa: siatkowa,wzm.LNA, pasywny rozdzielacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Przemyśl MUX 1-2-3

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: alex_777 »

od 2 stron lecą smętne żale o DTS i o sposobach odłaczaniu dysków, a temat wątku to ARIVA FERGUSON T-65

niech ktoś założy osobne wątki w dziale Technika i Sprzęt - ZAGADNIENIA TECHNICZNE, a nie zaśmieca wątku tematyką luźno związaną z T-65
:lol: :lol: :lol:


dla jasności - parkowanie głowic w dyskach HDD było problem DAWNO TEMU, w czasach wielkopojemnych dysków 20 lub 40 MB
:lol: :lol: :lol:

tu macie jedno z wielu wyjasnień ...
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic863610.html

zygciu
Posty: 87
Rejestracja: 24 kwietnia 2012, o 16:37

Re: Bezpieczne odłączanie dysku zewnętrznego.

Post autor: zygciu »

ykps pisze:Poza tym post powinien dotyczyć konkretnego modelu Arivy i stanowić kolejny wątek tematu poświęconego temu tunerowi.
Ze wszystkim co szanowny kolega napisał się zgadzam, poza powyższym - to jest wątek poświęcony dokładnie modelowi T65 i chyba nie ma sensu w treści każdego zapytania tego potwierdzać.

-- połączono
snykwa pisze:Myślałem, że już po dysku-na szczęście pomógł format. Ale niestety wszystkie dane straciłem. Na wszelki wypadek stosuję się do tego co napisałem na początku i od tamtej pory jest OK.
Jeżeli padł Ci dysk po wypięciu z Arivy to niestety świadczy o niedorobieniu oprogramowania - widać T65 powinna posiadać funkcję bezpiecznego odłączenia pamięci masowej - a nie ma.

-- połączono
alex_777 pisze:od 2 stron lecą smętne żale o DTS i o sposobach odłaczaniu dysków, a temat wątku to ARIVA FERGUSON T-65
Poruszane tutaj tematy związane są bezpośrednio z T65. DTS to nie jest takie magiczne coś, czego nikt nie widział - T65 już to raz miała i działało to prawidłowo. Temat ma 150 stron, a kolega analizuje wartość merytoryczną dwóch ostatnich. Nie wiem co kolega tam wdycha, ale proponuję zmienić źródło.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Anduraki »

@alex_777 Nie jesteś tu moderatorem więc ...

Temat odłączania dysków jest istotny w przypadku tego tunera, ponieważ opcji takowej nie ma. A skoro jest związany z tunerem to jest związany z funkcją PVR, a skoro związany jest z PVR to jest też związany z tematyką DVB-T. Na przyszłość jak chcesz krytykować za offtop to sam go nie twórz.


Wracając do tematu T65 oraz innych tunerów na Mstar gdzie nie ma funkcji bezpieczne odłączanie.

Na komputery PC funkcja bezpieczne odłączanie sprzętu jest przewidziana z powodu tego iż system operacyjny: usługi oraz różne programy czasami bez naszej wiedzy i zgody uzyskują dostęp do dysku przenośnego. Z tego powodu jest funkcja odmontowywania takich napędów. W Linuksach wszystko trzeba odmontowywać, żeby można było odłączyć urządzenie.

W przypadku urządzeń innych niż komputery, takich które wykonują tylko ściśle określone operacje po zakończeniu odtwarzania, zapisywania PVR najlepiej odczekać (aż lampka przestanie migać) tak do 10 sek przed odłączeniem urządzenia. Jeśli nic nie jest zapisywane na nośniku to śmiało można go odłączyć.

No i to jest na temat, pasuje do działu, pasuje do tematu i pasuje ogólnie do tematyki forum.

ykps

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: ykps »

zygciu pisze:
ykps pisze:Poza tym post powinien dotyczyć konkretnego modelu Arivy i stanowić kolejny wątek tematu poświęconego temu tunerowi.
Ze wszystkim co szanowny kolega napisał się zgadzam, poza powyższym - to jest wątek poświęcony dokładnie modelowi T65 i chyba nie ma sensu w treści każdego zapytania tego potwierdzać.
Post trzyem stanowił nowy temat w dziale głównym, moderator przeniósł go do właściwego jak widać wątku.

zygciu
Posty: 87
Rejestracja: 24 kwietnia 2012, o 16:37

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: zygciu »

trzyem pisze: Tak więc od strony producentów cisza, natomiast w gwarancji na dysk Samsung straszy utratą gwarancji w przypadku nieumiejętnego użytkowania urządzenia. Co gorsze Samsung wycofywał się z produkcji dysków talerzowych i wszystko przekazał do Seagate. A ten troszczy się o swoje produkty. Pomoc techniczna w Samsungu, Seagate i w Fergusonie działa tak samo: olewają pytania.
Kolego trzyem - obecne dyski twarde nie psują się fizycznie od zaniku zasilania. Parkowanie jest realizowane z automatu. Podejrzewam, że nawet obecne systemy operacyjne nie wspierają technologii parkowania ręcznego głowic. Co innego system plików - może się uszkodzić i dysk będzie wymagał naprawy dostępnymi programami lub też formatowania.
Jeżeli dysk zepsuje się mechanicznie to oddajesz go do reklamacji - Samsung nie zbankrutował tylko przekazał cały swój dział dysków łącznie z supportem Seagatowi, który ma obowiązek świadczenia napraw gwarancyjnych. Myślę, że wyczerpuje to już ten temat.

access2601
Posty: 47
Rejestracja: 16 lipca 2011, o 21:13
Odbiornik: ferguson ariva t 65\Toshiba LCD Toshiba 32 cale
Instalacja antenowa: yagi 19-elem. z symetryzatorem
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Tarnów/ RTCN Św. Krzyż

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: access2601 »

Dlaczego moja ariva t 65 nie zapisuje mi kanałów z dwóch anten tylko z jednej chodzi mi o mux 2 z Kielc i mux 2 z Tarnowa ? zapisuje tylko jeden mux 2 a wykrywa 2

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: @GUTEK@ »

Poczytaj zasadę działania LCN.

Jak chcesz 2x ten sam MUX to przeskanuj ręcznie co potrzebujesz.

access2601
Posty: 47
Rejestracja: 16 lipca 2011, o 21:13
Odbiornik: ferguson ariva t 65\Toshiba LCD Toshiba 32 cale
Instalacja antenowa: yagi 19-elem. z symetryzatorem
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Tarnów/ RTCN Św. Krzyż

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: access2601 »

Właśnie skanuję ręcznie i nic z tego. znajduje mux pisze że zapisano a na liście nadal 15 kanałów

snykwa
Posty: 176
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 13:03
Odbiornik: Ferguson Ariva T65.
LG 32LN5400 ZA
Instalacja antenowa: Antena 19-elementowa Dipol. Symetryzator 21-69. Przy szczycie, obok dachu..
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: snykwa »

Wydaję mi się, że nic nie zrobisz. Miałem kiedyś tak jak byłem u rodziców i sprawdzałem jaki jest u nich zasięg. Jak przyjechałem do siebie to po ponownym przeskanowaniu zapisywało mi mux2 z Tarnowa a nie mux2 ze Św. Krzyża. Mimo, że przy skanowaniu widziało obydwa. Widocznie może znaleźć dwa różne mux2 lub mux1 ale zapisze tylko jeden. Niestety nie mogę Ci tego sprawdzić ponieważ obecnie mam dostęp tylko do Św. Krzyża. Może ktoś z kolegów co mają dostęp do muxów z różnych nadajników to sprawdzą.

zygciu
Posty: 87
Rejestracja: 24 kwietnia 2012, o 16:37

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: zygciu »

access2601 pisze:Dlaczego moja ariva t 65 nie zapisuje mi kanałów z dwóch anten tylko z jednej chodzi mi o mux 2 z Kielc i mux 2 z Tarnowa ? zapisuje tylko jeden mux 2 a wykrywa 2
W jakim celu chcesz mieć 2x te same kanały?

Zablokowany