DVB-T CZECHY

dyskusje o zagranicznych emisjach telewizji cyfrowej DVB-T
Peter_CA

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: Peter_CA »

tomekogg pisze:Na Barrandovie podczas oglądania programu widnieje znaczek AD obok informacji o rozdzielczości i formacie obrazu. Czyżby testowali audiodeskrypcję? Włączyłem tę funkcję w moim TV, ale różnic nie zauważyłem.
To nie zasługa TV Barrandov, tylko operatora (ČRa). Po České televizi spouští Audio Description i České Radiokomunikace v sítích 2 a 3
blockbuster pisze: Oprócz Barrandova drugą ścieżkę audio oznaczoną jako audiodeskrypcja ma też CT1 i CT2 ale nie zauważyłem by coś na tych drugich ścieżkach leciało.
Audiodeskrypcja tylko podczas niektórych audycji - ČT od 1. února přejde na pilotní vysílání Audio Description pro zrakově postižené (jest tam lista).

I jeszcze z ostatniej chwili: Nova začala testovat audio popisky pro nevidomé, stejně jako Česká televize (audiodeskrypcja od jutra w TV Nova między innymi podczas Televizních novin).
Chemical Attack pisze:Czy Czesi nadają tekst na swoich kanałach?? Nie mogę włączyć chyba tej funkcji na moim TV:(
Chodzi o teletekst? Jest nadawany.

spidi

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: spidi »

22.02 bedzie nadawać nowy program Telka z 4 muxa na razie jest zwiastun programu

ntcdvb

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: ntcdvb »

Sit'4 MUX DB będzie zawierał 2 kanały HD MPEG4: CT 1 , Nova oraz 4 kanały SD :?:

tomekogg

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: tomekogg »

Ten Mux-4 to jest mpeg-4?

ntcdvb

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: ntcdvb »

Obecnie 2 kanały: CT 1 HD i Nova HD są w MPEG4 a kanały SD: Pohoda, Fanda, Smichov w MPEG2.
http://multiplex4.cz/

Chemical Attack

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: Chemical Attack »

Nie.. chodzi mi o tekst taki jak np. TVN wyświetla podczas filmów przy nadawaniu w telewizji na kartę. Coś jakby napisy do filmów. Chyba, że to jest audiodeskrypcja właśnie, tylko dla mnie niczym się od tekstu nie różni dla niesłyszących, a z tego co wiem audiodeskrypcja jest nieco bogatsza (w dźwięk;)). O Telgazecie wiem że jest nadawana:)
Ostatnio zmieniony 5 marca 2013, o 20:17 przez Chemical Attack, łącznie zmieniany 1 raz.

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: belzebiusz »

ntcdvb pisze:Obecnie 2 kanały: CT 1 HD i Nova HD są w MPEG4 a kanały SD: Pohoda, Fanda, Smichov w MPEG2.
http://multiplex4.cz/
To "HD" to chyba bardzo biedne:
http://multiplex4.cz/images/Vysilaci_si ... k_2012.jpg

ntcdvb

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: ntcdvb »

Kanały SD nadawane 576i 16:9/4:3 MPEG2
Kanały HD nadawane 1080i 16/9 DD MPEG4
Szczerze Ci powiem, że dla mnie nie ma różnicy czy logo ma znaczek HD czy go nie ma.
Kanały HD i co z tego, kiedy w ramówce transmisji HD to może 30 %.
CT 4 Sport, Fanda, Ocko, Pohoda, Prima ZOOM są kanałami SD ale ofertę programową mają interesującą i godną uwagi.
Szkoda, że w Polsce tak zaprzepaszczono potencjał nadawania MPEG4 i 8 programów.
Z 21 kanałów dostępnych w DVB-T interesuje mnie TVP 1, TVP Wrocław.
Kanały typu TV6 , Polo TV, ATM nie będę oceniał bo nie oglądam.

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: belzebiusz »

Miałem na myśli jakość obrazu kanałów HD (przepływność). :P

ntcdvb

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: ntcdvb »

Nie zauważyłem aby obraz był zamazany, a sygnał jest stabilny i bardzo dobrej jakości jak cała DVB-T CZ. (stabilny sygnał)
„przepływność” to już problem operatora technicznego i nadawcy, a mnie jako odbiorcę interesuje oby sygnał był nadawany stale, stabilnie a oferta programowa ciekawa.
W sprawy szczegółów technicznych się nie zagłębiam bo się na nich nie znam. :mrgreen:

Chemical Attack

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: Chemical Attack »

O tak.. Prima ZOOM to strzał w dziesiątkę:) A le może u nas będzie taki kanał po rozstrzygnięciu konkursu na 4 miejsca. Są w końcu informacje o tym że Discovery interesuje startem w tym konkursie. Nie wiem na ile to prawda. Może oni uruchomią coś podobnego.. choć stwierdzić trzeba, że kanały Discovery nadają strasznie dużo reklam (szczególnie własnych programów) i powtórek:(

tomekogg

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: tomekogg »

Czy ktoś z was pamięta może, jakie było tłumienie kanału 36 z Pradziada za czasów analogowej CT1 w kierunku Górnego Śląska/Małopolski? Teraz jest 10 dB. Moc analogowej CT1 wynosiła około 400 kW.

lumca_2
Posty: 274
Rejestracja: 14 grudnia 2008, o 10:11
Miejscowość: niedaleko Ostrawy
Nadajnik - obiekt nadawczy: Hošťálkovice,Hladnov, Kosztowy,Skrzyczne

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: lumca_2 »

Původní AS z roku 1993 pro analogové K36+50+53 byl ND, takže žádné.

ntcdvb

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: ntcdvb »

Co się dzieje z Genus Plus ? :?:
Sit’3 MUX CDG nadajnik Liberec / Ještěd brak emisji Genus Plus a Petka nadal z czarną planszą :?:

Awatar użytkownika
APiK
Posty: 79
Rejestracja: 29 lipca 2011, o 10:34
Miejscowość: Pardubice
Instalacja antenowa: UHF Color supra k21-69, VHF yagi k6+TEROZ č.604 ULTRA LOW NOISE, VKV Dipol 3
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śnieżne Kotły, Czarna Góra + CZ all

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: APiK »

Pětka ukončila vysílání z nedostatku financí, Genus Plus z rozhodnutí vlastníků.

ntcdvb

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: ntcdvb »

Díky APiK.
A bude Fanda HD MUX Sit'4 MUX DB :?:

Awatar użytkownika
APiK
Posty: 79
Rejestracja: 29 lipca 2011, o 10:34
Miejscowość: Pardubice
Instalacja antenowa: UHF Color supra k21-69, VHF yagi k6+TEROZ č.604 ULTRA LOW NOISE, VKV Dipol 3
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śnieżne Kotły, Czarna Góra + CZ all

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: APiK »

Nova group (provozovatel Fanda TV), o tom v současné době jedná. http://www.digizone.cz/clanky/nova-chce ... -finisuji/

ntcdvb

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: ntcdvb »

Nova group zakoupili nebo plánují koupit multiplex 4 :?:

Awatar użytkownika
APiK
Posty: 79
Rejestracja: 29 lipca 2011, o 10:34
Miejscowość: Pardubice
Instalacja antenowa: UHF Color supra k21-69, VHF yagi k6+TEROZ č.604 ULTRA LOW NOISE, VKV Dipol 3
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śnieżne Kotły, Czarna Góra + CZ all

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: APiK »

Bez souhlasu Nova group podle současných podmínek nesmí MUX4 změnit vlastníka. Vše ostatní co se píše na internetu jsou jen spekulace. Nova má zájem o vlastní MUX, ale podle jejího vyjádření až v době DVB-T2. Co se ale stane ve skutečnosti, na to si ještě chvíli musíme počkat :-)

Awatar użytkownika
APiK
Posty: 79
Rejestracja: 29 lipca 2011, o 10:34
Miejscowość: Pardubice
Instalacja antenowa: UHF Color supra k21-69, VHF yagi k6+TEROZ č.604 ULTRA LOW NOISE, VKV Dipol 3
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śnieżne Kotły, Czarna Góra + CZ all

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: APiK »

APiK pisze:Pětka ukončila vysílání z nedostatku financí, Genus Plus z rozhodnutí vlastníků.
Info o TV Pětka: http://www.digizone.cz/clanky/petka-tel ... kdo-cekal/

Zablokowany