PPV (PayPerView) w NTC

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
Awatar użytkownika
seba133
Posty: 1287
Rejestracja: 8 kwietnia 2012, o 12:27
Odbiornik: SONY KD-49X8505B Samsung UE37ES5700S 37"
Instalacja antenowa: Dipol 19/21-69 + symetryzator
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź EC 4 MUX 1, 2, 3 100%

Re: PPV w Naziemnej Telewizji Cyfrowej

Post autor: seba133 »

Ja widzę PPV w 2016r. jak proces cyfryzacji będzie zakończony na amen.

Maniek99
Posty: 619
Rejestracja: 15 października 2010, o 18:14
Miejscowość: ---
Odbiornik: WIWA Mini/Maxx

Re: PPV w Naziemnej Telewizji Cyfrowej

Post autor: Maniek99 »

@Wiking
To co ma Polsat to takie badanie rynku, nikt tego na poważnie nie bierze.

Awatar użytkownika
kupon
Posty: 670
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 15:02
Odbiornik: Panasonic TX-50DXU701 / Panasonic TX 32AS650E
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit+DIPOL-4/5-12 pol.V+Zwrotnica antenowa FM/6-12/21-69/75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: PPV w Naziemnej Telewizji Cyfrowej

Post autor: kupon »

Polska vis Czarnogóra też w PPV za dwie dychy.
http://sport.wp.pl/kat,1728,title,Znamy ... caid=1f1ed

Przypadkiem nie jest tak,że mecze reprezentacji ma pokazywać publiczna TV i spełniać swoją "misję"? :shock:

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: PPV w Naziemnej Telewizji Cyfrowej

Post autor: belzebiusz »


Awatar użytkownika
kupon
Posty: 670
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 15:02
Odbiornik: Panasonic TX-50DXU701 / Panasonic TX 32AS650E
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit+DIPOL-4/5-12 pol.V+Zwrotnica antenowa FM/6-12/21-69/75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: PPV w Naziemnej Telewizji Cyfrowej

Post autor: kupon »

Jak zwykle. :D

ps.Dzięki za link.

Tak na marginesie to nawet za free bym tych "piłkarzy" nie oglądał :D

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: PPV w Naziemnej Telewizji Cyfrowej

Post autor: adac »

Ja bym się najpierw zastanowił, kto i dlaczego sprzedał prawa transmisji meczów reprezentacji Polski, tak jakby to była komercyjna drużyna ligowa.

W tej chwili szuka się winnych u telewizji które muszą zapłacić za prawa do transmisji,
albo żąda od obecnego właściciela praw (SportFive) żeby ..udostępniał mecze za darmo.
Odwracanie kota ogonem, jak to zwykle w naszych mediach.

odziom91
Posty: 434
Rejestracja: 28 maja 2011, o 15:05
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: AB PULSe 4K Combo rev. 2
Octagon SF8008 Combo
Instalacja antenowa: Zbiorcza DVB-T/T2
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN *Trzeciewiec*

Re: PPV (PayPerView) w NTC

Post autor: odziom91 »

Skoro temat PPV w NTC został poruszony, to może i ja coś wtrącę.
Osobiście sądzę, iż system PPV może być nadużywany przez polskich nadawców. Przykro jest mi stwierdzić, ale w Polsce za wszystko trzeba płacić. -.- Dwudziesta walka KSW emitowana przez Polsat będzie nadawana tylko w PPV. Wprowadzenie tego systemu do DVB-T może spowodować, że przykładowo mecze polskich piłkarzy, czy siatkarzy mogą zostać umieszczane właśnie tam. Skoro w spotach na temat DVB-T jest mowa o "bezpłatnej Naziemnej Telewizji Cyfrowej" to niech będzie ona bezpłatna bez wyjątków w postaci płatnych multipleksów czy systemów PPV na tych multipleksach. To mija się z celem wprowadzania DVB-T w Polsce, gdzie istotą jest (lub było) zaoferowanie większej liczby programów bezpłatnie.

A tak na marginesie, coś ostatnio głucho o TV Mobilnej... czyżby opcja płatnej telewizji naziemnej się nie przyjęła?

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: PPV (PayPerView) w NTC

Post autor: cyber »

@odziom91 masz rację w 100% ;) TV płatna - a już na pewno PPV w NTC to nie jest dobry pomysł :!: Dublowanie w NTC naszych płatnych platform sat. oraz innych płatnych ofert (np.kablówek) mija się z celem ... a PPV tutaj to już nieporozumienie.
A propos TV Mobilnej to faktycznie -przynajmniej narazie- zainteresowanie tą usługą jest cyt.:"co najmniej marne"-są to słowa osoby zajmującej się dystrybucją między innymi tej usługi w Poznaniu i w kilku większych miastach Wlkp.
Może w innych regionach jest lepiej...

Awatar użytkownika
kupon
Posty: 670
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 15:02
Odbiornik: Panasonic TX-50DXU701 / Panasonic TX 32AS650E
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit+DIPOL-4/5-12 pol.V+Zwrotnica antenowa FM/6-12/21-69/75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: PPV w Naziemnej Telewizji Cyfrowej

Post autor: kupon »

belzebiusz pisze:Są rozbieżności na ten temat:
http://satkurier.pl/news/78122/krrit-me ... prawa.html
Znalazłem taką oto wypowiedz użytkownika @yarabi.
"
Cytat:

Ustawa o radiofonii i telewizji

Art. 20b. 1. Nadawca programu telewizyjnego może nadać bezpośrednią transmisję z wydarzenia o zasadniczym znaczeniu społecznym, zwanego dalej "ważnym wydarzeniem", tylko:

1) w programie ogólnokrajowym w rozumieniu ustawy lub koncesji, dostępnym w całości bez opłaty, z wyłączeniem opłat określonych w rozdziale 7 i podstawowych opłat pobieranych przez operatorów sieci kablowych, lub

2) jeżeli to samo wydarzenie jest transmitowane przez nadawcę programu spełniającego wymogi określone w pkt 1, na podstawie umowy z nadawcą, który nabył prawa do transmisji danego wydarzenia, lub z innym uprawnionym, z zastrzeżeniem ust. 6.

2. Ze względu na duże zainteresowanie społeczne za ważne wydarzenia uważa się między innymi:

1) letnie i zimowe Igrzyska Olimpijskie,

2) półfinały i finały mistrzostw świata i Europy w piłce nożnej, a także wszelkie inne mecze w ramach tych imprez z udziałem reprezentacji Polski, w tym mecze eliminacyjne,

3) inne mecze z udziałem reprezentacji Polski w piłce nożnej w ramach oficjalnych rozgrywek oraz mecze z udziałem polskich klubów w ramach Ligi Mistrzów i Pucharu UEFA.

3. Krajowa Rada może, w drodze rozporządzenia, określić listę innych, niż wymienione w ust. 2, ważnych wydarzeń, uwzględniając stopień społecznego zainteresowania określonym wydarzeniem i znaczenie tego wydarzenia dla życia społecznego, gospodarczego i politycznego.

4. Jeżeli przewiduje się organizację ważnego wydarzenia w częściach, to każdą taką część uważa się za ważne wydarzenie.

5. Przepis ust. 1 stosuje się do nadań z opóźnieniem, jeżeli opóźnienie nadania transmisji z ważnego wydarzenia nie przekracza 24 godzin i wynika z ważnych powodów, w szczególności:

1) z czasu, w którym odbywa się dane wydarzenie, obejmującego okres między godziną 24 a godziną 6 czasu obowiązującego na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej,

2) z pokrywania się w czasie ważnych wydarzeń lub ich części.

6. Przepisu ust. 1 nie stosuje się, jeżeli dany nadawca wykaże, że żaden nadawca programu spełniającego wymogi określone w ust. 1 pkt 1 nie wyraził gotowości zawarcia umowy umożliwiającej nadanie transmisji zgodnie z ust. 1 pkt 2.

7. Krajowa Rada w zakresie wynikającym z wiążących Rzeczpospolitą Polską umów międzynarodowych może, w drodze rozporządzenia, określić:

1) listy wydarzeń uznanych przez inne państwa europejskie za ważne wydarzenia,

2) zasady wykonywania wyłącznych praw do telewizyjnych transmisji wydarzeń, o których mowa w pkt 1, w sposób zapewniający, że wykonywanie tych praw przez nadawców podlegających ustawie nie pozbawi odbiorców w danym państwie możliwości odbioru tych wydarzeń na zasadach określonych przez dane państwo zgodnie z przepisami prawa międzynarodowego.

czyli ust 6 mówi że jeżeli nikt nie wyraził chęci.... ale TVP wyraziła chęć więc dochodzimy do kar:

Cytat:
Art. 53. 1. Jeżeli nadawca narusza obowiązek wynikający z art. 15 ust. 1-4, art. 15a ust. 1, art. 16 ust. 1-3, art. 16a ust. 1-3 oraz ust. 5 i 6, art. 16b, art. 16c, art. 17 ust. 1-7, art. 20 ust. 1, art. 20b ust. 1 i 6 lub z przepisów wydanych na podstawie art. 15 ust. 5, art. 15a ust. 4, art. 15b, art. 16 ust. 4, art. 16a ust. 4, art. 17 ust. 8 i art. 18 ust. 6, Przewodniczący Krajowej Rady wydaje decyzję nakładającą na nadawcę karę pieniężną w wysokości do 50% rocznej opłaty za używanie częstotliwości przeznaczonej do nadawania programu, a w przypadku gdy nadawca nie uiszcza opłaty za częstotliwość, karę pieniężną w wysokości do 10% przychodu nadawcy, osiągniętego w poprzednim roku podatkowym.

No to teraz czekam która platforma się wychyli na PPV aby dostać mandacik "

Dodam od siebie,że wisi mi czy będzie ten mecz,czy nie w TVP,ale chodzi o zasady.Będzie to kolejny dowód na antyspołeczne działanie KRRiTV.
Lepiej oglądać zmagania paraolimpijczyków.
Za niedługo będą informacje PPV :D

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: PPV (PayPerView) w NTC

Post autor: adac »

up:
Dla mnie to jest CHORE. Regulowanie praw do transmisji meczu za pomocą starej i pogmatwanej ustawy z 1992r.
A co zrobić jeżeli prawa do tych wydarzeń są płatne ? Czy KRRTV zmusi np. UEFA żeby obniżyła stawki albo udostępniała mecze za darmo?
Czy jako gospodarz Euro mieliśmy za darmo transmisję ?

BiTCity
Posty: 543
Rejestracja: 21 października 2010, o 19:46
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: LG43UM7050PLF , LG32LM6300PLA
Instalacja antenowa: Dipol 16-21-60 (66+9m npm)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Bydgoszcz/Chojna/Iława/Sierpc/Gołogóra

Re: PPV (PayPerView) w NTC

Post autor: BiTCity »

2 lata spokoju z PPV przynajmniej w TVP :)

http://www.sportowefakty.pl/pilka-nozna ... aja-do-tvp

Wiking

Re: PPV (PayPerView) w NTC

Post autor: Wiking »

23 lutego 2013 roku będzie miała miejsce pierwsza transmisja poprzez system PPV w NTC. :)
Źródło: forum SK
Więcej nie mogę napisać, gdyż o MUX-4 na tym forum nie można pisać. :)

ntcdvb

Re: PPV (PayPerView) w NTC

Post autor: ntcdvb »

Na szczęście nie będzie w MUX 1-3.
PPV to tylko naciąganie odbiorców, za kanały sportowe wnosi się opłatę abonamentową a dodatkowo ciekawe imprezy sportowe w PPV.
MUX4-TV Mobilna początkowo jako DVB-H to oferta o której nie warto rozmawiać, w tej sprawie w pełni popieram i wspieram politykę Emitela.

rotalplus
Posty: 1147
Rejestracja: 4 sierpnia 2010, o 17:22
Odbiornik: WIWA HD-90
Instalacja antenowa: antena siatkowa 6-7 m nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN SIEDLCE/ŁOSICE

Re: PPV (PayPerView) w NTC

Post autor: rotalplus »

MUX 1-3 są niekodowane więc transmisji PPV napewno by tam nie było

KRRiT narzuciła obowiązek 33% polskich programów, więc cóż jak widać tylko na to nas stać(a właściwie nadawców)

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: PPV (PayPerView) w NTC

Post autor: adac »

ntcdvb pisze: za kanały sportowe wnosi się opłatę abonamentową ..
:?:
masz na na myśli owe 18,50 ? Nadawcy typu: canal+ sport czy tvp sport są chyba innego zdania :lol:

ntcdvb

Re: PPV (PayPerView) w NTC

Post autor: ntcdvb »

abonament obenie to 107 zł (C+) i w tej kwocie jest opłata za kanały sportowe: C+ Sport, C+ Gol, C+ weekend, ESP, ESP2, Orange Sport, TVP Sport, Sportklub i inne choć ja nie uważam TVN Turbo i Polsat Play za kanały sportowe.
Nie wiem ile dokładnie cenią się poszczególne kanały bo w Polsce nie ma oferty "a la carte" i płacę za całą paczkę, nie mam na myśli abonamentu RTV bo to opłata inna i za co inne.
Na pewno nie będę korzystał z usługi PPV ani VOD raczej wcześniej zrezygnuje z obecnej oferty jeśli stanie się zbyt mało atrakcyjna.

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: PPV (PayPerView) w NTC

Post autor: adac »

A ja uważam że VOD i PPV to jest jakieś wyjście szczególnie dla osób, które nie zdecydują się na tak wysoki pakiet.
Moim zdaniem bez sensu jest wydawać 107 zł /mc po to, żeby obejrzeć tych parę wydarzeń które interesują.
To operatorzy się wycwanili oferując wszystko w 'pakietach', ale sądząc po spadku zainteresowania to chyba im przejdzie.

Dla widza korzystniejsza będzie właśnie oferta jednorazowa taka jak PPV, jest tylko kwestia ceny czy się przyjmie. Jeżeli będzie bardziej przyziemna to tak.
Pierwsze próby były chyba szokująco za drogie. Takie np. 5 zł za mecz polskiej ekstra-klasy ( z nazwy chyba :P ) to w sam raz.
Pytanie, ile za powtórkę polskiego serialu. Brazylijskie gratis.

Wiking

Re: PPV (PayPerView) w NTC

Post autor: Wiking »

adac pisze:Moim zdaniem bez sensu jest wydawać 107 zł /mc po to, żeby obejrzeć tych parę wydarzeń które interesują.
adac pisze:Takie np. 5 zł za mecz polskiej ekstra-klasy ( z nazwy chyba ) to w sam raz.
Gdybym miał płacić za każdy mecz, który mnie interesuje 5 zł to na miesiąc w sumie wyszłoby dużo więcej niż te 107 zł. Pewnie byłoby to około 300-400 zł na miesiąc. :) A że człowiek nie tylko piłkę nożną ogląda to na miesiąc wyszłoby pewnie z 500-600 zł. PPV dla widza/kibica to żadna korzyść. Przyjemność z PPV mogą czerpać tylko operatorzy, którzy tę usługę oferują. :)

Awatar użytkownika
kupon
Posty: 670
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 15:02
Odbiornik: Panasonic TX-50DXU701 / Panasonic TX 32AS650E
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit+DIPOL-4/5-12 pol.V+Zwrotnica antenowa FM/6-12/21-69/75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: PPV (PayPerView) w NTC

Post autor: kupon »

W dobie wszechobecnej korupcji w prawie każdej dyscyplinie sportowej,wykupienie usługi PPV graniczy z masochizmem.

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: PPV (PayPerView) w NTC

Post autor: adac »

Powołam się na przykład kolegi wyżej:

-należy wesprzeć cyfryzację, Emitela i politykę KRRTV płacąc na to obowiązkową składkę , no bo jak inaczej.
-następnie należy sobie zakupić pakiet od komercyjnego operatora, żeby było w końcu coś do oglądania. Bo za tą składkę zasadniczo nic do oglądania nie ma.

Proszę żeby Kolega nie potraktował tego osobiście, bo w takiej sytuacji są wszyscy telewidzowie w tym kraju uszczęśliwieni abonamentem, a potem jeszcze dodatkowym pakietem sat lub cat tv, bo rodzina chce coś oglądać.
Dla mnie to jest sytuacja patologiczna, a PPV czy VOD jako dodatek do naprawdę bezpłatnej telewizji w niczym mi nie przeszkadza.

Zablokowany