DVB-T CZECHY

dyskusje o zagranicznych emisjach telewizji cyfrowej DVB-T
ntcdvb

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: ntcdvb »

Televize Pětka dal vysílat v televizi po celou dobu, a ještě dnes je černá deska. V Polsku je vhodná pro dlouhou dobu a kanál MUX1 Puls2.
Vše nasvědčuje tomu, že nová televize Barandov obnovit vysílání.

(Televize Pětka nadawała ciągle, i nadal, obecnie jest czarna plansza. W Polsce tak nadawały przez długi okres kanału w MUX1 oraz Puls2. :lol:
Wszystko wskazuje, że nowi właściel TV Barandov wznowi nadawanie.)

tomekogg

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: tomekogg »

Puls 2 nadaje w mux-2.

Awatar użytkownika
APiK
Posty: 79
Rejestracja: 29 lipca 2011, o 10:34
Miejscowość: Pardubice
Instalacja antenowa: UHF Color supra k21-69, VHF yagi k6+TEROZ č.604 ULTRA LOW NOISE, VKV Dipol 3
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śnieżne Kotły, Czarna Góra + CZ all

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: APiK »

Barrandov má však zájem pouze o TV Metropol (vysílá v regionálním MUX pouze v Praze). O Pětku zájem nemá. Pozice v MUX3 po Pětce skutečně stále zůstává, v sítích kabelových operátorů však již většinou zmizela.

TV Metropol a TV Pêtka měla doposud stejného vlastníka.

ntcdvb

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: ntcdvb »

No klepe mě moje nohy nabídku programu TV Pêtka .
Malé ztráty ;)
Možná počet kanálů je méně jako v Polsku, ale kanály nabízejí programovací mají mnohem lépe. :(

Awatar użytkownika
APiK
Posty: 79
Rejestracja: 29 lipca 2011, o 10:34
Miejscowość: Pardubice
Instalacja antenowa: UHF Color supra k21-69, VHF yagi k6+TEROZ č.604 ULTRA LOW NOISE, VKV Dipol 3
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śnieżne Kotły, Czarna Góra + CZ all

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: APiK »

Prosím původní znění v polštině :-)

Pokud chápu dobře, tak žádná škoda, že Pětka zanikla. Co se týče českých programů tak programy jako Smíchov, Telka, Pohoda jsou absolutně o ničem, tedy KO. V polsku bych to přirovnal k programům, TV6, ATM rozrywka... To je však jen můj osobní názor.

ntcdvb

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: ntcdvb »

Dobrze oceniam CT 4 Sport - Gambrinus Liga, hokej, narciarstwo
Prima - uefa champions league, Fanda - sport ; CT 24 - wiadomości i pogoda, CT 1 - Studio 6, Muzyka : Ocko i Pohoda, P ZOOM - za brak reklam ale zobaczymy dalej, Genus Plus - miał informacje o aktaulnościach z Liberca.
Niestety polskie kanały komercyjne to już bloki reklamowe czasem przerywane programem a jeszcze większość odbiorców płaci za to abonament dla platformy (CP,N) :lol:

Awatar użytkownika
APiK
Posty: 79
Rejestracja: 29 lipca 2011, o 10:34
Miejscowość: Pardubice
Instalacja antenowa: UHF Color supra k21-69, VHF yagi k6+TEROZ č.604 ULTRA LOW NOISE, VKV Dipol 3
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śnieżne Kotły, Czarna Góra + CZ all

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: APiK »

ntcdvb pisze:edit/
Srovnaní nabídky DVB-T CZ x PL
CT sport x Polsat sport news
CT 24 x TVP info
CT 1 x TVP1
Ocko x Eska tv
Slagr x Polo tv ???
Smichov x ATM rozrywka
Nova x Polsat
Prima x TVN
Nova cinema x TVN7

ntcdvb

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: ntcdvb »

CT sport to kanał sportowy i nadają sporo relacji Live
PSN to kanał informacyjny i nadają większość powtórek
CT Sport to bardziej TVP Sport
Następne porównania bardzo trafne i podzielam twoje zdanie.
Slagr i Polo, tak, rodzaj muzyki inny lecz nie wiem czy w Czechach macie Disco Czechy ?,
I jest szansa na polepszenie oferty w MUX1 ale to pokaże przyszłość.

Awatar użytkownika
APiK
Posty: 79
Rejestracja: 29 lipca 2011, o 10:34
Miejscowość: Pardubice
Instalacja antenowa: UHF Color supra k21-69, VHF yagi k6+TEROZ č.604 ULTRA LOW NOISE, VKV Dipol 3
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śnieżne Kotły, Czarna Góra + CZ all

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: APiK »

ntcdvb pisze: Slagr i Polo, tak, rodzaj muzyki inny lecz nie wiem czy w Czechach macie Disco Czechy ?,
Slagr TV je v podstatě teleshopingový program jednoho úspěšného hudebního vydavatelství, které se specializuje na Českou a Slovenskou dechovou, lidovou (ludowy/folklorny zespół muzyczny) a country hudbu.
Co se týče stylo Disco v čechách, uvedu odkaz hovořící za všechno.... :
http://youtu.be/Qqhj32rENRY

ryszard722

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: ryszard722 »

Witam od 22 lutego Na MUX-4 będzie nowy program TELKA zdjęcia potwierdzające odbiór w okolicy Andrychowa.
http://test-dvbt.manifo.com/

ntcdvb

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: ntcdvb »

CT 1 HD, Nova HD, TV Pohoda, Fanda, Smichov, Inzert TV, no i nowy: Telka
Nadajnik Ostrava a w Libercu nie ma telezakupowego Inzert TV
To jaka jest rzeczywista pojemność tego multipleksu :?: :mrgreen:

jedrek
Posty: 37
Rejestracja: 30 grudnia 2010, o 20:24
Odbiornik: Sony KDL-40HX800
Instalacja antenowa: antena siatkowa + wzmacniacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Chrzelice

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: jedrek »

APiK pisze:
ntcdvb pisze:edit/
Srovnaní nabídky DVB-T CZ x PL
...
Ocko x Eska tv
Ocko ma dużo większą różnorodność muzyki, niż Eska, na której w nieskończoność lansowane są te same utwory. Przyznam, że dużo częściej i chętniej słucham muzyki z Ocko, niż z Eski TV.

Awatar użytkownika
SAT-COM
Posty: 409
Rejestracja: 8 lipca 2011, o 01:46
Odbiornik: Ferguson Ariva 120 Combo
Instalacja antenowa: Obecnie testowane ATX-91 VHF 5 elementowa + miernik DIGISAT PCM-1200
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dolnośl.+Czechy+Sachsen

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: SAT-COM »

APiK pisze:
ntcdvb pisze:edit/
Nova x Polsat
Prima x TVN
Nova cinema x TVN7
Nova x TVN
Prima x Polsat
Nova Cinema x TVN7

A w przyszłości będzie:
NOE x TV TRWAM !

blondaska78
Posty: 21
Rejestracja: 29 kwietnia 2012, o 00:05
Odbiornik: Telewizor Sony Bravia
Instalacja antenowa: Siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: blondaska78 »

ryszard722-na jakiej antenie odbierasz muxy czeskie bo ja za cholercię żadnego z Ostrawy nie mogę złapać,a też jestem z Andrychowa.

AdamP
Posty: 1024
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 07:27
Odbiornik: Sony 48W705C, Sony 32HX750
Instalacja antenowa: Maximum UHF200, Vivanco TVA502
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne (Mux 1, 2, 3)

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: AdamP »

Jeśli masz tylko jedną antenę ustawioną na Kosztowy to raczej nie złapiesz Ostrawy - różnica azymutów to 66 stopni. Musiałabyś zamontować drugą antenę. Jeśli wierzyć profilom, to ryszard772 ma antenę ustawioną na Skrzyczne - antena przy drobnym odchyleniu na zachód ma szansę widzieć rownież Ostrawę (różnica azymutów ok. 40 stopni).

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: ploomba »

SAT-COM pisze:
APiK pisze:
ntcdvb pisze:edit/
Nova x Polsat
Prima x TVN
Nova cinema x TVN7
Nova x TVN
Prima x Polsat
Nova Cinema x TVN7

A w przyszłości będzie:
NOE x TV TRWAM !
Tak, tylko porównajcie ramówkę polskich stacji z czeskimi. Czeskie przy polskich to jak stacje Premium. W polskich nonstop bzdurne programy (talent show i inne) przeplatane docu-soap'ami (denne fabularyzowane produkcje pseudo-rozrywkowe) i same reklamy. W czeskich: Gwiezdne Wrota (Stargate), StarTrek, X-Files, Simsponowie.... u nas można sobie tylko pomarzyć.

A czeski Smichov to nie to samo co ATM Rozrywka - na ATM-ie mamy same polskie produkcje, na czeskim Smichov'ie lecą seriale zagraniczne.

Jedynie jeszcze tylko nasz TVN7 jakiś poziom trzyma (chociaż kiedyś ta stacja była znacznie lepsza - a teraz, coraz starsze filmy i seriale)

Peter_CA

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: Peter_CA »

ntcdvb pisze:CT 1 HD, Nova HD, TV Pohoda, Fanda, Smichov, Inzert TV, no i nowy: Telka
Nadajnik Ostrava a w Libercu nie ma telezakupowego Inzert TV
To jaka jest rzeczywista pojemność tego multipleksu :?: :mrgreen:
Pojemność powinna być taka sama, jak w przypadku polskich multipleksów.
SAT-COM pisze:A w przyszłości będzie:
NOE x TV TRWAM !
Ten przymiar nie jest dobry. To jakby porównywać Óčko i PoloTV - obie to stacje muzyczne, ale na tym się kończy.
ploomba pisze:A czeski Smichov to nie to samo co ATM Rozrywka - na ATM-ie mamy same polskie produkcje, na czeskim Smichov'ie lecą seriale zagraniczne.
Tak, z ATM Rozrywka będzie można porównać rodzący się kanał Telka - ta ma emitować produkcje z archiwum Novy.

ntcdvb

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: ntcdvb »

Ja nie porównuje pod względem konkretnych programów i audycji, tylko profilu stacji, tzn ogólno tematyczna X ogólno tematyczna, rozrywkowy X rozrywkowy, muzyczny X muzyczny, religijny x religijny.
@SAT-COM
Noe nadawany jest w Regionalnym MUX Liberec i z nadajników o małej mocy, Liberec 4 kW.
A w MUX3-TVP nie pojawi się TRWAM, a nadal liczę że nie odbije KRRiT aby umieścić ten kanał w MUX1.
Peter_CA pisze: Pojemność powinna być taka sama, jak w przypadku polskich multipleksów.
Specjaliści w Polsce podają, że DVB-T MPEG4 H.264 pozwala na nadawanie do 8 kanałów SD, lub 2 HD i 4 SD, podają że 1 kanał HD zajmuje miejsce 2 kanałów SD.
Sit’4 MUX DB to już 2 HD i 5 SD :!:

A Ja mam pytanie do kolegów z Czech:
Czy CTU lub portale podają kiedy nastąpią zmiany kanałów, ustalone są międzynarodowo Liberec 26, 28, 31 ; Jablonec 29, 48 (ten kanał wolny dopiero 23 lipca – MUX1 tymczasowy Jelenia), Raspenava 41, 43, 52 :?:

tomekogg

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: tomekogg »

blondaska78 pisze:ryszard722-na jakiej antenie odbierasz muxy czeskie bo ja za cholercię żadnego z Ostrawy nie mogę złapać,a też jestem z Andrychowa.
Tak naprawdę to łatwiej jest złapać sygnał z Frydka-Mistka niż Ostrawy. Szkopuł tkwi w tym, że Frydek nie nadaje Mux-3. No i też jeśli daje się rade łapać Hostalkovice, to pewnie też można złapać Mux-4 z rejonów Ostravy.

ryszard722

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: ryszard722 »

Witam antenę mam siatkową zamontowaną na strychu obecnie jest przerobione zasilanie wzmacniacza antenowego.Podstawą jest dobra instalacja antenowa przewód,Zasilacz i wzmacniacz antenowy.Przy zastosowaniu obecnych zasilaczy za kilka zł nie można liczyć na dobry odbiór DVB-T .Szczegóły instalacji dla zainteresowanych podam na PRV i na stronie
http://test-dvbt.manifo.com/

Zablokowany