FERGUSON ARIVA T65

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

zygciu pisze:Ale co zmieni skasowanie ustawień? Kasujesz ustawienia po czym wchodzisz w tryb wyszukiwania stacji z automatu i oglądasz. Dla mnie taki kod to marketingowy bajer.
tak - ale rozmawiamy o blokadzie rodzicielskiej - więc dziecko jak pokazuje przykład przez przypadek wpisało prosty kod producenta - ale nie sądzę aby w razie problemów z odblokowaniem kanałów myślało o funkcji przywracania ustawień :?
dobra - wystarczy o "blokadzie" - wszyscy uważamy to za ewidentny błąd tej funkcji :x

edit
z ciekawostek :oops:
w sofcie v1.026 przy włączonej "blokadzie...." po wejściu w "menu" jest audio oglądanego kanału :shock:

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: @GUTEK@ »

A może jest w telewizorze możliwość włączenia blokady kodem?

Ja przykładowo w swoim mogę zablokować kodem określony kanał lub wejście AV.

Gatmar

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Gatmar »

Na sofcie 1.058 nagrywanie przerywa się w około 1:15-1:30 godziny. Nie zawsze, ale bardzo często. Na poprzednim sofcie (1.026) nie było tego przy tym samym pendrive i tym samym kablu przedłużającym. Czy komuś zdarza się to samo? Nie wiem, czy wracać do 1.026?

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

na kanale SD czy HD?
może brakuje miejsca na penie? :roll:
mi nagranie filmu z "TVP 1 HD" o długości 1godz47min zajęło 5,12GB :shock: - a i to jest zmienne :oops:
przy penie 4GB to by się mogło zgadzać :roll:

Gatmar

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Gatmar »

Nie, nie. Pen ma 32 GB i miejsce jest. Na sofcie 1.026 problemów nie było. Jeszcze to sprawdzę.

fred
Posty: 285
Rejestracja: 13 kwietnia 2012, o 01:17
Odbiornik: Ferguson Ariva T65
Ferguson Ariva T650i
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź, ECIV Zygry

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: fred »

Na penie 8GB film SD 2h nagrał się cały. Może pen się sypie?

B.P.
Posty: 33
Rejestracja: 10 lipca 2012, o 07:51
Odbiornik: Ariva T65mini
Instalacja antenowa: yagi 19/21-69 ze wzmacniaczem LNA101
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gdańsk-Chwaszczyno-39 km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: B.P. »

A formatowanie pena było? Jak miałem jakieś problemy z penem (Patriot XT RAGE 16GB)
typu, pokazuje dysk nie pokazuje ile miejsca, problemy z nagrywaniem też urywane nagrania to pomagał format.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

najlepiej w dekoderze ;)

B.P.
Posty: 33
Rejestracja: 10 lipca 2012, o 07:51
Odbiornik: Ariva T65mini
Instalacja antenowa: yagi 19/21-69 ze wzmacniaczem LNA101
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gdańsk-Chwaszczyno-39 km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: B.P. »

:oops: Dziękuje za uzupełnienie - oczywiście że w dekoderze.

elmer22

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: elmer22 »

Hej.
Niedawno stałem się posiadaczem Arivy T65. Mam mały problem z dźwiękiem na filmach odtwarzanych poprzez USB. Zacznę od tego, iż mam wersję softu v1.050. Podłączone mam to pod telewizorem poprzez eurozłącze. Niestety w odbiorniku TV nie mam wejścia HDMI.
Na początku zrobiłem test na jednym odcinku Chirurgów zapisanych w matrosce, wszystko było ok. Niestety kiedy próbowałem z kolejnymi filmami również w matrosce głosu brak... Myślałem, że to wina pliku ale na kolejnych filmach sprawa wygląda tak samo. Wszystkie testy na plikach zapisanych jako matroska.

Mam tu 2 podejrzenia... Albo dekoder poprostu nie potrafi odczytać ścieżki audio z pliku, albo puszcza dźwięk tylko poprzez HDMI i SPDIF. Niestety nie mogę tego sprawdzić ponieważ wzmacniacz z wejściem SPDIF został przeze mnie wywieziony do mojego mieszkania.

Jakieś sugestie?
Próbowałem aktualizować soft do v1.058 ale przy próbie aktualizacji dekoder restartuje (ale nie aktualizuje) i po ponownym uruchomieniu dalej jest v1.050.
Sprawę na szybkiego rozwiązałem puszczając dźwięk z laptopa na wzmacniacz... JEst to niestety dość kłopotliwe ponieważ trochę zajmuje idealne spasowanie czasu filmu na dekoderze oraz komputerze...

Proszę o pomoc.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

1 - w jakim systemie ścieżka dźwiękowa? :? - DTS nie "przejdzie" :oops:
2 - do aktualizacji - pen sformatowany w FAT 32 , na penie tylko plik z danym softem ;)

elmer22

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: elmer22 »

Ad1. Pewnie DTS, filmy to najnowsze produkcje w rozmiarach średnio 4,5GB i 6GB. Co znaczy, że nie "przejdzie"? Dekoder w ogóle nie czyta audio czy po prostu puszcza po HDMI i SPDIF? Trochę to bez sensu skoro dekoder obsługuje matroske, a nie potrafi odczytać audio.

Ad2. Pendrive w FAT32, aczkolwiek nie sformatowany na którym znajdowały się również inne pliki.

zygciu
Posty: 87
Rejestracja: 24 kwietnia 2012, o 16:37

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: zygciu »

Odnośnie 1 - co ma piernik do wiatraka czyli matroska do DTSu?
W wersji 1.013 pojawiła się obsługa DTSu, w kolejnej odsłonie już nie było i tak jest do dzisiaj. DTS nie jest przesyłany po HDMI.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

po prostu dekoder nie przetwarza dźwięku DTS do "stereo" czy to przez "euro" czy przez "hdmi" - puszcza tylko tę ścieżkę na cyfrowe wyjścia "audio" ale do jego zdekodowania potrzebujesz urządzenie zewnętrzne np. amplituner z obsługą DTS :oops:

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Anduraki »

zygciu pisze:Odnośnie 1 - co ma piernik do wiatraka czyli matroska do DTSu?
W wersji 1.013 pojawiła się obsługa DTSu, w kolejnej odsłonie już nie było i tak jest do dzisiaj. DTS nie jest przesyłany po HDMI.
sprostuje, DTS można przesyłać po HDMI i wyjściu cyfrowym w formie niezdekodowanej np do amplitunera. W wersji 1.013 było można go też przesyłać w formie zdekodowanej do stereo PCM oraz po złączach analogowych(euro) - potem to skasowali i do tej pory pozostała możliwość przesyłania tylko i wyłącznie w postaci niezdekodowanej po złączach cyfrowych (hdmi, spdif)

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Anduraki »

edit:
w większości przypadków w MKV jest audio w formacie DTS i właśnie to ma MKV do DTS - jeśli pytasz. Dlatego generalizuje się, że większość filmów MKV odtwarzanych na tunerach z DVB-T nie będzie miała dźwięku.

zygciu
Posty: 87
Rejestracja: 24 kwietnia 2012, o 16:37

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: zygciu »

Pytanie 1 było retoryczne - MKV nie ma tak naprawdę nic do DTSu (w sensie co ma czajnik do szklanki). A była to riposta w stronę użytkownika, który był zdziwiony, że dekoder pozwala na odtworzenie MKV pliku a nie odtwarza dźwięku.
W reszcie tematu się z tobą zgadzam, jest jak napisałeś.

konik1985

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: konik1985 »

Witam mam pytanie.
Mam problemy z odtwarzaniem niektórych filmów poprzez z usb, zwłaszcza Br ripór, ale nie tylko, objawia sie to np.
1. Film w ogóle nie chce wystartować, pisze tylko inicjacja oraz podaje rozmiar pliku
2. Film działa ale np po 7 minutach wiesza sie obraz.
tv to stary 21 calowy philips jeszcze taka kostka.
Nigdy nie aktualizowałem softu. Ale też do tej pory wszysko działało i nagle zaczęło sie sypać.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

problemem może być pen - spróbuj go sformatować w dekoderze :?
czy dzieje się to losowo czy tylko na niektórych tych samych filmach :?:

konik1985

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: konik1985 »

dzieje sie to na tych samych filmach
tzn:
The walking dead - zawsze zatnie w tym samym miejscu
Wyspa skazańców - zawsze zatnie w tym samym miejscu
podróż na tajemniczą wyspe br rip (avi) - nie startuje w ogóle
gniew tytanów br rip (avi) - nie staruje w ogóle

a co do pen drive to mam 2:
patriot
emtec
oraz 1 dysk zew
wszystkie te wyżej filmy były testowane na tych 2 penach i dysku,
jeszcze zaraz sprawdze czy te filmy działają u ojca na tv ma on sony brawie z wejściem usb.

Zablokowany