KRUGER & MATZ KM00186

biprotek
Posty: 341
Rejestracja: 2 września 2011, o 14:28
Miejscowość: Katowice
Odbiornik: GT30E, S905, T230A, RTL2832U, AJB3552/12
Instalacja antenowa: yagi-uda, zbiorcza, drut ;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, CZ

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: biprotek »

Galaxy_R pisze:W tym miejscu dodam, że ten niby bliżniaczy Cabletech nawet nie wie co to NTFS.
Nieprawda, wie i obsługuje bez problemu, a przeskakiwanie lub nagrywanie innej stacji dotyczy wielu tanich chińskich tunerów. Nie wiem jak K&M ale mój Cabletech nie ma problemów z czytnikami kart, pendrive'ami czy hubami USB, być może problem jest w zasilaniu portu USB w K&M.
Zgadzam się z wallace - jakość i wygoda tylko na linuksie.

waniaa

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: waniaa »

Galaxy_R pisze: Pierwszy ból - w trakcie nagrywania jakimś cudem zmienił kanał więc połowa pliku to film a połowa kabaret. \
Faktycznie mój KRUGER & MATZ KM00186 też potrafi nagrać część materiału z innego kanału (soft v1.1.1 wcześniej V1.0.7).W określonych warunkach.
Nagrywamy dwa programy w podobnym czasie z tego samego multipleksu. Przy nagraniu pierwszego, tuner przełącza się na nagrany program. Gdy rozpocznie nagrywanie przełączam na kanał z innego multipleksu aby go oglądać. Gdy rozpocznie się drugie nagrywanie z tego samego multipleksu co pierwsze,to w tym nagraniu potrafi nagrać materiał z innego kanału(zazwyczaj z innego multipleksu).

Przy nagrywaniu w tym samym czasie dwóch programów z tego samego multipleksu i oglądaniu trzeciego z tego samego multipleksu to nagrywa bez problemu.Ale pojawia się problem znikania programów z listy na czas nagrywania w momencie gdy rozpocznie się nagrywanie dwóch programów a ja w tym momencie oglądam trzeci z tego samego multipleksu.

Czy u was występuje ten sam problem. I dlaczego tak się dzieje.

biprotek
Posty: 341
Rejestracja: 2 września 2011, o 14:28
Miejscowość: Katowice
Odbiornik: GT30E, S905, T230A, RTL2832U, AJB3552/12
Instalacja antenowa: yagi-uda, zbiorcza, drut ;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, CZ

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: biprotek »

Tuner ukrywa kanały na które nie może się przełączyć z powodu nagrywania (znikają z multipleksu którego nie nagrywasz)

Galaxy_R
Posty: 14
Rejestracja: 31 października 2012, o 20:43
Odbiornik: Kruger 186 oraz ML2441
Instalacja antenowa: siatkowa + wzm. 30dB
przy ścianie bloku, 1 p., 200m do drzew. No i jest ból!
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chotycze

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: Galaxy_R »

"biprotek" pisze:
W tym miejscu dodam, że ten niby bliżniaczy Cabletech nawet nie wie co to NTFS.
Nieprawda, wie i obsługuje bez problemu, a przeskakiwanie lub nagrywanie innej stacji dotyczy wielu tanich chińskich tunerów.
Miałem już Cabletecha, Wiwę, Korra, Arrivę, i teraz Krugera. Do wszystkich podłączałem pendriva i HDD 640GB - NTFS, dlatego swoje uwagi wpisałem na odpowiednich forach i wątkach

Galaxy_R
Posty: 14
Rejestracja: 31 października 2012, o 20:43
Odbiornik: Kruger 186 oraz ML2441
Instalacja antenowa: siatkowa + wzm. 30dB
przy ścianie bloku, 1 p., 200m do drzew. No i jest ból!
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chotycze

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: Galaxy_R »

Witam. Widzę że cisza tutaj nastała ;-). Mam pytanie, szczególnie do Gutka: czy opis "zwiększono wielkość pliku do 4 GB" oznacza że pliki powyżej tej wielkości nie są ani zapisywane ani odtwarzane? Właściwie nie zwróciłem na to uwagi, ale nie przypominam sobie większych, to fakt. Natomiast w ostatnim czasie są problemy z odtwarzaniem niektórych filmów, pomimo że wszystkie są zazwyczaj w .mkv/avc. Dochodzi nawet do zawieszania całego dekodera. Nie wiem co się z nim dzieje. Również, jak wcześniej pisałem, w trakcie nagrywania pojawiają się zamrożenia obrazu i restarty. Znikają po wyłączeniu zapisu lub odłączeniu dysku. Jaki ma na to wpływ dysk? Czy to może z powodu że jest w NTFS? Proszę o pomoc w tym względzie. Pozdrawiam.

biprotek
Posty: 341
Rejestracja: 2 września 2011, o 14:28
Miejscowość: Katowice
Odbiornik: GT30E, S905, T230A, RTL2832U, AJB3552/12
Instalacja antenowa: yagi-uda, zbiorcza, drut ;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, CZ

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: biprotek »

Myślę, że masz problem sprzętowy z dekoderem - zasilanie na gnieździe USB za słabe? NTFS nie ma nic do tego, tuner obsługuje go prawidłowo. Pewnie na pendrive wszystko działa prawidłowo? Jeśli tak, to dysk ma za duży pobór prądu i zasilacz nie wyrabia...
4GB oznacza, że tuner dzieli na pliki o takiej wielkości przy zapisie (dokładnie 4300MB) Jest to opisane przy zmianach w firmware.

sianowski

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: sianowski »

Witam. Czy może ktoś zasugerować jaką przestrzeń dyskową zarezerwować na funkcję Time Shift w KM00186. Obecnie mam 1TB i planuje dysk użytkować pomiędzy tunerem dvb-t a ps3. Dysk zamierzam podzielić na 3 partycje, pierwszą, ze względu na szybkość zapisywania danych przeznaczyć na Time Shift, drugą na nagrywane audycje telewizyjne, a trzecią na filmy divx, które będę odtwarzał albo za pośrednictwem tunera albo ps3. I nie wiem jak to sensownie zawczasu podzielić? Ile zajmuje godzina audycji z kanału w sd, a ile z hd?

biprotek
Posty: 341
Rejestracja: 2 września 2011, o 14:28
Miejscowość: Katowice
Odbiornik: GT30E, S905, T230A, RTL2832U, AJB3552/12
Instalacja antenowa: yagi-uda, zbiorcza, drut ;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, CZ

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: biprotek »

Nie ma stałej wielkości bufora timeshift - zależy od nadawcy jak duży i ile strumieni dla danego programu wykorzystuje, 1h SD może zająć ok. 1,5GB, dla HD przyjąłbym ok. 3GB
Np TV Panasonic rezerwuje 1,5h timeshiftu, nie ma możliwości podania przestrzeni dysku.
Dla K&M czy Cabletecha ta przestrzeń zmniejszana jest automatycznie w miarę zajmowania dysku przez zapisane pliki.

sianowski

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: sianowski »

biprotek pisze: Dla K&M czy Cabletecha ta przestrzeń zmniejszana jest automatycznie w miarę zajmowania dysku przez zapisane pliki.
Gdzieś wyczytałem, że w opcjach K&M można ustawić oddzielne partycje, i jedną przeznaczyć na time shif, a drugą na zapisywane audycje. Jedyna niedogodność to to, że przy odłączeniu hdd trzeba ponownie wskazywać, która partycja ma do czego służyć (ciekawe czy nie da się tego obejść odłączając dysk przy wyłączonym tunerze). Plus tego zabiegu to niepofragmentowany materiał zapisany na dysku z programami, mniejsza szansa ich utracenia i zawsze jak coś będzie nie hallo z partycją z time shiftem, można dokonać jej formatu bez utraty zapisanych audycji. Ale to tylko moje rozważania, stawiam na praktykę stąd moja dociekliwość.

biprotek
Posty: 341
Rejestracja: 2 września 2011, o 14:28
Miejscowość: Katowice
Odbiornik: GT30E, S905, T230A, RTL2832U, AJB3552/12
Instalacja antenowa: yagi-uda, zbiorcza, drut ;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, CZ

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: biprotek »

Można ustawić oddzielne partycje dla zapisu i timeshift, niestety, żeby pamiętał nasz dysk trzeba go odłączać i podłączać na wyłączonym tunerze - podłączenie w międzyczasie innego dysku spowoduje utratę ustawień.
Co do fragmentacji dysku to może kiedyś miało to znaczenie, dziś przy dużych pojemnościach dysku i sporych plikach nagrywanych przez tunery raczej nie.

pajda75
Posty: 65
Rejestracja: 10 października 2010, o 13:49

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: pajda75 »

Witam,czy nagrane programy na pendrive mogę pożniej oglądać w komputerze?

lesz
Posty: 31
Rejestracja: 15 lutego 2012, o 15:17
Odbiornik: Kruger Matz KM000186 twin tuner, Wiwa 90 MC
Instalacja antenowa: antena szerokopasmowa o strukt.logarytmiczno periodycznie dipolowej bez wzmacn
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy 13km, Skrzyczne

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: lesz »

Można. Np. w Media Player Classic, który jest dołączany do pakietu K-Lite Codec Pack.

biprotek
Posty: 341
Rejestracja: 2 września 2011, o 14:28
Miejscowość: Katowice
Odbiornik: GT30E, S905, T230A, RTL2832U, AJB3552/12
Instalacja antenowa: yagi-uda, zbiorcza, drut ;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, CZ

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: biprotek »

Plik z nagraniem ma rozszerzenie .TS, polecam odtwarzacz VLC lub MPC z FFDSHOW (K-Lite robi śmietnik w systemie)

pajda75
Posty: 65
Rejestracja: 10 października 2010, o 13:49

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: pajda75 »

Czyli musze program do oglądania znaleźć w necie?

biprotek
Posty: 341
Rejestracja: 2 września 2011, o 14:28
Miejscowość: Katowice
Odbiornik: GT30E, S905, T230A, RTL2832U, AJB3552/12
Instalacja antenowa: yagi-uda, zbiorcza, drut ;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, CZ

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: biprotek »

A to problem?
Odtwarzacz VLC tu: http://www.videolan.org/ - nie wymaga instalacji niczego więcej, jak wolisz MPC to:
kodeki np tu http://www.free-codecs.com/ffdshow_download.htm
MPC np tu: http://www.free-codecs.com/Media_Player ... wnload.htm

FFDSHOW i MPC wybierz wersję dla swojego systemu...

pajda75
Posty: 65
Rejestracja: 10 października 2010, o 13:49

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: pajda75 »

Dzięki,nie znałem się w temacie :)

rudi

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: rudi »

Witajcie :) Mam telewizor Panasonic z DVB-T, więc do tej pory nie był mi potrzebny oddzielny tuner. Teraz jednak kupiłem KM00186 i powoli go ogarniam :cry: . Mam jednak pytanie jak nastawiać czas wyłączenia z opóżnieniem (do usypiania)?

Awatar użytkownika
Bogoes
Posty: 232
Rejestracja: 19 kwietnia 2012, o 18:45
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: Kruger&Matz KM00186, WiwaMaxx
Medion MD86891 (DAB+,IR,FM)
Instalacja antenowa: Ant.logarytmiczna Uni Line LOG 560UD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (TV), Solec Kuj. (DAB+)

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: Bogoes »

Zdaje mi się, że nie ma opcji ustawiania czasu wyłączenia (jest timer- ale żeby on wyłączył, to musi także włączyć)... jedynie jest możliwość w menu wejść na zakładkę: Ustawienia Systemu/Automatyczny tryb czuwania i wybrać włącz... I jak uśniesz lub przez 3 godz. nic nie klikniesz pilotem, to tuner wyłączy się... w każdym razie jak wstaję raniutko, to tuner jest wyłączony :)

panaho
Posty: 196
Rejestracja: 17 maja 2012, o 10:27

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: panaho »

Bogoes pisze: (jest timer- ale żeby on wyłączył, to musi także włączyć)...
Niekoniecznie, możesz to sobie sprawdzić. Co prawda nie wiem jak to jest w tym tunerze ale mam w tunerze Wiwa ustawiony timer tylko na wyłączanie i wyłącza mi go bez problemu w nocy o 3:00.

Awatar użytkownika
Bogoes
Posty: 232
Rejestracja: 19 kwietnia 2012, o 18:45
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: Kruger&Matz KM00186, WiwaMaxx
Medion MD86891 (DAB+,IR,FM)
Instalacja antenowa: Ant.logarytmiczna Uni Line LOG 560UD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (TV), Solec Kuj. (DAB+)

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: Bogoes »

No bo Wiwa jest o niebo lepsza (miałem HD90)... a KM ma wg mnie bardzo niedopracowany soft, oraz kiepskie i mało intuicyjne menu.

Zablokowany