SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

_chris_

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: _chris_ »

@ ryjek_darek:

niedaleko od ciebie, bo przy Worpnicza / Niepodległości zrobiłem odbiór na parterze z okien na wschód i zachód, w środku blokowiska, anteny pasywne, tyle, że na zewnątrz okna. Więc przy oknie na północ nie powinno być większych problemów, o ile przed nosem nie masz innego bloku, przesłaniającego bezpośrednio PKiN.

APOK po prostu nie działa, po tym, jak mu wylazł kabelek. Tam pewnie siedzi wzmacniacz na złączu F, jeśli złącze jest niedopasowane do kabla antenowego, to faktycznie można z niego spokojnie kabel wyciągnąć. Trzeba rozkręcić obudowę anteny, odkręcić złącze F i założyć F-kę na kabel ponownie. Instrukcje poprawnego zakładania złącza F w necie.

A zasilacz antenowy podłączyłeś dobrze?

ryjek_darek

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: ryjek_darek »

Dziś rozkręcę i zobaczę co tam jest w środku. Zasilacz już był podłączony pod wtyczkę które podpinam do tunera DVB, na zasilaczu jest regulacja, podobno powinienem na jak najmniejsze ustawić i tak zrobiłem,

-- połączono

cos jest nie tak z ta anteną, nic nie dało rady rozkręcenie i skręcenie, natomisat pobawiłem się ta małą z zestawu i odziwo w pozycji poziomej zawieszona przy rurce równolegle do okna wylapuje TVN HD oraz mux1 natomiast brak mux2 i mux 3. Mam nadzieję że uda mi się wymienić ta antenę co dokupiłem i może jakąś inną spróbuje, tak aby była lepsza od tego patyczka to może i wyłapie pozostałe 2 muxy.

Miniu

Niestabilnosc sily i jakosci sygnalu

Post autor: Miniu »

Witam! Jakosc <100%;0%> bardzo uciazliwe.
Sila <78%;0%> :| Pozdrawiam


edit/ Pisownia !

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: Niestabilnosc sily i jakosci sygnalu

Post autor: adac »

Miniu pisze: ATX 91 na balkonie
Jakosc <100%;0%> bardzo uciazliwe
Jesteśmy tego samego zdania.
Pozdrawiamy
:)

grzegorz0plonka

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: grzegorz0plonka »

No nie wiem dlaczego sprawia ci problem odbioru.
Bywa anteny wadliwy lub złe ustawiona.
Jakości kabli jest duże znaczenie.
Jak kupisz kabel najtaniej to będzie klepisko.

W zeszłym roku byłem Warszawie i moim zestawie małą antenką z tunerem usb nie miałem żadnych problemów odbiorem.
Jakość ciągle miałem 100%.

Jakieś za dwa tygodnie znów pojadę do warszawy i sprawdzę jeszcze raz jakości odbiorem.

marekprint

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: marekprint »

Potrzebuję porady. Wczoraj podłączałem tuner i antena pokojowa i problemem jest kanał TVP INFO , bo zamiast Warszawa wyszukuje tylko INFO ŁÓdź . Jakie licho łapie Łódź , a nie Warszawa ? Położenie to okolica Puławska/Rakowiecka czyli sygnał raczej z PKIN. Na jakich kanałach i częstotliwościach jest nadawane TVP INFO Warszawa ?

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Jarosław Bałuka »

Po prostu nie odbierasz MUX1 nadawanego na k.58, w którym jest TVP INFO Warszawa.
Poszukaj lepszego miejsca dla anteny pokojowej, a najlepiej zainstaluj zwykłą antenę zewnętrzną.
Wykaz kanałów nadawczych masz > TU <

marekprint

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: marekprint »

Na to by wyglądało , bo brak programów z MUX1 , mp Eska , Polo , ATM.

Czyli powinno to być na kanale 58 i 770 MHz.
Z zewnętrzną może być problem , bo właściciel domu życzy sobie dodatkową opłatę za wystawienie jakiejkolwiek anteny. Będę walczył z tą pokojową. Dzięki za wskazówki.

orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Zmiana częstotliwości nadawania MUX-3 PKiN i Raszyn 19.03

Post autor: orin »

Witam, pytanie do przedstawicieli Emitela.
Czy w związku z wyłączeniem nadajników analogowych na PKiN oraz w Raszynie tj. 19.03, jest planowana zmiana częstotliwości nadawania MUX-3 z k55 na k27 (po zwolnieniu przez analogową TVP2)? Według harmonogramu zamieszczonego tutaj, jest mowa o uruchomieniu nadajnika MUX-3 na PKiN i w Raszynie o godzinie 05.00 w dniu 2013-03-19.
Ostatnio zmieniony 13 marca 2013, o 15:59 przez orin, łącznie zmieniany 1 raz.

grzegorz0plonka

Re: Zmiana częstotliwości nadawania MUX-3 z PKiN i Raszyna 1

Post autor: grzegorz0plonka »

Ale niestety, nikt nie pisze ze będzie kanał k27:((

Ja uważam przed 7 dni wyłączenie analogowej i jakieś zmian parametry dvb-t powinniście poinformować na stronie głownie stronie emitela.

Żeby nie było dziwienie brak sygnału i pretensji.

Słusznie zadałeś pytanie i jestem interesowane tematem.

orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: Zmiana częstotliwości nadawania MUX-3 z PKiN i Raszyna 1

Post autor: orin »

W podanym wykazie nowych nadajników MUX-3 również nie ma podanych częstotliwości.
Widać, że wszystko jest załatwiane na ostatnią chwile.
Dziwne, że TVP nie upomina się o właściwe komunikowanie zmian abonentom.
Nadajnik MUX-3 w Warszawie ma mieć docelowo moc 100kW a k55 jest tymczasowym i bez zmiany częstotliwości nie ma mowy o podniesieniu mocy.

pablo21_1984
Posty: 224
Rejestracja: 24 kwietnia 2011, o 12:20
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa/Raszyn

Re: Zmiana częstotliwości nadawania MUX-3 z PKiN i Raszyna 1

Post autor: pablo21_1984 »

Emisja ma zostać przeniesiona na k27 z k55 z mocą docelowa 100 kW! Stanie się tak zaraz po wyłączeniu analogowego przekazu TVP2 na k27. 20 marca emisja MUX3 zniknie z k55 i pojawi się na k27! :-)

grzegorz0plonka

Re: Zmiana częstotliwości nadawania MUX-3 z PKiN i Raszyna 1

Post autor: grzegorz0plonka »

A skąd masz informacji przeniesienie kanału? gdzieś były informowania?

zazdrosny
Posty: 46
Rejestracja: 3 maja 2012, o 19:39
Odbiornik: Opticum T80plus, Pinnacle 340e

Re: Zmiana częstotliwości nadawania MUX-3 PKiN i Raszyn 19.0

Post autor: zazdrosny »

Miejmy nadzieję, że faktycznie nastąpi zmiana kanału i dzięki temu skończą się problemy z odbiorem MUX-1 z Żółwieńca.

grzegorz0plonka

Re: Zmiana częstotliwości nadawania MUX-3 PKiN i Raszyn 19.0

Post autor: grzegorz0plonka »

Według mnie niestety, nikt nie opisali, ze będzie jakkolwiek zmian parametry nadajnika Raszyny:((((
Uważałem, ze przed 7 dni wyłączenie analogowej i zmian parametry powinno informować dla wszystkich. Aby byliśmy przygotowane zmian kanału i ponownie wyszukiwać kanały w telewizorze.

Do póki nie mamy żadnych informacji o zmian parametry nie oczekujemy cud.
Pytałem do uke i cyfryzacja.gov o mux3 Gubałówki, ale nikt nie chcą odpowiedzi.

Nie podobam tego, ze nie informują istotny zmian częstotliwości/kanały.
Zostało jeszcze 4 dni wyłączeniu analogowej :|

orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: Zmiana częstotliwości nadawania MUX-3 PKiN i Raszyn 19.0

Post autor: orin »

Jak dotychczasowe doświadczenie pokazało (przypadek zmian częstotliwości na Pomorzu) o zmianach dowiemy się w dniu ich wykonania lub później.Coś jest na rzeczy, w przeciwnym wypadku przedstawiciele Emitela szybko dementują takie informacje.

wiktorkot

Zakłócony odbiór sygnału cyfrowego w zielonce k/warszawy

Post autor: wiktorkot »

Witam
Do 15 lutego odbiór sygnaów telewizji cyfrowej w Zielonce (15 km w lini prostej od nadajnika na PKWIN) był bez zastrzezeń .
Po 15 lutym pojawiły sie zakócenia programu TVP 1 i 2 oraz 3 a nawet całkowity zanik sygnału.
Bez zakłoceń odbierany jest sygnał analogowy oraz sygnał cyfrowy TVN i Polsat.
Dzisiaj byłem z reklamacja dekodera Arivy T65 w Dipolu w Warszawie .
Dekoder jest sprawny a przyczyna moga byc przerwy sygnału cyfrowego z PKWIN.
Moze po 19 marcu sygnał wróci do normy i wszystko bedzie tak jak 2012 roku czyli odbiór bez zakłoceń.
W serwisie twierdzą że sygnały cyfrowe poszczególnych stacji są nadawane odzielnie i stąd ten problem.
Dotąd myślałem ze mamy doczynienia z sygnłame zespolonym zawierajacym poszczególne sygnały cyfrowe np. TVn, Polsat.
Może po 19 marca jak zostanie wyłaczony sygnał analogowy , poprawi sie poziom sygnału cyfrowego.
Jaka jest diagnoza zaistniałej sytucji.
Z poważaniem
Wiktorkot

Maniek99
Posty: 619
Rejestracja: 15 października 2010, o 18:14
Miejscowość: ---
Odbiornik: WIWA Mini/Maxx

Re: Zakłócony odbiór sygnału cyfrowego w zielonce k/warszawy

Post autor: Maniek99 »

@wiktorkot
Po 19marca śnieg się roztopi i problem zniknie, do następnej zimy ;)

grzegorz0plonka

Re: Zakłócony odbiór sygnału cyfrowego w zielonce k/warszawy

Post autor: grzegorz0plonka »

Wygląda na to, ze masz wadliwy anteny.
Jeśli masz oddalony 15 km od stacji i nie ma jakieś przeszkody to zupełnie wystarczy taka małą antenka http://www.ceneo.pl/6371758 :)) lub może być anteny pokojowa.
Powiem tak, posiadam tez anteną http://dvbsklep.pl/pl/p/Antena-pokojowa ... cniaczem/7 i niestety złe mi odbiera i ciągle jakieś zakłócenie.
Widocznie tuner dociera za silny sygnału.
Tutaj fajnie przeczytać o właściwe wybór anteny http://www.telewizja-cyfrowa.com/antena_dvb_t.html

grzegorz0plonka

Re: Zmiana częstotliwości nadawania MUX-3 PKiN i Raszyn 19.0

Post autor: grzegorz0plonka »

Tutaj http://www.tvn24.pl/we-wtorek-wylaczeni ... 203,s.html ładnie informowali i o tym już wiemy.
Niestety, nadal nie informowali o zmian częstotliwości/kanału:(

Zablokowany