Odbiór DVB-T w woj. zachodniopomorskim

korwinek

Re: Odbiór DVB-T w woj. zachodniopomorskim

Post autor: korwinek »

Czy nadajnik w Świnoujściu pracuje już z docelową mocą (10KW), czy też w terminie późniejszym jest planowane zwiększenie jego mocy?

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Odbiór DVB-T w woj. zachodniopomorskim

Post autor: Jarosław Bałuka »

Pracuje z docelową mocą.

ntcdvb

Re: Odbiór DVB-T w woj. zachodniopomorskim

Post autor: ntcdvb »

:arrow: W wykazie pojawiła się nowa emisja: :idea:
:!: MUX R – Regionalny Telewizja Pomerania kanał: 26 514 MHz ERP: 1 kW Em.cyfrowa programów Telewizji Pomerania w multipleksie regionalnym (MUXR). MPEG-4, QPSK 5/6, GI=1/32, MFN. z obiektu RSN Szczecin / Warszewo. :!:
http://emi.emitel.pl/EMITEL/obiekty.asp ... t=DODR_N3D

Co i jak z odbiorem :?:

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: Odbiór DVB-T w woj. zachodniopomorskim

Post autor: belzebiusz »


Wiking

Re: Odbiór DVB-T w woj. zachodniopomorskim

Post autor: Wiking »

Jak widać, nie tylko MUX-3, ale także MUX-R, to jedna wielka tajemnica. :)
Pytanie do przedstawicieli EmiTela - czy nadajecie już Pomerania.tv? Jeśli nie, to kiedy będzie miał miejsce początek emisji tegoż programu telewizyjnego?

ntcdvb

Re: Odbiór DVB-T w woj. zachodniopomorskim

Post autor: ntcdvb »

Koledzy MUX-R to bardzo dobry pomysł na kanały regionalne. Częstotliwości na kanały regionalne są już ustalone i podane przez UKE.
Słowa kolegi @belzebiusz wskazują raczej na emisję testową ?
Emisja cyfrowa programów Telewizji Pomerania w multipleksie regionalnym (MUX-R) jak to dobrze brzmi, jeszcze warto pomyśleć o lubuskim gdzie już nie powinny nadawać kanały analogowe od 07.11.2012 a nadają jeszcze TV Odra Gorzów Wlkp. i Zielona Góra. Kolejny dobry przykład, że jeśli się chcę to i w Polsce coś można.

Wiking

Re: Odbiór DVB-T w woj. zachodniopomorskim

Post autor: Wiking »

ntcdvb pisze:Słowa kolegi @belzebiusz wskazują raczej na emisję testową ?
Raczej na to, że w tym wykazie http://emi.emitel.pl/EMITEL/obiekty.asp ... t=DODR_N3D pojawiał się i znikał MUX-R. :) Gdyby miała miejsce jakaś emisja to pewnie, tu na forum, byłaby stosunkowo szeroko komentowana. :)

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: Odbiór DVB-T w woj. zachodniopomorskim

Post autor: belzebiusz »

Dokładnie tak jak pisze Wiking. ;)

Joke

Re: Odbiór DVB-T w woj. zachodniopomorskim

Post autor: Joke »

Witam, mieszkam kilka kilometrów od Kołobrzegu, w miejscowości Grzybowo. Na odbiór jakich multipleksów mogę liczyć?

penknife
Posty: 234
Rejestracja: 4 maja 2012, o 20:03
Odbiornik: 1.MT4171,
2.Wiwa HD-50 NEW
Instalacja antenowa: 1. Dipol pół-falowy +symetryzator lub co akurat podleci,
2. BiQuad na 706MHz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Miłki(~12km)

Re: Odbiór DVB-T w woj. zachodniopomorskim

Post autor: penknife »

http://www.dvbtmap.eu/viewbookmark.html?bookmark27856
z Białogard/Słowoborze na symetryzatorze i dobrej instalacji antenowej nie powinno być problemu, ewentualnie ze wzmacniaczem Koszalin.
Co do multipleksów na razie tylko 1 i 2.

Joke

Re: Odbiór DVB-T w woj. zachodniopomorskim

Post autor: Joke »

Dzięki za info, szkoda, bo liczyłem na 3 muxa. Ale dobrze, że jest to co jest.

Awatar użytkownika
demolek
Posty: 68
Rejestracja: 25 października 2010, o 18:16
Odbiornik: GLOBO HD-TS1
Instalacja antenowa: obecnie - Opticum AX900 bez wzm.
było - MLog 6-60 + wzm. LG2 25dB
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin Kołowo

Re: Odbiór DVB-T w woj. zachodniopomorskim

Post autor: demolek »

Wiking pisze:
ntcdvb pisze:Słowa kolegi @belzebiusz wskazują raczej na emisję testową ?
Raczej na to, że w tym wykazie http://emi.emitel.pl/EMITEL/obiekty.asp ... t=DODR_N3D pojawiał się i znikał MUX-R. :) Gdyby miała miejsce jakaś emisja to pewnie, tu na forum, byłaby stosunkowo szeroko komentowana. :)
no to jak to jest z tym mux"em R?
Bo widzę iż dalej wisi na wspomnianej wyżej stronie - jednak u mnie na Pogodnie nic nie ma - nie ma żadnego sygnału. Jest to jednak dobre rozwiązanie gdyby ruszyło. Można by wrzucić na niego regionalną TVP Szczecin. No ale wszystko w gestii rządzących i interesu nadawców.

Joke

Re: Odbiór DVB-T w woj. zachodniopomorskim

Post autor: Joke »

Czytałem dzisiaj na satkurierze, że po 19 marca MUX 3 ma pracować z mocą 100 kW. Czy to wystarczy na odbiór tego MUXa w Kołobrzegu?

ntcdvb

Re: Odbiór DVB-T w woj. zachodniopomorskim

Post autor: ntcdvb »

Czyli MUX-R nie nadaje :?:

A Kołobrzeg to nadajnik Białogard / Sławoborze a dziś Szczecin / Kołowo ;)

Bulo

Re: Odbiór DVB-T w woj. zachodniopomorskim

Post autor: Bulo »

Witam.Mieszkam w Szczecinku,w bloku na 4 piętrze.Czy będę mógł odbierać cyfrowy sygnał z anteny zbiorczej na dachu?Dodam,że to stare anteny...Jutro mają mi podłączyć nowy kabel antenowy.Dzięki za info.

STB

Re: Odbiór DVB-T w woj. zachodniopomorskim

Post autor: STB »

Antena zbiorowa może służyć do odbioru DVB-T pod warunkiem odpowiedniej modernizacji.
Na ogół w starszych instalacjach trzeba wymienić wzmacniacz, gniazda i czasami część przewodów. Antena, która służyła dotąd do odbioru TVP-2 i Polsatu, jeśli jest sprawna, nadaje się do DVB-T z Gołogóry

Bulo

Re: Odbiór DVB-T w woj. zachodniopomorskim

Post autor: Bulo »

A jak to jest z tymi multiplexami?czytałem,że w 1 jest TVP1 hd /ja tak mam/ a w 2 TVP2 hd...+inne kanały.Ładnie mi odbiera na tej zbiorczej/nowy kabel/...mam kilkanaście kanałów,ale tylko "jedynka w hd.

korwinek

Re: Odbiór DVB-T w woj. zachodniopomorskim

Post autor: korwinek »

Witam,
Czy nadajnik w Świnoujściu będzie nadawał MUX-3? Jeżeli tak, to z jaką mocą?

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: Odbiór DVB-T w woj. zachodniopomorskim

Post autor: belzebiusz »

Też mnie zdziwiło, że ten nadajnik nie był w planie 5 etapu. To chyba jedyny nadajnik z dotychczasowych obszarów wyłączenia analogu, który nadaje MUX-1 i MUX-2, a nie nadaje MUX-3.

darioone
Posty: 22
Rejestracja: 3 czerwca 2013, o 16:12
Odbiornik: LG 32LF5610 i LG 32LF510B
Instalacja antenowa: Telkom-TELMOR ASR IQ
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Gołogóra

Re: Odbiór DVB-T w woj. zachodniopomorskim

Post autor: darioone »

Na początku jako że jestem "nowy" na tym forum chciałbym się przywitać A teraz moje pytania: mieszkam w Darłowie czyli do nadajnika w Gołogórze mam wg Googlemaps i Geoportalu w linii prostej 50,5 km,od 1 sierpnia rezygnuję z usług lokalnej sieci kablowej i chcę korzystać z dobrodziejstwa jakim jest Naziemna Telewizja Cyfrowa.Profil terenu jest zróżnicowany ale bez wynalazków typu bloki mieszkalne i wysokie pagórki za wyjątkiem szpaleru drzew w odległości 100 metrów od miejsca w który chciałbym zlokalizować antenę.Na dachu nie mogę jej umieścić z powodu jego stanu (totalna rozsypka czeka na remont) i braku dostępu do jego wyższych partii,ale do dyspozycji mam podwórko a kąt "widoczności" nadajnika wynosi 90 stopni czyli krótko mówiąc odległość między jednym sąsiednim budynkiem a drugim to około 30 metrów wolnej przestrzeni.Posiadam odbiornik tv LG CRT 29 cali i dekoder Wiwa HD 95 MC.I teraz sedno sprawy,z racji iż do tej pory odbiór analogowy był krótko mówiąc podły poszukuję do skompletowania ww zestawu anteny.Co ewentualnie polecacie a czego mam unikać przy kupnie i montażu anteny i pozostałych elementów instalacji.Nadmieniam iż na podwórku mogę ewentualnie postawić dosyć długi maszt antenowy.Pozdrawiam.

Zablokowany