Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

Post autor: K63 »

Mój kuzyn ma firmę usług wysokościowych i pomaga koledze, który ma zlecenie od Emitela na prace związane z przygotowaniem przemienników do emisji dvb-t. W ubiegłym tygodniu byli na dwóch przemiennikach na Przełęczy Dukielskiej. Nie wie dokładnie na jakich, bo dookoła lasy, a i widoczność była bardzo kiepska (nawiasem mówiąc nie bardzo go interesowało gdzie, tylko to co ma do zrobić). Dojazd był tragiczny. Autem terenowym z łańcuchami na kołach nie byli w stanie dojechać do nadajników. Musieli sprzęt nieść na plecach ok. 0,5 km. Anteny nadawcze były już zamontowane. Ich zadaniem było zamontować kable zasilające. Podłączać je miała już inna ekipa.
Obawiam się, że panujące obecnie na Podkarpaciu warunki atmosferyczne mogą bardzo skomplikować akcję włączania gapfillerów, jezeli ekipy na czas nie uporają się z ich przygotowaniem.

ntcdvb

Re: Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

Post autor: ntcdvb »

Mam tylko nadzieję, że nastąpi przesunięcie czasowe przełączenia cyfrowego a nie narażanie zdrowia monterów.

wojteks

Re: Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

Post autor: wojteks »

ntcdvb pisze:Mam tylko nadzieję, że nastąpi przesunięcie czasowe przełączenia cyfrowego
Żartujesz? ASO musi nastąpić zgodnie z harmonogramem. Jeden czy dwa dni opadów śniegu nie powinny na to wpłynąć w jakikolwiek sposób.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

Post autor: K63 »

Harmonogram harmonogramem, a życie życiem. Pewnych sytuacji nie przewidzisz. Chociaż akurat opady śniegu w marcu można było. Chyba planujący harmonogram uruchomienia nadajników w górach, wzięli to pod uwagę.
Zapewne są sytuacje, np. klęski żywiołowe, które mogą pokrzyżować wszelkie plany. Z taką póki co chyba nie mamy do czynienia. Ale z drugiej strony przez opady sniegu do Krosna nie dotarło na czas Miasteczko Cyfrowe, więc tym bardziej do niektórych nadajników w górach, mogą nie dotrzeć na czas ekipy techniczne. Przekonamy się już za 3 dni.

Dezert

Czy w Pstrągowej będzie odbierać cyfrowa telewizja naziemna

Post autor: Dezert »

Witam.
Chciałbym się dowiedzieć czy po wyłączeniu analogowej telewizji w Pstrągowej będzie można odbierać wszystkie kanały bez zakłóceń? Proszę o szybką odpowiedź:)

lukasz536
Posty: 103
Rejestracja: 21 grudnia 2010, o 13:31
Odbiornik: Samsung LE32B450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza AZART (MUX 1 i 2) + pojedynczy dipol własnej roboty (MUX 3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra + Baranówka

Re: Czy w Pstrągowej będzie odbierać cyfrowa telewizja nazie

Post autor: lukasz536 »

Tak bez dokładnych danych trudno powiedzieć. Jeżeli mieszkasz na wzniesieniu, to jest duża szansa. Teoretycznie wg dvbtmap.eu Pstrągowa (rozumiem, że chodzi o tę w pobliżu Czudca) jest w zasięgu nadajnika Sucha Góra.

Dezert

Re: Czy w Pstrągowej będzie odbierać cyfrowa telewizja nazie

Post autor: Dezert »

Tak, dom stoi na wzniesieniu tylko koło domu jest transformator i boję się że on będzie zakłócał sygnał.

Awatar użytkownika
Przecin
Posty: 240
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LG M2362D, LG 42LW570S, Digyboxx T4,
Philips DSR6201HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sucha Góra, Bardejov

Re: Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

Post autor: Przecin »

Do godziny 12 trwa czat na stronie Urzędu Wojewódzkiego. Na pytania odpowiadają:
- Alicja Wosik – wicewojewoda podkarpacki,
- Marcin Krawczyk – dyrektor delegatury w Rzeszowie Urzędu Komunikacji Elektronicznej,
- Janusz Solarski – kierownik wydziału techniki TVP Rzeszów.
LINK

Aizen503

Odbiór DVB-T w okolicach Rzeszowa z Suchej Góry

Post autor: Aizen503 »

Witam. Mieszkam w Lutoryżu jest to ok.10 km od Rzeszowa. Mam problem z ustawieniem poprawnego odbioru telewizji cyfrowej. Antene mam nowa siatkowa, dekoder Cabletech urz0090. Antena jest ustawiona na Sucha Góre. Jakość jest 100% siła waha sie od od 50-90% kanal 32. Problem polega na tym ze nie znalazlo mi żadnych kanałow TVP. Plus ta wahajaca sie siła. Nie wiem co zrobic. Prosze o pomoc.

domino16297

Re: Odbiór DVB-T w okolicach Rzeszowa z Suchej Góry

Post autor: domino16297 »

Antena z wzmacniaczem czy z symetryzatorem?

Aizen503

Re: Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

Post autor: Aizen503 »

Kurcze nie wiem czy jest z symetryzatorem. Niestety ja jej nie kupowałem. Kosztowała ok 40zl w sklepie z elektronika

domino16297

Re: Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

Post autor: domino16297 »

Masz zasilacz?

domino16297

Re: Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

Post autor: domino16297 »

Pierwsze to sprawdź połączenia w złączach czy masz dobrze końcówki polutowane kabel czy nie uszkodzony.Czy nie dotyka żyła środkowa do ekranu przy złączach....

Aizen503

Re: Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

Post autor: Aizen503 »

Tak mam zasilacz. Sprawdze. A mam pytanie jeszcze jedno. Bo ja w tym nie siedze tak stranisze. Ustawilem ta antene na Sucha Góre i wyszukiwałem kanały recznie na kanale 32. Z tego co wyczytałem na kanale 32 jest MUX2 czyli te kanaly które znalazłem. I teraz pytanie. Czy jak dam teraz wyszukiwanie reczne i zmienie kanal 42 czyli MUX1 to znajdzie mi kanaly tylko z MUX1 czy połaczy z tymi które teraz znalazlem na kanale32

edit/ Pisownia !

domino16297

Re: Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

Post autor: domino16297 »

Połączy sie wszystko :) A co do położenia twojego terenu to fajnie to wygląda nic ci tam tak bardzo nie haczy praktycznie 27 km w linii prostej masz do suchej góry.Ja mam podobną odległość i miałem podobny problem. Wzmacniacz przesterowywał sygnał.Po zmianie na symetryzator koszt ok 4-6 zł wszystko zaczęło ładnie chodzić.Zacznij od sprawdzenia połączeń. Jeśli nie pomoże podmień na symetryzator i zobaczysz czy cos się zmieniło.Musisz pamiętać że jeżeli przełożysz symetryzator musisz wywalić zasilacz a wtyczkę antenową zmienić na zwykłą wtyczkę bez żadnych zasilaczy.

Aizen503

Re: Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

Post autor: Aizen503 »

Ok dziekuje za pomoc:)

edit/ Pisownia !

Awatar użytkownika
Przecin
Posty: 240
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LG M2362D, LG 42LW570S, Digyboxx T4,
Philips DSR6201HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sucha Góra, Bardejov

Re: Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

Post autor: Przecin »

Czy z nadajników: Machów, Giedlarowa i Tatarska Góra w mux1 została regionalna stacja z Rzeszowa i teraz ten mux rózni się od mux1 nadawanego z Suchej Góry i Jawora, gdzie nadają regionalną wersję z Krakowa :?:

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

Post autor: K63 »

U mnie dzisiaj rano w mux-1 z S.G. już nie było Krakowa. Wrócił Rzeszów.

Bartt

Re: Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

Post autor: Bartt »

@Przecin

Z Giedlarowej bez zmian - jest Info Rzeszów.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

Post autor: Krosnoludek »

Właśnie teraz przeszukałem kanały jeszcze raz na tunerze Wiwa bo na TVP Kraków była ciemność, TV LG sam podmienił Kraków na Rzeszów.
Lepiej było jak drugą wersją był Kraków, można było Kronikę obejrzeć, a teraz dwie takie same wersje nadają.

Zablokowany