Tuner z złączem COMPONENT (YPbPr)

Jarom

Re: Tuner z złączem COMPONENT (YPbPr)

Post autor: Jarom »

Kupiłem dekoder i podłączyłem według wskazówek. Dzięki za pomoc. Działa. Jest jednak pewna niedogodność. Gdy nagrywam z naziemnej, nie mogę oglądać satelity. Włączenie satelity powoduje, że nagrywa się obraz z niej, a nie z naziemnej. Wcześniej mogłem swobodnie przełączać się. Dodatkowo połączyłem tv z decoderem satelitarnym componentem. Jednak oprócz tego, że poprawił mi się obraz na cyfrowy z satelity, niewiele pomoglo.
Czy wiecie jak wybrnąć z tego. W tv zostalo mi wolne miejsca na scart.Może je jakoś wykorzystać?

biprotek
Posty: 341
Rejestracja: 2 września 2011, o 14:28
Miejscowość: Katowice
Odbiornik: GT30E, S905, T230A, RTL2832U, AJB3552/12
Instalacja antenowa: yagi-uda, zbiorcza, drut ;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, CZ

Re: Tuner z złączem COMPONENT (YPbPr)

Post autor: biprotek »

To wykorzystaj kabel Scart-Chinch i podepnij tuner dvb-t do nagrywarki na wejście z przodu, ale wtedy będziesz musiał oglądać tv naziemną przez nagrywarkę (znów nie ma swobody oglądania i nagrywania)
Chyba, że rozgałęźnik kabla Scart-Scart+Chinch zastosujesz i podłączysz go na drugie wejście do tv (AV2) i nagrywarki Chinch.

Jaki masz model tunera dvb-t? Może ma więcej wyjść analogowych czy tylko jeden scart?

Niektóre TV pozwalają nagrywać z wejścia scart2 na scart1 ale wtedy tv musi być włączony do nagrywania, więc raczej nie da się tego sensownie połączyć - potrzebny będzie specjalnie wykonany kabel z euro do TV i Chinchami do nagrywarki - wtedy pełna swoboda oglądania przy nagrywaniu.

Jarom

Re: Tuner z złączem COMPONENT (YPbPr)

Post autor: Jarom »

Kupiłem STB Cabletech URZ 0086. Tak więc mam jednego scarta już zajętego

http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=36&t=2697

Nagrywarka DVD ma jeszcze wolne wyjścia S-Video, oraz chinch video/audio (3 chinch w trzech kolorach) i Coaxal digital out.

W telewizorze jest wolny scart.

Co mogę z tym zrobić?

biprotek
Posty: 341
Rejestracja: 2 września 2011, o 14:28
Miejscowość: Katowice
Odbiornik: GT30E, S905, T230A, RTL2832U, AJB3552/12
Instalacja antenowa: yagi-uda, zbiorcza, drut ;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, CZ

Re: Tuner z złączem COMPONENT (YPbPr)

Post autor: biprotek »

No to mam ten sam tuner, więc masz niezależne wyjścia scart i chinch - scart podepnij kablem do TV na drugie wejście, a chinch oznaczony z tyłu CVBS, R, L (żółty, biały i czerwony) do nagrywarki (w nagrywarce mam z przodu identyczne gniazda do kamer analogowych itp - oznaczone jako AV3 - wtedy będziesz mógł niezależnie nagrywać i oglądać satelite lub tv naziemną.

Jaką masz nagrywarkę?

Masz podwójny tuner - nie wykorzystasz jego możliwości jeśli nie podepniesz do niego dysku na usb - wtedy będziesz mógł nagrywać niezależnie dwa dowolne programy jednocześnie - potem zawsze możesz nagranie przegrać na dvd w dowolnym momencie...

Jarom

Re: Tuner z złączem COMPONENT (YPbPr)

Post autor: Jarom »

Mam nagrywarkę Phillips DVDR 3355.
Mam wejscia chinch CVBS z przodu i z tyłu nagrywarki. Jeżeli mam podłączyć drugi scart do telewizora, to dokad ma on prowadzic. Teraz wszystkie scarty mam zajęte, po dwa dla nagrywarki i STB satelitarnego.

Podłączasz zewnętrzny dysk twardy czy pendrive?

biprotek
Posty: 341
Rejestracja: 2 września 2011, o 14:28
Miejscowość: Katowice
Odbiornik: GT30E, S905, T230A, RTL2832U, AJB3552/12
Instalacja antenowa: yagi-uda, zbiorcza, drut ;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, CZ

Re: Tuner z złączem COMPONENT (YPbPr)

Post autor: biprotek »

Podłącz Tuner DVB-T na drugie wejście Scart do TV a jednocześnie chinchami do nagrywarki, Tuner sat podłącz komponentem do TV a Scartem do nagrywarki na Scart2, nagrywarkę scart1 do TV na Scart1, Wtedy będziesz miał nagrywanie i oglądanie niezależne.

Ja mam podpięty dysk twardy usb, magazynuję na nim nagrania do obejrzenia lub przekopiowania na dvd ale akurat wolę to zrobić przez przekodowanie do mpeg2 na komputerze - mogę dobrać jakość obrazu oraz ścieżkę dźwiękową do pojemności płyty idealnie - nagrywarka ma gotowe profile tylko do wyboru.

Jarom

Re: Tuner z złączem COMPONENT (YPbPr)

Post autor: Jarom »

Podpiąłem, działa, ale niestety pogorszył się obraz nagrywany z satelity - ciemniejszy, z przebarwieniami - jak stare nagrania VHS. Z dwojga złego wybiorę już chyba lepszy obraz, bez możliwości oglądania z innego sygnału. Także nagrane filmy wyświetlają się w złej jakości.

biprotek
Posty: 341
Rejestracja: 2 września 2011, o 14:28
Miejscowość: Katowice
Odbiornik: GT30E, S905, T230A, RTL2832U, AJB3552/12
Instalacja antenowa: yagi-uda, zbiorcza, drut ;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, CZ

Re: Tuner z złączem COMPONENT (YPbPr)

Post autor: biprotek »

Nie powinno być różnicy. Jak masz ustawione wyjście w tunerze sat? Prawdopodobnie coś z ustawieniami jest nie tak - sprawdź czy masz rgb czy cvbs na wyjściu scart ustawione, no i pal. Jaki masz tuner sat?

Jarom

Re: Tuner z złączem COMPONENT (YPbPr)

Post autor: Jarom »

Mam tuner sat Ferguson, ale nie wiem jaki model.
Nie rozumiem : "Prawdopodobnie coś z ustawieniami jest nie tak - sprawdź czy masz rgb czy cvbs na wyjściu scart ustawione, no i pal"
Jak to sprawdzić?

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Tuner z złączem COMPONENT (YPbPr)

Post autor: m@rtops »

w menu ;)

Jarom

Re: Tuner z złączem COMPONENT (YPbPr)

Post autor: Jarom »

Mam ferguson fk-3900, wersja sprzetu h 03, ustawiony Pal

biprotek
Posty: 341
Rejestracja: 2 września 2011, o 14:28
Miejscowość: Katowice
Odbiornik: GT30E, S905, T230A, RTL2832U, AJB3552/12
Instalacja antenowa: yagi-uda, zbiorcza, drut ;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, CZ

Re: Tuner z złączem COMPONENT (YPbPr)

Post autor: biprotek »

To sprawdź z którego scarta w tunerze sat lepiej nagrywa - vcr czy tv, jeśli używasz złącz komponent do tv to w menu sprawdź progressive scan.
Poza tym ten tuner ma pvr podobnie jak tuner dvb-t - można nagrywać na pendrive lub zewn. dysk twardy.

Jarom

Re: Tuner z złączem COMPONENT (YPbPr)

Post autor: Jarom »

Nie znalazłem funkcji progressive scan w tunerze sat. Co to jest?
'sprawdź z którego scarta w tunerze sat lepiej nagrywa - vcr czy tv' - czyli mam zamienic miejscami scarty. Nie rozumiem?

biprotek
Posty: 341
Rejestracja: 2 września 2011, o 14:28
Miejscowość: Katowice
Odbiornik: GT30E, S905, T230A, RTL2832U, AJB3552/12
Instalacja antenowa: yagi-uda, zbiorcza, drut ;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, CZ

Re: Tuner z złączem COMPONENT (YPbPr)

Post autor: biprotek »

Tak, zmień gniazdo i sprawdź, czy jest lepszy obraz. Wg mnie nie powinno być różnicy, ale może są inne poziomy sygnałów...

Silme

Dekoder combo z componentem

Post autor: Silme »

Witam,

mam starszy model Samsunga le32m61, który niestety nie ma dekodera DVB-T. Ponadto zepsuło mi się w nim jedyne wejście HDMI, którego niestety nikt nie potrafi naprawić. W związku z tym, że zostało mi jedynie wejście component i zrezygnowałem z kablówki (no i scart), poszukuję jakiegoś dekodera combo SAT+DVB-T, który byłby wyposażony w takie złącze. Czy możecie coś polecić?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: Dekoder combo z componentem

Post autor: Anduraki »


Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Dekoder combo z componentem

Post autor: K63 »

... lub http://www.golden-interstar.pl/produkt.php?id=438. Można jeszcze go dostać, pomimo że nie jest produkowany http://www.sklep-tvsat.pl/Golden_Media_ ... o-100.html

PawełG

Re: Tuner z złączem COMPONENT (YPbPr)

Post autor: PawełG »

Czy jest aktualnie w sprzedaży jakiś tuner z wyjściem component który możecie polecić?

biprotek
Posty: 341
Rejestracja: 2 września 2011, o 14:28
Miejscowość: Katowice
Odbiornik: GT30E, S905, T230A, RTL2832U, AJB3552/12
Instalacja antenowa: yagi-uda, zbiorcza, drut ;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, CZ

Re: Tuner z złączem COMPONENT (YPbPr)

Post autor: biprotek »

Urz0086 lub K&M00186 - mają podwójne tunery i z ostatnim softem działają przyzwoicie jak za swoją cenę.
Jeśli szukasz combo dvb-t/s to najtaniej opticum x7 http://globo.com.pl/pl/p/hd-x7-series lub jego odpowiednik z golden-media (już niestety nieprodukowany, nowe nie mają Component).
Ja korzystam właśnie z wyjścia YPbPr w Cabletechu i obraz jest bardzo dobry (1080i).

adexeczka

Re: Tuner z złączem COMPONENT (YPbPr)

Post autor: adexeczka »

Urz0086 i K&M00186 rzeczywiście godne uwagi Obrazek

Zablokowany