Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

Post autor: K63 »

Ja myślałem że Kraków będzie nadawany przejściowo dla tych kilku miejscowości z woj. Małopolskiego, które wczoraj straciły analog. No, ale w sumie to nie miałoby sensu. Jeżeli ktoś ma antenę ustawioną na S.G. i nie ma zamiaru kierować jej na Gorlice, to docelowo i tak skazany jest na "info" w wersji rzeszowskiej.

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

Post autor: kemi73 »

@Krasnoludek jak tak bardzo zależy Ci na Krakowie to możesz próbować odebrać MUX1 na kanale 45 z Tarnowa lub Gorlic ale trzeba zmienić kierunek anteny.

mikigl
Posty: 27
Rejestracja: 11 października 2010, o 00:40

Re: Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

Post autor: mikigl »

Witam

Czy mógłby mi ktoś napisać, jaka wersja tvp info jest dostępna z TSRów w Bieszczadach?

Cisna, Majdan, Komańcza itp?

Quido92

Re: Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

Post autor: Quido92 »

Z nadajnika Solina - Jawor i ze wszystkich przekaznikow - TSRow na 29 jest nadawana wersja Rzeszow.
Mapy zasiegu:
http://www.dvbtmap.eu/mapcoverage.html?chid=9002
http://www.dvbtmap.eu/mapcoverage.html?chid=9011
http://www.dvbtmap.eu/mapcoverage.html?chid=9001
Nazwy programow, kody oraz kolejnosc:
TVP1 044
TVP2 HD 002
TVP INFO Rzeszow 019
TVP Kultura 031
TVP Historia 032
TVP Polonia 033.

m0ck
Posty: 25
Rejestracja: 3 czerwca 2012, o 13:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: 1T1Q

Re: Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

Post autor: m0ck »

19 marca w mojej miejscowości (30 km od Przemyśla) uruchomiono stację doświetleniową. Jednak można z niej odbierać tylko mux3. Zadzwoniłem na infolinię dowiedzieć się kiedy będą dostępne pozostałe muxy i powiedziano mi, że we wszystkich stacjach doświetleniowych uruchomionych 19 marca będzie tylko mux3.
Może gdyby było wiele telefonów w sprawie odbioru pozostałych muxów i gdyby przeprowadzono analizę zasięgu to MOŻE jakieś kroki zostałyby poczynione w tej sprawie.

Chcę się dowiedzieć czy to w ogóle możliwe.
Cała Polska będzie odbierać wszystkie muxy a tutaj mamy się zadowolić tylko jednym?
Wydawało mi się że cyfryzacja miała objąć cały kraj w równym stopniu bez wyjątku.

Awatar użytkownika
twmichal
Posty: 721
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 14:40
Odbiornik: LV5T Deluxe
Samsung UEH320050W
Cabletech URZ0194
Instalacja antenowa: Tri Digit, antena pokojowa Sonus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

Post autor: twmichal »

MUX-3 to kanały TV publicznej, a MUX-2 i (docelowo) MUX-1 to nadawcy prywatni. Im nie opłaca się poszerzenie zasięgu o te parę procent. Jakby im się nie opłacało - to by w ogóle nie nadawali naziemnie. Nie mają też ustawowego obowiązku dotarcia do jak największej liczby mieszkańców
W analogu też żaden prywatny nadawca nie miał u nas przemienników.

Wypróbuj różnych ustawień anteny - być może odbiór MUX-2 i MUX-1 jest u Ciebie możliwy. Nie koniecznie z anteną ustawioną bezpośrednio na dany obiekt, ale np. z odbicia.

irjanas
Posty: 32
Rejestracja: 12 marca 2012, o 12:55
Odbiornik: TV sharp lc-40lx814e
Instalacja antenowa: Antena DIPOL
16/21-69 DVB-T
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Łódź EC-4

Re: Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

Post autor: irjanas »

Witam!
Może mi ktoś powiedzieć co sie da obejrzec w Wetlinie? Czy tylko MUX-3 czy tez pozostałe także? Wybieram sie tam na wakacje i stad moje pytanie.
Pozdrawiam
Irek

Awatar użytkownika
twmichal
Posty: 721
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 14:40
Odbiornik: LV5T Deluxe
Samsung UEH320050W
Cabletech URZ0194
Instalacja antenowa: Tri Digit, antena pokojowa Sonus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

Post autor: twmichal »

Na antenie pokojowej to pewnie tylko MUX-3 będzie odbierał, być może coś ze Słowacji.
Ale wszystko zależy w którym rejonie Wetliny będziesz
Wetlina się wciąż rozbudowuje i jest już mocno rozciągniętą wsią. Kilka lat temu nocowałem tam w prywatnej kwaterze i był tam bardzo dobry odbiór z kierunków zachodnich - szczególnie Jaworzyny Krynickiej i Przechyby. Sucha Góra i Solina odbierały również bez problemu. Tylko że ja mówię o odbiorze stacji radiowych.
W Wetlinie i Kalnicy są nawet miejsca gdzie czysto odbiera Św. Krzyż, ładnie odbiera też na parkingu w Wołosatem.

Niedawno byłem w Ustrzykach Górnych, w prywatnym pensjonacie i mieli tam tylko kanały FTA z satelity (Puls, ITV, TVR, TVS, TVP Kultura). Tam jedyne stacje radiowe jakie odbierały to z Soliny, słowackie z Koszyc(Dubnika) i zaszumione sygnały z Tatarskiej Góry i Suchej Góry.
W Kremenarosie i okolicach za to odbiera bardzo dużo stacji radiowych, nawet Węgrzy z RDS chodzą.

Nie wiem czy schroniska i kwatery prywatne korzystają z anten naziemnych - większość ma satelity. Widziałem naprawdę nieliczne anteny do odbioru naziemnego, ale w fatalnym stanie i nie wydaje mi się żeby służyły do odbioru. Może teraz, gdy pojawiła się możliwość odbioru DVB-T niektórzy zamontują anteny do odbioru naziemnego.

tm78
Posty: 43
Rejestracja: 8 grudnia 2011, o 11:30
Odbiornik: 49ub820 32ex720
Instalacja antenowa: UHFDipol44/21-69TriDigit LNA177,
Nadajnik - obiekt nadawczy: PRZEMYŚL,

Re: Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

Post autor: tm78 »

Witam.

Mieszkam koło Radymna , antenę kierunkowa ustawiłem na Suchą Górę bez problemu odbiór MUX2 i MUX3 z Suchej Góry (jakość ok.30-68 i moc ok.42 sygnału 32ex720), siatka z Przemyśla MUX1 i MUX2.

Mam pytanie czy gdzieś można kupić dekoder DVB-T2 w Przemyślu lub w Jarosławiu?

wojteks

Re: Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

Post autor: wojteks »

tm78 pisze:czy gdzieś można kupić dekoder DVB-T2
Z tym to może być problem, w PL obecnie rzecz zbędna. Ferguson Ariva 152/252 to odbiorniki Combo i powinny być gdzieś dostępne.

grzego44

Re: Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

Post autor: grzego44 »

Witam.
Jestem nowy na forum,zarejestrowałem się ponieważ chcę się dowiedzieć jaką trzeba mi antenę żeby odbierać sygnał z Suchej Góry koło Krosna.
Miejscowość:
Futoma.
To jest mój profil terenu
Obrazek
Dystans do nadajnika to w linii prostej 25,6km/Azimuth 243.6 °
Z góry dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

Post autor: K63 »

Może być siatka lub jakaś kierunkowa, np. Dipol 19/21-69 lub inna. Jeżeli jakąś już masz, to zacznij od niej i od symetryzatora. Doświadczenia ostatnich dni pokazały mi, że w wielu wypadkach symetryzator wystarczy. Nawet w trochę trudniejszym terenie i przy dużo większych odległościach. W wypadku problemów z odbiorem możesz zastosować wzmacniacz, ale nie musi od razu być najmocniejszy.

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

Post autor: belzebiusz »

grzego44 pisze:Witam.
Jestem nowy na forum,zarejestrowałem się ponieważ chcę się dowiedzieć jaką trzeba mi antenę żeby odbierać sygnał z Suchej Góry koło Krosna.
Miejscowość:
Futoma.
To jest mój profil terenu
Obrazek
Dystans do nadajnika to w linii prostej 25,6km/Azimuth 243.6 °
Z góry dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam
Włącz "drugą zieloną kropkę" w prawym górnym rogu przy robieniu profilu terenu (pierwsza to krzywizna ziemi, a druga to refrakcja (masz podpisy po najechaniu na nie)).. :P

grzego44

Re: Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

Post autor: grzego44 »

To jest teren profilu z dwoma zielonymi kropkami.
Obrazek

Jeśli podłączę antene w której będzie symetryzator to czy w ustawieniach dekodera mam włączyć zasilanie anteny z dekodera(bo jest taka opcja) czy nie.
Pozdrawiam.

wojteks

Re: Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

Post autor: wojteks »

Symetryzator nie wymaga zasilania. To jest tylko do wzmacniaczy zasilanych z 5V.

m0ck
Posty: 25
Rejestracja: 3 czerwca 2012, o 13:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: 1T1Q

Re: Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

Post autor: m0ck »

Czy mam jakieś szanse na odbiór z Suchej Góry?

Obrazek

grzegorz0plonka

Re: Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

Post autor: grzegorz0plonka »

Nie ma szans, Za dużo zasłaniają gór. Ale można wypróbować odebrać.

Gravis
Posty: 201
Rejestracja: 19 listopada 2010, o 14:17

Re: Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

Post autor: Gravis »

Miejscowość Kraczkowa

Obrazek

Jak odebrać wszystkie 3 MUXy?

Awatar użytkownika
twmichal
Posty: 721
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 14:40
Odbiornik: LV5T Deluxe
Samsung UEH320050W
Cabletech URZ0194
Instalacja antenowa: Tri Digit, antena pokojowa Sonus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

Post autor: twmichal »

Na drodze w kierunku Suchej Góry stoi wysokie wzniesienie k.Magdalenki (388mnpm).
Na pewno z Baranówki nie będzie problemu, ale pozostałe MUX-y to najlepiej spróbować odbierać z Giedlarowej albo Św. Krzyża.

Gravis
Posty: 201
Rejestracja: 19 listopada 2010, o 14:17

Re: Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

Post autor: Gravis »

Link do PDF ze strony dvbtmap.eu

Najlepiej zerknijcie tutaj i pomóżcie... Kraczkowa od zawsze nie miała za ciekawego położenia względem nadajników okolicznych :/

Pytanie jeszcze jakiej anteny użyć?

Zablokowany