TOSHIBA 32AV833

wielkopolan44

Re: NTC w telewizorze Toshiba

Post autor: wielkopolan44 »

ale analogowo tvp info działa mi normalnie. Czytałem w internecie, że może być konieczne kupno wzmacniacza. A nie można znaleźć jakichś innych częstotliwości? Na tej stronie co pisałeś nie pisze nic o MUX 3 Gorzowskie więc możliwe, że dopiero będę miał te kanały jak tam coś będzie pisało tak?

Czyli pozostaje mi czekać na 3 mux gorzowski a w przyszłości może dalszy zasięg nadajników Poznań-Śrem.

Wojewoda82

Re: TOSHIBA 32AV833

Post autor: Wojewoda82 »

W lubuskim jest tylko mux 3 w Gorzowie o tak nędznej mocy ze nie wiem czy połowa miasta odbiera ten mux.

W tej chwili istnieją tylko 3 muxy które są użytkowe. Mux 4 mobilnego Polsatu się nie liczy bo kodowany. Ty odbierasz w tej chwili mux 1 i 2. Brakuje ci mux 3. Jedyny mux 3 który jesteś w stanie odebrać w tej chwili to właśnie ten ze Śremu. Masz antenę zbiorczą wiec rozwiązaniem w tej chwili jest albo zakup własnej anteny i zrobienie własnej instalacji (dużo niewiadomych, aby określić czy masz szanse powodzenia) albo skłonienie administratora anteny zbiorczej do określenia czy odbiór ze Śremu jest u was możliwy i ewentualne dostosowanie anteny do tego odbioru.

Inaczej będziesz czekał jeszcze z rok na mux 3 który będziesz w stanie odebrać z innego nadajnika, bo jeszcze nie ma harmonogramu uruchamiania kolejnych nadajników mux 3. A mając mux 3 zyskujesz TVP 2 HD, Kultura, Historia i Polonia.

Co do wzmacniacza to już one są w instalacji zbiorczej i nie ma takiej potrzeby aby cokolwiek do niej dokładać. Nie pomoże, a może bardzo zaszkodzić.

wielkopolan44

Re: TOSHIBA 32AV833

Post autor: wielkopolan44 »

Wojewoda srobiłem tak jak mi kazałeś dzisiaj od rana i znalazłem 2 muxy 1 i 2 wszystko działało pięknie nawet TVP 1 HD testowy ale do czasu... aktualnie połowa kanałów znowu nie działa;/ znalazłem nawet TVP POZNAŃ na kanale 23 1mux chyba na 28 siła sygnału była dobra i działało bardzo dobrze ale obecnie nie działa;/

Własnej instalacji mi się nie opłaca bo po całym domu mam rozprowadzone kable do zbiorczej więc pozostaje mi albo czekać albo znaleźć jakiś lepszy kanał RF ale muxa 3 nie mam niestety;/

A wiecie od czego to zależy, że raz ściąga mi z pod Zielonej Góry a raz z jeszcze innego miejsca. Obecnie jako tako mam TVP Poznań na TVP INFO a nie Gorzów

MuXa1 ściągam z RF38 (w tym jest tvp 1 hd) a muxa 2 ściągam z 28 lub 46 już teraz nie pamiętam ale napewno któryś z tych.

jinguardin

TOSHIBA 32AV833

Post autor: jinguardin »

Witam
Mam problem, jeszcze nie wiem jaki bo nie wiem w czym tkwi.
od jakiś kilka dni temu moj telewizor nie czyta anteny takie zwykłej(nie znam określonej nazwy)
Jest tak, że jak wchodzę do menu to jak jest tryb tunera: antena świeci się na szaro tak jakby nie czytało go.
Sprawdzałem okablowanie i nie zauważyłem żadnego problemu.
Próbowałem zresetować ustawienia TV na domyślne i nadal nie poskutkowało.
Jak wchodzę w opcje automatyczne strojenie kanałów to nic nie wyszukuje.
Zaznaczam, że taki problem nie wystąpił wcześniej.
Z anteną jest wszystko w porządku, bo na innym telewizorze (starszym)
wszystko działa, bez zarzutu.

Pozdrawiam i liczę na wasza pomoc :)

Qbaas
Posty: 28
Rejestracja: 1 sierpnia 2011, o 11:45

Re: Toshiba 32AV833

Post autor: Qbaas »

Spróbuj aktualizacji oprogramowania.
http://www.dl.toshiba.com/dtv/NA/GB/PL/32AV833G.html

jinguardin

Re: TOSHIBA 32AV833

Post autor: jinguardin »

niestety nie pomogło, nadal nie mogę wyszukać kanałów.

Awatar użytkownika
Bogoes
Posty: 232
Rejestracja: 19 kwietnia 2012, o 18:45
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: Kruger&Matz KM00186, WiwaMaxx
Medion MD86891 (DAB+,IR,FM)
Instalacja antenowa: Ant.logarytmiczna Uni Line LOG 560UD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (TV), Solec Kuj. (DAB+)

Re: TOSHIBA 32AV833

Post autor: Bogoes »

To może masz jakiś błąd w ustawieniach telewizora... np może masz włączony tryb telewizji kablowej. Nie wiem jak jest w Toshibie, ale moja mama tak ma w "szajsungu", że trzeba włączyć tryb kanały naziemne i dopiero wyszukiwać, więc proponuję spokojnie usiąść z instrukcją przed telewizorem i przejrzeć szczegółowo wszelkie ustawienia... a w instrukcji (tylko 58str.-ściągnąłem PL) są np. takie uwagi: "UWAGA: Ponieważ istnieje możliwość wystąpienia niespodziewanego zjawiska, pzewód zasilający należy odłączać często." :lol: ... albo "Naciśnij OK w celu wyboru Tryb tunera.(...)
Naciśnij ◄ lub ►, aby wybrać Antena lub Kablowa..."

Instrukcja jest idealna, popróbuj, jeśli masz podłączone jakieś inne urządzenia, to dezaktywuj je lub odłącz (tak nakazują w instrukcji...)
Może spróbuj na ręcznym szukaniu ustawiać kanały z Twojego nadajnika i popatrz na jakiś pasek sygnału, czy informację w procentach... bo jakieś info o sile sygnału pewnie ten telewizor posiada. A może także sprawdź, czy Ci się przewód antenowy we wtyczce nie urwał :P
Ostatnia opcja, to serwis naprawczy.

jinguardin

Re: TOSHIBA 32AV833

Post autor: jinguardin »

no właśnie nie da się wybierać trybu tunera. Przy tunerze jest Antena i porpstu się nie świeci czyli nie można przełączać miedzy nimi.

marek001

Re: TOSHIBA 32AV833

Post autor: marek001 »

Witam, mam identyczny problem ..nic mi nie wyszukuje. Będę wdzięczny za informacje jak ostatecznie sobie poradziłeś z tym problemem?

Awatar użytkownika
cignacy
Posty: 280
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: 42LB671, ARIVA 150C, C-ch 83Q. ARIVA T55 + monitor LCD.
Instalacja antenowa: ASP-8 - 8m n.p.gr. Wzm.przelotowy 12dB-5V z t-a. Druga pasywna 1m niżej.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrz-ne , Kosz-wy, Czechy

Re: TOSHIBA 32AV833

Post autor: cignacy »

W niektórych telewizorach istnieje funkcja automatycznego wykrywania anteny. Aby to zadziałało musi być zamknięty obwód anteny (75om). Nie działo to gdy podłączamy antenę przez separator.

Wojtak
Posty: 12
Rejestracja: 27 kwietnia 2015, o 10:13

Re: NTC w telewizorze Toshiba

Post autor: Wojtak »

wielkopolan44 pisze:Dobra skupmy się bardziej na tym co mam zrobić abym miał wszystkie kanały NTC jakie do tej pory są dostępne. Dla przypomnienia nie mam 3 kanałów TVP: Kultura, Historia, Polonia oraz regionalnego tvp poznań tylko gorzów.
U moich rodziców też zawsze był problem z tymi kanałami.

Zablokowany