List do Premiera Tuska

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
Matteo87

List do Premiera Tuska

Post autor: Matteo87 »

Postanowiłem zadziałać trochę w sprawie i wysłałem maila do Kancelarii Premiera. Jeśli przyjdzie jakaś odpowiedź to oczywiście zamieszczę na forum. Oto treść maila:

Szanowny Panie Premierze

jako obywatel i wyborca pragnę zwrócić się do Pana, jako człowieka posiadającego największy zakres władzy w Polsce, z problemem, który swą doniosłością dotyczy prawie każdego mieszkańca naszego kraju.
Pozwolę sobie nawiązać do Pańskich słów niedawno wypowiedzianych podczas przemówienia podsumowującego dwa lata rządów Platformy Obywatelskiej, a mianowicie: "zastaliśmy Polskę analogową, a zostawimy cyfrową". W zakresie pojęciowym tych słów mieści się niewątpliwie rozwój naziemnej telewizji cyfrowej i zastąpienie nią przekazu analogowego. W tym miejscu pojawiają się właśnie moje (i nie tylko) wątpliwości. Polska jest państwem, w którym już dziś mamy wyraźne zapóźnienie technologiczne pod tym względem. Nie ośmielę się porównywać Nas do tak bogatych państw jak Niemcy, Francja czy Wielka Brytania, popatrzmy jednak za naszą południową granicę - Czesi (podobnie gospodarczo rozwinięci do Polski) już zbliżają się do zakończenia przechodzenia z nadawania analogowego na cyfrowe, a wydaje się, że nawet takie państwa jak Rosja, Ukraina czy Białoruś(!!!) wyprzedziły nas już w tym aspekcie.
W Polsce króluje biurokratyzm, urzędnicze przepychanki, a zapewne i lobby ze strony komercyjnych nadawców satelitarnych, którzy są zainteresowani w utrzymaniu monopolu na nadawanie cyfrowe. Sprawę mogłoby znacznie ułatwić uchwalenie specustawy regulującej procesy w tej rzeczy materii. Tu pojawia się właśnie rola rządu. Bez tej ustawy sprawy mogą przeciągać się latami i obecne opóźnienia pogłębiać się jeszcze bardziej, tymczasem co zrobił rząd przez dwa lata w tej kwestii? Domyślam się, że niewiele.
W liście tym chciałbym zasygnalizować problem. Bezpłatna telewizja cyfrowa to szansa na rozwój dla mniej zamożnych Polaków, których nie stać na płacenie kilkudziesięciu złotych miesięcznie komercyjnym platformom. To szansa na zdywersyfikowanie źródeł informacji dla społeczeństwa, poprzez znaczne wzbogacenie oferty programowej. Zalety są niewątpliwe i nie będę na ich temat się rozpisywać.
Pragnę dowiedzieć się jakie jest stanowisko Rady Ministrów w przedmiotowej sprawie. Co rząd zrobił, co robi i co zamierza zrobić w tej kwestii? Proszę o informacje zwięzłe, szczegółowe i konkretne.

z poważaniem
Mateusz G. (moje nazwisko nie jest potrzebne tu na forum)

markus 69
Posty: 233
Rejestracja: 23 października 2009, o 12:14

Re: List do Premiera Tuska

Post autor: markus 69 »

W całej rozciągłości podpisuję się pod pana pismem
Marek

achimek61

Re: List do Premiera Tuska

Post autor: achimek61 »

Powinniśmy "zalać" kancelarię Premiera takimi listami.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: List do Premiera Tuska

Post autor: qwerty »

Jakiś czas temu pisałem podobny e-mail i nie dostałem odpowiedzi. Jesteśmy potrzebni jak zbliżają się wybory.

heniek

Re: List do Premiera Tuska

Post autor: heniek »

qwerty pisze:Jakiś czas temu pisałem podobny e-mail i nie dostałem odpowiedzi. Jesteśmy potrzebni jak zbliżają się wybory.
Ja pisałem do Pana Premiera wielokrotnie i otrzymałem odpowiedzi. Nie będę publikował do czasu załatwienia całej sprawy.

xnx3000

Re: List do Premiera Tuska

Post autor: xnx3000 »

Może zamieścić w necie na stronce typu petycje.pl? Chętnie się podpiszę imieniem i nazwiskiem, a ilość wpisów może podziałać na wyobraźnię sekretarki odczytującej listy do premiera.

tom41

Re: List do Premiera Tuska

Post autor: tom41 »

Wydawało mi się, że naiwni to gatunek wymierający. Myliłem się.

biopal777

Re: List do Premiera Tuska

Post autor: biopal777 »

popieram,mozna podeslac ten list takze na forum platformy obywatelskiej.....

http://www.platforma.org/forum/

karol91

Re: List do Premiera Tuska

Post autor: karol91 »

Proponuję jednak wysłać taki list w formie papierowej, a nie elektronicznej - jest większa szansa, że ktoś rzeczywiście go przeczyta. Niestety e-mailów dalej nie traktuje się równie poważnie, co listy papierowe.

Matteo87

Re: List do Premiera Tuska

Post autor: Matteo87 »

póki co jakaś sekretarka napisała, że przekaże pismo wg właściwości. Poczekamy zobaczymy

tom41

Re: List do Premiera Tuska

Post autor: tom41 »

Szanowni Koledzy,
Od zarania dziejów istnieje Biuro Skarg i Listów (być może teraz ma nieco inną nazwę). Biuro to miało nawet inną lokalizację niż URM. Jak wygląda działanie takiego Biura? Z działu podawczego list trafia do odpowiedniego referenta "wg właściwości". Listy tego rodzaju trafiają "ad acta" I na tym koniec. Uwierzcie. Jest to wiadomość z pierwszej ręki

Awatar użytkownika
kupon
Posty: 670
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 15:02
Odbiornik: Panasonic TX-50DXU701 / Panasonic TX 32AS650E
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit+DIPOL-4/5-12 pol.V+Zwrotnica antenowa FM/6-12/21-69/75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: List do Premiera Tuska

Post autor: kupon »

Proponuje wysyłanie na ten adres:http://www.kprm.gov.pl/premier/napisz_do_premiera/ A oto odpowiedż:Przesyłam według właściwości. Z poważaniem - Małgorzata Juras, gł. specjalista w Centrum Informacyjnym Rządu.

apk
Posty: 729
Rejestracja: 5 sierpnia 2009, o 23:59
Miejscowość: Legnica
Odbiornik: LG UH65 Ser. (DVB-T2 HEVC) / DUAL DAB 4 /DUAL DAB 18C

Re: List do Premiera Tuska

Post autor: apk »

W moim regionie telewizję satelitarną lub kablową odbiera 40% - 50% mieszkańców i ponad połowa mieszkańców posiadających tylko naziemną nie planuje kupna telewizora ( prawie wszystkie telewizory z 2009 są z dekoderem MPEG4 )
A więc za niecałe 2 lata ( 30.09.2011 http://www.polskacyfrowa.org/index.php?id=6 ) 25-35% kraju zostanie bez analogu a co niektórym obywatelom nie będzie zależało na kupnie telewizora skoro nic nie będzie motywować podobno wyłączą wszystkie nadajniki na raz a nie stopniowo do 3 stacji telewizyjnych od 3 do 12 miesięcy wcześniej jak w innych krajach rozwiązano .
Ostatnie ustalenia zostały nie przemyślane aby zniechęcić do NTC i w tej sytuacji powinny być dotacje do dla tych co nie kupią odbiorników do NTC po wyłączeniu analogu .
Kodowanie i wyłączanie wszystkich nadajników na raz doprowadzi do tego że nawet do 10 % ludności odbierającej do tej pory tylko analog zostanie bez telewizji .
A co będzie z tymi co mają tylko analog a o nich to wszyscy zapomnieli .
Ci co mają satelitę czy kablówkę to już są cyfrowani i po wyłączeniu analogu nie muszą kupować odbiorników zgodnych z mpeg4 bo mają ponad 10 kanałów Polskich i satelity nie wyłączą .

Awatar użytkownika
kupon
Posty: 670
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 15:02
Odbiornik: Panasonic TX-50DXU701 / Panasonic TX 32AS650E
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit+DIPOL-4/5-12 pol.V+Zwrotnica antenowa FM/6-12/21-69/75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: List do Premiera Tuska

Post autor: kupon »

A oto odpowiedż prawie po 2ch miesiącach,ale zawsze."

[do książki]
[pokaż/schowaj nagłówki]
[zablokuj]

Dyrektor
Departamentu Prezydialnego
Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Warszawa, 7 stycznia 2010 roku

Pan Tomasz (edit)

Szanowny Panie,

W związku z wystąpieniem z 22 listopada 2009 roku uprzejmie dziękuję za przekazane uwagi.

Pragnę podkreślić, że obecnie trwają uzgodnienia w związku z planami wycofania się Telewizji Polskiej SA z pierwszego multipleksu i udostępnienia zarazem osobnego multipleksu z przeznaczeniem tylko na programy telewizji publicznej.
Rozwiązanie takie pozwoliłoby uniknąć opóźnienia związanego z koniecznością wyłonienia przez TVP SA operatora multipleksu w drodze przetargu, jednocześnie umożliwiając szybszy start naziemnej emisji cyfrowej nadawcom koncesjonowanym, którzy mają nadawać swoje programy w ramach pierwszego multipleksu.

Z poważaniem
Anna Szydłowska "

apk
Posty: 729
Rejestracja: 5 sierpnia 2009, o 23:59
Miejscowość: Legnica
Odbiornik: LG UH65 Ser. (DVB-T2 HEVC) / DUAL DAB 4 /DUAL DAB 18C

Re: List do Premiera Tuska

Post autor: apk »

Czas wywiązać z obietnicy wymawiając słowa "zastaliśmy Polskę analogową, a zostawimy cyfrową" i dotrzymać słowa bo zamiast przyspieszenia NTC mamy dopiero rozstrzygnięty 3 multipleks a I multipleks miał być uruchomiony w II etapie a dziś nie ma żadnej informacji że w tym roku będzie uruchomiony . :evil:
Ten rok jest rokiem wyborów a jak się nie spełnia obietnic to trzeba ich rozliczyć !!! :lol: :lol: :lol:

apk
Posty: 729
Rejestracja: 5 sierpnia 2009, o 23:59
Miejscowość: Legnica
Odbiornik: LG UH65 Ser. (DVB-T2 HEVC) / DUAL DAB 4 /DUAL DAB 18C

Re: List do Premiera Tuska

Post autor: apk »

Czy rząd zajmie się Naziemną Telewizją Cyfrową tu nie chodzi tylko o opóźnienia a oto że z Polski się podśmiewają na razie i czy prestiż na arenie międzynarodowej jest dla rządu obojętny http://www.tvncnbc.pl/rusza-forum-w-oss ... ,klip.html# .
Czy przed wyborami rząd zajmie się telewizją cyfrową a może obietnicami i wyborami bo trzeba wiedzieć która partia blokuje NTC aby wiedzieć na kogo głosować . :lol:

Awatar użytkownika
kasia
Posty: 276
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: List do Premiera Tuska

Post autor: kasia »

Premier ma wazniejsze rzeczy na glowie jak wybory i kupno nowych samolotow. A to co sie dzieje w dvb-t i pkp to jego nie dotyczy. :lol:
Zaplaccie abonament na tvp i cieszcie sie, ze mozecie sobie ogladnac tvp historie z niekodowanego spot beama z astry jeszcze.

Awatar użytkownika
kupon
Posty: 670
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 15:02
Odbiornik: Panasonic TX-50DXU701 / Panasonic TX 32AS650E
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit+DIPOL-4/5-12 pol.V+Zwrotnica antenowa FM/6-12/21-69/75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: List do Premiera Tuska

Post autor: kupon »

kasia pisze:Premier ma wazniejsze rzeczy na glowie jak wybory i kupno nowych samolotow. A to co sie dzieje w dvb-t i pkp to jego nie dotyczy. :lol:
Zaplaccie abonament na tvp i cieszcie sie, ze mozecie sobie ogladnac tvp historie z niekodowanego spot beama z astry jeszcze.
Juz niedługo.
cyt.Telewizja Polska informuje o planowanych z 13 na 14 maja zmianach w parametrach technicznych przekazu kanałów na satelicie Astra 1KR (19,2°E). Na tp. 59 o częstotliwości 10,862 GHz, pol. H przekaz DVB-S2 zostanie zastąpiony transmisją w DVB-S. Zmieni się też zestaw i układ kanałów (m.in. pojawią się tam: TV Trwam, Radio Maryja i Belsat TV). Zgodnie z informacjami z TVP nowy układ będzie obowiązywać prawdopodobnie do końca 2010 roku. :lol:
Ostatnio zmieniony 16 maja 2010, o 16:56 przez kupon, łącznie zmieniany 1 raz.

tomarex

Re: List do Premiera Tuska

Post autor: tomarex »

kupon pisze: przekaz DVB-S2 zostanie zastąpiony transmisją w DVB-S. Zmieni się też zestaw i układ kanałów (m.in. pojawią się tam: TV Trwam, Radio Maryja
Co oni wyprawiają :mrgreen:
Wyczytałem na kingofsat.net że zmiana była dzisiaj 15 maja i nie wiedziałem co jest grane i starowince wcisnąłem tuner S2 za 340 zł zamiast za 140 zł. Paranoja.

janusz.maki

Re: List do Premiera Tuska

Post autor: janusz.maki »

pozwolilem sobie zrobić Ctrl+C i wyslać ten list też w moim imieniu mam nadzieje ,że autor nie będzie miał nic przeciwko.

Zablokowany