TVP w MUX1 - zagadnienia techniczne

informacje techniczne związane z wdrażaniem pierwszego multipleksu DVB-T
Stefan_KR
Posty: 272
Rejestracja: 2 sierpnia 2011, o 21:32

Re: TVP w MUX1

Post autor: Stefan_KR »

Wiking pisze:Również oczekuję wyjaśnień. :) A może znowu będziemy mieli do czynienia ze zmową milczenia? :D
Po wyjaśnienia to nie tu, a do Telewizji Polskiej, która jako operator decyduje który kanał gdzie jest nadawany. Emitel realizuje zlecenie operatora, to chyba wszystkim jest wiadome, a szczególnie Tobie bo cyfryzacją interesujesz się od dawna co widać po długiej obecności na tym forum.

Wiking

Re: TVP w MUX1

Post autor: Wiking »

Najpierw chciałem zwrócić się tam, gdzie teoretycznie jest łatwiej o kontakt i do tych, którzy tej zmiany dokonali, czyli EmiTela. :) Ale nie oznacza to, że nie kontaktowałem się z TVP - wczorajszego wieczoru dzwoniłem do TVP Gdańsk, ale nic się nie dowiedziałem. Dzisiaj być może będą kolejne próby, jeżeli okaże się, że nadal ze Skórowa Nowego można odbierać tylko TVP Olsztyn.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: TVP w MUX1

Post autor: Jarosław Bałuka »

Uprzejmie informujemy, że rozumiemy wszystkie zgłoszone przez Państwa problemy, lecz pragniemy poinformować, że za zawartość poszczególnych serwisów oraz programów w multipleksie cyfrowym w pełni odpowiada Nadawca – zatem wszelkie uwagi w tym zakresie należy kierować bezpośrednio do niego.

Wiking

Re: TVP w MUX1

Post autor: Wiking »

Dobra i taka regułka. Przynajmniej wiadomo, że nie ma co liczyć na pomoc ze strony EmiTela. :) Dziękuję. :D

MonaGrzeL

Re: TVP w MUX1

Post autor: MonaGrzeL »

W oficjalnym komunikacje zabrakło mi tylko zdania "Mimo tego, że nie jesteśmy stroną odpowiedzialną za powstały bałagan, wspieramy winowajcę w pracach nad przywróceniem poprawnego nadawania stacji TVP info zgodnie z właściwym regionem." :)

To nie dziwne, że są małe trudności po dużych zmianach. Pewnie wszystko wkrótce będzie OK,
a reklamodawcy z Gdańska najwyżej przerzucą swoje budżety reklamowe na TVP Opole, co za problem ;)

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: TVP w MUX1

Post autor: belzebiusz »

Będzie zmiana TVP Info z RTON Lębork/Skórowo Nowe
http://satkurier.pl/news/84007/bedzie-z ... -nowe.html

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: TVP w MUX1

Post autor: giaur500 »

Czy tylko u mnie nie działa telegazeta na TVP1 HD? Na TVP1 SD jest ok, na TVP1 HD telegazety brak.

ondrasz

Re: TVP w MUX1

Post autor: ondrasz »

Coś musisz mieć nie tak - u mnie działa telegazeta bez problemów.
i normalna telegazeta i hbbtv (które ja nazywam telegazetą 2.0 ) :)

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: TVP w MUX1

Post autor: giaur500 »

Sprawdziłem zaraz po tym jak napisałeś tego posta i już działało. Ale poprzedniego dnia wieczorem + rano następnego dnia coś było nie tak.

ondrasz

Re: TVP w MUX1

Post autor: ondrasz »

wszystko możliwe.
Zresztą odkąd mam EPG to telegazeta stała się w zasadzie całkowicie zbędną i osobiście nie widzę sensu jej istnienia a tym bardziej przyszłości.

Awatar użytkownika
seba133
Posty: 1287
Rejestracja: 8 kwietnia 2012, o 12:27
Odbiornik: SONY KD-49X8505B Samsung UE37ES5700S 37"
Instalacja antenowa: Dipol 19/21-69 + symetryzator
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź EC 4 MUX 1, 2, 3 100%

Re: TVP w MUX1

Post autor: seba133 »

EPG też mogliby lepiej uzupełniać. :)

_Martin_

Re: TVP w MUX1

Post autor: _Martin_ »

ondrasz pisze:wszystko możliwe.
Zresztą odkąd mam EPG to telegazeta stała się w zasadzie całkowicie zbędną i osobiście nie widzę sensu jej istnienia a tym bardziej przyszłości.
Przydaje się ciągle i lepiej żeby była. Przykładowo do sprawdzenia wyników sportowych, lotto, czy innych informacji bez niepotrzebnego uruchamiania komputera.

Awatar użytkownika
seba133
Posty: 1287
Rejestracja: 8 kwietnia 2012, o 12:27
Odbiornik: SONY KD-49X8505B Samsung UE37ES5700S 37"
Instalacja antenowa: Dipol 19/21-69 + symetryzator
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź EC 4 MUX 1, 2, 3 100%

Re: TVP w MUX1

Post autor: seba133 »

Od kilku minut na TVP Info są przycięcia obrazu.

Pavl6
Posty: 205
Rejestracja: 18 lutego 2012, o 09:58
Miejscowość: --
Odbiornik: Octagon SF8008
Nadajnik - obiekt nadawczy: Lublin-Piaski

Re: TVP w MUX1

Post autor: Pavl6 »

_Martin_ pisze:
ondrasz pisze:wszystko możliwe.
Zresztą odkąd mam EPG to telegazeta stała się w zasadzie całkowicie zbędną i osobiście nie widzę sensu jej istnienia a tym bardziej przyszłości.
Przydaje się ciągle i lepiej żeby była. Przykładowo do sprawdzenia wyników sportowych, lotto, czy innych informacji bez niepotrzebnego uruchamiania komputera.
Tak, to prawda - na razie telegazeta jest jeszcze czasem przydatna. Myślę, że powinna być utrzymywana jeszcze góra 10-15 lat, bo na tyle oceniam czas na faktyczne wdrożenie Hbb TV (tzn. aż większość osób bedzie miała odpowiednio przystosowane odbiorniki), bo w Hbb TV spokojnie można te wszystkie informacje umieścić. Szkoda, że od początku nie zostało zapisane w wymogach dla odbiorników DVB-T, żeby odbierały Hbb, bo to bardzo przydatna funkcja, do której niestety osobiscie nie mam dostępu, ale duzo się nią interesuję, czytam, itd.

brachu
Posty: 235
Rejestracja: 27 kwietnia 2011, o 08:50
Odbiornik: T-HD 1000
Nadajnik - obiekt nadawczy: Jemiołów, Wilkanowo

Re: TVP w MUX1

Post autor: brachu »

TVP czyli największy blokujący rozwój DVB-T znowu w akcji
Po uprawomocnieniu się decyzji KRRiT nowi nadawcy będą musieli czekać z rozpoczęciem nawadnia do czasu zwolnienia pasm czasowo zajmowanych przez TVP. Publiczny nadawca ma czas, by to zrobić do 27 kwietnia 2014 r.

Prezes TVP Juliusz Braun, który także był gościem toruńskiej konferencji, zapowiedział, że ten termin nie zostanie znacząco skrócony. "To może nastąpić najwyżej kilka dni, może tydzień wcześniej" - dodał.
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/krrit-ro ... omosc.html

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: TVP w MUX1

Post autor: belzebiusz »

Czyli mój długo powtarzany pogląd o osiągnięciu zasięgu MUX-3 na poziomie 94% aż do kwietnia 2014 nabiera coraz bardziej realnych kształtów. :lol:

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: TVP w MUX1

Post autor: hadam »

To także mój pogląd, ja także twierdziłem że TVP opuści MUX-1 w kwietniu 2014, a ten artykuł tylko mnie utwierdził w tym przekonaniu. Gdyby istniała jakakolwiek umowa nawet ustna wypowiedziana gdzieś w zaciszu gabinetu że TVP ma opuścić MUX-1 w lipcu kiedy MUX-3 osiągnie 95%, to prezes Braun nie odważył by się wypowiedzieć takich słów publicznie w sytuacji kiedy przed nami V i VI etap wdrażania MUX-3 i do sfinansowania kolejne gapfillery.

Dyskusja na ten temat już się toczył tutaj:http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... start=1340

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: TVP w MUX1

Post autor: belzebiusz »

Studio Ligi Mistrzów w TVP1 HD idzie w SD - kolejne zacofanie technologiczne w TVP.

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: TVP w MUX1

Post autor: Poland »

Mnie ciekawi inna sprawa a mianowicie który alternatywny ośrodek będzie nadawał z "Chorągwicy" w MUX1. Ja osobiście liczę na TVP Kielce bo Katowice są już przede wszystkim na Wiśle. Znając życie w ramach wymiany w eter pójdzie jednak śląski ośrodek :/

wielkopolan44

Re: TVP w MUX1

Post autor: wielkopolan44 »

Jak myślicie jakie kanały wygrają przetarg na zapełnienie 1 muxa

Zablokowany