Lista odbiorników/Tunerów DAB+

odbiorniki i zagadnienia związane z odbiorem
zapa62

Re: Lista odbiorników/Tunerów DAB+

Post autor: zapa62 »

Dziękuję za wsparcie.
Z Chin odesłali moje maile do Włoch (?). Tu odpisali:
Dear Sir,
thanks a lot for your mail.

i would like to ask you to check the following.

From the menu "Audio Decoder" choose the option "Arcsoft audio decoder" and
scan again. This time the software should not stop anymore.

Waiting for your feedback.

Śmiechu warte. Odpisałem odpowiednio i czekam.....

No i się doczekałem rozwiązania. Przyszło z dzisiejszymi mailami. Wymieniłem driver i śmiga aż przyjemnie. Postarali się!!! Aż miło!
Ostatnio zmieniony 2 lutego 2010, o 13:47 przez zapa62, łącznie zmieniany 1 raz.

macklim

Re: Lista odbiorników/Tunerów DAB+

Post autor: macklim »

W ofercie jednego z polskich dystrybutorów jest Muvid Radio IR-815. Odbiornik stacjonarny. Ma chyba tuner DAB+ i możliwość połączenia z internetem (radio internetowe).

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Lista odbiorników/Tunerów DAB+

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Lista urządzeń do odbioru DAB+ dostępnych na polskim rynku zaczyna nam się szybko rozszerzać :D . Producenci i dystrybutorzy zauważyli nasze testy i potencjał polskiego rynku. Szybko też przestawiają się z produktów odbierających tylko T-DAB na DAB/DAB+. Coraz więcej urządzeń dekoduje i wyświetla DLS (Dynamic Lalels) czyli etykiety tekstowe (podobnie jak w RDS). Nadal nieliczne obsługują SLS - pokazy slajdów. Ale czy radio powinno służyć od oglądania obrazków?

Dostaliśmy informację, że wkrótce wejdą na nasz rynek:

MAXIMUM MR-2000
Czyli tunerek stacjonarny, odbierający DAB/DAB+, a także FM, radio internetowe i odtwarzający pliki MP3. Do wzmacniacza można połączyć go analogowo (2x RCA) lub cyfrowo.
Właśnie przechodzi u nas katusze w laboratorium. Na razie znosi to dzielnie.

DAB+ your car
Czyli przystawka umożliwiająca odbiór DAB/DAB+ w samochodzie bez konieczności wymiany obecnego systemu audio. Urządzenie odbiera sygnał DAB i wysyła do radia samochodowego za pomocą małego nadajnika FM. Co ciekawe, jeśli odbiornik samochodowy posiada RDS to podstawowe informacje o stanie urządzenia i odbieranym programie zobaczymy na wyświetlaczu.
Sprawdziliśmy, działa, ale na jakieś wnioski jeszcze za wcześnie. musi poczekać na swoją kolej. Po testach będę mógł napisać coś więcej.

macklim

Re: Lista odbiorników/Tunerów DAB+

Post autor: macklim »

Specyfikacja danego odbiornika powinna zawierać wyraźne oznaczenie że wspiera on system DAB+, ale co z pasmem częstotliwości ? Coraz więcej nowych odbiorników, np. tych opartych na chipsetach Frontier Silicon pracuje tylko w paśmie III. Niektóre fora angielskie czy australijskie wspominają że pasmo L, o ile będzie wykorzystywane to tylko dla stacji lokalnych. Są też głosy że kodowanie AAC zapewnia wystarczajaco dużo przestrzeni do ulokowania wszystkich stacji w paśmie III. Czy wobec tego, gdy nie ma jeszcze przyjetego standardu u nas, można zaryzykować kupno modelu tylko z pasmem III czy raczej szukać dwupasmowych ?


Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Lista odbiorników/Tunerów DAB+

Post autor: JaroslawMroczkowski »

macklim pisze:Specyfikacja danego odbiornika powinna zawierać wyraźne oznaczenie że wspiera on system DAB+, ale co z pasmem częstotliwości ?
Za wcześnie na jednoznaczną odpowiedź na to pytanie. Obecne dyskusje nad wprowadzeniem radia cyfrowego w Polsce skupiają się na III paśmie. Nie słyszałem o realnych planach wykorzystania do tego celu pasma L, przynajmniej do czasu uruchomienia pierwszych multipleksów w paśmie TV. Ponieważ to dopiero początek procesu trudno przewidzieć w jakim kierunku potoczą się rozmowy.
Prawdopodobnie w tym roku powstanie plan lub strategia wdrażania radia cyfrowego w Polsce. Mam nadzieję, że ten dokument będzie zawierał odpowiedź także na to pytanie.

Awatar użytkownika
rppmedia
Posty: 124
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sharp 32DH65E
Dual 500
Clint H1
Instalacja antenowa: Telmor Digit Activa
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Trzeciewiec

Re: Lista odbiorników/Tunerów DAB+

Post autor: rppmedia »

Panie Jarku, a co Pan wie na temat tego sprzętu?
http://www.[nie podajemy linków do serwisów aukcyjnych]/item938358536_min ... ienka.html
Na opakowaniu widać napis, że obsługuje DAB+

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Lista odbiorników/Tunerów DAB+

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Gdyby ktoś szukał radyjka DAB+ w 'normalnym' sklepie, a nie np. na aukcjach internetowych, to w SATURNie w Warszawie pojawiły się:
:arrow: iriver B20 1GB w cenie 169 zł
:arrow: iriver B30 8GB w cenie 829 zł
Wersji oprogramowania i możliwości odbioru DAB+ nie sprawdzałem (teoretycznie powinno grać). Szczególnie może to mieć znaczenia w przypadku B20, który wymaga specjalnej wersji SW do odbioru DAB+.
Przypominam, że B20 z oprogramowaniem do odbioru DAB+ nie obsługuje SLSów i DLSów (obrazki, napisy, itp), tylko audio w trybie DAB/DAB+ oraz audio/video w trybie DMB.

llawicki

Re: Lista odbiorników/Tunerów DAB+

Post autor: llawicki »

A czy iriver B30 odbierze nasze DVB-T ??

Tom345
Posty: 669
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 22:10
Odbiornik: Samsung P2370HD, Not Only TV LV5TDelux
Instalacja antenowa: Thomson ANT-85 lub kawałek druta.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN/Raszyn

Re: Lista odbiorników/Tunerów DAB+

Post autor: Tom345 »

Kolega wyżej ma bana na Google?

Nie, nie obsłuży. Z tego co wyczytałem, obsługuje DAB+ i T-DMB.

tolus
Posty: 292
Rejestracja: 2 marca 2009, o 17:33
Odbiornik: 32B350, 40H5500, 40KU6000
Instalacja antenowa: ATX 55 GOLD ALL-ANT / symetryzator - 570 m n.p.m, 29 m.n.p.t
Nadajnik - obiekt nadawczy: wszystkie w promieniu ok 100km...

Re: Lista odbiorników/Tunerów DAB+

Post autor: tolus »

Kolego llawicki - ten watek to tematyka radiowa nie DVB-T - a pisanie tak pozno raczej ci nie sluzy ;)

abacab

Re: Lista odbiorników/Tunerów DAB+

Post autor: abacab »

Od 2 tygodni uzywam tego sprzetu : THD NAP810F, dystrybucja przez Avanti na Zamenhoffa Wwa.
Radio ma troche malo czuly odbiornik ale troche zabawy z antena dalo pozytywny rezultat w postaci odbioru DAB+. Sam sprzet obsluguje takze radio wifi, dokuje ipody oraz pendrivy mp3 a takze zwykle radio FM. Koszt 590 zl.

mozzarella
Posty: 6
Rejestracja: 18 maja 2010, o 10:28

Re: Lista odbiorników/Tunerów DAB+

Post autor: mozzarella »

Witam,
ja od niedawna używam radia kuchennego Grundig Sonoclock 890 WEB.

Kod: Zaznacz cały

http://www.grundig.de/nc/en/produkte/audio/clock-radios/sonoclock-890-web.html
Obrazek
Jest to mały kombajn zawierający radio FM, DAB/DAB+, odtwarzacz usb (mp3, WMA), odtwarzacz mediów strumieniowych (z serwera UPnP), radio internetowe (vtuner) poprzez LAN lub Wi-Fi oraz line-in.
Odbiór w Warszawie dobry, jakością dźwięku zaskoczony jestem na plus. Wykonanie dobre, solidny aluminiowy panel z przodu, reszta plastik, pilot zdalnego sterowania. Minus to antena w postaci kawałka kabla bez możliwości podłączenia anteny zewnętrznej, ale to powszechne w podwieszanych radiach kuchennych. Radio kupiłem powystawowe w bez śladów użytkowania za cenę ok 350 pln.

Patrząc na wyświetlacz wydaje sie być identyczne z THD NAP810F oraz MAXIMUM MR-2000.

Pozdrawiam
Mozz

macklim

Re: Lista odbiorników/Tunerów DAB+

Post autor: macklim »

Tak jak większość, oparte na rozwiązaniu Frontier Silicon, przypuszczam że to Venice6 / Chorus2

apk
Posty: 729
Rejestracja: 5 sierpnia 2009, o 23:59
Miejscowość: Legnica
Odbiornik: LG UH65 Ser. (DVB-T2 HEVC) / DUAL DAB 4 /DUAL DAB 18C

Re: Lista odbiorników/Tunerów DAB+

Post autor: apk »

Tuner komputerowy USB DVB-T z radiem w granicach 100 zł http://lmc-sklep.pl/Not_Only_TV_Tuner_U ... 12743.html

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Lista odbiorników/Tunerów DAB+

Post autor: JaroslawMroczkowski »

apk pisze:Tuner komputerowy USB DVB-T z radiem w granicach 100 zł
>> product with this id does not exist or is inactive <<

O tym produkcie wspominałem już na forum. Dystrybutorem LV5T Deluxe jest firma Konsorcjum FEN. Dostępny jest w wielu sklepach, nie tylko internetowych.
To jedyny znany mi dostępny na polskim rynku odbiornik DAB+ do komputera (USB). Jeśli ktoś spotkał inny proszę o informację.

Tom345
Posty: 669
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 22:10
Odbiornik: Samsung P2370HD, Not Only TV LV5TDelux
Instalacja antenowa: Thomson ANT-85 lub kawałek druta.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN/Raszyn

Re: Lista odbiorników/Tunerów DAB+

Post autor: Tom345 »

Przez Not Only TV został wydany nowy tuner, LV52T. Czyżby on też obsługiwał DAB+? Proszę o zweryfikowanie tej informacji i w razie mojej pomyłki, usunięcie postu.

Amarena

Re: Lista odbiorników/Tunerów DAB+

Post autor: Amarena »

Maximum MR-2000, o którym pisał JarosławMroczkowski, już weszło. W razie pytań zapraszam na pw.

apk
Posty: 729
Rejestracja: 5 sierpnia 2009, o 23:59
Miejscowość: Legnica
Odbiornik: LG UH65 Ser. (DVB-T2 HEVC) / DUAL DAB 4 /DUAL DAB 18C

Re: Lista odbiorników/Tunerów DAB+

Post autor: apk »


Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Lista odbiorników/Tunerów DAB+

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Odgrzewam temat odbiorników.

Szukam odbiorników DAB+ / DMB dostępnych w kraju (do kupienia u krajowych sprzedawców i dystrybutorów). Czas stworzyć świeżą listę urządzeń.
Dotychczas znalazłem:

-> NotOnlyTV LV5T DLX - odbiornik USB, DAB+
-> Maximum MR-2000 - odbiornik stacjonarny, DAB+, obsługuje DLS (napisy)
-> iRiver B30 - odbiornik przenośny, DAB+ / DMB, obsługuje DLS, SLS
-> iRiver B20 - odbiornik przenośny, DAB+ / DMB (wycofany, praktycznie już nie dostępny)

Zablokowany