Tuner DVB-T na USB

biprotek
Posty: 341
Rejestracja: 2 września 2011, o 14:28
Miejscowość: Katowice
Odbiornik: GT30E, S905, T230A, RTL2832U, AJB3552/12
Instalacja antenowa: yagi-uda, zbiorcza, drut ;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, CZ

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: biprotek »

Nie mam takiej potrzeby, aby to tuner na usb działał długo - jak ma być stabilnie - jako serwer tv do ip - to powinien być wewnętrzny na pci/pcie, złącza usb powodują tylko problemy... A tunerki na ite potrafią nieźle prądu pociągnąć i już mamy awaryjne odłączanie dongla...

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: giaur500 »

JA z tym jeszcze jakoś się nie spotkałem, zresztą - możesz sobie podłączyć przez zasilanego huba. Niestety wybór tunerów na pci jest dość skromny. Poza tym, w warunkach domowych na serwer nadaje się najlepiej stary laptop, ze względów ekonomicznych (zużycie prądu), nie znajdziesz stacjonarki która ciągnie 15W prądu z sieci "na pusto" i do 30W przy maksymalnym obciążeniu. A to powoduje automatycznie konieczność użycia usb.

Awatar użytkownika
ilin
Posty: 78
Rejestracja: 15 kwietnia 2011, o 21:02
Odbiornik: WIWA HD90
tuner na usb
Instalacja antenowa: ATX91 + 5 elementowa yaga VHF III
Nadajnik - obiekt nadawczy: Mikstat,Wręczyca-MUX8

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: ilin »

Marx pisze:System to linux i po prostu zaczyna sypać błędami do logów i urządzenie się rozłącza. Czasem nagrywa z coraz większymi artefaktami kompresji.
Jaka dystrybucja ,jakie oprogramowanie i w jakiej wersji ?

amrowek
Posty: 3
Rejestracja: 7 grudnia 2012, o 14:02
Odbiornik: WandTv

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: amrowek »

mam taki problem po zainstalowaniu smartdvb ( w systemie mam wgrane kodeki) system win xp
pojawi mi się taki komunikat
" Error crating audio Renederer , please look at connection settings"
ustaienia mam następujące

video decoder- ffdeshow video decoder

H 264 - divx h264 decoder(v1.0)

video renderer - EVR

audio cedoder- AC3filter (v2.5b)

audio renderer - deflaut direct sound device

aac decoder - AC3filter (v2.5b)



co jest nie tak ze wyskakuje taki komunikat i nie mam obrazyu ani tez dzwieku

edit/ Pisownia !

luia

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: luia »

giaur500 pisze:nie znajdziesz stacjonarki która ciągnie 15W prądu z sieci "na pusto" i do 30W przy maksymalnym obciążeniu. A to powoduje automatycznie konieczność użycia usb.
to kup Raspberry Pi lub cos podobnego.

BTW, kupiłem tuner MT4171 i działa dobrze na antenie zbiorczej. Trochę rwie TV4 i coś jeszcze jedynie ale to pewnie wina instalacji antenowej. Pobrałem sterownik ze strony, zainstalowałem, podłączyłem tuner a dalej już wszystko robiłem w windows media center. Działa bez najmniejszych problemów. Złapał 26 programów w tym 5 czeskich (Wrocław). Dobrze że nie ma pilota bo większość i tak jest słaba a ja ustawiłem zmianę kanałów na myszce. Jedynie drażni mnie trochę złącze USB bo jest po włożeniu dość luźne. Tak samo jest w gnieździe laptopa jak i na krótkiej przedłużce.

Marx
Posty: 153
Rejestracja: 17 maja 2011, o 13:36
Odbiornik: pecet
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy?

Re: Odp: Tuner DVB-T na USB

Post autor: Marx »

giaur500 pisze:JA z tym jeszcze jakoś się nie spotkałem, zresztą - możesz sobie podłączyć przez zasilanego huba. Niestety wybór tunerów na pci jest dość skromny. Poza tym, w warunkach domowych na serwer nadaje się najlepiej stary laptop, ze względów ekonomicznych (zużycie prądu), nie znajdziesz stacjonarki która ciągnie 15W prądu z sieci "na pusto" i do 30W przy maksymalnym obciążeniu. A to powoduje automatycznie konieczność użycia usb.
Znajdziesz bez problemu, np intel nuc
http://pclab.pl/art52516-6.html

luia

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: luia »

Marx po co przepłacać :) Raspberry Pi wychodzi dużo taniej.

Chciałem jeszcze dodać bo zapomniałem w poprzednim poście, że bzdurą jest ogromne obciążenie komputera a w szczególności pamięci RAM. U mnie Media Center wykorzystuje do 200MB a nie jak wspominają inni około 1GB

Marx
Posty: 153
Rejestracja: 17 maja 2011, o 13:36
Odbiornik: pecet
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy?

Re: Odp: Tuner DVB-T na USB

Post autor: Marx »

Xbmc ma jakiś leak bo u mnie czasem i 1,5gb zje

Awatar użytkownika
ilin
Posty: 78
Rejestracja: 15 kwietnia 2011, o 21:02
Odbiornik: WIWA HD90
tuner na usb
Instalacja antenowa: ATX91 + 5 elementowa yaga VHF III
Nadajnik - obiekt nadawczy: Mikstat,Wręczyca-MUX8

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: ilin »

U mnie xbmc bierze poniżej 100MB

Cyfrowyjanusz

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: Cyfrowyjanusz »

luia pisze:bzdurą jest ogromne obciążenie komputera a w szczególności pamięci RAM.
Wcale że nie bzdura, jeśli ktoś posiada komputer starszego typu to spore odciążenie komputera jest jak najbardziej realne, ale to wówczas gdy komputer nie posiada dobrej karty graficznej, która wspomaga procesor komputera sprzętowo (posiada sprzętowy kodek H.264/MPEG-4 AVC), jeśli takiej karty graficznej brak, to całe zadanie dekodowania sygnału DVB-T musi wykonywać procesor komputera a więc wówczas przy oglądaniu kanałów SD przygotuj sobie kiełbaski i wrzuć je na ruszt ... ;) to znaczy na radiator procesora, wówczas będziesz oglądała programy w jakości SD i przy okazji będziesz grillowała (pełne obciążenie procesora). Zaś o kanałach HD na komputerze bez owej karty graficznej można zapomnieć nawet przy taktowaniu procesora 3 GHz.

A jeśli masz dekoder STB to muszę cię zmartwić ale nie przyrządzisz na nim nawet popcornu i to przy oglądaniu telewizji HD.

Podsumowując komputer bierze z sieci przeciętnie ponad 300 wat energii elektrycznej a i tak nie zawsze potrafi sobie poradzić z DVB-T, jeśli nie wspomoże go karta graficzna. A co do odbiorników DVB-T wtykanych do portu USB komputera, to jeśli ktoś jest w zasięgu silnego sygnału cyfrowego to żaden problem, niech "odbiera na antence dołączonej do zestawu" ale jeśli ktoś ma słaby sygnał to w ogóle nie polecam tego typu odbiornika ponieważ odbiornik DVB-T pod USB komputera kiepsko odbiera słabe sygnały. Współczuję tym, którzy muszą się męczyć z tymi odbiorniczkami szczególnie tym za 49 zł z hipermarketu, w którym nie zrobili nawet "normalnego" wejścia RF pod zewnętrzną antenę.

Dekoder STB (czyli to pudełko podłączanie do telewizora starszego typu) pobiera max 6 wat z sieci elektrycznej i nie spoci się nawet przy długotrwałym użytkowaniu TV HD i nie ma tylu problemów z doborem kodeków, z przeciążeniem pamięci, wysadzaniem systemu operacyjnego :D itp. itd.

Ot technologia nie do pojęcia, mniejszy nie znaczy gorszy, Dawid pokonał Goliata ;)

Awatar użytkownika
ilin
Posty: 78
Rejestracja: 15 kwietnia 2011, o 21:02
Odbiornik: WIWA HD90
tuner na usb
Instalacja antenowa: ATX91 + 5 elementowa yaga VHF III
Nadajnik - obiekt nadawczy: Mikstat,Wręczyca-MUX8

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: ilin »

I tak i nie.
Jeśli komputer służy wyłącznie jako server do streamowania tv po sieci to wystarczy stare padło.

Z tym obciążeniem procka to owszem ale to raczej kwestia komputerów klasy PIII.
W obecnej chwili mam włączone TVP1 HD na lapku z grafiką intel X3100 ,która nie ma sprzętowego dekodowania.
Obciążenie procesora +- 50%

Cyfrowyjanusz

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: Cyfrowyjanusz »

ilin pisze:to raczej kwestia komputerów klasy PIII.
dokładnie tak ;)

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: giaur500 »

ilin pisze:U mnie xbmc bierze poniżej 100MB
Raz mi xbmc sie zawiesił z powodu bardzo złego sygnału. Zostawiłem komputer na godzinę, a jak wróciłem to jedno wielkie wtf - proces xbmc.bin zapchał całą dostępną pamięć i został ubity przez system. Ale zdarzyło mi się to tylko raz. Ostatnio sporo poprawili, bo przedtem tvheadend notorycznie się wieszał przy słabszym sygnale/zakłóceniach. Zawiesić xbmc jest bardzo trudno.

Co do Raspberry PI to generalnie prawda - do tego żeby odpalić na nim tvheadend albo mumudvb i używać jako serwer spokojnie wystarczy. Ale ja mam na moim serwerze jeszcze masę innych usług, których raczej pi nie udźwignie (apache/mono, poczta, serwer vpn, serwer ldap, bazy mysql, posgresql, firebird itd). Pewnie już sam apache z mod_mono zarżnie taki sprzęt, a stronki tam hostowane nie są wcale takie małe.

Fajnie by było używać raspberry pi do oglądania tv niestety xbmc ciągle ma problemy z odtwarzaniem 1080i z dvb-t na raspberry pi - co ciekawsze, nagrane wcześniej pliki działają bez problemu a problem jest tylko ze streamingiem mkv na na żywo. Kanały SD jako tako działają (testowany był Openelec i Raspbmc), ale brak obsługi hd powoduje póki co że jest to wszystko bezużyteczne.

Awatar użytkownika
ilin
Posty: 78
Rejestracja: 15 kwietnia 2011, o 21:02
Odbiornik: WIWA HD90
tuner na usb
Instalacja antenowa: ATX91 + 5 elementowa yaga VHF III
Nadajnik - obiekt nadawczy: Mikstat,Wręczyca-MUX8

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: ilin »

Najnowsze wersje tvheadend z gita wydaje mi się ,że mają znacznie poprawioną czułość.
Obecnie używam HTS Tvheadend 3.5.72~ge9ce021

radio

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: radio »

do streamingu w sieci z uzyciem wbudowanego Wi-FI lub Ethernet mozna uzyc tego typu gotowych urzadzen z wbudowanym podwojnym tunerem DVB-T
http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/p ... hcesz.html

poza PCTV Broadway 2T sa tez podobne od innych producentow

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: giaur500 »

Znacznie za drogie jak na swoje możliwości, wygląd interfejsu też na kolana nie powala. Gdyby kosztowało 200-300 zł to byłoby interesujące.

Szkoda że nie napisali w jaki sposób komunikuje się toto z Windows Media Center i czy jest to protokół, który pozwala np z poziomu Windows Media Center oglądać EPG, telegazetę albo planować nagrania. Jeśli tak, to byłoby to rozwiązania analogiczne do tvheadend + xbmc, tyle że kilkukrotnie droższe i o mniejszych możliwościach konfiguracji. Nie wiem czy Windows Media Center w ogóle coś takiego wspiera, wydawało mi się że potrafi tylko bezpośrednio korzystać z tunera dvb-t na usb, ale mogę sie mylić.
ilin pisze:Najnowsze wersje tvheadend z gita wydaje mi się ,że mają znacznie poprawioną czułość.
Obecnie używam HTS Tvheadend 3.5.72~ge9ce021
Czułość to kwestia hardware a nie software. Chodzi o to że starsze wersje (na pewno 3.3 i starsze) miały błąd, który powodował zawieszanie się programu przy bardzo złym i zakłóconym sygnale. Wystarczyło około minuty ciągłych zakłóceń uniemożliwiających odbiór albo brak sygnału przez minutę aby program przestał odpowiadać i jedyne wyjście to kill procesu.

Awatar użytkownika
ilin
Posty: 78
Rejestracja: 15 kwietnia 2011, o 21:02
Odbiornik: WIWA HD90
tuner na usb
Instalacja antenowa: ATX91 + 5 elementowa yaga VHF III
Nadajnik - obiekt nadawczy: Mikstat,Wręczyca-MUX8

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: ilin »

Czułość kwestia hardware, tak ale soft ma też duże znaczenie.

To co bez problemu działało na vlc czy kaffeine(przy bezpośrednim dostępie do urządzenia) nie zawsze działało już na tvheadend lub mplayerze.

ArthurDDZ

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: ArthurDDZ »

A ja mam pytanie troszkę inne. Dziś kupiłem tuner na usb PCTV Microstick. Tunerek działa bardzo fajnie, soft jest ok. Brakuje mu tylko jednej opcji, która dla mnie byłaby bardzo użyteczna. Chodzi o ręczne ustawienie kanału nadawania multiplexa i szukanie najsilniejszego sygnału. Program owszem ma paski siły i jakości ale już zeskanowanych kanałów nadawania, czyli wyszukiwania ręcznego jak w tunerach stacjonarnych.
Czy znacie jakiś inny soft który udostępnia takie funkcje?

losiem
Posty: 13
Rejestracja: 4 maja 2012, o 16:05
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: Pinnacle 7010ix
Rebel KOM1060
Instalacja antenowa: biquad z wieszaka
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża/Żórawina/Ś.Kotły/C. Hora

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: losiem »


Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: qwerty »

Witam. Poszukuję programu (znalazłem na tym forum) do obsługi radia FM do LV5TDeluxe (ten od NOT jest beznadziejny).

Zablokowany