Teletekst telegazeta

Różne zagadnienia techniczne: EPG, telegazeta, dźwięk, SSU, dane, i inne
alabama1
Posty: 987
Rejestracja: 2 stycznia 2012, o 16:38
Odbiornik: Philips 32PFL3606H/12,
Manta DVBT010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wichów/Jemiołów

Re: Co dalej z TeleTextem?

Post autor: alabama1 »

Moi rodzice na ten przykład w ogóle nie korzystają z epg. Przyzwyczaili się do telegazety i z niej korzystają. Na epg nie mogą się przestawić, telegazeta jest dla nich przejrzysta i czytelna. I dla nich złe jest to, że puls, tv 6, polsat sport news, eska, ttv nie wprowadzają telegazety.

DVBManiak

Re: Co dalej z TeleTextem?

Post autor: DVBManiak »

TomW pisze:Korzystam bardzo sporadycznie, ale zdarza mi się. Fakt, że jest Internet i EPG ale czasami coś zobaczyć można w TeleText-cie. Swój udział oceniam na 1-2 procent, więc niewiele.
Ja identycznie.

Bartosz Czach

Re: Co dalej z TeleTextem?

Post autor: Bartosz Czach »

Z Teletekstu czasami korzystam i szkoda byłoby się z nim rozstać. Zawsze są wiadomości w miarę na bieżąco, w weekend dość szybko aktualizowane informacje ligowe. Jeśli chcą, niech wprowadzą dodatkowo coś bardziej zgrabnego. Ale niech TXT tradycyjny nie odchodzi do lamusa.

Awatar użytkownika
Strzelb@
Posty: 117
Rejestracja: 1 października 2009, o 22:53
Odbiornik: SONY KDL-46Z4500
WIWA HD50
Instalacja antenowa: Tri Digit + LNA 101
85 m.n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem

Re: Co dalej z TeleTextem?

Post autor: Strzelb@ »

Panowie Jarosławowie, czy w ramach emisji HD (TVP) będzie nadawana telegazeta?
Zauważyłem, że na jednej takiej platformie sat. wszystkie programy HD nadawane są bez txt-u. Czy jest to problem techniczny przy emisji HD, czy po prostu zwyczajna oszczędność pasma? Jak będzie w DVBT?
Ostatnio zmieniony 4 maja 2012, o 15:01 przez Strzelb@, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Co dalej z TeleTextem?

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Nie ma technicznych przeciwwskazań by w strumieniu obok programu HD umieścić inne komponenty takie jak np. Teletekst.
Brak TXT może wynikać z innych ograniczeń lub faktycznie oszczędności pasma.

Kingston87

Re: Co dalej z TeleTextem?

Post autor: Kingston87 »

Mnie ciekawi jedna rzecz czemu w TXT TVP1 na stronie 779 są nadawane napisy TVP HD jak i tak TVP HD niema Teletextu. Jeszcze stronę 778 (dubl str. 777) mogę zrozumieć bo na stronie 777 jak niema napisów to jest informacja o najbliższym nadawanym programie z napisami, niema tego na str. 778 bo to dosył napisów dla dekoderów. Iż dekoder/STB bieżę napisy ze str. 778 a nie ze str. 777. Czy ktoś z TVP zagląda na te forum i mógłby odpowiedzieć na te pytanie, bo te pytanie nie jest na pewo do Emitela bo to nie ich działka.

satmen
Posty: 26
Rejestracja: 15 maja 2012, o 10:50
Odbiornik: Samsung LE40D5003, Golden Media GMANIA HD 2
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa Opticum
Nadajnik - obiekt nadawczy: Opole Chrzelice

Tuner DVB-T z insertowaniem teletekstu do sygnału TV ??

Post autor: satmen »

Witam Szanownych Forumowiczów

Powiedzcie proszę, który dekoder DVB-T przekazuje (insertuje) teletekst w sygnale telewizyjnym (nie chodzi o teletekst w tunerze poprzez przycisk TXT, który sprawdza się lokalnie) i czy w ogóle takowy istnieje (satelitarne DVB-S przekazywały telegazete do sygnału TV).
Chodzi o to, że po wyłączeniu TVP1 i TVP2 analogowej, w węźle azart zamontowałem na życzenie spółdzielni 2 modulatory VSB PAL - zasilane z 2 tunerów DVB-T. Wszystko ładnie działa, ale nie ma teletekstu i ludki się pienią, że nie mogą sprawdzić wyników Lotto...

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Teletekst telegazeta

Post autor: giaur500 »

Nie ma takiego. Na pewno żaden z ogólnodostępnych dekoderów, być może są jakieś rozwiązania dedykowane ale zapomnij że normalny stb coś takiego ci zapewni.

Awatar użytkownika
krzos
Posty: 189
Rejestracja: 15 lipca 2011, o 20:40
Odbiornik: Not Only TV LV5TDLX
Instalacja antenowa: DavBol TV:N LUX z wzmacniaczem SWA 955-T Turbo-Quatro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice/Kosztowy

Re: Odp: Teletekst telegazeta

Post autor: krzos »

Hmm. Ariva T55 w którymś sofcie przekazywała. Zaraz poszukam.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Teletekst telegazeta

Post autor: m@rtops »

dziś już łatwiej dostać T65 ;) (te same softy)

satmen
Posty: 26
Rejestracja: 15 maja 2012, o 10:50
Odbiornik: Samsung LE40D5003, Golden Media GMANIA HD 2
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa Opticum
Nadajnik - obiekt nadawczy: Opole Chrzelice

Re: Teletekst telegazeta

Post autor: satmen »

@krzos: mogę sobie załatwić zarówno Ariva 55 jak i 65 bez znaczenia, także jakbyś miał jakieś informację na temat telegazety i softu, na którym przekazuje on telegazete do sygnału tv - to daj znać proszę! Z góry Ci dziękuję.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Teletekst telegazeta

Post autor: m@rtops »

już mu pisałem w temacie T65 że to powinien być soft v1.019 - dostępny u kol.@Gutka ;)
http://gutek.elektroda.eu/gutekxtpl/softy.htm

satmen
Posty: 26
Rejestracja: 15 maja 2012, o 10:50
Odbiornik: Samsung LE40D5003, Golden Media GMANIA HD 2
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa Opticum
Nadajnik - obiekt nadawczy: Opole Chrzelice

Re: Teletekst telegazeta

Post autor: satmen »

Mam do dyspozycji Ferdka T65 i po wgraniu softu v1.019 niestety tuner nie wyszukuje żadnego kanału, więc nie ma jak sprawdzić teletekstu przez euro-scart (wiesza się gdy zapodaję mu szukanie). Na sofcie v1.020 kanały są już wyszukiwane, ale po euroscart nie ma txt :(
Wpadłem na sposób, że wyszukam kanały na v1.020 i wrócę do v1.019, niestety na wszystkich znalezionych kanałach - komunikat brak sygnału :[
Czy ktoś z kolegów może sprawdzić czy ten soft v1.019 miał buga z wyszukiwaniem kanałów zarówno auto jak i ręcznie? Może ja coś źle robię :[

Awatar użytkownika
krzos
Posty: 189
Rejestracja: 15 lipca 2011, o 20:40
Odbiornik: Not Only TV LV5TDLX
Instalacja antenowa: DavBol TV:N LUX z wzmacniaczem SWA 955-T Turbo-Quatro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice/Kosztowy

Re: Odp: Teletekst telegazeta

Post autor: krzos »

Tak jak by nie czytało głowicy/tunera :o
Napewno wgrywasz pod T65?
Mi na T55 działa.

edit/ Pisownia!

edit/ Wiem, byłem na komputerze z angielskim systemem i bez możliwości zmienienia układu klawiatury...

amq0
Posty: 2
Rejestracja: 3 marca 2016, o 20:52

Re: Co dalej z TeleTextem?

Post autor: amq0 »

Kingston87 pisze:Mnie ciekawi jedna rzecz czemu w TXT TVP1 na stronie 779 są nadawane napisy TVP HD jak i tak TVP HD niema Teletextu. Jeszcze stronę 778 (dubl str. 777) mogę zrozumieć bo na stronie 777 jak niema napisów to jest informacja o najbliższym nadawanym programie z napisami, niema tego na str. 778 bo to dosył napisów dla dekoderów. Iż dekoder/STB bieżę napisy ze str. 778 a nie ze str. 777. Czy ktoś z TVP zagląda na te forum i mógłby odpowiedzieć na te pytanie, bo te pytanie nie jest na pewo do Emitela bo to nie ich działka.
W jednej sieci kablowej jest przekaz teletextu TVP1 na TVP HD i dlatego są te napisy, ale to jest mała lokalna sieć kablowa

Awatar użytkownika
DVB-T/S
Posty: 2653
Rejestracja: 24 października 2011, o 19:27
Odbiornik: Tuner w kompie i 2 TV + STB
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna profesjonalna UHF ATV 21/21-60, 65km
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: Teletekst telegazeta

Post autor: DVB-T/S »

Przecież telegazeta to przeżytek który przeglądają tylko ludzie do niej przyzwyczajeni.
Przycisk EPG i już wiem co leci dziś, jutro itd. a na telegazecie trzeba czekać i czekać a ile pstrykania.

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: Teletekst telegazeta

Post autor: Domel28 »

TXT to nie tylko program tv.

Awatar użytkownika
DVB-T/S
Posty: 2653
Rejestracja: 24 października 2011, o 19:27
Odbiornik: Tuner w kompie i 2 TV + STB
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna profesjonalna UHF ATV 21/21-60, 65km
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: Teletekst telegazeta

Post autor: DVB-T/S »

Nie wnikam. Nie marnuję na to czasu.

naziemna-ntrc
Posty: 707
Rejestracja: 16 grudnia 2013, o 11:58

Re: Teletekst telegazeta

Post autor: naziemna-ntrc »

Teletekst to świetna alternatywa dla zaśmieconego Internetu. Osobiście korzystam nie tylko z programu, ale też z informacji sportowych i ogólnych. Bardzo fajne są też strony okazyjne, np. tworzone na Igrzyska. Mówię tu oczywiście o Telegazecie, bo inni nadawcy teletekst traktują po macoszemu. I żeby nie było to wspomnę, że mam telewizor ze Smart TV. ;)

cacumeno
Posty: 19
Rejestracja: 16 stycznia 2016, o 16:30

Re: Teletekst telegazeta

Post autor: cacumeno »

Teletekst nie wymaga łącza internetowego i występuje u większości nadawców , dla mnie istotne , bo i zagranicznych.
Znakomite uzupełnienie HB-tv :!: Też korzystam praktycznie już około 15 lat .. i pomimo wszelkich technologicznych
nowinek , nie słychać , aby ktoś się odważył zlikwidować możliwość odbioru telegazety w telewizorze :)

Zablokowany