DVB-T w sieci kablowej

Różne zagadnienia techniczne: EPG, telegazeta, dźwięk, SSU, dane, i inne
pikkolo

karta telewizyjna airstar telestick 2

Post autor: pikkolo »

Witam.
Szukajka nic mi nie pomogła, poszukuję info jak w karcie jak w temacie wyszukać kanały telewizyjne ale z kablówki ? Nie mogę do tego dojść, wyłapał mi 22 kanały telewizji naziemnej, ale żadnego z kablówki. Proszę o pomoc.

Maniek99
Posty: 619
Rejestracja: 15 października 2010, o 18:14
Miejscowość: ---
Odbiornik: WIWA Mini/Maxx

Re: karta telewizyjna airstar telestick 2

Post autor: Maniek99 »

Jeżeli nie wspiera DVB-C i tak nadaje twój operator, to nic nie wykombinujesz.

pikkolo

Re: karta telewizyjna airstar telestick 2

Post autor: pikkolo »

ale jak i gdzie to można sprawdzić ?

Maniek99
Posty: 619
Rejestracja: 15 października 2010, o 18:14
Miejscowość: ---
Odbiornik: WIWA Mini/Maxx

Re: karta telewizyjna airstar telestick 2

Post autor: Maniek99 »

Zapytać operatora o standard nadawania i przeczytać specyfikacje karty.
Jednak na 90% jest tak jak wspomniałem wyżej.

pikkolo

Re: karta telewizyjna airstar telestick 2

Post autor: pikkolo »

Znalazłem takie info:
Programy DVB-T są reemitowane na kanałach 60 , 62, 64 - naziemna TV cyfrowa nadawana z nadajnika w Łazach
Wykaz programów DVB-C

TVP 1, TVP 2 HD, POLSAT, TVN, TVP KULTURA, TVN 7, TV 4, TV PULS, TVN 24, ZONE EUROPA, TRAVEL, SUPERSTACJA, ANIMAL PLANET, POLSAT SPORT, EUROSPORT, TLC, TELE 5, POLONIA 1, EDUSAT, NATIONAL GEOGRAPHIC, ROMANTICA, MANGO 24, TVN METEO, TVN TURBO, TVN STYLE, TVN CNBC, 4 FUN TV, 13 TH STREET, DA VINCI LEARNING, DISCOVERY SCIENCE, DISCOVERY WORLD, TV 5 MONDE, DISCOVERY CHANNEL, TV TRWAM, EXTREME SPORTS, AXN, 1 RTR, PULS 2, TV 6, POLSAT SPORT NEWS, TVP HISTORIA, TVP POLONIA, VIVA POLSKA, NICKELODEON, NICK JR., MINI MINI, VIACOM BLINK, MTV HITS, VH1 CLASSIC, TVP INFO, RELIGIA TV

W takim wypadku jaką kartę muszę mieć?

Maniek99
Posty: 619
Rejestracja: 15 października 2010, o 18:14
Miejscowość: ---
Odbiornik: WIWA Mini/Maxx

Re: karta telewizyjna airstar telestick 2

Post autor: Maniek99 »

DVB-C (najlepiej hybrydę DVB-T i DVB-C), o ile ta transmisja nie jest dodatkowo kodowana.
Ostatnio zmieniony 21 kwietnia 2013, o 17:24 przez Maniek99, łącznie zmieniany 2 razy.

pikkolo

Re: karta telewizyjna airstar telestick 2

Post autor: pikkolo »

Wcześniej miałem zwykłą kartę telewizyjną i normalnie odbierał wszystkie kanały kablówki, czy znaczy że muszę wymienić tą kartę airstar ?
Jeżeli tak, to jaką najlepiej kupić ?

Maniek99
Posty: 619
Rejestracja: 15 października 2010, o 18:14
Miejscowość: ---
Odbiornik: WIWA Mini/Maxx

Re: karta telewizyjna airstar telestick 2

Post autor: Maniek99 »

Karty dvb-c to dość niszowy produkt, wiec niema ich dużo i są dość drogie, nic konkretnego nie doradzę.
Poza tym musisz mieć pewność, że te kanały nie są kodowane (np. czy sąsiedzi używają jakichś kart kodowych).

pikkolo

Re: karta telewizyjna airstar telestick 2

Post autor: pikkolo »

Kablówka nie jest kodowana, mam w domu dwa telewizory i nie muszę używać żadnych dekoderów

Maniek99
Posty: 619
Rejestracja: 15 października 2010, o 18:14
Miejscowość: ---
Odbiornik: WIWA Mini/Maxx

Re: karta telewizyjna airstar telestick 2

Post autor: Maniek99 »

No to jest szansa.

pikkolo

Re: karta telewizyjna airstar telestick 2

Post autor: pikkolo »

Jest szansa - ale po wymianie na inną ?

Maniek99
Posty: 619
Rejestracja: 15 października 2010, o 18:14
Miejscowość: ---
Odbiornik: WIWA Mini/Maxx

Re: karta telewizyjna airstar telestick 2

Post autor: Maniek99 »

Tak.

pikkolo

Re: karta telewizyjna airstar telestick 2

Post autor: pikkolo »

Masz może jakąś propozycję ?

Maniek99
Posty: 619
Rejestracja: 15 października 2010, o 18:14
Miejscowość: ---
Odbiornik: WIWA Mini/Maxx

Re: karta telewizyjna airstar telestick 2

Post autor: Maniek99 »

Raczej rozejrzał bym się za TV, chyba że potrzebujesz do nagrywania/obróbki.

pikkolo

Re: karta telewizyjna airstar telestick 2

Post autor: pikkolo »

Chcę do kompa stacjonarnego, lubie czasem oglądać tv i grzebać w necie, a nie chcę włączać dodatkowego odbiornika prądu.

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: DVB-T w sieci kablowej

Post autor: giaur500 »

Pewnie masz transmisję analogową w kablu i to ją odbierasz. Wątpię że kablówka oferuje niekodowane dvb-c.

plecho1
Posty: 350
Rejestracja: 28 września 2011, o 20:58
Odbiornik: Panasonic TX-P50X60E
Instalacja antenowa: Biqad
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Lublin/ Piaski

Re: DVB-T w sieci kablowej

Post autor: plecho1 »

pikkolo, może lepiej kup antenę pokojową lub zrób sobie sam taką, tu masz opis http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=39&t=2930 , wystaw ją na parapet i daj sobie spokój z kablówką. Ja tak zrobiłem i cieszę się trzema muxami bez jakiejkolwiek łaski ze strony operatora kablówki.

Kpc21
Posty: 420
Rejestracja: 15 czerwca 2009, o 18:05
Odbiornik: Skymax ME2012; Wiwa HD-90; Panas. L37E5E; Ferg. Ariva 250
Instalacja antenowa: antena szerokopasmowa "siatkowa" ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: pTON Łódź EC4

Re: DVB-T w sieci kablowej

Post autor: Kpc21 »

giaur500 pisze:Pewnie masz transmisję analogową w kablu i to ją odbierasz. Wątpię że kablówka oferuje niekodowane dvb-c.
Małe, lokalne kablówki oferują.

Black75

EPG w kablówce

Post autor: Black75 »

Witam mam pytanie i problem.
Szukałem na forum, w necie, ale nie znalazłem. Więc może jak ktoś wie gdzie jest odpowiedź to link wystarczy...
odbiorniki: LG Smart, Wiwa-50HD

Mam następującą sytuację:

z anteny odbieram MUX-y - kanały 41, 49, 55
lub z kablówki (a dokładniej coś a'la AZART) na kanałach 52,53,54
- oczywiście po przepięciu kabelka.

Z "powietrza" odbieram EPG z pełnym tygodniowym programem, a z kablówki tylko program bieżący i następny...
U operatora zgłaszałem już kilkakrotnie, ale mnie olewa....

Administracja właśnie podniosła mi koszty AZART-u...

Czy mam podstawy odmówić płacenia za AZART, twierdząc, że nie dostaję pełnego sygnału, który w Polsce jest prawnie zagwarantowany?
Czy może mi ktoś wytłumaczyć, dlaczego nie mam pełnego EPG.... wydaje mi się, że operator robi tylko retransmisje MUX-ów, więc nie powinno nic ginąć, a jednak coś jest nie tak....

w załączeniu foty z TV z parametrami odbieranych MUX-ów

z góry dzięki za odpowiedź....



Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Heniu

telewizja cyfrowa w wałbrzychu

Post autor: Heniu »

witam, otóż mam pewną zagwozdkę. Dostałem telewizor "w spadku" trochę lepszy od poprzedniego kineskopowego na którym mankamenty telewizji analogowej nie były widoczne, teraz na TV 32" z płaskim kineskopem widać, że obraz już nie jest takiej jakości i zastanawiam się nad kupnem jakiegoś tunera DVB-T ale nie o to mi teraz chodzi. Mieszkam w Wałbrzychu i aktualnie korzystam z lokalnego dostawcy kablówki czyli z "Podgórza", oni na swojej stronie mają napisane, że dostarczają TV Cyfrową http://www.podgorze.net.pl/index.php?op ... &Itemid=89 po kontakcie telefonicznym gościu powiedział mi, że jeśli posiadam TV z tunerem DVB-T to wystarczy przestroić i będę miał cyfrową jakość. Zastanawia mnie czy to jest technicznie możliwe, żeby sygnał analogowy i cyfrowy "leciał" jednocześnie w zwykłym kablu koncentrycznym? Czy aby napewno wszystkie kanały będę miał w cyfrze? aktualnie nie mam jak tego sprawdzić bo nie posiadam dekodera ani odbiornika z tunerem, a sąsiedzi (Ci z którymi utrzymuje kontakt) korzystają z usług UPC a przesiadać się nie mam zamiaru bo aktualna oferta kanałów mi odpowiada.

Zablokowany