Odbiór DVB-T w Słupsku

-=pUnIsHeR=-

Re: Odbiór DVB-T w Słupsku

Post autor: -=pUnIsHeR=- »

no i fajnie, ale dotyczy to tylko MUX-3 a co z nadawanymi z Gołogóry MUX-1 i MUX-2?
O ile wiem, to z tymi multipleksami są problemy z odbiorem w Słupsku.
Ostatnio zmieniony 28 marca 2013, o 17:19 przez -=pUnIsHeR=-, łącznie zmieniany 1 raz.

Wiking

Re: Odbiór DVB-T w Słupsku

Post autor: Wiking »

MUX-2 z Gołogóry albo ze Skórowa Nowego. Dla Słupska MUX-3 pewnie będą nadawać z Banacha. Ciekawe z jaką mocą, bo może dałoby radę odebrać na obszarze wykorzystywania częstotliwości Lębork, gdzie ze Skórowa Nowego nie będzie nadawał MUX-3 (co wynika z dokumentów dostępnych w sieci).

Arian

Re: Odbiór DVB-T w Słupsku

Post autor: Arian »

-=pUnIsHeR=-@ Ja myśle że jak mają doswietlać dla Słupska z Banacha to sie coś zwolni , jak dotąd nadawane są 2 kanały które sie zwolnią , TVP2 i Polsat a to znaczy ze mogą nadawać 2 MUXY a moze wszystkie 3 MUXY , to zalezy tylko od dalszych testów na terenach słabo lub wcale odbierających na terenie Słupska , ja już pisałem że po wyłączeniu analogu zawsze sygnał sie zwieksza dla cyfrówki ,tylko nie wiadomo będzie czy na tyle by dalej nie było problemów z odbiorem w cześci Słupska , jeśli okaże sie że dalej problem nie został rozwiązany to nie pozostaje nic innego jak tylko doświetlenie , inaczej odbiorcy mają prawo nie płacić abonamentu bo nie dociera sygnał ktory ma im być gwarantowany , to jest proste , nie mozna płacić jeśli sie nie mam tej usługi którą odbiornik mial czerpac , a tej nie ma to tak dla wiadomości .

Wiking

Re: Odbiór DVB-T w Słupsku

Post autor: Wiking »

O doświetleniach decydują operatorzy multipleksów, czyli nadawcy obecni na tych multipleksach , a że na MUX-1 i MUX-2 będą obecni tylko komercyjni nadawcy, to o takich drobnych doświetleniach można zapomnieć. Trzeba się cieszyć, że TVP cokolwiek robi w sprawie doświetleń dla MUX-3, ale to też tylko dzięki środkom od MAiC. :)
Abonament RTV jest za posiadanie odbiornika telewizyjnego, a nie za możliwość oglądania darmowej naziemnej telewizji cyfrowej, bo ona jest darmowa. :)

Arian

Re: Odbiór DVB-T w Słupsku

Post autor: Arian »

Wiking @ Nie wiem jakie są regulacje prawne w Polsce , ja mieszkam od 20 lat w Londynie i tu jest troszke inaczej , np. posiadasz TV ktore wykorzystujesz tylko do gier z konsoli lub podłączone pod komputer stacjonarny , byleby nie było podłączenia pod antene TV i nie trzeba uiszczac opłaty licencyjnej za TV , miałem taką kontrole domową , sprawdzali czy korzystam z anteny która umozliwia odbiór kanałów telewizji , po stwierdzenie ze nie mam odbioru to zaproponowali mi ze zainstalują antene i podłacza mi pod TV na ich koszt , ja się nie zgodziłem i nie muszę płacic opłaty licencyjnej za TV i tak pozostało do dzisiaj , a jak to jest w Polsce to nie wiem .

blacknumberone
Posty: 11
Rejestracja: 18 marca 2013, o 10:09
Odbiornik: Panasonic TX-P42X20
Instalacja antenowa: DVB-T ATX 55s kierunkowa 120km
Wzmacniacz WZM-24A1
Balkon na parterze
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Koszalin/Gołogóra

Re: Odbiór DVB-T w Słupsku

Post autor: blacknumberone »

Dużo mówi się o likwidacji wieży przy ul.Banacha z uwagi na ciągłe kłopoty z protestującymi mieszkańcami. Może doświetlenie będzie z masztu w Bierkowie?

-=pUnIsHeR=-

Re: Odbiór DVB-T w Słupsku

Post autor: -=pUnIsHeR=- »

mówić to sie od zawsze dużo mówiło. jakby na tym bazować, to tej wieży nie powinno już być od min. 10 lat albo i więcej.

blacknumberone
Posty: 11
Rejestracja: 18 marca 2013, o 10:09
Odbiornik: Panasonic TX-P42X20
Instalacja antenowa: DVB-T ATX 55s kierunkowa 120km
Wzmacniacz WZM-24A1
Balkon na parterze
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Koszalin/Gołogóra

Re: Odbiór DVB-T w Słupsku

Post autor: blacknumberone »

Tylko, że to są głosy po stronie właściciela obiektu. Nie mogę sobie przypomnieć źródła tej informacji, w każdym razie napisano, że po wyłączeniu nadajników analogowych wieża przy Banacha ma zostać rozebrana, gdyż właściciel ma już dość ciągłych protestów.

-=pUnIsHeR=-

Re: Odbiór DVB-T w Słupsku

Post autor: -=pUnIsHeR=- »

pozyjemy, zobaczymy, to w końcu tylko 2 miesiące. jak się podniesie larum, że w mieście źle działa DVB-T, a nc+ podniosla ceny i ludzie masowo rezygnuja własnie na rzecz DVB-T, to sprawa może się potoczyć praktycznie w każdym kierunku. Jedno jest pewne - w Słupsku sygnal DVB-T jest za słaby!

Arian

Re: Odbiór DVB-T w Słupsku

Post autor: Arian »

Jeśli nie z Banacha to z Bierkowa który nadaje z stamtąd MUX-4 - TV Mobilna , ale wątpie by z Bierkowa , już by dawno z tej wieży nadawczej by było doswietlenie a tak pozostaje tylko z Banacha .

fajfel

Re: Odbiór DVB-T w Słupsku

Post autor: fajfel »

calkiem mozliwe ze nadajnik przy banacha bedzie rozebrany, bowiem w ostatnich latach z tego obiektu przeniosły się dwie stacje radiowe - radio koszalin i plus. wedlug mnie w gre wchodza bierkowo albo komin EC-1 dla dvb-t

edit/ Pisownia !

Arian

Re: Odbiór DVB-T w Słupsku

Post autor: Arian »

Jesli EmiTel przejmuje od Magna Polonia S.A. spółkę INFO-TV-OPERATOR to znaczy że Bierkowo należy już do EmiTela a co dalej to nie wiadomo .

macc

Re: Odbiór DVB-T w Słupsku

Post autor: macc »

Liczę na to, że zostanie uruchomiony sygnał dvbt z masztu w Bierkowie.
Chciałbym oglądać z nadajnika Bierkowo program TVP INFO Gdańsk. Mieszkańcy Ustki po odpaleniu nadajnika w Bierkowie będą mieli okazje wejść świat przekazu cyfrowego.

-=pUnIsHeR=-

Re: Odbiór DVB-T w Słupsku

Post autor: -=pUnIsHeR=- »

Na stronie głównej Emitela pojawił się komunikat:
EmiTel: umowa kupna spółki INFO-TV-OPERATOR
Komunikat prasowy

24 IV 2013

EmiTel Sp. z o.o. przejmuje od Magna Polonia S.A. spółkę INFO-TV-OPERATOR Sp. z o.o. z siedzibą w Zamościu. Transakcja ma wartość 114,5 mln zł. INFO-TV-OPERATOR jest operatorem telekomunikacyjnym, który w oparciu o własną infrastrukturę zajmuje się głównie emisją programów radiowych i telewizyjnych na terenie całej Polski.

Dzięki transakcji uzupełniona zostanie sieć masztów i wież w miejscach gdzie nasza infrastruktura nie była do tej pory wystarczająco rozwinięta. Nowe obiekty posłużą do emisji naziemnej telewizji cyfrowej, emisji radiowych oraz do świadczenia usług dla operatorów komórkowych, a także innych podmiotów wykorzystujących łączność radiową – mówi Przemysław Kurczewski, Prezes Spółki EmiTel. – Przejęcie INFO-TV-OPERATOR to element realizacji długofalowej strategii inwestowania i budowania nowoczesnej infrastruktury wieżowej w Polsce – dodaje Prezes.

Transakcja została zrealizowana poprzez przejęcie spółki holdingowej Romford Investments sp. z o.o., która posiada 100% udziałów w kapitale zakładowym INFO-TV-OPERATOR. Spółka ta zarejestrowana została w 2012 r. W 2012 r. przychody INFO-TV-OPERATOR wyniosły 21,4 mln zł. Ze względu na poziom obrotów INFO-TV-OPERATOR, transakcja nie podlega obowiązkowi zgłoszenia Prezesowi UOKiK.

W celu uzyskania dodatkowych informacji zapraszamy na http://www.emitel.pl lub prosimy o kontakt:

Piotr Wojtaszek
NBS Communications
pwojtaszek@nbs.com.pl
Tel: 22 826 74 18 / 500 202 355
To oznacza, że Emitel jest właścicielem nadajnika w Bierkowie. I nasuwa się pytanie, czy umieści na nim anteny nadawcze wszystkich trzech multipleksów cyfrowych?
Ostatnio zmieniony 7 maja 2013, o 20:35 przez -=pUnIsHeR=-, łącznie zmieniany 1 raz.

-=pUnIsHeR=-

Re: Odbiór DVB-T w Słupsku

Post autor: -=pUnIsHeR=- »

dziwna sytuacja. Emitel przejął wieżę w Bierkowie, tymczasem pojawiła się informacja, że 20 maja 2013 r. rusza emisja MUX-3 z nadajnika przy ul. Banacha w Słupsku:
http://cyfryzacja.gov.pl/Wykaz,stacji,c ... ,1309.html
A co z MUX-1 i MUX-2? Skąd i kiedy?

El Prezesso
Posty: 145
Rejestracja: 16 listopada 2009, o 17:52
Odbiornik: TV LG 42LM620S
Instalacja antenowa: Fuba DAT903 Combo LTE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Koszalin/Gołogóra

Re: Odbiór DVB-T w Słupsku

Post autor: El Prezesso »

Na MUX 1 i 2 z Banacha to bym raczej nie liczył. Emitel nie uruchomi niczego dodatkowego jeśli nie dostanie zlecenia od nadawców, a im wyraźnie na tym nie zależy.
MUX3 to co innego bo TVP dostała publiczne pieniądze z budżetu na nadajniki doświetlające.

Arian

Re: Odbiór DVB-T w Słupsku

Post autor: Arian »

Według regulacji prawnych strefa odbioru darmowej telewizji cyfrowej która nie spełnia swojej roli musi być uregulowana do dostepu bezproblemowo do odbioru telewizji cyfrowej , dotyczy to bez wyjątku wszystkich trzech MUXów , w Słupsku pół miasta nie odbiera MUX1 i MUX2 a więc jest złamanie regulaminu prawnego w którym się gwarantuje odbiór tych MUXów , tak więc EmiTel łamie prawo i to EmiTel jest odpowiedzialne za dosyłanie sygnałów cyfrowych , to EmiTel jest operatorem naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej w Polsce .

blacknumberone
Posty: 11
Rejestracja: 18 marca 2013, o 10:09
Odbiornik: Panasonic TX-P42X20
Instalacja antenowa: DVB-T ATX 55s kierunkowa 120km
Wzmacniacz WZM-24A1
Balkon na parterze
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Koszalin/Gołogóra

Re: Odbiór DVB-T w Słupsku

Post autor: blacknumberone »

Emitel jako świeżo upieczony właściciel masztu w Bierkowie ma możliwość zmiany lokalizacji.
http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... F130519822

-- połączono

Niestety zazieleniły się drzewa stojąca na drodze sygnału do mojej anteny i pozbawiony jestem MUX-1. Sprawę utrudnia lokalizacja na parterze. Mam pytanie do fachowców i znawców w temacie. Czy pomoże zamontowanie wzmacniacza w miejsce symetryzatora? I drugie pytanie, czy antena kierunkowa ustawiona na Gołogórę będzie odbierać sygnał MUX-3 nadawany z nadajnika na Banacha. Wprawdzie to inny kierunek ale tylko 1km odległości po drugiej stronie budynku.

-=pUnIsHeR=-

Re: Odbiór DVB-T w Słupsku

Post autor: -=pUnIsHeR=- »

no to dziś w nocy wyłączenie analoga. jutro okaże się jaki procent Słupska pozbawiony będzie MUX-1 i MUX-2. w sumie to najbardziej chyba ludziom zależy na Polsacie.

Wiking

Re: Odbiór DVB-T w Słupsku

Post autor: Wiking »

Taki sam procent jak i dziś, bo w regionie Słupska w przypadku MUX-1 i MUX-2 nie za dużo się zmieni. Będzie miała miejsce tylko zmiana kanału dla MUX-2 ze Skórowa Nowego, co może w jakimś minimalnym stopniu wpłynie na odbiór tego MUXa w Słupsku. :)

Zablokowany