DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: Domel28 »

Dziwne. U mnie tylko coś tam z Przehyby dolatywało analogowo czy cyfrowo.

TKr

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: TKr »

Na 45 MUX1 nadaje też Tarnów, z znacznie większą mocą niż Przechyba.
Artek Ł., tak w ogóle to jak z jakością MUX3 z Tarnowa jest w Kłaju ? (Chyba że mieszkasz w niedogodnej lokalizacji)

Artek Ł.
Posty: 665
Rejestracja: 9 sierpnia 2011, o 07:31
Odbiornik: LG 55LM860V,LG 42LS9000,tablet z dvb-t do basenu
Instalacja antenowa: antena ATX107 i jest na balkonie z Multiswitch MP-0516
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica - MX 1,2,3

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: Artek Ł. »

na wysokości strychu, bądź drugiego piętra sygnał z Tarnowa w mux 3 mam dobry w domu w Kłaju. w Kłaju dobrze się spisują anteny logarytmiczne . bo jak się taką antenę zamontuje na kominie to łapie w koło sygnały z nadajników .
na kanale 45 odbieram multipleks 1 lub 2 z Szczawnicy i z Tarnowa .
przy nazwie nadajnika pisze mi NW 04 MAL i z tego nadajnika mux 3 działa mi problemu .
Jeżeli wiesz gdzie jest w Stanisławicach Linkart to mux 3 w murach idzie mi dobrze na antenie pokojowej z nadajnika NW
Ostatnio zmieniony 22 kwietnia 2013, o 19:51 przez Artek Ł., łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
a.d.
Posty: 458
Rejestracja: 1 maja 2011, o 08:39
Odbiornik: Optic SLOTH Combo plus, Ferguson FT-8100, Cabletech URZ0083Q
Instalacja antenowa: siatka+SWA-9701 pol.V siatka+LNA-177 pol.V
Nadajnik - obiekt nadawczy: (PL)-Przehyba / G.Sw.Marcina (SK)-Kotnik

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: a.d. »

Domel28 pisze:Dziwne. U mnie tylko coś tam z Przehyby dolatywało analogowo czy cyfrowo.
  • Z Przehyby w dalszym ciągu jest prowadzona emisja analogowa:
  • K39 TVP-2
  • K56 TVP-1
  • K58 Polsat
  • K7 TVP-Info(krakow)
  • Mux-3 K34 z Przehyby zostanie włączony jutro.

Awatar użytkownika
twmichal
Posty: 721
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 14:40
Odbiornik: LV5T Deluxe
Samsung UEH320050W
Cabletech URZ0194
Instalacja antenowa: Tri Digit, antena pokojowa Sonus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: twmichal »

Albo rano była przez chwilę emisja z Przechyby, albo to odbiór z innego obiektu. Sygnał na antenie pokojowej w Busku-Zdroju był na poziomie 73% (Tuner Cabletech).

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: K63 »

Artek Ł. pisze:przy nazwie nadajnika pisze mi NW 04 MAL i z tego nadajnika mux 3 działa mi problemu .
Mój tv dokładnie tak samo identyfikuje mux-3 z Gorlic.

kubus.kul
Posty: 48
Rejestracja: 2 marca 2009, o 16:20
Odbiornik: TV SAMSUNG LE37B651
Instalacja antenowa: Antena pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Szczawnica/G.Prehyba

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: kubus.kul »

Z Przehyby MUX3 jeszcze nie nadaje, tak jak zapowiadano start jutro o 6:00. Odbierane przez was sygnały na K34 to na pewno nie Przehyba. Sprawdzałem - Nowy Sącz MUX3 K34 brak, MUX 1 i 2 jak zwykle stabilnie po 100%.

Przebija się jedynie MUX3 z Tarnowa na K57 (prawdopodobnie odbicie, antena jest na Przehybę skierowana) jednak 55% i poziom błędów 8/10 więc nie do odbioru. Podobnie jest zresztą z MUX-em 2 z Tarnowa u mnie, wyszukuje ale nie do odbioru.


EDIT(23 kwiecień, 7:30):
MUX3 już nadaje - K34, sygnał na pewno Przehyba. Odbiór w Nowym Sączu stabilny 100% sygnału. Mam takie wrażenie że obecnie z MUX1 nadaje TVP Info Rzeszów, a z MUX3 TVP Info Kraków, ale nie wiem czy to nie jest po prostu błędne wskazanie telewizora.

Awatar użytkownika
121167
Posty: 182
Rejestracja: 29 października 2009, o 09:39
Odbiornik: Samsung UE40JU7000
Instalacja antenowa: Gubałówka - LOG21-69, Dipol7/5-12
Przehyba - BLU 420F
Magurka - BLU 420F
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gubałówka, Przehyba, Magurka (SK)

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: 121167 »

W Nowym Targu wszystkie MUX-y z Przehyby działają bardzo dobrze, jednak da się zauważyć mocny wpływ Gubałówki na kanałach będących w SFN - ubyło kilka "punktów" na wskaźniku. Potwierdzam TVP Info Rzeszów w MUX-1 na kanale 45.

Obrazek

PS. Ktoś zapomniał zmienić godzinę na forum

Awatar użytkownika
kris_s8
Posty: 180
Rejestracja: 26 grudnia 2011, o 13:01
Miejscowość: Zgłobice
Odbiornik: SamsungUE32K5572SU, Wiwa MAXX, Manta 20LHN38L
Instalacja antenowa: Siatka na poddaszu z symetryzatorem do Samsunga.Do Wiwy biquad.DoManty "drut
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Tarnów g. Św. Marcina

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: kris_s8 »

Co do godziny sam musisz sobie w profilu czas letni ustawić na włączony

dEdEkA

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: dEdEkA »

Czy MUX-2 będzie miało zwiększony sygnał ? Bo 5 to troszke mało... Zacina czasem

tm78
Posty: 43
Rejestracja: 8 grudnia 2011, o 11:30
Odbiornik: 49ub820 32ex720
Instalacja antenowa: UHFDipol44/21-69TriDigit LNA177,
Nadajnik - obiekt nadawczy: PRZEMYŚL,

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: tm78 »

Witam.

Okolice Miechowa (dolina Szreniawy) odbiór mux 1 i 3 ze Szczawnicy rewelacyjny (antena siatkowa), podobnie z Krakowa mux 1 i 2.

PZdr. Tomek

grzegorz0plonka

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: grzegorz0plonka »

Odbieracie sygnał analogowej? bo tutaj http://emi.emitel.pl/EMITEL/obiekty.asp ... t=DODR_S6Z nadal nie został usunięty i dlatego pytam.

Awatar użytkownika
Martinez1989
Posty: 384
Rejestracja: 8 października 2010, o 01:40
Odbiornik: LG M237WDP FergusonAriva210,250 FT-8100 HD,RTL2838 DualDab4
Instalacja antenowa: ATX-107 pol.V, 7 el. VHF

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: Martinez1989 »

@grzegorz0plonka jedyny analog jaki odbieram z województwa małopolskiego pochodzi z nadajnika w Chorągwicy a tak to reszta już wyłączona. Admini na pewno zmienią wykazy na stronach. Pozdrawiam.

kabel

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: kabel »

Witam. Mam dom w Szczawnicy przy ul. Widok. Zakupiłem antenę UHF OPTICUM AX1000 INTELIGENT COMPACT, dekoder CP T-HD 210 z dodatkowymi kanałami kodowanymi na pół roku. Instalacja sprawdzona - działa w Krakowie komplet kanałów. Przyjechałem w góry podłączyłem dekoder, ustawiłem antenę w stronę bloków tak jak mają sąsiedzi odbieram tylko 7 kanałów (MUX3) na kanale 34, próbowałem inne ustawienia anteny z drugiej strony domu w stronę Krościenka to samo - też tylko 7CH. Nie bardzo orientuję się w którą stronę ustawić antenę, żeby odebrać coś więcej. Z informacji zamieszczonych na stronie cyfryzacja.gov.pl wynika, że w Szczawnicy powinien odbierać również MUX1 i MUX2 bezproblemowo. Jak to ustawić, żeby działało wszystko? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: K63 »

Z tego co wiem to w samej Szczawnicy mogą być miejsca gdzie jest właśnie problem z odbiorem wszystkich mux-ów z Przehyby. Dlatego Szczawnica jest m.in. doświetlana z Jarmuty (mux-3, k.34) i dlatego łapiesz sygnał. Najlepiej zrób wywiad u sąsiadów czy odbierają wszystkie mux-y. Być może - pomimo bliskości nadajnika - trzeba będzie zastosować jakiś wzmacniacz. Nie sugeruj się tym co piszą na stronie cyfryzacja.gov.pl, bo niejednokrotnie zamieszczone tam dane są nieaktualne. A czy jesteś w zasięgu, to sprawdż sobie:
mux-1 http://www.dvbtmap.eu/mapcoverage.html?chid=5840
mux-2 http://www.dvbtmap.eu/mapcoverage.html?chid=4260 nadaje z mniejszą mocą niż mux-1

kabel

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: kabel »

Wg mapy którą podałeś teoretycznie znajduję się w zasięgu MUX1 i MUX2 z Prehyby. Czyli sygnał który łapie kierując antenę w stronę bloków pochodzi z Jarmuty?
Mogę spróbować zastosować niskoszumowy Wzmacniacz AX-W11 do tej anteny w miejsce symetryzatora, czy będzie to wystarczające? Wzmacniacz daje +/- 20dB. Dalej nie wiem w którą stronę mam próbować kierować antenę.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: K63 »

Możesz zastosować dedykowany do anteny wzmacniacz lub jakiś liniowy (wpinany w kabel). Do zasilania zastosuj najlepiej jakiś zasilacz regulowany. W którą stronę skierować antenę to Ci nie powiem. W górach możliwy jest np. lepszy odbiór z odbicia, niż z kierunku nadajnika. Ale reguły nie ma. Musisz powoli kręcić anteną i obserwować efekty. W tym wypadku tuner ustaw sobie najlepiej na k.61. Jeżeli złapiesz dobry sygnał najsłabszego mux-a, to nie powinno byc problemu z pozostałymi.

pemek
Posty: 3
Rejestracja: 9 stycznia 2013, o 19:45
Odbiornik: LG 50PA6500
Instalacja antenowa: Siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczawnica g. Przechyba

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: pemek »

Jest coś wiadomo na temat uruchomienia nadawania mux1 oraz 2 z nadajnika na g. Jarmuta w Szczawnicy, bo jak na razie odbieram tylko mux3?

krompac

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: krompac »

Jest wiadomo.
To samo jak w czasach analogu. Nie będzie nic więcej. Za mały jak to teraz mówią "target" żeby nadawcom komercyjnym opłacało się utrzymywać koszty korzystania z nadajnika. Programy telewizji publicznej muszą być, żeby nie było cyfrowego wykluczenia. A do reszty jak mówią radni "satkę se kup".
Miałeś dwa programy przez ponad 30 lat to się ciesz, że masz 7.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: K63 »

Przy takim profilu Obrazek uzyskałem dzisiaj odbiór z Przehyby na biquadzie. Mux-y 2 i 3 z siłą i jakością 90-100%, mux-1 siła i jakość 80%-90%.
Antena umieszczona na zewnątrz na wysokości ok. 2 m.

Zablokowany