DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

clipperton66

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: clipperton66 »

Z dzisiejszej rozmowy dnia o godzinie 19 w Tvp bydgoszcz której to tematem dnia i tej rozmowy było wyłączenie 20 Maja tv analogowej.Z wypowiedzi Dyrektora Delegatury UKE w Bydgoszczy Mirosława Kaweckiego jasno wynika ze 20 Maja zostanie uruchomiony MUX 3 z Trzeciewca który pokryje pełne województwo wiec drodzy panowie juz 20 Maja doczekacie sie muxu3 z Trzeciewca

http://www.tvp.pl/bydgoszcz/publicystyk ... 3/10847689

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Puma »

Póki co to mamy słabszy sygnał do 25.04, osoby na granicy sygnału mają spore problemy z odbiorem.
U mnie jest sygnał słabszy o około 20%, da się oglądać to dosyć dobrze (pikseloza jednaj się zdarza).

clipperton66

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: clipperton66 »

Tak zgadza się mój kolega w Kwidzynie teź ma spore problemy,własciwie nie odbiera muxów z trzeciewca ale ja tu w świeciu praktycznie nie mam słabszego sygnału.Jak bomba sygnał był tak jeśt.Problemy sa dopiero w odleglości 35_40 km od trzeciewca i to u ludzi odbierających na siatkach.Waźne ze 20maja zrobią mux3 na k36 to i Chojnice zapewne odbiorą.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Puma »

Naturalnie że MUX 3 odbiorę skoro MUX 1 i 2 odbieram :)
Oby obecna konserwacja nie trwała aż do 20maja ;)

clipperton66

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: clipperton66 »

Zobaczymy jutro czy konserwacja się zakończy,a prócz tego jeszcze konserwacja nadajników 16 maja. :) Ma być sporo doświetleń mux3/ info Bydgoszcz min z Kisielic.Nie dam głowy czy czasami w Chojnicach też niebedzie.Ale to raczej z mux3 z Gdańska

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Puma »

Sygnał wrócił do normy zgodnie z planami 25.04 :)

polooli

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: polooli »

Od jakiś 2 godzin sila i jakośc sygnału skacze

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Robert03 »

Skoro masz taki objaw to być może masz przesterowany sygnał? Wyjmij wzmacniacz z siatki jeśłi go masz. Nie jest on potrzebny w promieniu 60 km od Trzeciewca chyba że mieszkasz "w dołku".
U mnie cały czas równe 100% siły i jakości. Nie zaobserwowałem także spadku podczas konserwacji.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Puma »

Teraz kolei na nas, od dawna już nie używam analogu.
Wreszcie będzie MUX 3 :)

maciejwl
Posty: 6
Rejestracja: 30 kwietnia 2013, o 14:08
Miejscowość: Toruń
Odbiornik: TV SAMSUNG QLED 55 Q64T (2020)
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa Libox LB-900 (bez wzmacniacza)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (39 km w linii prostej)

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: maciejwl »

clipperton66 pisze:Tak zgadza się mój kolega w Kwidzynie teź ma spore problemy,własciwie nie odbiera muxów z trzeciewca ale ja tu w świeciu praktycznie nie mam słabszego sygnału.Jak bomba sygnał był tak jeśt.Problemy sa dopiero w odleglości 35_40 km od trzeciewca i to u ludzi odbierających na siatkach.Waźne ze 20maja zrobią mux3 na k36 to i Chojnice zapewne odbiorą.
Hej clipperton66! Byłem w ten weekend u rodzinki w Chojnicach i oni mają antenę kierunkową bez wzmacniacza typu Yaga skierowaną na Trzeciewiec i sygnął mają 100%. Sygnał idzie przez dekoder Manta (nie pamiętam modelu - jakiś tańszy) bo TV, który mimo że stary nie jest, nie posiada MPEG 4 tylko MPEG 2 :/

clipperton66

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: clipperton66 »

Witam panowie.Byłem wczoraj wracając z pracy w Grudziądzu na ulicy Kalinkowej gdzie znajduje sie nadajnik analogowy tvp2 i musze powiedziec ze emitel mnie mile zaskoczył.Maszt antenowy zmodernizowany założona nowa antena ukf na 99.60 mhz ,oraz przygotowana antena telewizyjna już prawdopodobnie do dvb-t.Także czekamy panowie na 20 maja, ciekawe to jedynie jest to jaką moc bedzie miał ten przekaznik SFN emitujący sygnał mux3 Bydgoski dla Grudziądza. :D :D :D :D

clipperton66

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: clipperton66 »

Sygnał z trzeciewca normalny.Po konserwacji systemu antenowego wszystko wróciło do stanu poprzedniego.Czekamy na 20 Maja na Mux3 z trzeciewca :) :) :) :) :)

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Robert03 »

clipperton66 pisze:Witam panowie.Byłem wczoraj wracając z pracy w Grudziądzu na ulicy Kalinkowej gdzie znajduje sie nadajnik analogowy tvp2 i musze powiedziec ze emitel mnie mile zaskoczył.Maszt antenowy zmodernizowany założona nowa antena ukf na 99.60 mhz ,oraz przygotowana antena telewizyjna już prawdopodobnie do dvb-t.Także czekamy panowie na 20 maja, ciekawe to jedynie jest to jaką moc bedzie miał ten przekaznik SFN emitujący sygnał mux3 Bydgoski dla Grudziądza. :D :D :D :D
Ten przemiennik nadaje też TVP1 ale jego zasięg to mizerota straszna...
To byłoby ciekawe. Pytanie tylko czy będzie MUX-3 w Grudziądzu ? Nie słyszałem o bydgoskim MUX-3 z Grudziądza. Słyszałem że będzie doświetlenie w Brodnicy i Kisielicach. Gdyby tak było Kalinkowa byłaby zbędna dla TV. Z drugiej strony niech puszczają w SFN. Przyda się dla Grudziądza i okolic leżących w cieniu sygnału z Trzeciewca. Chociaż Kisielice załatwią to lepiej.

clipperton66

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: clipperton66 »

Z kisielicami to jeszcze do końca nic pewnego.Doswietlenie dla kuj-pom zgodnie z planem Uke ma byc dopiero w 2014roku.A co faktycznie bedzie to około 20maja się wyjaśni ,jak MAIC poda jakie nadajniki i Sfny bedą aktywne w dvb-t.W kaźdym razie z tymi doświetleniami nie jest najlepiej.Np w kwidzynie ludzie mają straszne problemy z mux3 który kisielice aktualnie nadają równolegle na k48 z Chwaszczynem.Porobiła się tam sieczka niemiłosierna.Moj znajomy u ktorego byłem nie moźe odebrac na śiatce nic .czeka na trzeciewiec

clipperton66

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: clipperton66 »

Jest już harmonogram włączeń nadajników mux3 w V etapie wyłączeń tv analogowej.Niestety nie ma doświetlenia z Kiśielic mux3-bydgoszcz ,choć jest z Żółwieńca
http://cyfryzacja.gov.pl/Wykaz,stacji,a ... ,1309.html

Lasser
Posty: 62
Rejestracja: 24 listopada 2010, o 14:27
Odbiornik: 1.ADB ITI-5800 S
2.Samsung XL2370HD, ADB 2850 ST
Instalacja antenowa: 1. Dipol ATV 21/21-45
2. Telmor DIGITactiva
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec /Srem /Sleza/Czechy/

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Lasser »

A po co to doświetlenie w Damasławku, skoro (dosłownie) obok jest Wągrowiec/Gniezno-Chojna?

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: belzebiusz »

V etap - zmiana kanałów
http://cyfryzacja.gov.pl/V,etap,-,zmian ... ,1343.html
W związku z 5 etapem wyłączeń naziemnej telewizji analogowej zmianie ulegną niektóre kanały w ramach MUX-1 i MUX-2:

MUX-1
- Bydgoszcz / Trzeciewiec – zmiana kanału z 49 na 41
Ostatnio zmieniony 10 maja 2013, o 16:47 przez belzebiusz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Puma »

Teraz już wszystko wiadomo i czekamy na 20 maj :)


Przypominam że 16 maja jest konserwacja od rana do 15:00.

BiTCity
Posty: 543
Rejestracja: 21 października 2010, o 19:46
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: LG43UM7050PLF , LG32LM6300PLA
Instalacja antenowa: Dipol 16-21-60 (66+9m npm)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Bydgoszcz/Chojna/Iława/Sierpc/Gołogóra

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: BiTCity »

Analogowy Polsat z Trzeciewca emituje taki oto komunikat. Z góry przepraszam za jakość widać odbicia (uroki analogu) ale taki odbiór mam 19 km od nadajnika na antenach teleskopowych bez dokładnego ustawienia kierunku.

http://img10.imageshack.us/img10/8250/20130511836.jpg

EDIT 12.05.2013 r.

Również analogowy TVN pokusił się o info o przełączeniu na DVB-T.

https://www.youtube.com/watch?v=cEJmSz7 ... ig&index=1

clipperton66

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: clipperton66 »

Akurat odbiór TVNu z Trzeciewca analogowy nie był nigdy dobry ,więc Tvn powinien być kontent ze jest w MUX2 .Prawdopodobnie w Trzeciewcu już przełączyli niektóre analogi na anteny, zapasowe i sygnał jest słabszy.Jednak 20 maja troche pracy tam będą panowie inżynierowie mieli ,a bo to zmiana MUX1 z k 49 na 41 i odpalenie MUX3 na k36 to nie bułka z masłem :) :) :)

Zablokowany