Który telewizor DVB-T wybrać

Kpc21
Posty: 420
Rejestracja: 15 czerwca 2009, o 18:05
Odbiornik: Skymax ME2012; Wiwa HD-90; Panas. L37E5E; Ferg. Ariva 250
Instalacja antenowa: antena szerokopasmowa "siatkowa" ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: pTON Łódź EC4

Re: Który telewizor wybrać ?

Post autor: Kpc21 »

Anduraki pisze:Dlatego warto wybrać podświetlanie tylne wtedy nie ma takich problemów: przykładowo telewizory samsung z seri UExxEHxxxx za xx wstaw ilość cali, za xxxx model.
Czy aby na pewno? EH to jest niskobudżetowa seria Samsunga, nie chodziło czasem o ES?
EEQ pisze:Możecie polecić SmartTV, który nagrywa pod NTFS, aby dało się potem odtworzyć nagranie pod Windows? Sony i Samsung na to nie pozwalają. A jak inne marki?
Nie ma takich. Chcesz nagranie odtwarzać na komputerze, to dokup zewnętrzny tuner DVB-T.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: Który telewizor wybrać ?

Post autor: Anduraki »

(tu był cytat @up, wyciąłem) ;P
i tu sie mylisz:
[FAQ] LED : Czym się różną telewizory ze znakiem ES i EH w modelu produktu.
Symbol „ES” w nazwie modelu telewizora informuje, że sprzęt posiada podświetlanie krawędziowe LED, dzieki czemu jego obudowa jest bardziej smuklejsza, modele z „EH”, maja pełne, tylne podświetlanie LED. Znak „E” mówi o tym, że produkt jest z 2012 roku.
co z tego że EH są tańsze, ale są lepsze - może samsung cenę swoich TV określił na podstawie cienkości, ES są cienkie bo mają krawędziowe podświetlanie - co za tym idzie są bardzo cienkie, ale mają słaby obraz i występuje na nich zjawisko chmurek o którym pisaliście wyżej, a EH jest trochę grubszy - 6 CM grubości - wydaje się nieatrakcyjny ze względu na większą grubość, ale ma pełne tylne podświetlenie co sprawia, że obraz wyświetlany na TV jest po prostu lepszy, da się uzyskać lepszy kontrast, głębszą czerń i nie ma ryzyka powstawania chmurek(jaśniejszych punktów), bo podświetlenie świeci przez matrycę od tyłu, a nie z boków. Obraz rozdzielczości 720p i 1080p przy byle jakim ustawieniu wygląda na tym TV idealnie, przy SD trzeba trochę się napracować przy kalibracji, aby ukryć wszystkie wady nadawanego sygnału, ale da się to zrobić.

EEQ
Posty: 189
Rejestracja: 1 czerwca 2012, o 23:47
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: SONY KDL-40CX520
WIWA H.265 MAXX New
WIWA HD-90 NEW!
Instalacja antenowa: Antena "Televes Mix Combo" na dachu budynku
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Śnieżne Kotły

Re: Który telewizor wybrać ?

Post autor: EEQ »

Orientujecie się, czy są w planach Plazmy 42" FullHD? I kiedy? W sklepach znalazłem 40-42" tylko HDReady.

wielkopolan44

Re: Który telewizor wybrać ?

Post autor: wielkopolan44 »

Kupiłem samsunga smart tv. Kosztołał ok. 2.500zł Na razie jestem zadowolony bo nigdy czegoś takiego nie widziałem:) Ale zastanawiam sie dlaczego jest pełno copów typu ipla.tv ale musiałbym zapłacić aby to mieć;/ A no i jak to jest z tym 3D w smart hub czy to jest za darmo?

telewizorek

Re: Który telewizor wybrać ?

Post autor: telewizorek »

EEQ pisze:Orientujecie się, czy są w planach Plazmy 42" FullHD? I kiedy? W sklepach znalazłem 40-42" tylko HDReady.
Modele full-hd panasonic z ubiegłego roku to tx-p42st50 z filtrem antyrefleksyjnym, tx-p42ut50 bez filtra.Model z tego roku full-hd z filtrem antyrefleksyjnym to tx-p42st60

EEQ
Posty: 189
Rejestracja: 1 czerwca 2012, o 23:47
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: SONY KDL-40CX520
WIWA H.265 MAXX New
WIWA HD-90 NEW!
Instalacja antenowa: Antena "Televes Mix Combo" na dachu budynku
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Śnieżne Kotły

Re: Który telewizor wybrać ?

Post autor: EEQ »

Wszystko ma 3D. Tańszy jest 50" LG bez SmartTV i 3D. Czyli taniej plazmy 42" nie ma na rynku.

telewizorek

Re: Który telewizor wybrać ?

Post autor: telewizorek »

Tania plazma za około 1500-1600 zl to np LG 42PN450B , panasonic tx-p42x60.W plazmach hdready uzyskamy lepsza jakość obrazu sd . Większość osób w sklepach wybiera telewizory full-hd bo jest przekonana ze to uniwersalny telewizor.Są przekonani ze z każdego zrodła sygnału uzyskają najlepsza jakość obrazu.W przypadku kanałów sd z dvb-t jakość obrazu będzie lepsza w telewizorze plazmowym.
przykłady w linkach niżej.

http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/91860- ... 800-a.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/ ... borze.html

EEQ
Posty: 189
Rejestracja: 1 czerwca 2012, o 23:47
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: SONY KDL-40CX520
WIWA H.265 MAXX New
WIWA HD-90 NEW!
Instalacja antenowa: Antena "Televes Mix Combo" na dachu budynku
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Śnieżne Kotły

Re: Który telewizor wybrać ?

Post autor: EEQ »

Podchodzę do zakupu telewizora przyszłościowo. Zależy mi na FullHD, bo programów SD będzie z czasem coraz mniej. No i zależy mi na jak najlepszym odbiorze TVP1 HD i TVP2 HD.

telewizorek

Re: Który telewizor wybrać ?

Post autor: telewizorek »

Jeśli telewizor ma byc full-hd i w korzystnej cenie to np LG 50PA6500 lub 50PN6500
kliknij na linki
http://www.hdtv.com.pl/forum/lg/82283-t ... 0-102.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/98632- ... 0-a-3.html

wielkopolan44

Re: Który telewizor wybrać ?

Post autor: wielkopolan44 »

Kupiłem wczoraj tv smart tv samsunga. Wiecie jaki musze pobrać dodatek aby oglądac mecze na zywo przez neta? (net jest w tv)?

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: Który telewizor wybrać ?

Post autor: Anduraki »

EEQ pisze:Podchodzę do zakupu telewizora przyszłościowo. Zależy mi na FullHD, bo programów SD będzie z czasem coraz mniej. No i zależy mi na jak najlepszym odbiorze TVP1 HD i TVP2 HD.
ja kupiłem taki TV jaki mam w opisie i jak pisałem wcześniej NIC nie musiałem ustawiać na TVP1 HD, obraz był idealny od razu po włączeniu, jedynie na kanałach SD trochę trzeba było podłubać - w końcu ten TV jest przystosowany na sygnał HD a nie SD jak niektóre TV z taką "siatką" maskującą pomiędzy pikselami. Nie mam żadnych jaśniejszych punktów na ekranie co wcześniej kolega zaprezentował. Dałem za niego 1520zł.


Co do Smart Huba to jest tak - w nim znajdują się różne aplikacje samsung apps - dla mnie najbardziej interesujące to: Iplex, Orange(jest tam orange sport), VOD Onet, Youtube, jeszcze czasami ale rzadko korzystam z Ipla do darmowych programów - są tam też appzy TVP i inne także płatne.

Szczerze mówiąc to większość filmów pokrywa się w tych serwisach, aczkolwiek czasami są jakieś unikalne. Na Ipleksie dużo reklam jest, na VOD Onet nie ma wcale.

Mi ten TV podszedł idealnie ze względu na dekoder DTS, dzięki któremu mogę oglądać wszystkie filmy MKV dowolnego formatu z portu USB z pendrive czy dysku, lub przez lan z komputera.

EEQ
Posty: 189
Rejestracja: 1 czerwca 2012, o 23:47
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: SONY KDL-40CX520
WIWA H.265 MAXX New
WIWA HD-90 NEW!
Instalacja antenowa: Antena "Televes Mix Combo" na dachu budynku
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Śnieżne Kotły

Re: Który telewizor wybrać ?

Post autor: EEQ »

Szukam telewizora do pokoju dziennego. W swoim pokoju mam SONY KDL-40CX520. Nie ma DD+ i DTS, ale odtwarza dźwięk w tych formatach jako zwykłe stereo. Natomiast sporą wadą jest, że USB w nim czyta tylko FAT32 (bez NTFS). Z tego powodu do filmów muszę używać WIWA'y podpiętej pod amplituner. LG 50PN6500 nie ma DTS, a tylko DD+. Oznacza to, że nie odtworzy dźwięku z DTS w ogóle czy odtworzy jako zwykłe stereo? W pokoju dziennym nie mam sprzętu grającego i zwykłe stereo z TV by mi wystarczyło.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: Który telewizor wybrać ?

Post autor: Anduraki »

nie odtworzy w ogóle


a co do twojego sony, to po prostu odtwarzałeś zawsze seriale albo pliki mkv z ac3 dlatego był dźwięk, jeśli nie ma dekodera DTS to dźwięku nie będzie wcale.

telewizorek

Re: Który telewizor wybrać ?

Post autor: telewizorek »

EEQ pisze:Podchodzę do zakupu telewizora przyszłościowo. Zależy mi na FullHD, bo programów SD będzie z czasem coraz mniej. No i zależy mi na jak najlepszym odbiorze TVP1 HD i TVP2 HD.
42 cale to zbyt mały ekran aby zauważyć różnice czy to full hd czy hd ready. Dopiero na ekranie 50 calowym można zauważyć różnice . Jeśli program został zarejestrowany w jakości hd to na 42 calowym ekranie hd ready będzie bardzo dobra jakość obrazu . Czyli zyskujesz dwa razy bo uzyskasz lepsza jakość obrazu sd i hd w plazmie.
Warto na koniec przypomnieć ze wiele programów na kanale tvp 1 hd tvp2hd nie jest nadawanych w jakości hd np program jaka to melodia nigdy nie był jeszcze w hd.Jeśli jakość programu jaka to melodia porównamy z programem familiada to różnica jest kosmiczna na korzyść programu familiada bo ten program został zarejestrowany w jakości hd
Wiele programów jest konwertowanych do hd i nigdy nie były zarejestrowane w jakości hd. Można przeczytać o tym tutaj
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Prawie- ... 80998.html

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: Który telewizor wybrać ?

Post autor: Anduraki »

Co z tego, że są konwertowane do hd, ich jakość jest i tak porównywalna do DVDRiP czyli lepsza od SDTV poza tym oszczędzanie na full hd jest bezsensowne. I ja widzę różnicę pomiędzy 720p a 1080p na 32 calach.

telewizorek

Re: Który telewizor wybrać ?

Post autor: telewizorek »

Jeśli większość programów na kanale hd ma być w jakości dvdrip to kanały hd wcale nie są potrzebne :D .Dobrze napisano w tym artykule ....Tak więc widz myśli, że ogląda program nagrany w nowej technologii, tymczasem to nieprawda. To oszukiwanie widzów.
Przykładowo na francuskim kanale hd , fta M6 HD gdy program nie jest zarejestrowany w hd to nie ma znaczka hd.Jeśli program został zarejestrowany w hd to jest znaczek hd.To jest uczciwe.
O jakości programów tvp można przeczytac tutaj
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... start=1620
cytat
Dlaczego Teleexpress i Panorama nadal lecą w zwykłum Pal-u :?: - przecież tego obrazu o jakości wejścia video chinch nie da się oglądać :evil: - a to tylko jedna kamera w studiu :!: Mało tego, wszystkie materiały emitowane w tych programach są przefiltrowane przez to coś, co działa w Pal-u - nie wiem co to jest, czy to jakiś generator napisów, czy coś innego - przecież nie rejestrują wszystkiego na Betacamie. Jedynie w Wiadomościach to poprawiono i wszystko tam leci cyfrowo i czasem nawet w HD (choć studio nadal w SD).
Ponadto jeśli już TVP nadaje w HD z tak obciętym pasmem to powinna wyposażyć się w odpowiednie procesory które odfiltrują wszystko co w takim paśmie się nie zmieści. Każdy kto kompresował kiedyś wideo wie, że obraz o zbyt dużej ilości szczegółów przy małym bitrate wygląda po prostu źle. Wszelkie materiały gdzie występuje duże ziarno (widoczne zwłaszcza na scenach kręconych w nocy) powinny mieć to odfiltrowane przed kompresją. Oglądając jakiś film przyrodniczy gdzie była pokazana ulewa (dużo szczegółów) po prostu nie dało się na to patrzeć - festiwal pikseli.
Naprawdę można więcej wycisnąć pod względem jakości obrazu przygotowując go odpowiednio przed kompresją, tylko trzeba chcieć i odpowiednio zainwestować. Przecież nawet w każdym radiu są stosowane specjalne procesory sygnału.

EEQ
Posty: 189
Rejestracja: 1 czerwca 2012, o 23:47
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: SONY KDL-40CX520
WIWA H.265 MAXX New
WIWA HD-90 NEW!
Instalacja antenowa: Antena "Televes Mix Combo" na dachu budynku
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Śnieżne Kotły

Re: Który telewizor wybrać ?

Post autor: EEQ »

Anduraki pisze:a co do twojego sony, to po prostu odtwarzałeś zawsze seriale albo pliki mkv z ac3 dlatego był dźwięk, jeśli nie ma dekodera DTS to dźwięku nie będzie wcale.
Puszczałem oryginalny dźwięk DTS i DD+ z WIWA'y do TV po HDMI. Z TV do amplitunera optykiem. Dźwięk na TV i amplitunerze się odtwarzał, ale było zwykłe stereo. Gdy puszczam coaxialem bezpośrednio z WIWA'y do amplitunera, to palą mi się diody od DTS czy DD. Z TV się nie palą, ale dźwięk jest. Sam się dziwię, jak to jest możliwe, skoro nie mam w TV DD ani DTS.

Grand

Jaki telewizor wybrać do 2500 zł?

Post autor: Grand »

Witam. Mam za zadanie kupić telewizor dla chrzestnego mieszcząc się w budżecie do 2500 zł, z wymiarami między 36 a 40 cali. Problem polega na tym, że telewizor ma stać w pokoju w którym jest duża wilgotność i w pobliżu dużego kaloryfera. Czy telewizor ,,nowej generacji" wytrzyma takie warunki przed dłuższą metę? Co wybrać - plazmę czy LCD?

Jaki polecilibyście Państwo model?
Dziękuję bardzo za odpowiedzi.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: Jaki telewizor wybrać do 2500 zł?

Post autor: Anduraki »

To forum zajmuje się techniczną stroną DVB-T, jak chcesz się poradzić o TV to pomyliłeś strony. Zwłaszcza, że nic nie wspomniałeś o dekoderze DVB-T tylko od razu przeszedłeś do wytrzymałości.

Jeśli chcesz się poradzić nt TV to proponuję wejść na stronę http://hdtvpolska.com/ i tam poczytać opinie użytkowników.

Natomiast nie polecam strony http://www.hdtv.com.pl/ bo tam admin pod przykrywką neutralnej strony gdzie są testy sprzętu oraz recenzje prowadzi sklep i sprzedaje to co mu dadzą(zapewne ma jakąś tajną umowę "pod stołem" z kilkoma producentami, aby promować ich produkty) i jeszcze twierdzi że to dobre... Jak ośmielisz się go skrytykować to jesteś zastraszany żeby "nie pisać tego i tego", daje ci warny "za pół zdania offtopa" gdzie 95% posta jest na temat, ogólnie patrzy na ciebie przez lupę i czeka aż kropki nie podstawisz, a na końcu bana, a wszystkie ujawniane fakty na temat działalności admina tamtego forum znikają aby nikt się o tym nie dowiedział.
http://www.hdtv.com.pl/forum/members/anduraki.html
Szkoda, że nie ma takiego organu który by reagował na takie nadużycia jakie ma miejsce - Pan i władca tamtego forum myśli, że może wszystko, bo ma władzę.


Biorę odpowiedzialność za tego posta i proszę go nie usuwać - zostałem tam nieuczciwie potraktowany przez administrację i mam na to dowody zanim zostały one skasowane z tamtego forum.

Wracając do tematu jak już na początku wspomniałem to nie jest pytanie na to forum. Natomiast na temat konkretnego modelu TV zawsze możesz zasugerować się opiniami na porównywarkach cenowych.
Pozdro

mlody_bill

Porównanie telewizorów z DVB-T (co kupić?)

Post autor: mlody_bill »

Proszę o pomoc w wyborze odbiornika TV z tunerem DVB-T. Kilka dni temu popsuł mi się telewizorów (kineskopowy). Miał już grubo ponad 10 lat, więc nie opłaca się go naprawiać. Chciałbym kupić coś nowego, ale jeżeli chodzi o tego typu sprawy, to nie za bardzo się orientuję w temacie. Co prawda znalazłem z wielkim trudem kilka modeli, ale czy warto je kupić?
Oto moje propozycje:
Samsung UE46F6320
Sharp LC-46LE830 E
Samsung UE46F7000

I jeszcze jedno – czy te modele podane powyżej będą działały z naziemną telewizją cyfrową w Polsce?
Ostatnio zmieniony 9 grudnia 2013, o 18:52 przez mlody_bill, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany