DVB-T z RTCN CZĘSTOCHOWA WRĘCZYCA

Awex23
Posty: 79
Rejestracja: 22 października 2011, o 08:44
Miejscowość: Pyskowice
Odbiornik: LG OLED
Instalacja antenowa: Televes V Zenit (max 58k)
Televes VHF
Televes FM
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy/Łysa Góra (CZ)

Re: DVB-T z RTCN CZĘSTOCHOWA WRĘCZYCA

Post autor: Awex23 »

Skąd 2 x Katowice ?

yougo

Re: DVB-T z RTCN CZĘSTOCHOWA WRĘCZYCA

Post autor: yougo »

Nie wiem skąd ... ale tak właśnie mam ... Odbieram MUX'y z Wręczycy i z Błeszna (bo ciągle jeszcze nadaje) i to może stąd.

Awex23
Posty: 79
Rejestracja: 22 października 2011, o 08:44
Miejscowość: Pyskowice
Odbiornik: LG OLED
Instalacja antenowa: Televes V Zenit (max 58k)
Televes VHF
Televes FM
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy/Łysa Góra (CZ)

Re: DVB-T z RTCN CZĘSTOCHOWA WRĘCZYCA

Post autor: Awex23 »

Jaka częstotliwość (kanal) dla Kat 1x, Kat 2x i Krak ?
Wg info powinno być k35. krakow, k41 katowice.

yougo

Re: DVB-T z RTCN CZĘSTOCHOWA WRĘCZYCA

Post autor: yougo »

Było, ale się skończyło ... tak przed 11-tą "zniknął" mi jeden (z dwóch) TVP Info KATOWICE ... Teraz mam już (chyba jak wszyscy) dwa kanały TVP Info - jeden z Katowic i jeden z Krakowa :roll:

jaroslaw1309

Re: DVB-T z RTCN CZĘSTOCHOWA WRĘCZYCA

Post autor: jaroslaw1309 »

Jak pisałem 3 tygodnie temu, po uruchomieniu mux-u -3 we Wręczycy, sygnały mux-ów 1 i 2 były stabilne z jakością 100 %, natomiast mux-u 3 płynny i z jakością 40 - 60%, stopklatkami itp.
Zdemontowałem wzmacniacz budynkowy, wymieniłem kable, symetryzatory, rozgałęźniki czyli praktycznie wszystko - sytuacja się nie poprawiła. Zastanawiające było, że w sąsiednim pionie mux-3 był stabilny i bez błędów. Telewizor mam podpięty do przelotowego gniazda antenowego, w sąsiednim pokoju mam - nieużytkowane gniazdo końcowe jako zakończenie pionu. Podłączyłem telewizor przez kilkanaście m kabla do tego gniazda końcowego - i .... sygnał stał się stabilny. Problem tkwił w uszkodzonym gnieździe antenowym. Co dziwne zupełnie nie wpływało to na mux-1 i 2, a uniemożliwiało odbiór mux-3. Może wpływ miała bliskość nadajnika na Błesznie z mux-3. Po wymianie gniazda wszystko jest ok.
Wprawdzie po wczorajszym włączeniu mux-3 na Kosztowach pogorszył się sygnał mux-2, ale nie rzutuje to na jakość. Pojawiły się też nieznaczne błędy na mux-3.
Obecne parametry:
mux-1 siła 78% jakośc 100%
mux-2 siła 71% jakość 100%
mux-3 siła 63% jakość 98 - 100%
Antena skierowana wyłącznie na Wręczycę. Przy dwóch antenach (drugiej w kierunku Błeszna, występowało wyraźne osłabienie sygnału mux-3).
W instalacji jest obecnie 5 gniazd antenowych w 2 budynkach, zwrotnica (radio FM), dwa rozgałęźniki. Wszystko na około 75 m kabli. Nie ma żadnych wzmacniaczy, choć jak widać można byłoby zastosować regulowany wzmacniacz budynkowy i delikatnie sygnał wzmocnić.
Przekonałem się że w przypadku w miarę bliskiego nadajnika, jeśli działa którykolwiek z mux-ów to znaczy,że muszą działać pozostałe. A problem musi tkwić w instalacji.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN CZĘSTOCHOWA WRĘCZYCA

Post autor: hadam »

Liczyłem że po włączeniu Kosztowych Emitel wreszcie zsynchronizuje sieć FSN tak jak ma być, tymczasem zawiodłem się niestety. W zależności od pogody odbierając MUX-3 mam co chwilę błędy, kratkowanie i skoki jakości, albo zanik głosu, czasem jest jakiś czas dobrze ale wkurza takie oglądanie. Kręciłem anteną we wszystkie strony i jest "kiszka" próbowałem też na symetryzatorze i jest jeszcze gorzej tzn. łapie tylko MUX-2 i to 8%. Natomiast kiedy skierowałem antenę na południowy zachód, kierunek Kosztowy i Wisła to tylko MUX-2 dobrze odbiera, MUX-3 minimalnie lepiej niż z Wręczycy ale za to MUX-1 katastrofa.
W mojej lokalizacji mam w linii prostej Wręczycę i Błeszno, albo Kosztowy i Wisłę zależy jak odwrócę antenę.

MarcinG

Re: DVB-T z RTCN CZĘSTOCHOWA WRĘCZYCA

Post autor: MarcinG »

ObywatelDVB-T pisze:... W zależności od pogody odbierając MUX-3 mam co chwilę błędy, kratkowanie i skoki jakości, albo zanik głosu, czasem jest jakiś czas dobrze ale wkurza takie oglądanie. Kręciłem anteną we wszystkie strony i jest "kiszka" próbowałem też na symetryzatorze i jest jeszcze gorzej ...
Mam to samo. Zanim uruchomili MUX-3 we wszystkich lokalizacjach na tym samym kanale (41) było dobrze, mimo iż odbierałem MUX-3 z Błeszna (tylko 2,5 KW). Obecnie jest kicha, rzadko kiedy da się oglądać, chociaż moc duża.

irdeto
Posty: 299
Rejestracja: 29 listopada 2011, o 23:31
Miejscowość: Okolice Lublińca
Odbiornik: uClan D-BOX 4K Combo, Panas i LG
Instalacja antenowa: Dipol 19/21-48 + Dipol 7/5-12 + ams AWS-121m
Nadajnik - obiekt nadawczy: Częstochowa-Klepaczka + G.Św.Anny-Wysoka

Re: DVB-T z RTCN CZĘSTOCHOWA WRĘCZYCA

Post autor: irdeto »

Niech ktoś z administracji potwierdzi, czy faktycznie zostanie zwiększona moc Muxu3 z Klepaczki.??
Bo ten facet co ma pod sobą stare Azarty w Krupskim Młynie, tak twierdzi.
Zbytnio nie chcę mu wierzyć, ale jest wielki problem.
Na blokach zamontował jesienią po dwa Telmory inteligent, jedna na Kosztowy,a druga na Wręczyce. No i jest bardzo ciężko uzyskać sygnał z 41 kanału.
W niektórych blokach jest w miarę,inne zaś mają zero. Rozumiem tłumienie w starej przeszło 20to letniej instalacji,ale tak nie powinno być,by takie skupisko ludzi nie miało dostępu do Kultury,Historii itd.
Ale najgorsze co mogło być,to dodanie TVP Kraków na Mux1 i ludzie zostali tylko z tą wersją.
A ciężko starszym osobom tłumaczyć,że my teraz "należymy pod Kraków i będziemy oglądać co smok robi na Wawelu :(
Byłoby dobrze,gdyby można uzyskać sygnał z kanału 55 Katowickiego,to by się im wyszukało z tego.
Ale tu nawet k49 nie da się złapać.
Więc chciałem mu powiedzieć,po cholery dwie anteny,skoro jest wielkie gów.. z kierunku Kat.
Tak,że kilkanaście bloków ma tylko k35,k39 i niektóre bloki ledwo k41.

Znając życie tak pozostanie NA WIEKI WIKÓW AMEN :(
Kochany kraj..

Awex23
Posty: 79
Rejestracja: 22 października 2011, o 08:44
Miejscowość: Pyskowice
Odbiornik: LG OLED
Instalacja antenowa: Televes V Zenit (max 58k)
Televes VHF
Televes FM
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy/Łysa Góra (CZ)

Re: DVB-T z RTCN CZĘSTOCHOWA WRĘCZYCA

Post autor: Awex23 »

Może nie jestem z administracji ale z tego co wiem nie przewiduje się zwiększenia mocy MUX3 z klepaczki - uzgodniono 80 i jest 80 kW.
Jeśli zamontował 2 anteny - 1-klepaczka, 2-kosztowy to efekt na kanale 41 może być taki a nie inny!!! Synchronizacja w takim przypadku dala o sobie znać i 0 odbioru.

MUX1 - Kosztowy,Wisła,Klepaczka - TVP INFO Kraków
MUX3 - Kosztowy,Wisła,Klepaczka - TVP INFO Katowice
Wiec 55 kanał z Kosztów - niewiele wam zmieni - tam tez jest TVP Info Kraków.

Wg dvbtmap - najlepsze parametry daje Klepaczka !

Awatar użytkownika
micial
Posty: 210
Rejestracja: 1 czerwca 2011, o 08:24
Odbiornik: różne
Instalacja antenowa: różne
Nadajnik - obiekt nadawczy: EC-4, Góra kamieńsk

Re: DVB-T z RTCN CZĘSTOCHOWA WRĘCZYCA

Post autor: micial »

yougo pisze:Nie wiem skąd ... ale tak właśnie mam ... Odbieram MUX'y z Wręczycy i z Błeszna (bo ciągle jeszcze nadaje) i to może stąd.
Dobre pytanie do emitela, błeszno ciągle nadaje?

Awex23
Posty: 79
Rejestracja: 22 października 2011, o 08:44
Miejscowość: Pyskowice
Odbiornik: LG OLED
Instalacja antenowa: Televes V Zenit (max 58k)
Televes VHF
Televes FM
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy/Łysa Góra (CZ)

Re: DVB-T z RTCN CZĘSTOCHOWA WRĘCZYCA

Post autor: Awex23 »


irdeto
Posty: 299
Rejestracja: 29 listopada 2011, o 23:31
Miejscowość: Okolice Lublińca
Odbiornik: uClan D-BOX 4K Combo, Panas i LG
Instalacja antenowa: Dipol 19/21-48 + Dipol 7/5-12 + ams AWS-121m
Nadajnik - obiekt nadawczy: Częstochowa-Klepaczka + G.Św.Anny-Wysoka

Re: DVB-T z RTCN CZĘSTOCHOWA WRĘCZYCA

Post autor: irdeto »

Awex23 pisze:Może nie jestem z administracji ale z tego co wiem nie przewiduje się zwiększenia mocy MUX3 z klepaczki

Wg dvbtmap - najlepsze parametry daje Klepaczka !
Trudno,no to Ci ludzie mają pozamiatane.
A indywidualnej anteny tam nie wolno mieć.

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: DVB-T z RTCN CZĘSTOCHOWA WRĘCZYCA

Post autor: belzebiusz »

Z forum Radiopolski:

Zdjęcia systemu antenowego pod MUX-3:
http://imageshack.us/a/img707/5729/8rd24abok.jpg
http://imageshack.us/a/img542/6748/7rd24aprzod.jpg

A to informacja na stronie producenta:
http://www.rfsworld.com/dataxpress/Data ... D24-578704

---

Nieużywany system TV skierowany w stronę Częstochowy:
http://imageshack.us/a/img69/9227/4tv5x1.jpg
http://imageshack.us/a/img15/2689/5tv5x12.jpg

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN CZĘSTOCHOWA WRĘCZYCA

Post autor: hadam »

Mam pytanie. Czy coś się zmieniło (czy coś było robione) w ciągu ostatnich tygodni, bo ostatnio lepiej odbieram z Wręczycy, być może wcześniej jakiś analogowy nadajnik zakłócał, a może po prostu zmieniła się pogoda.

Sąsiad który także odbiera z Wręczycy, też zauważył nieznaczną poprawę.
Ogólnie jakość i siła są na tym samym poziomie ale jest znacznie mniej przycięć, szatkowania obrazu, wręcz sporadycznie.

Awatar użytkownika
TLW/SZA
Posty: 936
Rejestracja: 9 czerwca 2013, o 16:41
Miejscowość: Moskorzew
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/RTCN Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN CZĘSTOCHOWA WRĘCZYCA

Post autor: TLW/SZA »

Czy chodzi Ci o MUX3 z Wręczycy???
Bo jeśli chodzi o MUX 1 i 2 to wszystko odbiera po staremu,w zeszłym tygodniu sprawdzałem,ale MUX3 nie złapało

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN CZĘSTOCHOWA WRĘCZYCA

Post autor: hadam »

Tak o MUX-3 jest taka sama siła i jakość, telewizor pokazuje błędy a jednak da się oglądać.

nero24

Re: DVB-T z RTCN CZĘSTOCHOWA WRĘCZYCA

Post autor: nero24 »

Witam.Od dwóch tygodni mam problem z odbiorem mux 3.W ogóle nie mam tego multipleksu.Od początku cyfryzacji wszystko ok .Zero problemu z odbiorem.Antena jest kierunkowa 19 elementowa z symetryzatorem.Skierowana w kierunku Błeszna.Nie wiem co jest grane ale wcześniej wszystko było OK. MUX 1,2 odbiera.Instalacja jest nowa.Wykluczam problemy po mojej stronie.Czyżby coś się zmieniło ? Mieszkam we Mstowie 13 km od Częstochowy(kierunek Koniecpol).Pozdrawiam. p.S- czy antena skierowana w kierunku Błeszna miałaby teraz taki wpływ na odbiór ?Zaznaczam że wcześniej było ok.

Awatar użytkownika
TLW/SZA
Posty: 936
Rejestracja: 9 czerwca 2013, o 16:41
Miejscowość: Moskorzew
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/RTCN Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN CZĘSTOCHOWA WRĘCZYCA

Post autor: TLW/SZA »

Skoryguj ustawienie anteny tak aby zasłonić sygnał dochodzący z Błeszna,ewentualnie możesz sprawdzić jak z odbiorem w Mstowie ze Świętego Krzyża,według mapki zasięgu Mstów jest jeszcze w granicach odbioru.

http://www.dvbtmap.eu/mapcoverage.html?chid=9641

torre24
Posty: 27
Rejestracja: 20 kwietnia 2011, o 11:01
Odbiornik: Samsung LE37B650
Opticum HD T90 (N2)
Media Tech MT4167
Instalacja antenowa: Dipol 19/21-69 + wzmaciacz dopuszkowy LNA 177 + zasilacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Lysa Hora

Re: Odp: DVB-T z RTCN CZĘSTOCHOWA WRĘCZYCA

Post autor: torre24 »

nero24 pisze:Witam.Od dwóch tygodni mam problem z odbiorem mux 3.W ogóle nie mam tego multipleksu.Od początku cyfryzacji wszystko ok .Zero problemu z odbiorem.Antena jest kierunkowa 19 elementowa z symetryzatorem.Skierowana w kierunku Błeszna.Nie wiem co jest grane ale wcześniej wszystko było OK. MUX 1,2 odbiera.Instalacja jest nowa.Wykluczam problemy po mojej stronie.Czyżby coś się zmieniło ? Mieszkam we Mstowie 13 km od Częstochowy(kierunek Koniecpol).Pozdrawiam. p.S- czy antena skierowana w kierunku Błeszna miałaby teraz taki wpływ na odbiór ?Zaznaczam że wcześniej było ok.
Też tak mialem na dekoderze DVB-T z Polsatu przy ustawieniu anteny na Jasenik - Praded, a prawie w linii Błeszno. Instalacja: antena kierunkowa, wzmacniacz dopuszkowy i jeszcze jeden w kablu w domu. Antenę przestawilem na Wręczycę, straciłem MUX-y czeskie ale polskie są OK. Mieszkam w Częstochowie.

RafiCZWA

Re: Odp: DVB-T z RTCN CZĘSTOCHOWA WRĘCZYCA

Post autor: RafiCZWA »

Witam.Moi rodzice mieszkają w Drochlinie.Zakupiłem im taką Antenę telewizyjną UHF 44/21-69 Tri Digit ze wzmacniaczem LNA-177.I mam problem z MUX3,czyli jak świeci słonce nie mam kanałów z tego MUX3.A jak przychodzi wieczór kanały działają.A antena jest ustawiona na Wręczyce.Jaki jest problem że nie mam tego MUX3 za dnia,czyli jak świeci słonce.

Zablokowany