DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

piotr'ek

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: piotr'ek »

romanodepalma pisze:...abonament nie wiem dlaczego płacę w Polsce.
Też Ci się dziwię. Jedna wizyta na poczcie i po problemie.

rafhej

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: rafhej »

dzisiaj w Gazecie Wyborczej pojawiła sie oto taka wiadomość:"Maszt w Trzeciewcu jeszcze w tym roku zacznie wysyłać sygnał naziemnej telewizji cyfrowej. Dzięki temu odbiór ze zwykłej anteny będzie taki jak z platform satelitarnych.
Nadajnik Zgodnie z decyzją Unii Europejskiej w połowie 2015 roku emisja sygnału analogowego zostanie wyłączona, dlatego wprowadzanie cyfrowego systemu jest konieczne. Sygnał miał być testowany już w tym miesiącu. - Niestety dotąd nie podpisaliśmy umowy z Telewizją Polską, która musi wybrać operatora technicznego zajmującego się wdrażaniem systemu DVB-T - tłumaczy Tomasz Burzyński, rzecznik Emitelu, operatora sieci radiowo-telewizyjnej. Według niego, po podpisaniu umowy, do końca roku cyfrowa tv będzie już dostępna w wersji komercyjnej.

Pierwszy etap wdrażania przyniesie siedem programów telewizyjnych: TVP1, TVP2, TVP3, Telewizję Puls, TVN, Polsat i TV4. Oglądanie ich będzie możliwe przez tą samą antenę, która zapewnia telewizję analogową, jednak do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej niezbędny jest dekoder albo odpowiednio dostosowany telewizor."
Co wy na to?
Niestety nie podali ani daty, ani częstotliwości :-(
Czekamy!

REMIX
Posty: 39
Rejestracja: 10 sierpnia 2009, o 08:34

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: REMIX »

no na taką wiadomość czekałem,oby wszystko szybko nastąpiło

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: qwerty »

rafhej pisze:Według niego, po podpisaniu umowy, do końca roku cyfrowa tv będzie już dostępna w wersji komercyjnej.
Pytanie tylko czy w całej Polsce. Pewnie nie.
Ostatnio zmieniony 13 marca 2010, o 08:40 przez qwerty, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kupon
Posty: 670
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 15:02
Odbiornik: Panasonic TX-50DXU701 / Panasonic TX 32AS650E
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit+DIPOL-4/5-12 pol.V+Zwrotnica antenowa FM/6-12/21-69/75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: kupon »


Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: Puma »

Trzeciewiec ma być w drugim etapie i zgodnie z harmonogramem ma być do 31 marca.
To że będzie w tym roku to raczej już konieczność jeżeli chcą się wyrobić z wszystkim...liczę na czerwiec/lipiec.

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: RAPIOTR »

rafhej pisze:.
Dzięki temu odbiór ze zwykłej anteny będzie taki jak z platform satelitarnych.Czekamy!
To akurat powód do smutku. :lol: Bo jeśli jakość docelowo (a na to wygląda) ma być taka jak na satelitarnych programach SD tak zwanych dzikich krajów ----:wszelkie arabskie włoskie ,polskie i innych wschodnich demoludów to żal .

DVB-T powinno mieć narzucone i określone wysokie standardy przez krajowego regulatora rynku UKE KRRIT.
W naszym kraju urzędasy mają n.s.ane w głowach i nie myślą o takich sprawach.Może nawet łoją łapówy od koncernów za przychylność?
Tak czy owak nadawcy sami narzucają parametry, wymuszają co ma być w ustawach i rozporządzeniach ITD. Wszystko nazywa sie szumnie ---KONSULTACJE heheh. Standardy ? te są w Niemczech Francji,Angli , w krajach Nordyckich i krajach Beneluxu. Cała reszta to sfołocz i samowolka.
Ciekawe ,że pismaki i dziennikarze telewizyjni nie widzą w takim postępowaniu swoich pryncypałów i urzędasów ---afery ;)

No ale co się dziwić jeśli w decyzyjnych instytucjach przez lata siedzą ludzie nadani z politycznego bierzmowania ,którzy -- jak znana posłanka z 4 RP --"umieją coś tam coś tam ".Ci zatrudniaja następnych przydupasów z kapelusza(piekarz ,ślusarz,krawiec itd) hehe - Po prostu dziki kraj. :lol:

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: qwerty »

Po części ma racje. To co jest na "satelicie" to śmiech na sali. Bitrate jest taki słaby, że dziwne, że masowo nie ma reklamacji. Przy porównaniu polskich kanałów sd i niemieckich różnica jest kolosalna. Nawet kanały hd potrafią tylko skalować z SD i już płacisz ekstra.

REMIX
Posty: 39
Rejestracja: 10 sierpnia 2009, o 08:34

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: REMIX »

czy ktoś z Emitela lub z czytających to forum wie coś na temat Trzeciewca bo jeszcze nie tak dawno kierownictwo Emitela mówiło ,że dvb-t ruszy w tym roku. :?: :?: :?:

Bartosz Czach

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: Bartosz Czach »

Kiedy Trzeciewiec ruszy, tego nikt nie wie. Można tylko liczyć na datę 27.10.2011 jako termin startu MUX3 w regionie.

widex

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: widex »

Z tego co wiem start Trzeciewca i Iławy jest wstrzymany. Taką odpowiedź dostałem kilka tygodni temu od Emiela.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: Puma »

widex pisze:Z tego co wiem start Trzeciewca i Iławy jest wstrzymany. Taką odpowiedź dostałem kilka tygodni temu od Emiela.
Przez te kilka tygodni to wiele się zmieniło ;)
Wczoraj skanowałem pasmo i niestety nic nie znalazłem :(

maakoo

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: maakoo »

nie liczylbym ze przed mundialem sie cos zmieni dla Bydgoszczy i okolic :( szkoda...

orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: orin »

widex pisze:Z tego co wiem start Trzeciewca i Iławy jest wstrzymany. Taką odpowiedź dostałem kilka tygodni temu od Emiela.
Żenada, dwa obiekty do których są media aby rozpocząć emisje.

amarok4

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: amarok4 »

Kedy można sie spodzewać dvb-t na Trzeciewcu?Panie Jarosławie może się pan wypowie?

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: qwerty »

amarok4 pisze:Kedy można sie spodzewać dvb-t na Trzeciewcu?Panie Jarosławie może się pan wypowie?
Ile razy można pisać - zgodnie z harmonogramem.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: Puma »

Którego praktycznie to nie ma, jest tylko harmonogram na MUX 3 i to też na regiony a nie nadajniki.

waldek83503

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: waldek83503 »

Ruszy w ogóle coś w tym roku?mux1 2 czy 3 .cokolwiek .tylko nie mówcie że jakiś harmonogram jest .

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: Puma »

waldek83503 pisze:Ruszy w ogóle coś w tym roku?mux1 2 czy 3 .cokolwiek .tylko nie mówcie że jakiś harmonogram jest .
Harmonogram jest na MUX 3 a reszta to niewiadoma.

Obrazek

widex

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: widex »

Tak myślałem, za rok. Miało być w marcu br.

Ja za takie opóźnianie to pociągnąłbym kogoś do odpowiedzialności w KRRIT

Zablokowany