DVB-T w woj. lubuskim

pacek

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: pacek »

20 maja 2013 zostanie włączony sygnał multipleksu trzeciego z nadajników:

RTCN Zielona Góra/Jemiołów
RTCN Żagań/Wichów

Sygnał będzie nadawany w sieci jednoczęstotliwościowej na kanale 32 (562 MHz)


Natomiast już 19 marca nastąpi zwiększenie sygnału MUX-3 z nadajnika RTCN Poznań/Śrem. Zmieniona zostanie częstotliwość (obecnie kanał 28) i zwiększona moc nadajnika. Nowe parametry: moc - 100 kW, częstotliwość 522 MHz (kanał 27).

alabama1
Posty: 987
Rejestracja: 2 stycznia 2012, o 16:38
Odbiornik: Philips 32PFL3606H/12,
Manta DVBT010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wichów/Jemiołów

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: alabama1 »

Wreeeeeeeeeeeeeszcie......
Można powiedzieć, że bardzo się cieszę, że wreszcie wiem, kiedy mux 3 ruszy w lubuskim!
20 maja- to jeszcze dwa miesiące- ale doczekam jakoś. :P :P :P

krystek_zg

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: krystek_zg »

Witam.
Proszę o informację czy są jakieś prace na MUX-1 ponieważ od pewnego czasu mam problem z kanałami TVP1 HD , TVP2, TVP info, pozostałe kanały działaja elegancko.
Antena skierowana na Jemiołów odbiór Zielona Góra.

showmen
Posty: 20
Rejestracja: 31 lipca 2012, o 23:36
Miejscowość: Barlinek
Odbiornik: Samsung UE49KS9000L, Samsung UE43KS7590U
Instalacja antenowa: Antena zbiorcza AZART z 1992 roku
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kołowo - SZCZECIN

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: showmen »

Krystek_zg napisz proszę jak u Ciebie wygląda obecnie sytuacja z kanałami TVP1 HD , TVP2, TVP info (MUX 1) bo znajomy też ma ustawioną antenę na ten nadajnik i również narzekał zwłaszcza wiadomo na TVP1 HD?

cirek

Re: Harmonogram wdrażania MUX3

Post autor: cirek »

Hej.
Dlaczego nie mogę odebrać MUX 3 z Głogowa? mieszkam 17 km od Głogowa, w połowie pomiędzy Głogowem a Szprotawą. Ustawiłem antenę na Głogów i nic. Kanał 21.

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1362
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Harmonogram wdrażania MUX3

Post autor: DanielK »

17 km od Głogowa to już zbyt daleko.
Poczekaj, bo jak dobrze pójdzie to po 20 maja będzie z Wichowa.

noe2135 pisze:MUX3 nadaje z nadajnika Konin-Żółwieniec na kanale 27, lecz aktualnie jest straszna pikseloza.
To RTCN Poznań Śrem ;) k.27 moc 110 kW.

alabama1
Posty: 987
Rejestracja: 2 stycznia 2012, o 16:38
Odbiornik: Philips 32PFL3606H/12,
Manta DVBT010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wichów/Jemiołów

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: alabama1 »

No to czekamy na mux 3 :-).

Peter Parker

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: Peter Parker »

MUX3 już śmiga aż miło :)

alabama1
Posty: 987
Rejestracja: 2 stycznia 2012, o 16:38
Odbiornik: Philips 32PFL3606H/12,
Manta DVBT010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wichów/Jemiołów

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: alabama1 »

Zgadza się. :-) TVP 2 HD, Kultura, Historia, Polonia, Rozrywka, 1. Teraz można robić porządki w muxach, niech TVP da coś innego w miejsce TVP 1 SD w mux 3 i coś w miejsce TVP 2 SD w mux 1.
A i jeszcze w miejsce TVP INFO coś dać na którymkolwiek mux-ie.

skret

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: skret »

Komu śmiga temu śmiga - we Wschowie MUX 1 i MUX 2 z Żagania bez problemu ale MUX 3 nie do zaakceptowania :/ Niby moc ta sama ale odbiór niemożliwy - coś ktoś wie na ten temat? :/

andrutt

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: andrutt »

U mnie w Głogowie MUX3 na 562 MHz działa bez problemu, siła 66-70 %, jakośc 100% więc u Ciebie też powinno tak być, w końcu to tylko dwadzieścia pare km dalej.

Chociaż z tego co widać na dvbtmap.eu możesz mieć problemy. Może sprobuj złapać MUX3 ze Śremu na k.27.

debe
Posty: 344
Rejestracja: 10 maja 2010, o 13:35
Odbiornik: SonyKDL-40EX700
Instalacja antenowa: WIWA AN 220
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Wichów/ Jemiołów

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: debe »

skret pisze:Komu śmiga temu śmiga - we Wschowie MUX 1 i MUX 2 z Żagania bez problemu ale MUX 3 nie do zaakceptowania :/ Niby moc ta sama ale odbiór niemożliwy - coś ktoś wie na ten temat? :/
Ja na ten temat(MUX_3) wiem tyle, że u mnie odbiera on najlepiej ze wszystkich trzech multipleksów.
Porównując MUX_3 do MUX_1, bo te idą w SFN-ie to MUX_3 odbiera naprawdę doskonale. O ile MUX_1 potrafi u mnie czasem się poklatkować i ma niestabilne (zmieniające się) wskazania mocy i jakości o tyle MUX_3 przy mocy 70% ma jakość 96-100%. Miałem poczekać do gorszej pogody i o ile nie wpłynęłaby ona na jakość odbioru pochwalić i zasugerować zdublowanie parametrów nadawania multipleksu 3 i 1 bo moim zdaniem MUX_3 jest idealny. A odbieram na produkcie anternopodobnym zwanym WIWA AN 220, parter i wszystko dookoła pozasłaniane. Ale skoro we Wschowie są problemy to sam już nie wiem.
Jak u was MUX_3?

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1362
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: DanielK »

Należy zauważyć że MUX-1 i MUX-2 z obu nadajników są nadawane w równych mocach, tj. Jemiołów: 80 kW, Wichów: 50 kW.
Mux-3 wygląda nieco inaczej - Jemiołów: 100 kW, Wichów: 50 kW.
Jeśli sygnały z obu nadajników są bliskie równego poziomu sygnału (+/- 3 db) to tuner MOŻE mieć problem z synchronizacją.
Po krótce, należy zweryfikować swoją instalację antenową - przestawić antenę, czasem 1-3 m w lewo/prawo, lub. np. usunąć wzmacniacz.

Tomfra71

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: Tomfra71 »

W sumie nie wiem co jest. Z Jemiołowa nadawanie idzie na 32 45 i 46 kanale. Mam do nadajnika ok 30 km. Niestety antena nie ma szans widzieć wprost nadajnika (centrum miasta, budynek w najniższej części miasta.
O ile 32 i 46 są spoko (32 silniejszy) to 45 kanał jakby w ogóle nie istniał. nie mam wzmacniaczy tylko długi kabel od anteny.
O co chodzi?

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1362
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: DanielK »

@ Tomfra71
Może wymień przewód od anteny. Czasem to może być przyczyna problemów.
Proponuję wezwać instalatora z miernikiem DVB-T.
BTW: obecnie nie mając mux-1 to zbyt wiele (poza TTV) nie tracisz ;)

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: belzebiusz »

Jeszcze TVP1 HD. ;)

jurekh

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: jurekh »

Witam. Dzisiaj w nocy jakimś cudem zniknęły mi programy z polsatem i tvn-y... po ponownym wyszukaniu kanałów mam tylko tvp w 7 odmianach (kultury, historie i takie tam) czy tak jest tylko u mnie? co mam z tym zrobić?

piotrek.realfan

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: piotrek.realfan »

szanowni Panstwo mam taki problem, mieszkam w pow strzelecko-drezdeneckim i na mux 1 i 2 z jemiolowa sygnal ok, a na mux 3 z jemiolowa sygnal strasznie skacze i pixeloza jest a niby moc wieksza, wiecie moze gdzie jest problem?

proszę o zachowanie zasad polskiej pisowni

Witek

DVB-T Jemiołów - problem z MUX2

Post autor: Witek »

Panowie! Jestem 50km na północny zachód od Jemiołowa i to pod lasem. Mam antenę zewnętrzną kierunkową i aktywny,wewnętrzny wzmacniacz i nieustanny problem z MUX2. Podają,że Jemiołów nadaje z nadajników po 80kw na MUX1 i MUX2, więc dlaczego MUX1 jest, a z 2 problem? Co robić? Lasu nie wytnę....

Awatar użytkownika
TLW/SZA
Posty: 936
Rejestracja: 9 czerwca 2013, o 16:41
Miejscowość: Moskorzew
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/RTCN Kosztowy

Re: DVB-T Jemiołów - problem z MUX2

Post autor: TLW/SZA »

W Twoim przypadku problemem może być przesterowany sygnał bo z masztu w Jemiołowie MUX-1 nadaje na k45 a MUX-2 na k46,wymień przedwzmacniacz na sam symetryzator a koncówke kabla zarób na wtyczkę typu F,moim zdaniem na odległość 50 km od nadajnika sam symetryzator powinien dać radę.
Ewentualnie skoryguj ustawienie anteny na Kołowo

Zablokowany