DVB-T z RTCN KALISZ MIKSTAT

Goalkeper
Posty: 89
Rejestracja: 17 czerwca 2011, o 19:59
Odbiornik: TV LG 42LE4500
MT4163 USB
Evolve Blade Dualcorder HD
Instalacja antenowa: Antena Siatka + LNA-101, montaż 50cm nad balustradą balkonu, 2 piętro.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kalisz - Mikstat,

Re: DVB-T z RTCN KALISZ MIKSTAT

Post autor: Goalkeper »

K.38 Siła 82% jakość skacze 42-87%
K.44 Ten stabilny siła tylko skacze 94-96%

Zauważyłem, że z sygnałem jest różnie w zależności od pory dnia.

Pablo70
Posty: 93
Rejestracja: 21 kwietnia 2012, o 17:26
Odbiornik: nBox dongle
Panasonic 42ST50
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kalisz-Mikstat

Re: DVB-T z RTCN KALISZ MIKSTAT

Post autor: Pablo70 »

U mnie stabilnie a dzisiaj nawet najsłabszy trzeci MUX 100/100 :shock:

arko07

Re: DVB-T z RTCN KALISZ MIKSTAT

Post autor: arko07 »

Nie zauważyłem dzisiaj żadnych problemów z odbiorem z Mikstatu.

Goalkeper
Posty: 89
Rejestracja: 17 czerwca 2011, o 19:59
Odbiornik: TV LG 42LE4500
MT4163 USB
Evolve Blade Dualcorder HD
Instalacja antenowa: Antena Siatka + LNA-101, montaż 50cm nad balustradą balkonu, 2 piętro.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kalisz - Mikstat,

Re: DVB-T z RTCN KALISZ MIKSTAT

Post autor: Goalkeper »

Ja znowu antenę wycelowałem centralnie na Mikstat i się ustabilizowało, minimalnie ze 100 na 96 z siłą spadł MUX3. Wcześniej w czasie burzy nie szło nic poza MUX3 oglądać.

driwer78

Re: DVB-T z RTCN KALISZ MIKSTAT

Post autor: driwer78 »

Mam antenę kierunkową ATX-91 z wzmacniaczem i nie odbiera mi sygnału z Mikstatu bez wzmacniacza a jestem z Ostrowa Wlkp.Przecież to niedaleko od nadajnika.

stefan

Re: DVB-T z RTCN KALISZ MIKSTAT

Post autor: stefan »

Panowie, niestety u mnie kiepsko z odbiorem z Mikstatu. Póki co łapię tylko Chełmce (mux 3). Czy wiadomo coś o planowanych uruchomieniach pozostałych mux-ów z Chełmc i zwiększeniu mocy nadajnika dla trzeciego multiplexu?

Pablo70
Posty: 93
Rejestracja: 21 kwietnia 2012, o 17:26
Odbiornik: nBox dongle
Panasonic 42ST50
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kalisz-Mikstat

Re: DVB-T z RTCN KALISZ MIKSTAT

Post autor: Pablo70 »

Chyba nie ma w planach uruchomienia pozostałych mux-ów z Chełmc.Moc raczej też jest docelowa.
W jakiej lokalizacji masz problem z odbiorem Mikstatu ?

stefan

Re: DVB-T z RTCN KALISZ MIKSTAT

Post autor: stefan »

Pablo70 pisze:Chyba nie ma w planach uruchomienia pozostałych mux-ów z Chełmc.Moc raczej też jest docelowa.
W jakiej lokalizacji masz problem z odbiorem Mikstatu ?
No to trochę mnie zmartwiłeś. Problem mam z odbiorem w Kaliszu, os. Kaliniec. Za oknem mam drzewa, które skutecznie robią za tłumik, gdy kieruję antenę na Mikstat. Anteny wyżej założyć nie mogę niestety.

domino16297

Re: DVB-T z RTCN KALISZ MIKSTAT

Post autor: domino16297 »

Kolego a jaką ty masz tą antenę?

stefan

Re: DVB-T z RTCN KALISZ MIKSTAT

Post autor: stefan »

domino16297 pisze:Kolego a jaką ty masz tą antenę?
Używam poleconej mi wcześniej (str. 12) anteny Ikushi Flash Nano. W dwóch innych lokalizacjach sprawdza się znakomicie, łapie wszystkie multipleksy z Mikstatu. Niestety w lokalizacji na której najbardziej mi zależy (Kaliniec) nie mogę złapać Mikstatu przez pobliskie drzewo, jedyny 'czysto' widoczny kierunek to Chełmce.

Pablo70
Posty: 93
Rejestracja: 21 kwietnia 2012, o 17:26
Odbiornik: nBox dongle
Panasonic 42ST50
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kalisz-Mikstat

Re: DVB-T z RTCN KALISZ MIKSTAT

Post autor: Pablo70 »

Dziwna sprawa.Kaliniec leży w miarę wysoko w porównaniu np. ze Sródmieściem a tam łapałem na własnej roboty tzw. dipolu otwartym oba muxy (wtedy jeszcze trójki nie było na Mikstacie) bez jakiegokolwiek wzmacniacza rzecz jasna.
Niedawno na Legionów w bloku zasłaniającym całkowicie nadajnik instalowałem Dextę bo akurat taką nabył właściciel i również bezproblemowy odbiór.Zapewne z odbicia ale to przecież nieistotne.
Nie masz żadnych nawet śladowych ilości sygnału ?
Ja bym spróbował na Twoim miejscu jeszcze z jakąś "normalną" anteną typu Yagi z ewentualnym wzmacniaczem.

domino16297

Re: DVB-T z RTCN KALISZ MIKSTAT

Post autor: domino16297 »

Żadnym wzmacniaczem :) 19 elementowa 21-69 z symetryzatorem powinna wystarczyć , jeśli nie wystarczy to próbować z LNA-101

stefan

Re: DVB-T z RTCN KALISZ MIKSTAT

Post autor: stefan »

Jesteście koledzy pewni, że lepsza antena, ewentualnie wzmacniacz do aktualnej pomoże przy gęstym zadrzewieniu za oknem? Chciałbym upewnić się, czy choćby teoretycznie jest to rozwiązanie dobre i skuteczne, żeby nie wyrzucać bezsensownie pieniędzy na marne. Wiem, że teoria często nie idzie w parze z praktyką, ale sami rozumiecie ;)

@Pablo70, jeśli chodzi o odbiór z anteny skierowanej na Mikstat, to przy bezwietrznej i bezdeszczowej pogodzie jako tako łapie MUX-3, ale podejrzewam że to leci z jakiegoś odbicia z Chełmc. Sprawdzałem na wykorzystywanym w innej lokalizacji dekoderze, z zaprogramowanymi wszystkimi multipleksami, jednak kanały dostępne w MUX-1 i MUX-2 jakość sygnału pokazują na okrągłe 0%.

Pablo70
Posty: 93
Rejestracja: 21 kwietnia 2012, o 17:26
Odbiornik: nBox dongle
Panasonic 42ST50
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kalisz-Mikstat

Re: DVB-T z RTCN KALISZ MIKSTAT

Post autor: Pablo70 »

U rodziców na Widoku instalowałem dokładnie taką : http://www.sklep-elektronik.pl/antena-t ... -8714.html kupiona na Granicznej.Działa idealnie łącznie z polsatowskim muxem.Trzecie piętro więc trochę wyżej.

Jest dostępna też większa http://www.sklep-elektronik.pl/antena-t ... -8704.html

Najlepiej dogadać się ze sprzedawcą i mieć możliwość oddania.Jedź do Castoramy czy Leroy Merlin.Weź kilka modeli łącznie z siatkową i potestuj.A w razie czego nie ma problemu z oddaniem.

Goalkeper
Posty: 89
Rejestracja: 17 czerwca 2011, o 19:59
Odbiornik: TV LG 42LE4500
MT4163 USB
Evolve Blade Dualcorder HD
Instalacja antenowa: Antena Siatka + LNA-101, montaż 50cm nad balustradą balkonu, 2 piętro.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kalisz - Mikstat,

Re: DVB-T z RTCN KALISZ MIKSTAT

Post autor: Goalkeper »

Jak chcesz to tą z pierwszego linka mam z symetryzatorem do sprzedania ale od razu mówie 11 elementową możesz użyć jako choinki na zimę, po prostu tragedia, ze wzmacniaczem lepiej ale bardzo niestabilnie. Jak już to bierz 19. Miałem na początku Serbinowska 3 na II piętrze na balkonie DEXTA, później yagi o której wsponiałem na początku i teraz mam najzwyklejszą w świecie siatkę z LNA-100 i jest cacy. Chełmce mam na czysto, Mikstat mam blok i drzewa przed sobą i jakoś odbieram, zauważyłem że w zależności od pogody trzeba inaczej antenę ustawiać, jak pada i jest zachmurzenie to na Mikstat i jest ok, jak jest pogodnie bez chmur to muszę parę stopni w lewo od Mikstatu kierować.

Pablo70
Posty: 93
Rejestracja: 21 kwietnia 2012, o 17:26
Odbiornik: nBox dongle
Panasonic 42ST50
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kalisz-Mikstat

Re: DVB-T z RTCN KALISZ MIKSTAT

Post autor: Pablo70 »

He he to trzeba było taką na pilota kupić ;)Nawet gdzieś poniewiera i się takowa.Kupiłem kiedyś w Kauflandzie.Ale do rzeczy :)To co napisałeś obrazuje tylko że nie ma uniwersalnej anteny a może inaczej jest to kwestia jej umiejscowienia.Pewnie zainstalowana na dachu będzie działała każda.Na Serbinowskiej 3 piszesz nie działała a na Serbinowskiej 2 działa jak ta lala skierowana mniej więcej na Supersam odbiera jeszcze z Majkowa 4 mux i nikt nią nie kręci w zależności od pogody ;)
Wiadome że sygnał ma pewne wahania ale telewizor skutecznie koryguje błędy.To jest jednak 100kW i niecałe 30 kilometrów.Przy odrobinie szczęścia jak u mnie na jednym telewizorze odbieram na starym kablu antenowym używanym do podłączenia magnetowidu a na drugim na kawałku koncentryka z odizolowaną gorącą żyłą.

Goalkeper
Posty: 89
Rejestracja: 17 czerwca 2011, o 19:59
Odbiornik: TV LG 42LE4500
MT4163 USB
Evolve Blade Dualcorder HD
Instalacja antenowa: Antena Siatka + LNA-101, montaż 50cm nad balustradą balkonu, 2 piętro.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kalisz - Mikstat,

Re: DVB-T z RTCN KALISZ MIKSTAT

Post autor: Goalkeper »

Pablo jeżeli chodzi o YAGI to dobrze ona odbierała ale zawsze jeden MUX i co najlepsze musiałem nią celować po prostu w mieszkanie, prostopadle do okien :) Serbinowska 2 to ten blok równoległy z ulicą i pierwszy od boiska IVLO ? Może masz więcej wolnej przestrzeni przed sobą. Tak się przedstawia moja sytuacja, przed gębą drzewa, za drzewami na linii w stronę Mikstatu jeszcze rozdzielnia energetyki i zaraz za nią Serbinowska 7.

Obrazek

Pablo70
Posty: 93
Rejestracja: 21 kwietnia 2012, o 17:26
Odbiornik: nBox dongle
Panasonic 42ST50
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kalisz-Mikstat

Re: DVB-T z RTCN KALISZ MIKSTAT

Post autor: Pablo70 »

Fakt nie najszczęśliwsze położenie.Serbinowska 2 to blok naprzeciw przedszkola i faktycznie jest więcej przestrzeni.Może to trafo coś sieje ?

Goalkeper
Posty: 89
Rejestracja: 17 czerwca 2011, o 19:59
Odbiornik: TV LG 42LE4500
MT4163 USB
Evolve Blade Dualcorder HD
Instalacja antenowa: Antena Siatka + LNA-101, montaż 50cm nad balustradą balkonu, 2 piętro.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kalisz - Mikstat,

Re: DVB-T z RTCN KALISZ MIKSTAT

Post autor: Goalkeper »

Też macie problem z MUX1 i MUX3 ? Na obu strasznie kiepski sygnał albo jego zaniki, nie idzie oglądać

Pablo70
Posty: 93
Rejestracja: 21 kwietnia 2012, o 17:26
Odbiornik: nBox dongle
Panasonic 42ST50
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kalisz-Mikstat

Re: DVB-T z RTCN KALISZ MIKSTAT

Post autor: Pablo70 »

Na ten moment u mnie działają wszystkie muxy bez problemów.Może jakieś chwilowe problemu.Nadal masz źle ?

Zablokowany