DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

susfol

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: susfol »

Nawoązując do pytania ,,kileropulos ,,.Ja Cie zrozumiałem.Też miałem taki sam problem.Mianowicie Tvp1,Tvp2,Tvp3 odbierały mi znakomicie ale TVP Sport się,,cioł'' (jak był nadawany jeszcze w maju). Dlaczego ? niewiem ?

kileropulos

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: kileropulos »

hmmm ja tez czasem mialem cięcie...ale wtedy odłaczalem Skymaxa od pradu na 30 sekund i sygnał wracał z powrotem i ogladalem dalej,,,, a teraz MS w Rpa i Tvp Sport ni ma:(

Awatar użytkownika
Acid
Posty: 308
Rejestracja: 11 lutego 2009, o 17:54
Odbiornik: Philips PUS8303 / Sharp HI3422E
Instalacja antenowa: Dipol-16/21-60 / Dipol-4/5-12
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: Acid »

Cięcia na TVP Sport były spowodowane dosyłem sygnału do Bytkowa ,teoretycznie mogała być tam jakaś 60 cm czasza ustawiona "na oko" ale to tylko teoria , myśle że innego wytłumaczenia nie ma.

A teraz inna sprawa w miejscu TVP Sport pojawił sie zdublowany program TVP 1 z tą różnicą że jest nadawany w formacie 16:9 ,może ktoś potwierdzić czy jest to przekaz w MPEG 4 ?

Awatar użytkownika
igorlan
Posty: 784
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
Televes DAT 790 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: igorlan »

Acid pisze: A teraz inna sprawa w miejscu TVP Sport pojawił sie zdublowany program TVP 1 z tą różnicą że jest nadawany w formacie 16:9 ,może ktoś potwierdzić czy jest to przekaz w MPEG 4 ?
Czy ktoś może potwierdzić lub zdementować tą informację?

romanodepalma

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: romanodepalma »

Jest 16:9 ,ale to jest rozszerzony obraz niezależnie od tego czy program jest nadawany w 16:9 czy w 4:3

susfol

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: susfol »

Tak w miejsce TVP SPORT jest nadawany jest TVP 1 I właśnie on mi się ,,tnie'' tak samo jak poprzedno TVP SPORT (z tego samego miejsca?) Tunerek kupiłem w niemczech z myślą o naszej Polskiej cyfryzacji jakieś 4 lata temu.Mam go podłaczonego do zwykłego TV.( dla testów)Więc nieodpowiem Ci na to pytanie w jakim formacie jest nadawany ten program !Teraz.

susfol

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: susfol »

Panie Jarosławie proszę o odpowiedź ZAINTERESOWANYM !!!

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: ploomba »

Kopia TVP1 nadawana jest w mpeg-2.
Obraz w dziwnym formacie. Dla przykładu program w 16:9 osadzony w letterboxie jest wkomponowany w format 16:9 z WSS czyli na TV 4:3 obraz jest nienaturalnie zwęzony (podwójne czarne pasy - jedne od letterboxu drugie od 16:9 WSS)

susfol

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: susfol »

Nawiązując do Polskiej cyfryzacji i EMITELA. Panie Jarosławie !!!!!!!!!!!!!!!!! Myślę że przez pana ,,ręce'' powinny przechodzić wszelkie informacjie !!!!!!!!!!!!!! O których pan nas powinien informować(zainteresowanych) na forum !!!!!!!!!!!!!!. A widzę że jeżeli się z pana ,,nie wydusi'' info pan to pozostawia ,,BEZ KOMENTARZA!!!'' Jak to jest ? Jest pan rzecznikiem EMITELA ??????? ALBO ??????? TA WIADOMOŚĆ JEST TEŻ DLA PANA ,,SZEFÓW'' !!!!

Awatar użytkownika
igorlan
Posty: 784
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
Televes DAT 790 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: igorlan »

susfol pisze:Nawiązując do Polskiej cyfryzacji i EMITELA. Panie Jarosławie !!!!!!!!!!!!!!!!! Myślę że przez pana ,,ręce'' powinny przechodzić wszelkie informacjie !!!!!!!!!!!!!! O których pan nas powinien informować(zainteresowanych) na forum !!!!!!!!!!!!!!. A widzę że jeżeli się z pana ,,nie wydusi'' info pan to pozostawia ,,BEZ KOMENTARZA!!!'' Jak to jest ? Jest pan rzecznikiem EMITELA ??????? ALBO ??????? TA WIADOMOŚĆ JEST TEŻ DLA PANA ,,SZEFÓW'' !!!!
Napisz jeszcze do którego Pana Jarosława adresujesz ten post? jest ich dwóch tutaj...:)

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Myślę że przez pana ,,ręce'' powinny przechodzić wszelkie informacje ... O których pan nas powinien informować(zainteresowanych) na forum ... Jest pan rzecznikiem EMITELA ?
dla jasności, żaden z nas nie jest rzecznikiem prasowym emitel'a. Od jakiegoś czasu udzielamy informacji na tyle, na ile jest to możliwe, starając się szerzyć wiedzę o polskim DVB-T, ale w żaden sposób nie jest to wpisane w zakres naszych obowiązków.
Rola informowania i edukacji społeczeństwa w zakresie cyfryzacji została określona w projekcie ustawy cyfryzacyjnej zaakceptowanym przez rząd w ostatni piątek (zainteresowanym zalecam lekturę tego projektu), natomiast oficjalne komunikaty firmy EmiTel znajdują się na głównej stronie internetowej w dziale aktualności.

Awatar użytkownika
igorlan
Posty: 784
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
Televes DAT 790 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: igorlan »

JaroslawMroczkowski pisze: dla jasności, żaden z nas nie jest rzecznikiem prasowym emitel'a. Od jakiegoś czasu udzielamy informacji na tyle, na ile jest to możliwe, starając się szerzyć wiedzę o polskim DVB-T, ale w żaden sposób nie jest to wpisane w zakres naszych obowiązków.
Rola informowania i edukacji społeczeństwa w zakresie cyfryzacji została określona w projekcie ustawy cyfryzacyjnej zaakceptowanym przez rząd w ostatni piątek (zainteresowanym zalecam lekturę tego projektu), natomiast oficjalne komunikaty firmy EmiTel znajdują się na głównej stronie internetowej w dziale aktualności.
Panie Jarosławie, nie można się z Panem nie zgodzić niemniej jednak sam fakt istnienia forum na oficjalnej stronie obliguje przedstawicieli firmy do zabierania głosu przynajmniej w momentach, kiedy się coś dzieje. Takim „cosiem” niewątpliwe jest fakt dodania chociażby TVP1 w wersji 16/9 do paczki ze Skrzyczanego. Forumowicze obserwują, co się dzieje i dzięki informacjom od nich możecie Państwo wyciągnąć wiele wniosków. Zgodzę się, że wiele z tutejszych postów nic nie wnosi do sprawy niemniej jednak z samego szacunku dla stałych, wiernych forumowiczów pewne informacje mogłyby być tu zamieszczane. Sądzę, że tak byłoby po prostu przyzwoicie. Przy okazji dziękuję za odpowiedzi na wiele pytań.

Z poważaniem

Awatar użytkownika
igorlan
Posty: 784
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
Televes DAT 790 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: igorlan »

susfol pisze:Przedstawicieli ,, EMITELA ''. Myślę że to oni powinni nam na forum przedstawiać propozycje wdrożenia jakiegoś ,,rozwiązań'' które bedzie owocować pozytywnymi skutkami dla tej firmy !!!!! Ewentualie ,,my'' ,,podpowiemy''czy jest OK.!!!!Bo teraz jest tak.............. My piszemy !!!!!!!!!!!! np:JEST PONOWNA TRANSMISJA Z WISŁY W mpg-2 ??? Po kilku dniach któryś z ..PANÓW JARKÓW " nam odpisze !!!!!! Jak to co ,,ONI' są bez żadnej wiedzy ??????,, A MY JESTEŚMY TRAKTOWANI JAK ZBĘDNE KOŁO U WOZU'
susfol wyluzuj. Jeśli coś chcesz osiągnąć to nie tędy droga.....

Awatar użytkownika
igorlan
Posty: 784
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
Televes DAT 790 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: igorlan »

susfol pisze:WIĘC W JAKIM CELU ISTNIEJE TO ,,FORUM'' Jeżeli nam odpisują ludzie nie związani z EMITELEM ??????.Farsa !!!!!!!! Tak to jest w POLSCE !!!!. Nie mam nic do panów ,,Jarków'' bo na zasadach wyłonienia ,,najlepszego'' zostali zatrudnieni(szacun) ci panowie !!! Realia w POLSCE !!!! Ale ,,rzecznika prasowego ""BRAK !!!. Wiele osób pisało że wszystkie plany,wdrożenia sa w tyle !!!! TAK SĄ W TYLE !!! Ale jeżeli niema nikogo aby nas wszystkich informował o wszystkim !!!!!To co się dziwicie !!!!! SZYBKO SIĘ DOROBIĆ I SPADAĆ!!!
W Polsce mój drogi to jest tak, że się wszystkiego żąda! Koniec ot i czekaj cierpliwie a jak chcesz konkretnej odpowiedzi od przedstawiciela EMITEL to zaadresuj pytanie merytorycznie to na pewno prędzej lub później dostaniesz odpowiedź.

kileropulos

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: kileropulos »

Panowie Jarkowie nie wiem kto to...i jakos mnie malo to obchodzi...
czy sa jakies szanse aby TVP Sport wrocilo z powrotem na swoje miejsce??

susfol

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: susfol »

od ADMINA: posty pana susfol'a pozbawione treści merytorycznych zostały usunięte

susfol

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: susfol »

Jarosław Bałuka Tytuł: Emisje DVB-T - wykaz, parametry techniczneNapisane: 8 stycznia 2010, o 21:29



Dołączył(a):
przed 12 grudnia 2008, o 11:00
Posty: 649
Lokalizacja: Kraków Wykaz emisji naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T prowadzonych przez TP EmiTel.

Parametry strumienia:
Oryginal Network ID: 8088
Network ID: 13313

Emisje:

woj. mazowieckie:
RTCN Warszawa / Raszyn, k.58 (770MHz), moc 100kW ERP (SFN)
RTCN Warszawa / PKIN, k.58 (770MHz), moc 2.5kW ERP (SFN)
Programy TV obecne w multipleksie (MPEG-4): TVP1, TVP2, TVP INFO, POLSAT, TVN, TV4, TV PULS

woj. wielkopolskie:
RTCN Poznań / Śrem, k.23 (490MHz), moc 100kW ERP
Programy TV obecne w multipleksie (MPEG-4): TVP1, TVP2, TVP INFO Poznań, POLSAT, TVN, TV4, TV PULS

woj. lubuskie:
RTCN Zielona Góra / Jemiołów, k.45 (666MHz), moc 100kW ERP (SFN)
RTCN Żagań / Wichów, k.45 (666MHz), moc 50kW ERP (SFN)
Programy TV obecne w multipleksie (MPEG-4): TVP1, TVP2, TVP INFO Gorzów, POLSAT, TVN, TV4, TV PULS

woj. podkarpackie: [emisja wyłączona od 01.06.2010]
RTCN Rzeszów / Sucha Góra, k.42 (642MHz), moc 18kW ERP
Programy TV obecne w multipleksie (MPEG-2): TVP1, TVP2, TVP INFO Rzeszów

woj. śląskie [emisja wyłączona od 01.06.2010]
RTON Wisła / Skrzyczne, k.38 (610MHz), moc 0.5kW ERP
TSR Rajcza / g. Hutyrów, k.38 (610MHz), moc 5W ERP (gapfiller)
Programy TV obecne w multipleksie (MPEG-2): TVP1, TVP2, TVP INFO Katowice, TVP SPORT



WSZYSTKO AKTUALNE :) Pozdrawiam.... Dzięki :) Wszysto tak aktualne że...............:(:(:(

kileropulos

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: kileropulos »

susfol pisze: woj. podkarpackie: [emisja wyłączona od 01.06.2010]
RTCN Rzeszów / Sucha Góra, k.42 (642MHz), moc 18kW ERP
Programy TV obecne w multipleksie (MPEG-2): TVP1, TVP2, TVP INFO Rzeszów

woj. śląskie [emisja wyłączona od 01.06.2010]
RTON Wisła / Skrzyczne, k.38 (610MHz), moc 0.5kW ERP
TSR Rajcza / g. Hutyrów, k.38 (610MHz), moc 5W ERP (gapfiller)
Programy TV obecne w multipleksie (MPEG-2): TVP1, TVP2, TVP INFO Katowice, TVP SPORT
Mam Pytanie czy woj. Podkarpackie i Śląskie są jakies gorsze od reszty???? co w nich takiego zlego?? moze temu ze slaskie drugie co do wielkosci (pod wzgledem mieszkancow)??? wszystko to jest CHOLernie DZiwne...

kroczek12
Posty: 260
Rejestracja: 8 stycznia 2009, o 20:12
Miejscowość: Grybów
Odbiornik: Samsung QLED QE65Q67RAT
Instalacja antenowa: Televes DAT 75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Gorlice/Maślana Góra

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: kroczek12 »

Dawno tu nie mieliśmy takiego prostaka jak Pan susfol. Człowieku zastanawia mnie co przez Ciebie przemawia, wyżywasz się i obrażasz adminów Panów Jarosławów jakby Oni byli winni żółwiowego uruchamiania NTC i wszystkiemu co z tym związane i sugerujesz Ich brak kompetencji – oj biedny jesteś . Oni naprawdę nie mają obowiązku informować Ciebie co i gdzie jest emitowane a jeśli nawet poinformują to nie mają obowiązku z tym się spieszyć – wszędzie są testy w których do woli mogą zmieniać parametry (o ile jest na to zgoda). Równie dobrze to forum może być zamknięte, i my tu nie mamy nic do gadania. Napisałeś mnóstwo postów jeden po drugim, zachowujesz się jak dziecko.

Awatar użytkownika
Drekan
Posty: 1065
Rejestracja: 12 stycznia 2010, o 13:15
Odbiornik: Samsung 32C650
Instalacja antenowa: ATX 55, antena siatkowa z SWA-49 w polaryzacji wertykalnej
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Ostrawa, Čadca

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: Drekan »

JaroslawMroczkowski pisze: dla jasności, żaden z nas nie jest rzecznikiem prasowym emitel'a. Od jakiegoś czasu udzielamy informacji na tyle, na ile jest to możliwe, starając się szerzyć wiedzę o polskim DVB-T, ale w żaden sposób nie jest to wpisane w zakres naszych obowiązków.
Rola informowania i edukacji społeczeństwa w zakresie cyfryzacji została określona w projekcie ustawy cyfryzacyjnej zaakceptowanym przez rząd w ostatni piątek (zainteresowanym zalecam lekturę tego projektu), natomiast oficjalne komunikaty firmy EmiTel znajdują się na głównej stronie internetowej w dziale aktualności.
Ja sądzę, że jednak rzecznik prasowy by się przydał. :!:

Do dzisiaj nie rozumiem, dlaczego Testowa Emisja 3D. Dla Canal+ była świetną okazją do promocji i pokazania swoich możliwości technologicznych zarówno widzom jak i konkurencji, natomiast Emitel ukrywał ten fakt do ostatniej chwili. Canal+ celowo poinformował prasę i telewizję by sprawa testu 3D stała się głównym tematem dnia, natomiast przygotowania Emitela okrywała aura tajemnicy. :?:

Zapytanie pana Jarosława o fakt posiadania odbiornika 3D wyposażonego w tuner DVB-T, świadczą o świadomości przygotowań do tego testu. Jednak Emitel o tym fakcie poinformował na swym forum dopiero gdy emisja ruszyła.

Osobiście po forum Emitela spodziewałem się dowiedzieć czegoś więcej, niż to co można znaleźć w dziale oficjalnych komunikatów Emitela. :(

Nie mówię tu o zdradzaniu tajemnic firmowych jednak komunikat o treści: "Emitel przygotowuje się do nowych testów z nadajnika na PKiN. Wkrótce będzie można spodziewać się niespodzianki na kanale 48 w Warszawie", byłby miłym gestem dla zainteresowanych DVB-T forumowiczów.

Swoją drogą dziwi mnie fakt robienia tajemnic z tego czym firma powinna się chwalić. :o

Zablokowany