Który z dekoderów wybrać (DVB-T)

macc

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: macc »

kamoreks pisze:Witajcie,

planuje kupić Tuner DVB-T zastanawiałem się nad Wiwa HD-95 MC, i mam pytanie czy trzeba już w tej wersji celować idealnie w tuner? I ile orientacyjnie trwa przełączanie kanału góra dół? 1-2 sek? Chciałbym tuner gdzie będzie to trwało z 0.5 sekundy.
Przełącza kanały b.szybko technisat HD T1

an10ka-dx
Posty: 317
Rejestracja: 5 stycznia 2011, o 20:19
Miejscowość: opolskie
Odbiornik: LG, PHILIPS oraz inne urządzenia do testów :)
Instalacja antenowa: yagi-19elem+LNA-101
Rozgałęźnik 2xTV
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne ok.93km do nadajnika

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: an10ka-dx »

@GUTEK@ pisze:To nie tyle chodzi o chipset co o głowicę/demodulator. W Wiwie HD90 masz Maxlinear MXL5007, ten sam powinien być w Signalu (chyba że teraz sprzedają jakieś inne - pierwsze modele HD527 miały na pewno MXLa).
MXL5007 uchodzi za jeden z najczulszych, ale też łatwo łapie przesterowanie.
Nie wiem co siedzi w GM9080 i Arivie120.
Wielki dzięki za info :!:
Chyba będzie zakup WIWA-90 HD (chyba, że 95 czy 100 mają jeszcze lepsze głowice - ale pewnie te same). Szukam coś na temat SIGNALA i nigdzie nie ma o +5V(do zasilania wzmacniacza)

ps. @GUTEK@ - który DVB-T USB ma też tą głowicę MXL 5007(czy są takie) lub który polecasz?
Z góry dziękuję:!:

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: @GUTEK@ »

MXL5007 z tego co pamiętam mają:
- WIWA HD50/HD90/HD95/HD100NEW i chyba HD80NEW (ale nie HD80mini i evo)
- Fergusony T55 i T65
- Signal HD527 i chyba HD507 (ten nowszy na MSD7818)

Signale chyba nie mają zasilania anteny - sprawdź w temacie o nich, była o tym dyskusja z tego co pamiętam. W signalu HD527 żeby działała przelotka SCART to tuner musi być włączony, w standby nie działa.

radio

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: radio »

w Ferguson Ariva T650i na ostatniej kartce instrukcji obsługi pisze: Maxlinear MXL603

OCleVer

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: OCleVer »

Cześć :) Mój pierwszy post na Waszym forum.

Warto kupić ten tuner:
http://[nie podajemy linków do serwisów aukcyjnych]/dekoder-tuner-interne ... 00343.html?

Jaki inny do 100-120 zł z WiFi?

Dziękuję za odp. :)

macc

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: macc »

Ja też mam pytanie odnośnie tego goclevera bo już mu się przyglądałem , czy ten tuner posiada wyświetlacz?

maggiejoana

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: maggiejoana »

Witam!

I ja się dołączam do pytania który och który z dekoderów będzie najlepszy :)
Myślałam, że sama sobie poradzę z wyborem, ale od mnogości dekoderów i czytania na temat tutaj i na innych stronach wyschła mi już głowa i wiem jeszcze mniej niż przedtem.. czyli nic. A czas wyłączenia w moim regionie bardzo bliski, a nie miałam jakoś czasu się za to zabrać. Nie chcę kupić pierwszego lepszego z brzegu a później w domu się denerwować, że kupiłam lipny sprzęt.

Ale do rzeczy - chciałabym, abyście pomogli mi wybrać dekoder do max. 120 zł który:
1) miał funkcję PVR, i jeśli jest to możliwe na zwykły pendrive nagrywały mi się programy, ponieważ zewnętrznego dysku nie mam. A i jaka musi być prędkość takiego pendriva, aby "chodził" przyzwoicie, żeby się nie zacinał i ogólnie odtwarzał to co na nim umieszczę(czyli film, muzyka, zdjęcia ewentualnie). Głównie zależy mi na PVR aby dobrze działało.
2) nie zepsuł się po krótkim czasie, nie zawieszał, bez opóźnień ze zmianą kanałów
3) pilot się nie zacinał, szybko reagował, miał ergonomiczne przyciski, odpowiednie dla osób 60 +, czyli wyraźne :)
4)nie wiem czy na wszystkich dekoderach można ustawić kolejność programów?
5)aby nie było problemów z oprogramowaniem.
6) można było pilotem obsługiwać tv i tuner bo mój stary pilot od tv jest na wykończeniu już i działa tylko kilka klawiszy :)
7)czy jakiś tuner odtwarza format rmvb?(dobrze byłoby, żeby była taka możliwość, choć nie przewiduję oglądania cały czas filmów z pendriva na tv, choć czasem lepiej obejrzeć na tv niż na 15 calowym laptopie ;) )

I to by było (chyba) na tyle, ogólnie ma działać nie sprawiać problemów :D Mam nadzieję że gdzieś tam istnieje taki dekoder ;) Liczę na pomoc i wybawienie mnie z opresji :D

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: @GUTEK@ »

1. Praktycznie każdy. Pendrive do kanałów SD w zasadzie każdy będzie ok, do HD to już coś szybszego trzeba np. zapis minimum 10Mb/s.
2. Z tym to loteria, pamiętaj że wszystkie tunery to chinczyki. Jak trafisz na wadliwą partię to padnie, a jak na dobrą to przeżyje telewizor.
3. To najlepiej patrzeć przed zakupem jaki tuner ma jaki pilot, Wiwa ma piloty z dużymi przyciskami, Ferguson też jest ok, najgorzej wypadają Manty i Cabletechy/KM.
4. W każdym jest możliwość sortowania po swojemu lub listy ulubionych.
5. W każdym są jakieś wady, patrz na tunery do których są aktualizację, nie kupuj takich których producent olewa i nie wydaje poprawek.
6. Podstawą obsługę telewizora masz w pilotach Wiwa Memo Control dołączonych do niektórych modeli tunerów Wiwy. Ferguson też ma podobny pilot ale trzeba go kupić osobno. Inne rozwiązania to pilot uniwersalny, który będzie obsługiwał tuner i telewizor np. polskiej produkcji pilot Elmak ZIP308.
7. Mało który obsługuje rmvb, szukaj takich z chipsetami Sunplus SPHE1500 lub Realtek RTD1185D. To droższe i bardziej rozbudowane tunery.

peterpz
Posty: 8
Rejestracja: 2 czerwca 2013, o 11:05
Odbiornik: Ariva T650i
Instalacja antenowa: Dipol 19/21-69, kabel Triset 113, żadnych wzmacniaczy
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra, Góra Jawor

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: peterpz »

Hej,

Co sądzicie o tunerze Cabletech URZ0191? Zależy mi głównie na:
1. Niezadowności.
2. Jak najlepszej jakości kanałów HD.
3. Dużej możliwości konfiguracji od strony użytkownika.
4. WiFi z Youtube, ale to niekoniecznie (ten Cabletech go ma więc dlatego się zastanawiam).

Mam doświadczenie z Arivą T65 i jestem dość zadowolony, choć jakość obrazu na SCART jest OK to na HDMI przy lepszym telewizorze kanały HD już nie powalają (w stosunku do np. kontentu HD z komputera). W dodatku Ariva ma USB z tyłu (kto w ogóle pomyślał, że to dobry pomysł?) i czasami ma humory (traci ustawienia multipleksów mimo najnowszego softu)...

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: m@rtops »

peterpz pisze:W dodatku Ariva ma USB z tyłu (kto w ogóle pomyślał, że to dobry pomysł?)
ja uważam że dobry - weź pod uwagę np mrugającą diodę w penie :oops: - dodasz przedłużkę i masz łatwy dostęp , pena z boku niewidocznego i nie zużywasz gniazda częstą jego zmianą ;)

Jacck

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Jacck »

Jeśli ktoś ma blisko Leclerca to polecam tuner Esperanza EV101. Jest od ub. tygodnia w promocji za 75,99zl. W metalowej obudowie, z wyświetlaczem i zegarkiem w st-by na procesorze Mstar 7818. Wygląda jak klon Wiwy HD-90 z tym ze czułość ma lepszą od Wiwy HD-80 i HD-90. Tam gdzie Wiwa HD-80 nie wykrywała sygnału Esperanza znajdywała kanały i dało się je oglądać z małymi zmrożeniami obrazu od czasu do czasu. Podobna historia była z nową Wiwą HD90 z pilotem Memo. Menu identyczne jak w Wiwie choć minimalnie uboższe (brak regulacji jasności LCD, przezroczystości menu itp). Pilot od Wiwy nie działa (kompletnie inne kody, jedynie kilka przycisków działa ale żaden nie tak jak powinien) Nie działa poprawie sortowanie LCN.
Gdyby producent poprawił firmware tuner niczym nie ustępowałby Wiwom (prawdopodobnie można wgrać soft od Wiwy HD-90 ale trzeba wtedy używać pilota od Wiwy).

Plusy:
- cena !!!
- bardzo dobra czułość (lepsza niż w nowych Wiwach)

Minusy:
- trochę mały pilot
- brak baterii do pilota w komplecie
- nie działa sortowanie LCN;

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Anduraki »

Wow nie może być - producent wszystkiego i niczego zrobił tuner z czulszą głowicą od wiwy :!: Może zastosowali typ głowicy stosowanej w telewizorach - sam jestem ciekaw. Jeśli to prawda to pozytywne zaskoczenie ze strony esperanzy.
(prawdopodobnie można wgrać soft od Wiwy HD-90 ale trzeba wtedy używać pilota od Wiwy).
Pewnie Gutek znalazłby sposób na przepisanie kodów klawiszy pilota z esperanzy do wiwy i wtedy taki soft dałby radę.

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: belzebiusz »

Których tunerów DVB-T szukają internauci?
http://satkurier.pl/news/86261/ktorych- ... nauci.html

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: @GUTEK@ »

Anduraki pisze:Pewnie Gutek znalazłby sposób na przepisanie kodów ...
No... kopiuj, wklej :lol:

Jacck

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Jacck »

Anduraki pisze: Pewnie Gutek znalazłby sposób na przepisanie kodów klawiszy pilota z esperanzy do wiwy i wtedy taki soft dałby radę.
Byłoby to niesłychanie miłe z Jego strony :) Sęk w tym ze nigdzie nie można namierzyć firmware do tego tunera a nie bardzo wiem jak je bezinwazyjnie zgrać. Jeśli eksperyment by się nie udał to nie ma możliwości powrotu do oryginalnego softu. Na elektrodzie już czytałem o tym że po wgraniu firmware Wiwy nie działa pilot i nie bardzo wiadomo jak z tego wybrnąć( kupić pilot od Wiwy?). W menu informacja wyświetla się takie info:
MODEL:DVBTEV-101
SW Version:CL491511_20121124_A1
HW Ver:MSD7818+5007

Niemal identyczne info wyświetlała chyba Manta DVBT02, która posiada też identycznego pilota (jednak były co najmniej dwie wersje HW tej Manty z różnymi firmware)

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Anduraki »

Tam gdzie Wiwa HD-80 nie wykrywała sygnału Esperanza znajdywała kanały i dało się je oglądać z małymi zmrożeniami obrazu od czasu do czasu.
No to chyba wszystko jasne - głowica zapewne na 99,999% taka sama jak w cabletechach. Na zakłóceniu obraz staje dęba, ale tuner nie gardzi tragicznym sygnałem.

Mam pytanie odnośnie pilota do tej esperanzy - jak on działa. Bo mnie wkurza już mój pilot od wiwy z tym tragicznym zasięgiem. Bo muszę dosłownie z 3 metrów centralnie w tuner celować żeby coś nacisnąć. Może wyślę wiadomość na support do wiwy co proponują z tym zrobić, jak wiwa mnie oleje to wyślę do serwisu który naprawia piloty i poprosze ich, żeby mi przerobili ten pilot. Natomiast za 30 zł nie mam zamiaru kupować nowego typu pilota, żeby tylko można było korzystać z tego tunera. Prędzej kupie za 70 zł nowy tuner innej marki z normalnie działającym pilotem.

@up może nie przejść z pilotem, ponieważ jeśli to prawda to esperanza ma zupełnie inną głowicę. To tak jakby zainstalować sterowniki od ati na kompie z nvidią.

prosperowiak

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: prosperowiak »

Panowie... mam prosbe, w temacie nie jestem rozeznany, przeczytalem o kilku tunerach, ale wciaz mam watpliwosci. Na kilku odbiornikach zainstalowalem WIWA HD50 i wszystko pieknie gra.

Mam problem jednak ze znajomym. Potrzebuje dla niego takiego tunera, ktory ma wbudowana WIFI, dzieki ktorej bedzie mogl laczy sie z serwisami TVNPlayer czy IPLA. Tylko chodzi o pelne wersja, tak jak np. jest w Playstation 3. Znajde jakis tuner na rynku, ktory poradzi sobie z tymi serwisami?!

z gory dziekuje za odpowiedz

edit/ Pisownia!

Jacck

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Jacck »

prosperowiak pisze: Potrzebuje dla niego takiego tunera, ktory ma wbudowana WIFI, dzieki ktorej bedzie mogl łączy się z serwisami TVNPlayer czy IPLA.
Poczytaj o T-HD 1000 z Cyfrowego Polsatu (obsługuje IPLA przez Ethernet - czy ma WiFi - nie wiem).
Możliwe że Arivy 150/250 z nowymi softami radzą sobie już dobrze z IPLA (obsługują adaptery Wi-Fi na USB).

elkanguro

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: elkanguro »

Witam, czy tuner Wiwa HD-55 jest w czymś gorszy od modelu HD-50? Pytam, ponieważ jest tańszy i obecnie łatwiej dostępny. Tuner ma być dla babci także interesuje mnie jedynie cena oraz bezproblemowy odbiór.

maggiejoana

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: maggiejoana »

@GUTEK@ pisze:1. Praktycznie każdy. Pendrive do kanałów SD w zasadzie każdy będzie ok, do HD to już coś szybszego trzeba np. zapis minimum 10Mb/s.
2. Z tym to loteria, pamiętaj że wszystkie tunery to chinczyki. Jak trafisz na wadliwą partię to padnie, a jak na dobrą to przeżyje telewizor.
3. To najlepiej patrzeć przed zakupem jaki tuner ma jaki pilot, Wiwa ma piloty z dużymi przyciskami, Ferguson też jest ok, najgorzej wypadają Manty i Cabletechy/KM.
4. W każdym jest możliwość sortowania po swojemu lub listy ulubionych.
5. W każdym są jakieś wady, patrz na tunery do których są aktualizację, nie kupuj takich których producent olewa i nie wydaje poprawek.
6. Podstawą obsługę telewizora masz w pilotach Wiwa Memo Control dołączonych do niektórych modeli tunerów Wiwy. Ferguson też ma podobny pilot ale trzeba go kupić osobno. Inne rozwiązania to pilot uniwersalny, który będzie obsługiwał tuner i telewizor np. polskiej produkcji pilot Elmak ZIP308.
7. Mało który obsługuje rmvb, szukaj takich z chipsetami Sunplus SPHE1500 lub Realtek RTD1185D. To droższe i bardziej rozbudowane tunery.
Ok, dzięki bardzo to już wiem więcej :) Ale czy mógłbyś mi polecić jakieś konkretne modele? Upatrzylam sobie wiwę hd-95 ale w moim mieście nie ma takowej, jest tylko hd-80 i hd-55. Poza tym, same Manty, Ferguson z Wi-Fi, za "jedyne" 149zl(co uważam, że to wi-fi nie przyda mi się raczej), Opticum, Korr i Cabletech. Zastanawiam się, czy nie zamawiać tej wiwy przez mediaexpert w cenie 119, bo maja do ndz darmową dostawę,ale jakoś nie jestem do końca przekonana, bo nigdy nic nie zamawiałam u nich przez internet. Facet w jednym sklepie rtv, nie markecie doradzał mi właśnie fergusona(bo się najszybciej przełącza i czuły jest), ale nie wiem czy jest sens wydawać kasę na funkcję z której nie skorzystam. Może polecicie mi jakieś konkretne, sprawdzone modele w których wszystko działa jak w opisie i nie trzeba się przy nich nagimnastykować?????

A i jeszcze moja odległość od nadajnika to ok. 40 km, jeśli to ważne. I moja antena to siatkowa ze wzmacniaczem.

Zablokowany