DVB-T / DVB-T2 z RTCN RZESZÓW (Krosno) / SUCHA GÓRA

grzegorz0plonka

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: grzegorz0plonka »

Co ro napisałeś najlepiej byłoby napisać do uke w twoim sprawie.

pantera2104

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: pantera2104 »

Dziś rano miła niespodzianka.mux-1 jakość 90% cały czas:) lecz później znów skacze 63 77 90 :/

Kelso
Posty: 12
Rejestracja: 10 lutego 2012, o 09:31

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Kelso »

Niestety - w mojej lokalizacji (Drabinianka, okolice akademików URZ, domek 1 p)żadnej poprawy po zmianie kanału na 52. Jest wręcz ciut gorzej. Moc sygnału była 8/10, jest 7/10. Jakość szacunkowo spadła o ~ 0.5 (skacze między 6 a 5), było 6/10. MUX-2 można powiedzieć ideał: oba parametry 10/10 i tylko burze potrafią je zachwiać.
Znamienne jest milczenie panów z Emitela - myślę, że jest jakiś problem i pracują nad nim.

pantera2104

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: pantera2104 »

mi mimo skoku nie tnie obrazu ale boje się co będzie przy złej pogodzie,i cos dziwnego dzieje się tylko z tvp info rzeszów cały czas obraz sie rozciąga i zwęża też tak macie?

viva0
Posty: 67
Rejestracja: 25 września 2011, o 22:17
Odbiornik: NBO lub TV
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sucha góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: viva0 »

Od 2-óch dni tak jest i tylko przy programach TVP Info daj sobie zwykłe 16:9 bez auto szerokość

Zyga57

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Zyga57 »

U mnie w Sanoku (dzielnica Dąbrówka) wszystkie 3 MUXY działają dobrze na tunerze OPTICUM DTV 401-T, siatka + wzmacniacz masztowy ALKAD.
Moce sygnałów tych MUXÓW są w granicach 91%/100%.
Jest tylko jeden problem tak jak u niektórych na forum, TVP INFO Rzeszów-częsta zmiana
formatu obrazu z 4/3 na 16/9 (w ciągu 1 minuty zmiana formatu kilka razy)co jest bardzo denerwujące. Ten fakt sprawdziłem wczoraj na kilku różnych typach tunerów u znajomych. Natomiast TVP1 i nne programy nadawane na tej częstotliwości tj.538 MHz nie pokazują tego problemu. TVP INFO Kraków (k 52 częstotliwość 722 MHz)idzie bez zastrzeżeń. Żeby nie zapeszyć gratuluję EMITELOWI w temacie cyfryzacja za sprawną pracę na nadajniku SUCHA GÓRA w Krośnie.

slawek
Posty: 143
Rejestracja: 14 marca 2010, o 17:08
Odbiornik: Samsung Le32b650
Instalacja antenowa: Siatka+Swa 9701 Odbiór MUX8 +Siatka +symetryzator MUX 1 MUX 2 MUX 3 zwrotnica
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha G Leżajsk Giedlarowa

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: slawek »

Panie Jarosławie Proszę napisać jak to nie jest wielką tajemnicą czy planujecie coś jeszcze robić w sprawie mux 1.

Dzimbo

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Dzimbo »

U mnie od wczoraj brak sygnału na wszystkich 3 kanałach...
Jutro pokręcę anteną. Zaczynam żałować rezygnacji z tv satelitarnej, co chwilę problemy...

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Jarosław Bałuka »

slawek pisze:Panie Jarosławie Proszę napisać jak to nie jest wielką tajemnicą czy planujecie coś jeszcze robić w sprawie mux 1.
Upewniałem się u naszych służb technicznych, wszystko działa poprawnie, nie planujemy nic robić.

Bartt

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Bartt »

A czy weryfikujecie państwo jakoś te obliczeniowe moce ERP. Przykładowo, wykonując pomiary w terenie. Czy po prostu tyle wyszło z danych/obliczeń że nadajnik mux-1 ma mieć najmniejszą moc (2,6kW) dającą 100kW ERP i na tym koniec :?:

Tedde

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Tedde »

To pozostaje ludziom mieszkającym na granicach zasięgu liczyć na podwyższoną propagację fal - Tropo. Albo zainwestować w solidne wzmacniacze kanałowe, jak już ASO na suchej górze zakończone.

andrzej-shrek

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: andrzej-shrek »

Mieszkam na granicy zasięgu.

I wszystko chodziło "przyzwoicie" do ostatniego tygodnia gdy dokonano przeprowadzki z 42 kanału na 52 i odbiór diabli wzięli.

Na 42 kanale miałem odbiór na poziomie 70 - 80 %

teraz na kanale 52 0-30% z przewagą zera

Nie wiem czym była podyktowana ta zmiana ale w moim przypadku była to zmiana na gorsze.

Zgadzam się z jednym z przedmówców telewizja cyfrowa to niewypał działa tragicznie i
pewnie trzeba będzie wrócić do odbioru satelitarnego bo odnoszę wrażenie że taka jest
idea operatorów naziemnych aby zniechęcić ludzi najbardziej jak się da.

Pozdrawiam wszystkich.

lukasz536
Posty: 103
Rejestracja: 21 grudnia 2010, o 13:31
Odbiornik: Samsung LE32B450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza AZART (MUX 1 i 2) + pojedynczy dipol własnej roboty (MUX 3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra + Baranówka

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: lukasz536 »

Ja sobie dawno dałem spokój z tą Suchą Górą. Mówię tu do osób mieszkających na północ od trasy E40, ewentualnie tych trochę na południe od Rzeszowa i oczywiście mających możliwość ustawienia anteny w odpowiednim kierunku (np. w bloku nie zawsze jest to możliwe). Może warto poczekać na Leżajsk? Mam nadzieję, że jak pójdzie pełna moc, to "można się będzie przestawić" i 3 muxy bez problemu na 1 antence odbierać - bez nerwów. Oby.

pantera2104

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: pantera2104 »

No mi już bez robienia niczego wszystko chodzi elegancko z Suchej Góry.Dwa dni było z muxem-1 tragicznie dziś 90%.wiec nie wiem o co kaman

Awatar użytkownika
Przecin
Posty: 240
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LG M2362D, LG 42LW570S, Digyboxx T4,
Philips DSR6201HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sucha Góra, Bardejov

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Przecin »

pantera2104 pisze: cos dziwnego dzieje się tylko z tvp info rzeszów cały czas obraz sie rozciąga i zwęża też tak macie?
Czy Emitel zrobi coś wreszcie z tą ciągłą zmianą formatów 16:9 na 4:3 i z powrotem na 16:9 co kilka sekund. Rzecz dzieje się tylko na programie TVP Info nadawanym w mux 3. W czasie, gdy jest nadawany regionalny program TVP Rzeszów wszystko jest w porządku.

qrzy
Posty: 214
Rejestracja: 24 grudnia 2011, o 13:33
Odbiornik: SDRplay, Nesdr mini 2, Dual Dab 4, Samsung 32"
Instalacja antenowa: Discone # 3-el UKF # Ant.Logarytm. # Yagi UHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Krzemionki, Wieża Ciśnień

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: qrzy »

Emitel nie jest od tych spraw. TVP zarządza przekazem.

Awatar użytkownika
Przecin
Posty: 240
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LG M2362D, LG 42LW570S, Digyboxx T4,
Philips DSR6201HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sucha Góra, Bardejov

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Przecin »

Tak się składa, że Emitel jest operatorem technicznym, więc powinien tą sprawę załatwić (naprawić jeśli sam jest winny lub zgłosić TVP).

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: K63 »

Przecin pisze:
pantera2104 pisze: cos dziwnego dzieje się tylko z tvp info rzeszów cały czas obraz sie rozciąga i zwęża też tak macie?
Czy Emitel zrobi coś wreszcie z tą ciągłą zmianą formatów 16:9 na 4:3 i z powrotem na 16:9 co kilka sekund. Rzecz dzieje się tylko na programie TVP Info nadawanym w mux 3. W czasie, gdy jest nadawany regionalny program TVP Rzeszów wszystko jest w porządku.
17 czerwca napisałem o tym samym w temacie dotyczącym nadajnika w Gorlicach. Ale jakoś cisza w temacie dotyczącym Góry Sw. Marcina. Nie wierze by tam było inaczej.
K63 pisze:Dzisiaj od rana na TVPinfo Rzeszów (mux-1) co kilkanaście sekund zmieniają się proporcje obrazu. Przy ustawieniu TV na autoformatowanie raz wskakuje 16/9, a za chwilę SZEROKI. I tak w kółko. Na tunerze jest tak samo. Więc nie sądzę, aby była to usterka mojego sprzętu. Wszystkie pozostałe programy OK.
TVPinfo Kraków w mux-3 jest OK.

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: kemi73 »

@K63 Emitel nic z tym nie zrobi za sygnał odpowiedzialna jest TVP i tam trzeba zgłaszać te problemy. Emitel tylko ten sygnał retransmituje i nie obchodzi go co nadawca z tym sygnałem robi. Kiedyś był problem z przesterowanym sygnałem na Polo TV i myślisz że coś z tym zrobili ?.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: K63 »

@kemi73 - to że nie jest to sprawa Emitela to ja wiem. Na forum po prostu napisałem o swoich obserwacjach i aby skonfrontować je z innymi forumowiczami. Usterka (o ile była) jak najbardziej dotyczyła nadawcy - TVP Rzeszów. A że technicy różnych nadawców ponoć czytają to forum, więc myślałem że ktoś w końcu odniesie się do naszych uwag. Poza tym nie wierzę, że wiedzę o jakości emisji nadawcy czerpią z forum Emitela. W końcu mają swoje studia nadawcze i chyba widzą co od nich wychodzi.

Dzisiaj rano już nie zauważyłem w/w problemów z formatowaniem.

Zablokowany