WIWA HD-80 EVO MEMO

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

WIWA HD-80 EVO MEMO

Post autor: Krosnoludek »

WIWA HD-80 Evo memo

Obrazek Obrazek

Tuner WIWA HD-80 Evo memo - to Tuner DVB-T Naziemnej Telewizji Cyfrowej.

Nowoczesny dekoder o niewielkich wymiarach (155x80x30) wyposażony w unikalną funkcję Memo Control. Funkcja ta umożliwa zaprogramowanie pilota w taki sposób, aby obsługiwał podstawowe funkcje telewizora. Dzięki takiemu rozwiązaniu pozbywamy się jednego zbędnego pilota, obsługując oba urządzenia pilotem WIWA.

Pilot oprócz standardowych przycisków w specjalnie wyznaczonej strefie “TV Control’’ posiada programowalne, które dzięki inteligentnemu systemowi programowania już w kilkanaście sekund nauczysz pilot WIWA funkcji Twojego telewizora.

Zaleta pilota są również jego ultracienkie wymiary (175x45x6), czyniąc go wygodnym w użytkowaniu. Posiada intuicyjnie rozmieszczone przyciski o odpowiedniej wielkości. Dodatkowo po naciśnięciu jakiegokolwiek przycisku słyszymy charakterystyczne kliknięcie, co przyczynia się do funkcjonalności pilota.

Dekoder wykonany jest z czarnego matowego plastiku oraz z przezroczystego panelu przedniego. Dodatkowo został wyposażony w dwukolorową diode led informującą o stanie działania odbiornika. Umieszczenie zasilania na zewnątrz z tyłu obudowy przyczyniło się do zredukowania wymiarów oraz wagi tunera.

Umożliwia:

odbiór bezpłatnych programów Naziemnej Telewizji Cyfrowej DVB-T w standardzie MPEG-2 i MPEG-4 H.264
odbiór bezpłatnych programów radiowych (FTA) w zakresach: VHF (174-230 MHz) i UHF (470-862 MHz) w kanałach o szerokości 7MHz i 8 MHz.
nagrywanie audycji telewizyjnych (w cyfrowej jakości) - na zewnętrznym dysku twardym lub pamięci pendrive
stopowanie obrazu w dowolnym momencie oglądania programu
odtwarzanie ulubionych filmów, muzyki lub zdjęć tworząc Full HD Media Player.

Doskonała jakość obrazu w wysokiej rozdzielczości HD (1920 x 1080p) zagwarantuje wielką przyjemność i komfort oglądania.
Całość sterowana pilotem.
OSD w języku polskim - wyświetlane na ekranie telewizowa, przejrzyste intuicyjne, łatwe w obsłudze.

Dane techniczne
Zasilanie na wejściu: AC 220-240V, 50/60 Hz, 0.3A
Zasilanie na wyjściu: 5V DC/2A
Pobór mocy: 10W
tryb TV - antena pasywna: 4W
tryb TV - antena AN200
z wykorzystaniem zasilania z tunera 4,2W
tryb StandBy: 0,35W
tryb nagrywania PVR na
HDD Toshiba HDDR500E04X: 6,5W
tryb odtwarzania z HDD (dysk j.w.): 5,75W
Ciężar: ok. 360g
Wymiary zewnętrzne (szer/gł/wys): 155x80x30 mm
Naziemny cyfrowy tuner TV: DVB-T H.264 MPEG-4 Full HD, MPEG-2
Odtwarzane formaty video: MKV, H.264/AVC, AVI, XVID, MPEG-4,MPEG-2, TS, TP, TPR, M2TS, MPEG, MP4, MOV
Napisy: Polskie napisy .TXT (wszystkie formaty)
SRT, SUB, ASS, SSA, SAM
*plik .txt musi mieć taką samą nazwę jak plik wideo
Odtwarzane formaty audio: AC3, E-AC3, MP3, WMA, WAV, ACC/WMA
*DTS - opcjonalnie (zewnętrzny dekoder po złączu HDMI)
Zdjęcia: JPG, BMP, PNG
Obsługiwane rozdzielczości: 1080p, 1080i, 720p, 576p, 576i, auto
Złącze USB: USB 2.0, obsługa pamięci flash i dysków twardych
USB FAT32 i NTFS
Złącze HDMI: HDMI (wersja 1.3)
Wyjście audio:

Coaxial - cyfrowy
Stereo - analogowe
Wyjście wideo: SCART - analogowe
HDMI - cyfrowe

Opis ze strony WIWY: http://www.wiwa.info.pl/produkty/tunery ... -memo.html

Jest też wersja ze zwykłym pilotem: http://www.wiwa.info.pl/produkty/tunery ... 0-evo.html

Marek09

Wiwa HD-80 EVO Szukam softu.

Post autor: Marek09 »

Witam. Mam Wiwę HD-80 EVO. Wysypał jej się soft, dekoder nie daje się włączyć, poprostu się w kółko restartuje. No ale nie ma co wgrać. Od innych modeli nie działają poprawnie, tj. nie ma sygnału z anteny.
Może ma ktoś zgraną zawartość flasha do tego modelu?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-80 Evo memo

Post autor: @GUTEK@ »

Zdążyłeś już wgrać soft z innego modelu czy nadal masz oryginalny i się restartuje?
Jak nadal masz oryginalny soft to odezwij się na pw albo wyślij mi maila. Od razu mówię że nie mam softu do tego modelu ale możemy spróbować coś innego.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-80 Evo memo

Post autor: @GUTEK@ »

Oprogramowanie do tunera Wiwa HD80evo (TYLKO DO TEGO MODELU, nie dla pozostały "osiemdziesiątek")

Wersja: 121029.491511.1
Data: 29-10-2012

Zmiany:
- pierwsza wersja oprogramowania dostępna dla tego tunera, funkcje takie same jak w pozostałych softach Wiwa

Link: http://gutek.xt.pl/pobierz/softy/wiwahd ... 121029.rar

moreluz

Re: WIWA HD-80 Evo memo

Post autor: moreluz »

Ja mam pytanie z innej beczki - Czy przy odtwarzaniu filmu z usb w formacie np. divx jest możliwość skalowania obrazu tak jak w przypadku programów z anteny?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-80 Evo memo

Post autor: @GUTEK@ »

Jest, ale nie przyciskiem na pilocie jak podczas oglądania tylko w menu. Pozycja proporcje.

moreluz

Re: WIWA HD-80 Evo memo

Post autor: moreluz »

Tylko w którym menu? Przycisk 'menu' podczas oglądania filmu z usb powoduje wyjście do listy filmów z podglądem. Innego menu nie znalazłem ;<
ps. Czy HD80 faktycznie 'puści' po coaxialnym na wyjście audio dźwięk 5.1? Bo wiadome, że EAC3 może dać i 7.1, ale czy to nie jest jakiś chłyt marketingowy?

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: WIWA HD-80 Evo memo

Post autor: Domel28 »

Całkowicie wychodzisz z trybu USB, i wtedy dopiero menu -> obraz i ustawiasz żądane proporcje.

moreluz

Re: WIWA HD-80 Evo memo

Post autor: moreluz »

Ten sposób już poznałem, ale myślałem że jest krótsza droga. Mimo wszystko dzięki za pomoc. ;)

f117

Re: WIWA HD-80 Evo memo

Post autor: f117 »

Witam.

Wiwa 80 evo mc
soft:121029.491511.1

Po włączeniu pilotem (świeci zielona dioda) ekran jest czarny,przestaje też reagować na pilota.Dopiero po wyłączeniu i włączeniu zasilania (czasem trzeba to zrobić kilka razy) pojawia się ekran z logiem Wiwy i jest ok.Przywracanie ustawień fabrycznych nic nie pomaga. Przez 3 mies. wszystko było ok.
Czy jest jakieś rozwiązanie tego problemu ?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-80 Evo memo

Post autor: @GUTEK@ »

Możesz spróbować tej metody: http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?p=161537#p161537
ale nawet jeśli zadziała to prawdopodobnie tylko oddalisz wizytę tunera w serwisie.

f117

Re: WIWA HD-80 Evo memo

Post autor: f117 »

Cytowanie posta pod postem. Czytaj Regulamin forum.
Przepraszam bo ja laikiem jestem.
Chodzi o to,że mam nagrać na pendrivie soft (121029.491511.1) w 3 kopiach zmieniając im w/w nazwy i zaktualizować następnie dekoder ?

asmo

Re: WIWA HD-80 Evo memo

Post autor: asmo »

Witam, mam problem z w/w dekoderem. Dziś po prostu wyświetla czarny obraz. Po podłączeniu do prądu świeci zielona lampka, zero reakcji na pilota, czy podłączony pendrive z plikami do aktualizacji. Czy jest jakiś sposób, by go ruszyć?

f117

Re: WIWA HD-80 EVO MEMO

Post autor: f117 »

Naprawa gwarancyjna w serwisie trwała 14 dni roboczych, wgrano też nową wersję softu (130426.491511.1).

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-80 EVO MEMO

Post autor: @GUTEK@ »

Jak byś chciał to odezwij się na pw i podaj maila to podeślę opis jak zgrać ten soft z tunera, przyda się innym bo ta wersja nie jest dostępna w necie.

sonyony

Re: WIWA HD-80 EVO MEMO

Post autor: sonyony »

Witam mam problem dekoder wyszukuje kanały itp wszystko ok , ale problem pojawia się w momencie kiedy ustawiam sobie kolejność kanałów , co je ustawie i wyłącze i włącze dekoder wszystko się rozwala...

Ustawienia jakie mam to :


Sortowanie wg LCN
(dostępne są jeszcze : wg ONID , wg nazwy usługi , wg ID usługi)
LCN Wyłączony

próbowałem na każdej opcji sortowania z Wyłączonym LCN i lipa... czy ktoś coś potrafi pomóc w tej sytuacji ??

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-80 EVO MEMO

Post autor: @GUTEK@ »

A czy kolega potrafi czytać, było pisane wielokrotnie.

Przeskanować ręcznie tylko te multipleksy które chce się mieć na liście i wtedy sortować*.


*nie dotyczy odbioru kablówki

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-80 EVO MEMO

Post autor: @GUTEK@ »

Oprogramowanie do WIWA HD80EVO

Data: 26-04-2013 14:30:22
Wersja: 130426.491511.1

Zmiany: ?

Link: http://www40.zippyshare.com/v/655693/file.html

mrjinks

Re: WIWA HD-80 EVO MEMO

Post autor: mrjinks »

Hej,

Próbowałem wrzucić te nowe oprogramowanie z pendrive, niestety, tuner się tylko zrestartował po wybraniu pliku. Na chwilę obecną numer wersji oprogramowania pozostaje ten sam.

Miałem nadzieje, że w nowej wersji poprawili odtwarzanie filmów w kontenerze mkv, bo na tą chwilę tuner nie potrafi zrobić dowmiksu dźwięku 5.1 i wysłać go jako stereo po hdmi. Dodatkowo, filmy są rozciągane w pionie i jedyne, które są odtwarzane prawidłowo to te o proporcjach 16:9. Chyba, że nie umiem tutaj tego ustawić?

Czy komuś działa poprawnie odtwarzanie filmów z dźwiękiem wielokanałowym w mkv? U mnie dźwięku po prostu nie ma.

Dodam, że używam ze średnim rezultatem tego tunerka tylko jako odtwarzarki filmów.

UPDATE:

Oprogramowanie zaktualizowałem wg instrukcji. Na pierwszy rzut oka nie wnosi nic nowego. Poza tym, proporcje da się zmienić w menu, dało się też wcześniej. Tuner dalej ma problemy z dźwiękiem wielokanałowym i downmiksem, w filmach z DTS po prostu nie ma dźwięku.
Ostatnio zmieniony 25 sierpnia 2013, o 16:23 przez mrjinks, łącznie zmieniany 1 raz.

Maniek99
Posty: 619
Rejestracja: 15 października 2010, o 18:14
Miejscowość: ---
Odbiornik: WIWA Mini/Maxx

Re: WIWA HD-80 EVO MEMO

Post autor: Maniek99 »

@mrjinks
Temat dźwięku był już omawiany.
WIWA nie dekoduje dźwięku w DTS i pewnie nie będzie.
Można co najwyżej puścić sygnał na oddzielny dekoder przez coax/HDMI, lub przekonwertować audio do bardziej strawnego formatu.

Zablokowany