SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

maverick78
Posty: 45
Rejestracja: 10 maja 2013, o 10:48
Odbiornik: SAMSUNG BD-E8500M CABLETECH URZ0086 EVOLVE Blade-DualC HD
Instalacja antenowa: ANTENA MITON GALAXY 165 DVB-T +40dB
Nadajnik - obiekt nadawczy: EC4 ŁÓDŹ

SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: maverick78 »

SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Niedawno po długich poszukiwaniach twin-tunera DVB-T który spełnił by moje oczekiwania a zarazem nie zrujnował kieszeni stałem się posiadaczem urządzenia marki SAMSUNG, model BD-E8500M. Nie jest to co prawda „czysty” tuner DVB-T, ale raczej player Blu-ray z wbudowanym twin-tunerem, jednakże w każdej z tych ról spisuje się doskonale o czym poniżej. Ponieważ jestem prawdopodobnie nie jedyną osobą która poszukuje sprzętu o takiej funkcjonalności, postanowiłem pokrótce opisać swoje wrażenia z jego użytkowania.

Obrazek


1. Wygląd zewnętrzny i specyfikacja:
Urządzenie jest bardzo ładnie zaprojektowane i wykonane (patrz zdjęcia). Z przodu posiada wbudowany dość czytelny, kolorowy wyświetlacz wykonany w technologii FVD, oraz ukryty slot na płyty Blu-ray, DVD, CD (jest tylko szczelina, płyta wciągana jest do środka automatycznie), ponadto pod zaślepką z prawej strony ukryte jest złącze USB. Z tyłu urządzenia wszystkie niezbędne złącza (patrz zdjęcie) w tym kolejne złącze USB oraz wylot małego wentylatora. Pilot dostarczany w zestawie wykonany jest doskonale i odznacza się niezłą czułością. Część klawiszy odpowiedzialnych m.in. za obsługę odtwarzania, przewijania itp., jest flourescencyjna i delikatnie świeci w ciemności, co ułatwia obsługę przy zgaszonym podczas oglądana świetle. Ponadto dołączony do urządzenia pilot jest pilotem uniwersalnym tzn. potrafi również obsłużyć podstawowe funkcje telewizora np. włączanie i wyłączanie, regulacja głośności. W instrukcji zawarta jest lista marek kompatybilnych oraz kodów niezbędnych do zaprogramowania pilota do obsługi posiadanego telewizora. I tutaj jedna ważna uwaga, jeśli dany kod przypisany do marki Waszego telewizora nie zadziała, nie załamujcie się, i wypróbujcie pozostałe kody, od innych marek, jest duża szansa że zadziała inny, tak było w moim przypadku przy TV Panasonic, gdy przypisane do tej marki kody zawiodły udało mi się go prawidłowo zaprogramować innym kodem i wszystko działa prawidłowo. Jeśli jednak nie uda się zmusić pilota do poprawnej współpracy Waszym TV, to niestety są 2 poważne niedogodności z tym związane tzn: nie będzie można włączać i wyłączać TV z pilota odtwarzacza, oraz co istotne, nie będzie można zgłośnić, ściszyć i wyciszyć dźwięku z pilota odtwarzacza, trzeba się będzie posiłkować oryginalnym pilotem od TV, co może być dość niewygodne przy obsłudze tak często wykorzystywanej funkcji jak regulacja poziomu dźwięku.


Obrazek


SKRÓCONA SPECYFIKACJA:
- TUNER: podwójny tuner DVB-T2/C (odbiór kanałów SD i HD);
- ROZDZIELCZOŚCI: 1080p, 1080i, 720p, 576p/480p;
- FORMATY OBRAZU: 16:9 Oryginalny, 16:9 Pełny, 4:3 Letterbox, 4:3 Pan-Scan;
- FORMATY DŹWIĘKU: Dolby Digital, Dolby Digital Plus / TrueHD, DTS Surround, DTS-HD Master, DTS HD High Resolution, DTS-HD Bitstream, LPCM, AAC, MP3,WMV;
- CZYTNIK: wbudowany czytnik płyt Blu-ray, DVD, CD etc.;
- HDD: wbudowany dysk twardy o pojemności 500GB (na nagrania własne i timeshift);
- ODTWARZANE FORMATY PLIKÓW VIDEO: *.avi, *.mkv, *.asf, *.wmv, *.mp4, *.3gp, *.vro, *.mpg, *.mpeg, *.ts, *.tp, *.trp, *.mov, *.flv, *.vob ,*.svi, *.m2ts, *.mts, *.divx, *.webm;
- ODTWARZANE FORMATY PLIKÓW AUDIO: *.mp3 , *.m4a, *.mpa, *.aac,, *.flac , *.ogg , *.wma;
- ODTWARZANE FORMATY NAPISÓW: *.ttxt, *.smi,* .srt, *.sub, *.txt, *.ssa, *.psb + napisy wbudowane;
- ODTWARZANE FORMATY PLIKÓW GRAFICZNYCH: *.jpg, *.jpeg , *.png , *.bmp , *.mpo;
- SIEĆ: wbudowane 2 karty sieciowe: Ethernet 100BASE-TX oraz WIFI (standard N);
- SLOTY ROZSZERZEŃ: gniazdo na moduł płatnych telewizji w standardzie CI+;
- HDMI: wersja 1.4 (z obsługą 3D);
- WYMIARY: 430 (W) X 300 (D) X 59 (H) mm;

Obrazek

Obrazek


2. Menu urządzenia:
Menu główne dostępne jest pod klawiszem HOME z pilota. Podzielone jest na pięć kategorii: Smart Hub, AllShare Play, Kanał, Menadżer harmonogr. i Ustawienia.

Obrazek


Smart Hub – wirtualny pulpit, można instalować aplikacje z serwisu Samsung Apps, korzystać z serwisów internetowych typu Youtube, Iplex, Ipla, Tuba itp., oraz przeglądarki WWW.

Obrazek


AllShare Play – menu pozwalające na dostęp do plików z nagranymi audycjami, plików muzycznych, plików ze zdjęciami oraz plików filmowych.

Obrazek


Kanał - menu pozwalające na tworzenie list ulubionych kanałów (można wybierać kanały, sortować ich kolejność itp.).

Obrazek


Menadżer harmonogr. – menu pozwalające na dostęp do listy zaplanowanych nagrań oraz listy już nagranych audycji.

Obrazek


Ustawienia – menu pozwalające na dostęp do wszelkich możliwych ustawień, podzielone jest na następujące podmenu: Obraz, Dźwięk, Kanał, Sieć, System, Pomoc techniczna.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


2. Tuner DVB-T (funkcje, obsługa, jakość obrazu i dźwięku):
Urządzenie wyposażono w 2 w głowice w standardzie DVB-T2/C. Umożliwiają one w pełni niezależne nagrywanie dwóch różnych kanałów, z różnych multipleksów jednocześnie i jednocześnie oglądanie trzeciego, dowolnego kanału. Nagrania zapisywane są na wbudowanym w urządzenie dysku twardym o pojemności 500GB. Nagrania są jednoczęściowe, ale, co dla niektórych ważne, są zakodowane, więc nie da się ich odtworzyć na urządzeniach zewnętrznych. Dodatkowo ze względu na obecność dwóch tunerów, dostępna jest tzw. funkcja PIP (Picture in Picture) – obraz w obrazie, czyli możemy oglądając dany kanał , podglądać jednocześnie w małym oknie co dzieje się na innych kanałach (można je w tym czasie zmieniać). Ponadto, dzięki funkcjom Samsung Dual View i AllShare na urządzeniach mobilnych marki Samsung np. smartfony czy tablety z Androidem, w momencie w którym są one zalogowane do tej samej sieci WIFI co SAMSUNG BD-E8500M, można oglądać telewizję i niezależnie zmieniać sobie kanały (testowane na Samsungu Galaxy S2 – działa doskonale).

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Oczywiście jeśli chodzi o obsługę sygnału DVB-T to mamy tutaj wszystkie potrzebne opcje, czyli np.: pełne EPG wraz z opisami programów, obsługę teletekstu (telegazeta), opcje programowania nagrywania bezpośrednio z EPG, wybór ścieżek dźwiękowych, wybór napisów itd. Sam tuner działa dość szybko, przełączanie kanałów trwa ok. 3 sekund. Wbudowane głowice nie są zbyt czułe, więc do urządzenia trzeba dostarczyć sygnał o dobrej sile i jakości (wskazana antena ze wzmacniaczem).

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Jakość obrazu zarówno kanałów w wersji HD jak i SD interpolowanych do rozdzielczości 1080p jest wyśmienita. Mając wcześniejsze doświadczenia z telewizją satelitarną i Turbo dekoderem N-ki oraz dwoma różnymi twin-tunerami DVB-T (Cabletech URZ0086 oraz EVOLVE Blade DualCorder HD), porównując do nich jakość obrazu, jednoznacznie muszę stwierdzić, że obraz generowany przez opisywanego Samsunga jest najlepszy. Obraz jest płynny, kolory głębokie i naturalne. Oglądając niektóre kanały SD po interpolacji z typowej odległości widza, naprawdę trudno na pierwszy rzut oka rozpoznać, że mamy doczynienia z programem nadawanym w niższej rozdzielczości (testowane na TV plazmowym marki PANASONIC 46” TH-46PZ85EA podłączonym przez złącze HDMI).

3. Nagrywanie programów z tunera DVB-T:
Tak jak już wspomniałem wcześniej urządzenie umożliwia w pełni niezależne, jednoczesne nagrywanie 2 różnych kanałów z różnych multipleksów na wbudowany dysk twardy o pojemności 500GB lub zewnętrzny nośnik podłączony przez złącze USB. Nagrane pliki prezentowane są w czytelny sposób, z widoczną miniaturką podglądu nagranego programu oraz co bardzo istotne pełną nazwą nagranej audycji.

Obrazek


Możliwe jest również odtworzenie pliku w trakcie jego nagrywania. Pliki jak już wspominałem wcześniej są zakodowane (nie da się ich odtworzyć na urządzeniach zewnętrznych). Nagrania możemy programować ręcznie określając wszystkie parametry samodzielnie, lub korzystając z EPG, poprzez wybór interesującej nas audycji oraz zatwierdzenie nagrania jednym przyciskiem z menu ekranowego (przy nazwie audycji w EPG pojawi się ikona oznaczająca że dany program jest zaprogramowany do nagrania). Możliwe jest również oczywiście rozpoczęcie nagrania w dowolnym momencie w trakcie oglądania danego programu za pomocą przycisku REC na pilocie. W każdej chwili można skorzystać z menu Menadżera Nagrań, żeby sprawdzić, lub zmodyfikować listę zaprogramowanych do nagrania audycji.

4. Odtwarzanie filmów oraz funkcje sieciowe:
Urządzenie bez problemu odtwarza większość popularnych plików filmowych (lista w specyfikacji), zarówno z nośników zewnętrznych jak i przegranych na dysk wewnętrzny urządzenia. Poprawnie odtwarza również szereg plików zawierających napisy, oczywiście z pełną obsługą polskich znaków narodowych. Obsługiwane są również napisy wbudowane w pliki filmowe (wmuxowane). Oczywiście podczas oglądania mamy pełną kontrolę nad oglądanym materiałem tzn. można go zatrzymywać, przewijać w dowolną stronę, zmieniać ścieżki dźwiękowe, zmieniać napisy (np. wielkość) itp. Pomijając podstawowe funkcje odtwarzania filmów bezpośrednio z nośników wbudowanych lub podłączonych do urządzenia, umożliwia ono również przesyłanie i odbieranie materiału audio-video po sieci WIFI (tzw. streaming). Co to oznacza ? Ano to, że np. w moim przypadku połączone mam po sieci 4 urządzenia tzn. SAMSUNG BD-E8500M, smartfon Samsung Galaxy S2, laptop oraz odtwarzacz sieciowy EVOLVE Blade DualCorder HD. Dzięki temu na opisywanym odtwarzaczu SAMSUNG BD-E8500M mogę bez problemu odtwarzać po sieci WIFI zgromadzone na dyskach odtwarzacza sieciowego EVOLVE Blade DualCorder HD filmy, pomimo tego że znajduje się w innym pomieszczeniu. To samo tyczy się odtwarzania na opisywanym Samsungu filmów zgromadzonych w pamięci laptopa. Wszystko szybko, miło i przyjemnie i co najważniejsze….bez żadnych kabli :D

Obrazek

Obrazek


Ponadto, jeśli urządzenie jest podłączone do sieci internet, mamy również dostęp do funkcji Samsung Smart HUB (znanej np. z najnowszych modeli telewizorów firmy Samsung). Jest to rodzaj pulpitu przypominającego pulpit tabletu, na którym możemy instalować i umieszczać różnego rodzaju przydatne aplikacje dostępne w sklepie Samsung Apps.

Obrazek


Dostępna jest oczywiście również przeglądarka WWW umożliwiająca otwieranie stron internetowych.

Obrazek



Reasumując, uważam ,że SAMSUNG BD-E8500M jest bardzo ciekawym urządzeniem które poza wieloma innymi interesującymi funkcjami zapewnia komfortową obsługę telewizji naziemnej wraz z bardzo wygodną i elastyczną funkcją nagrywania z wykorzystaniem wbudowanego podwójnego tunera DVB-T. Nie jest to urządzenie dostępne w normalnej sprzedaży na rynku polskim (nie ma go w polskiej dystrybucji), ale bez problemu można zakupić nowe lub używane egzemplarze pochodzące z importu z Wielkiej Brytanii lub Irlandii w cenie ok. 600zł np. w serwisie Allegro. Co ważne menu tych urządzeń jest wielojęzyczne i po zdefiniowaniu tego w ustawieniach, mamy we wszystkich aspektach (menu, EPG, opisy programów, napisy, telegazeta) dostępny język polski i polskie znaki narodowe.

LINK DO INSTRUKCJI OBSŁUGI (wersja angielska):
http://przeklej.net/down/91319564775343 ... 06b0c.html


Dla osób zainteresowanych opisanym urządzeniem, pozostaję do dyspozycji, chętnie odpowiem na pojawiające się pytania i wątpliwości.

Pozdrawiam
Maverick78

Tekst i większość zdjęć jest mojego autorstwa, zakaz kopiowania i powielania.
Ostatnio zmieniony 12 czerwca 2013, o 10:28 przez maverick78, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: SAMSUNG BD-8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Ciekawy produkt, ale warto pamiętać, że skoro " nie jest to urządzenie dostępne w normalnej sprzedaży na rynku polskim (nie ma go w polskiej dystrybucji) " oznacza to, że producent uznał, że nie jest to produkt przeznaczony na nasz rynek i nie musi dbać o zgodność z emisjami DVB-T w Polsce. To oznacza, że w przypadku problemów nie należy spodziewać się aktualizacji oprogramowania, poprawek, czy innego wsparcia z jego strony.

maverick78
Posty: 45
Rejestracja: 10 maja 2013, o 10:48
Odbiornik: SAMSUNG BD-E8500M CABLETECH URZ0086 EVOLVE Blade-DualC HD
Instalacja antenowa: ANTENA MITON GALAXY 165 DVB-T +40dB
Nadajnik - obiekt nadawczy: EC4 ŁÓDŹ

Re: SAMSUNG BD-8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: maverick78 »

Witam,

żadnych problemów nie ma, urządzenie działa w 100% jeśli chodzi o polskie DVB-T, więc obawy są bezpodstawne. Co do ewentualnych poprawek, to dotychczas wychodziły i zawsze są wielojęzyczne, więc zawierają również język polski. Natomiast wszystkie funkcje działają bez problemu, więc nie bardzo jest już co poprawiać :D

Pozdrawiam
Maverick78

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Pisząc bezpośrednio pod postem nie musisz go cytować. Widzimy do czego się odnosisz. Cytat usunąłem.

Taaaaaaaaak, gdzie ja to słyszałem. "Teraz działa, to nie ma problemu."
Najpierw odbiorniki SD, potem bez E-AC3, ostatnio ciekawy problem z kilkoma modelami opisany na ostatnich stronach wątku "Parametry MUX-1", to tylko kilka przykładów. Za każdym razem odbiorniki w dniu zakupu działały dobrze, a potem przestały. Jeśli jest wsparcie producenta dla tego produktu, problem daje się w ten czy inny sposób rozwiązać, jeśli nie ma to kupujący zostaje sam.

To, że poprawka zawiera menu w języku polskim nie musi oznaczać, że zawiera korekty problemów specyficznych dla naszego kraju. Dopóki producent nie zdecyduje się oficjalnie wprowadzić produktu na rynek ryzyko istnieje. Prawdziwy problem może nigdy nie wystąpić, ale kupujący muszą byś świadomi, że mając pecha za chwile może się okazać, że z tym odbiorem DVB-T w Polsce nie jest tak idealnie i nikt im nie pomoże.

Za to przy odrobinie szczęścia kupimy ciekawy i w sumie niedrogi produkt...

maverick78
Posty: 45
Rejestracja: 10 maja 2013, o 10:48
Odbiornik: SAMSUNG BD-E8500M CABLETECH URZ0086 EVOLVE Blade-DualC HD
Instalacja antenowa: ANTENA MITON GALAXY 165 DVB-T +40dB
Nadajnik - obiekt nadawczy: EC4 ŁÓDŹ

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: maverick78 »

Witam,

żeby uściślić sprawę, to tak naprawdę były trzy wersje tego urządzenia tzn.BD-E8300, Samsung BD-E8500 i BD-E8900 różniące wyłącznie się wielkością wbudowanego dysku twardego (odpowiednio: 320GB, 500GB i 1TB). Na polski rynek skierowano po prostu najtańszą i wersję z 320GB dyskiem (patrz link).

http://www.samsung.com/pl/consumer/tv-a ... D-E8300/EN

Tak więc jak ktoś ma obawy i chce zapłacić minimum ok. 1200-1300zł może sobie kupić wersję z 320GB dyskiem dostępną na rynku polskim. Kto takich obaw nie ma (jak ja :D ) może zapłacić 600zł za bliźniacze urządzenie z większym dyskiem.

Pozdrawiam
Maverick78
Ostatnio zmieniony 12 czerwca 2013, o 00:04 przez maverick78, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: JaroslawMroczkowski »

I od tego trzeba było zacząć.
Jeśli różnią się wyłącznie dyskiem, a nie np. wersją firmware czy jakimś detalem konstrukcyjnym przy okazji, to faktycznie nie powinno być żadnych problemów i wsparcie dla tej linii produktów jest na naszym rynku :)

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: Anduraki »

To jest jednym słowem telewizor samsunga z serii E(czyli rok 2012) tylko, że bez wyświetlacza. Taka jest moja opinia, bo wszystko wygląda identycznie jak w moim TV EH5450. Ten odtwarzacz jest na procesorze mstar x(costam). Pewnie PVR jest zablokowane jak w TV - tzn nagrywa zaszyfrowane pliki na partycję xFS.
Wbudowane głowice nie są zbyt czułe, więc do urządzenia trzeba dostarczyć sygnał o dobrej sile i jakości (wskazana antena ze wzmacniaczem).
nie przesadzajmy, ja do mojego TV mam podpięty biquad i odbiera bez najmniejszych problemów. A jeśli chodzi o ewentualny brak kompatybilności z sygnałem pochodzącym z polskich DVB-T wystarczy podejść do serwisu Samsunga gdzie przestroją na nasz system.

maverick78
Posty: 45
Rejestracja: 10 maja 2013, o 10:48
Odbiornik: SAMSUNG BD-E8500M CABLETECH URZ0086 EVOLVE Blade-DualC HD
Instalacja antenowa: ANTENA MITON GALAXY 165 DVB-T +40dB
Nadajnik - obiekt nadawczy: EC4 ŁÓDŹ

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: maverick78 »

Anduraki pisze:A jeśli chodzi o ewentualny brak kompatybilności z sygnałem pochodzącym z polskich DVB-T wystarczy podejść do serwisu Samsunga gdzie przestroją na nasz system.
Witam,

tylko po co przestrajać jeśli wszystko działa w 100% ? I to działa nie od dzisiaj, bo te urządzenia (pochodzące z rynków W.Brytanii i Irlandii) są użytkowane w Polsce już od dłuższego czasu (niektórzy użytkują je już od wielu miesięcy) i nigdy nie było żadnych problemów z odbiorem polskiego DVB-T. Powiem więcej, tam gdzie był dostępny sygnał nadawany testowo w standardzie DVB-T2, te Samsungi również obsługiwały go bez żadnych problemów :D

Pozdrawiam
Maverick78

wspanialek
Posty: 21
Rejestracja: 5 lipca 2013, o 01:24

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: wspanialek »

Witam,

Mam problem ze zgraniem pliku mkv na HDD wewnętrzny. Pliki udostępniam z PC przez DLNA allshare samsung. Sprawdziłem też Serviio. Problem jest ten sam.

Pasek postępu wysyłania przy plikach MKV dochodzi do 100% i dalej nic się nie dzieje. Nadal przetwarzanie DLNA>>>HDD. Po około 30 minutach czekania okno znika. Brak potwierdzenia zapisu.

Ten sam plik da się zgrać przez USB z Pendrive. Urządzenie zapisuje go na HDD wewnętrznym. Problem nie dotyczy plików Divix. Te bez problemu się zapisują.
Sprawdzałem połączenie kablem i przez WIfi do rutera Linksys E900. Bez zmian.

Czy da się inaczej niż przez allshare wysłać pliki na HDD wewnętrzny?

Ma ktoś pomysł co z tym można zrobić?

peters

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: peters »

Koledzy co myslicie o tym sprzecie ?

http://[nie podajemy linków do serwisów aukcyjnych]/samsung-bd-d8500-odtw ... 28173.html

SAMSUNG BD-D8500 odtwarzacz blu-ray 3D tuner DVB-T za 600zl z UK z 6msc.gwarancja

Warto to wziasc za te pieniadze,gdyz w opisie jest troszke inny tzn. ten

http://www.samsung.com/uk/consumer/tv-a ... subtype=3d

i jest o nim duzo na necie natomiast ten z Allegro malo o nim przeczytac mozna.
Dzieki za pomoc.

Niech ktos mi jeszcze wyjasni jaka jest roznica miedzy BD-E8500 a BD-D8500 ? dzieki wielkie za pomoc.

edit/ Pisownia!

maverick78
Posty: 45
Rejestracja: 10 maja 2013, o 10:48
Odbiornik: SAMSUNG BD-E8500M CABLETECH URZ0086 EVOLVE Blade-DualC HD
Instalacja antenowa: ANTENA MITON GALAXY 165 DVB-T +40dB
Nadajnik - obiekt nadawczy: EC4 ŁÓDŹ

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: maverick78 »

Witam,

na pierwszy rzut oka to różnią się obudową :lol:

Generalnie patrząc na szybko na specyfikację nie widzę żadnych różnic. Spróbuj wysłać w tej sprawie maila do Samsung Polska, może oni Ci odpowiedzą.


Pozdrawiam
Maverick78

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: Anduraki »

D jest z 2011 roku, E jest z 2012 - jak coś bierz D, bo jak chcesz filmy oglądać to odtwarzacz nie będzie miał na 100% zabezpieczenia Cinavia.

peters

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: peters »

Dzieki koledzy.

wspanialek
Posty: 21
Rejestracja: 5 lipca 2013, o 01:24

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: wspanialek »

Za obraz daję 10/10. Natomiast soft to wielka nie doróbka. Po co mi HDD wewn. 500GB? Chyba tylko po to by nagrywać z TV. Zgrać MKV z Pendrive to 1h czasu. Nie wiem jak u was, ale u mnie przez sieć nie da się zgrać MKV. Wyjście z tyłu USB nie wykrywa HDD zewnętrznego, tylko port z przodu. Teraz wisi mi ładny kabel od frontu urządzenia. Nie da się zgrać napisów do filmu jeśli są w osobnym pliku - żałosne. Format Flac- jeśli jest cały obraz płyty, nie dzieli na ścieżki, do tego brak opcji przewijania? Nadaje się tylko do odtwarzania plików z zewnątrz i rzecz jasna BD.

PS: czy update coś daje? Ja nie zauważyłem zmian.

maverick78
Posty: 45
Rejestracja: 10 maja 2013, o 10:48
Odbiornik: SAMSUNG BD-E8500M CABLETECH URZ0086 EVOLVE Blade-DualC HD
Instalacja antenowa: ANTENA MITON GALAXY 165 DVB-T +40dB
Nadajnik - obiekt nadawczy: EC4 ŁÓDŹ

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: maverick78 »

Witam,

generalnie nie korzystałem z tych funkcji które Pan opisuje, bo jeśli chodzi o odtwarzanie filmów z plików *.mkv, dotychczas korzystam wyłącznie z funkcji All Share i odtwarzam je po sieci WiFi bezpośrednio z komputera (działa ok. przy filmach w rozdzielczości 720p, przy 1080p potrafi się już przycinać) ale kierowany Pana postem postanowiłem część rzeczy sprawdzić u siebie. Wygląda to następująco:

1. U mnie w Samsungu BD-E8500M poprawnie działają oba porty USB (z przodu i z tyłu) i urządzenie bez problemu wykrywa podłączony dysk zewnętrzny 500GB (NTFS) w kieszeni z własnym zasilaniem. Można bez problemu oglądać filmy bezpośrednio z niego lub przegrać plik na dysk wewnętrzny Samsunga. Problemem u Pana być może jest to że ma Pan dysk lub pendrive z którym Samsung akurat się nie lubi :-) , lub to że kieszeń w której jest dysk nie ma własnego zasilania, a port USB w Samsungu nie jest wstanie jej poprawnie zasilić.

2. Przegranie pliku *.mkv o wielkości 4GB na dysk wewnętrzny Samsunga przez port USB, u mnie zajęło 38 min. , jest to wartość dość typowa także dla innych odtwarzaczy sieciowych, więc nie uważam, żeby Samsung wypadał tutaj jakoś szczególnie źle.

3. Pliki można oczywiście przesyłać bezpośrednio na dysk Samsunga po sieci WiFi za pomocą oprogramowania AllShare zainstalowanego na komputerze z którego chcemy przegrywać pliki. Udostępniamy na nim w otoczeniu sieciowym katalog z plikami które chcemy wysyłać, wybieramy plik, klikamy na przycisk "Prześlij do innego urządzenia", wybieramy Samsunga i rozpoczyna się przesyłanie pliku. Na razie nie jest to jednak funkcja pozbawiona wad i czasami potrafi przywiesić odtwarzacz w trakcie transmisji. Niestety można przesyłać tylko pliki multimedialne np. filmy, plików z napisami nie da się w ten sposób przegrać. Dla mnie jest to jednak znikomy problem, bo wmuxowanie napisów w plik z filmem trwa klika minut i wtedy nie ma problemu.

Pozdrawiam
Maverick78

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: Anduraki »

wspanialek pisze: Nie da się zgrać napisów do filmu jeśli są w osobnym pliku - żałosne. Format Flac- jeśli jest cały obraz płyty, nie dzieli na ścieżki, do tego brak opcji przewijania? Nadaje się tylko do odtwarzania plików z zewnątrz i rzecz jasna BD.

PS: czy update coś daje? Ja nie zauważyłem zmian.
No więc tak napisy muszą być zapisane w kodowaniu ansi, opcja przewijania jest (tools -> szukaj)

loleklolek

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: loleklolek »

wspanialek pisze: PS: czy update coś daje? Ja nie zauważyłem zmian.
W wersji D doinstaluje Ci cinavię. Poza tym są to zazwyczaj drobne zmiany.
peters pisze: Niech ktos mi jeszcze wyjasni jaka jest roznica miedzy BD-E8500 a BD-D8500 ? dzieki wielkie za pomoc.
W wersji E jest nowszy smart hub. Możliwe, że są inne/więcej aplikacji. Ale aktualne listy, to mogą chyba tylko podać użytkownicy tych urządzeń.

wspanialek
Posty: 21
Rejestracja: 5 lipca 2013, o 01:24

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: wspanialek »

A więc tak:
Flac: w menu Tools wyświetlają się tylko opcje:
WIDOK
OTDWORZ WYBRANE
IDZ DO LISTY ODTW.
INFORMACJA

Jeśli flac jest w postaci kilku plików, normalnie działa z pilota pod przyciskiem przewiajanie. Jeśli jest to duży plik flac brak opcji.

Próbowąłem za pomoca Allshare pc:
sa dwie opcje
ODTW. NA INNYM URZADZENIU - działa na BD
PRZEŚLIJ DO INNEGO URZ. - nie wykrywa u mnie BD, wtf?, skoro przez allshare na BD mogę odtwarzać pliki udostępnione na pc?


Sprawdzałem w BD we właściwościach sieci: siec wifi i połączenie internetowe działa.

Panowie, co robię nie tak?

Podłączając smartfon działa streaming z niego do: BD do PC. Nie działa streaming z allshare pc do smartfonu, nie widać urządzenia. Opcja wyślij do innego urz, nie widzi smartfonu. Smartfon HTC desire Z.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: Anduraki »

podczas odtwarzania tools -> przeszukiwanie czasowe

noo napisy do flac nie zadziałają od kiedy nie jest to film, tylko ścieżka audio.

viator

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: viator »

No cóż, jestem pięknym przykładem na to, o czym pisał JaroslawMroczkowski.
Dwie godziny temu odebrałem swój sprzęt i okazuje się, że nie znajduje mi żadnych kanałów, gdyż jedyne kraje, jakie mogę wybrać w opcjacj, to Wielka Brytania i Irlandia :/
Czy ktoś wie jak i czy można temu zaradzić?

Zablokowany