Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Awatar użytkownika
rppmedia
Posty: 124
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sharp 32DH65E
Dual 500
Clint H1
Instalacja antenowa: Telmor Digit Activa
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Trzeciewiec

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: rppmedia »

Żeby mieć pełny pogląd na sprzęt trzeba byłoby spojrzeć w pełną specyfikację, a nie opierać się tylko na wybiórczych danych jakiegoś portalu. Nie twierdzę jednocześnie, że nie ma racji, ale jak dobrze widziałeś to nic nie jest napisane na temat dźwięku - czyli jest coś nie do końca napisane. Chyba, że masz dostęp do pełnej specyfikacji, to podaj, chętnie poczytam coś więcej na temat w/w sprzętu.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: qwerty »

Przykro mi, ale nawet nie mogę znaleźć strony producenta. :) Jak się kupi i będzie bug w oprogramowaniu to dopiero będą jaja. Dlatego nie warto go kupować i wziąć coś sprawdzonego.

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: ploomba »

Był ktoś ostatnio w Biedronce? Dzis patrze i widze jakis telewizor "Electric Co" 32" FullHD z tunerem mpeg4/H264 z USB (avi,mp3) za 999 zł :ugeek:
Ma ktos to ustrojostwo w domu?

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: qwerty »

Osobiście nie kupowałbym żadnego sprzętu z biedronki. Kiedyś nabyłem nagrywarkę dvd. Sprzęt często się zawiesza, porządkowanie listy programów to mordęga, po zaniku prądu (krótki) potrafi zgubić czas i datę a nawet listę programów (!). Wolałbym coś kupić znanego. Są 32" od 1200zł. Co będzie, gdy będzie źle działało epg, albo dziwnie przełączało programy? Będzie ciężko znaleźć nowe oprogramowanie.

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: ploomba »

wiem wiem, ale pytam z ciekawosci :mrgreen:

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Zgodnie z KOMUNIKATEM Ministerstwa Infrastruktury wkrótce wprowadzone zostaną regulacje nakładające na sprzedawcę obowiązek informowania nabywcy na piśmie o niezgodności produktu z wymaganiami. Ograniczy to napływ urządzeń nie spełniających wymagań oraz otworzy to drogę do reklamacji nie spełniającego odpowiednich norm.

Wtedy znacząco zwiększy się bezpieczeństwo zakupu. Nawet produkty tańsze lub gorszej jakości będą musiały (przynajmniej teoretycznie) zachowywać podstawową funkcjonalność.

tomarex

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: tomarex »

Tam gdzie nie ma możliwości sprawdzenia to radzę nic nie kupować.
Nawet na pytanie czy sprzęt jest zgodny z ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA INFRASTRUKTURY jeśli uzyskamy odpowiedź tak. To i tak może to być bubel. Bo w rozporządzeniu minister napisał:
w oparciu o system DVB-T, wykorzystujący strumień transportowy MPEG-2
To ja już nie wiem, czy taki jestem tępy, czy minister nie wie co podpisuje.
Można też zaczekać do dnia 1 stycznia 2011 r. wszystkie odbiorniki cyfrowe telewizyjne, przeznaczone do sprzedaży detalicznej, powinny umożliwiać odbiór wszystkich bezpłatnych programów naziemnej telewizji cyfrowej...O tym rząd mówił już rok temu!
Tylko ciekawe kto bierze za to kasę, że tego wcześniej nie zrobiono i tak daleki termin! :evil:
Ten rząd jest chory. Najpierw "supersklepy" muszą opróżnić swoje magazyny ze staroci, a platformy cyfrowe nałapać klientów. Dopiero potem ruszyć może cyfrowa naziemna pełną parą.

Demon

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: Demon »

tomarex pisze:To i tak może to być bubel. Bo w rozporządzeniu minister napisał:
w oparciu o system DVB-T, wykorzystujący strumień transportowy MPEG-2
To ja już nie wiem, czy taki jestem tępy, czy minister nie wie co podpisuje.
Nie sądzę, żebyś był tępy. Raczej niezbyt precyzyjnie czytasz i masz lekkie braki w wiedzy. Ale to nie jest nic złego. Pewnie ci chodzi o MPEG-2. Zwróć uwagę, że dotyczy to strumienia transportowego. To nie to samo co kodek video MPEG-2 lub MPEG-4. Ale zgadzam się z tobą co do pozostałych wniosków.

apk
Posty: 729
Rejestracja: 5 sierpnia 2009, o 23:59
Miejscowość: Legnica
Odbiornik: LG UH65 Ser. (DVB-T2 HEVC) / DUAL DAB 4 /DUAL DAB 18C

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: apk »

Rozporządzenie miało obowiązywać od Kwietnia ale jeśli w Styczniu ma wejść to nie trzeba będzie ustawy bo telewizor będzie musiał mieć przynajmniej 2 lata żeby nie miał MPEG4 . :lol:

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Tak dla porządku.
# Zgodnie z §.2 rozporządzenia zaczęło ono obowiązywać 14 dni od ogłoszenia. Definiuje ono "wymagania techniczne i eksploatacyjne dla urządzeń konsumenckich służących do odbioru cyfrowych naziemnych transmisji telewizyjnych".
# Teraz trwają prace nad USTAWĄ o wdrożeniu naziemnej telewizji cyfrowej. To w projekcie tej ustawy znajduje się zapis o zasadach sprzedaży odbiorników niezgodnych z rozporządzeniem.

rafal_s

Wybór tunera DVB-T abu wykorzystać 100% możliwości

Post autor: rafal_s »

Witam.
Mam pytanie o standardy.
Czy w Polsce będzie używany HDTV 720P i 1080i ?
Czym właściwie różni się to od rozdzielczości 720*576.
Czy wobec tego karta o parametrach jak poniżej jest wystarczająca:

http://yfrog.com/6wlv5lj

czy też powinna być taka:

http://yfrog.com/5fardwj

aby wykorzystać w pełni możliwości standardu.

rafal_s

MSI MEGA SKY 580 - czy ten tuner się nadaje ?

Post autor: rafal_s »

Tutaj ktoś pisze, że tuner został przetestowany w Polsce
http://www.[nie podajemy linków do serwisów aukcyjnych]/show_item.php?item=1047810779

A na stronie producenta nie widać, że odbiera mpeg-4.
http://www.msi-polska.pl/index.php?func ... rod_no=629

Czy jest gdzieś jeszcze nadawany sygnał w MPEG-2 ?

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: MSI MEGA SKY 580 - czy ten tuner się nadaje ?

Post autor: qwerty »

Przecież to tuner do komputera. Nie ma znaczenia jaki kupisz.

quba54

Re: MSI MEGA SKY 580 - czy ten tuner się nadaje ?

Post autor: quba54 »

Nie polecam tego tunera: ma kiepską czułość. Do poprawnej pracy potrzebny jest mocny sygnał.

Stupa

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: Stupa »

Jaki polecacie najtanszy dekoder... chce to zamontowac w Domkach letniskowych nad jeziorem... dokladnie w 2 wiec zalezy mi na jak najnizszych kosztach, bo antena zda sie 1 ale rozumiem ze dekodery musze miec 2? nie podlacze do 1 2 telewizorkow ( zadne HD zwykle 10 letnie Sony )? sorry za pytania ale jestem poczatkujacy w tych sprawach ;)

ams8
Posty: 171
Rejestracja: 23 lutego 2010, o 09:39

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: ams8 »

HBT pisze:...Zmieniłem kolor wyswietlacza na zielony i troche słabiej świecący bo orginalny niebieski wręcz oślepiał...
We wnętrzu zaskoczyło mnie to, że obok złącza USB jest dostępne złącze SATA.
W nagrywanie się jeszcze nie bawiłem ale wkrótce...
Witam,
Trafiłem przypadkiem na tę wiadomość i bardzo mnie zainteresowało, jak zmienić kolor i przyciemnić? Coś przegapiłem w setupie?
Co do nagrywania poprzez złącze SATA mam trochę doświadczeń:
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=3&t=917&start=0
Pozdrowienia

Stupa

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: Stupa »

Używa ktoś tunera Sagem Picnic ITD81??? Jego cena jest bardzo przystępna ale brak opinii a dla osób nie posiadających telewizorów HD może być to bardzo fajna opcja...

widzu

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: widzu »

Sagem Picnic ITD81 - dopiero jak się dobrze wczytać => Klasa II - urządzenie w bardzo dobrym lub idealnym stanie wizualnym, użyte tylko w celu przetestowania. Ewentualne obecne, na niektórych urządzeniach minimalne zarysowania są bardzo trudne do zauważenia, niewidoczne na pierwszy rzut oka. Niektóre pudełka mogą nosić ślady użycia w postaci pęknięć lub częściowo brakujących nadruków, ale większość jest w bardzo dobrym stanie; wszystkie pudełka były wcześniej otwierane.

Wniosek - to są resztówki z magazynów na Wyspach. Dawno po gwarancji producenta. Dekoderek jest SD, jego nowy fabrycznie konkurent z gwarancją w Polsce, podobnymi parametrami (SD) i z możliwością nagrywania : http://pomar.pl/sklep/?15,tuner-dekoder-opticum-ft16p, a cena niezła.

Stupa

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: Stupa »

No tylko, że mam siostrę w Irlandii i tam taki dekoderek kosztuje ok 100 zł niedługo będę do niej lecieć i myślę, że to wystarczy mi do odbioru DVB-T nad jeziorem... mam tam dosyć leciwy telewizor, a więc nie potrzeba mi nic z HD i nagrywarkami :P Potrzebuję 2 dekoderów bo mam 2 domki letniskowe, a jednak mieć 2 sprawdzone dekodery w cenie 1 to już coś ;)

apk
Posty: 729
Rejestracja: 5 sierpnia 2009, o 23:59
Miejscowość: Legnica
Odbiornik: LG UH65 Ser. (DVB-T2 HEVC) / DUAL DAB 4 /DUAL DAB 18C

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: apk »

I co na tym tunerze odbierzesz bo przypuszczam że to jest odbiornik Free to View MPEG2 np. starszy Goodmsns który w Polsce nie odbierze nic .
Podaj nazwę i model tunera to ci odpiszę czy w Polsce będzie odbierać NTC .

Zablokowany