Odbiór DVB-T w woj. śląskim

kazbi

Re: Tunery DVB-T w Częstochowie nie zapemiętują listy stacji

Post autor: kazbi »

Napisałem maila do serwisu WIWA z prośbą o pisemne zajęcie stanowiska. Opisałem też, coś, czym wcześniej nikomu nie chciałem zawracać głowy: "Od kilkunastu dni zakłócone jest sortowanie listy programów odbieranych przez tuner z indywidualnej anteny odbiorczej znajdującej się na dachu 2-piętrowego budynku. Programy można oczywiście posortować w dowolny sposób, tyle że po wyłączeniu i ponownym załączeniu zasilania tunera, lista się rozsypuje. Dodam, że nie mogę zaprogramować nagrania audycji (konkretnie z TVP2 HD), ponieważ dekoder w momencie definiowania czasu nagrania, samoczynnie zmienia stację, a co najważniejsze, nie ma
możliwości wskazania TVP2 HD, gdyż jest ona niewidoczna na liście dostępnych stacji w edycji.". (Zmienia stację na TVP2). Czekam na ich odpowiedź.

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: Tunery DVB-T w Częstochowie nie zapemiętują listy stacji

Post autor: adac »

TvP bawi się w blokowanie PVR na swoich kanałach :?:

andre
Posty: 30
Rejestracja: 3 marca 2012, o 20:14
Odbiornik: Manta DVBT02ver.2 + Manta DVB-T02ver.5 + Esperanza EV-101
Instalacja antenowa: Siatkowa+wzmacniacz i zamiennie zbiorcza- DVBT/SAT/R
Nadajnik - obiekt nadawczy: Błeszno/Wręczyca Częstochowa

Re: Tunery DVB-T w Częstochowie nie zapemiętują listy stacji

Post autor: andre »

Po pierwsze, dlaczego wszyscy z forum szukają winy u mnie, albo mojego matołectwa?

Położenie przełącznika LCN (on/off) po rozsypaniu listy programów - jest zawsze takie samo, "Wył", i na Mantach nie muszę nic poprawiać, w tej pozycji, nigdy! Ale na Esperanzie, samoczynnie wstawił LCN-Wł, kiedy ją testowałem i musiałem ręcznie poprawiać na Wył.
Wracajmy do Manty DVB-T02.
Przećwiczyłem wszystkie możliwe układy z LCN (LCD) włącz i wyłącz, inne opcje także, zamiast LCN (LCD)- ONID, ID itd. - i taka sama klapa.
Dodam, że na fabrycznym sofcie - wersja 11101.430585.1 Model ver.2 - nie ma sortuj: "LCN", tylko pokazuje się "LCD".
Po aktualizacji softu, pokazuje się już LCN, zamiast LCD, tj. po upgrade do najnowszej wersji 121114 z tutejszego forum -i tylko jest ona dostępna, ta wersja firmware, na forum Manty, bo serwisant Manty, w odp. e-mail- z dnia 26-8-2013 -nie wysłał mi najnowszego firmware, tylko odesłał właśnie do forum Manty, po to firmware.
Na obu wersjach firmware, fabrycznym i najnowszym, Manta DVB-T02, ver.2 i ver. 5 - i tak ma okresową sklerozę na listę stacji, z anteny indywidualnej, a stałą sklerozę z anteny zbiorczej.
Czekam, może jeszcze ktoś z tutejszego forum zechce przyjechać do mnie na piwo i popatrzeć, jak to się dzieje, z tymi Mantami i Esperanzą, zamiast poszukać wyjaśnienia...

Wczoraj o 10:00 nie zapamiętywał listy stacji (opcja sortuj: LCD na jednym i LCN na drugim tunerze, na obu LCN- wyłącz - i o godz. 20:48 tunery już pamiętały listę moich stacji. Obecnie kilka razy testowałem - od 16-tej, przy sortuj: LCD, a LCN-Wyłącz, wyszukaj automatycznie i klapa, nie zapamiętuje mojego sortowania stacji, po wyłączeniu tunera. Poczekam do 20-21, albo i w nocy - i pewnie znowu zapamięta. Wystarczy, że znowu mistrz od II zmiany anteniarzy DVB-T, ogłosi fajrant i pójdą na piwo lub późną kolację...

-- połączono

@adac -"rozsypaniu listy programów"? Odp. Tunery Manta i Esperanza - nie rozsypują chaotycznie listy programów, tylko układają ją starannie i zawsze tak samo, na domyślną, wg kolejności MUX.
@adac - co to znaczy z tym "blokowaniem PVR przez TVP"? O co Ci chodzi? Nic takiego nie zauważyłem, a regularnie nagrywam, zwłaszcza filmy, sF i pzrygodoqwe, qwesterny, kryminały, z wyższej półki, najciekawsze, oraz wiadomości TVP-1 i/lub TVP1-HD, także zaplanowane z EPG nagrania z TVP1-HD i TVP2-HD, a tunery non stop gorące...

edit/ Proszę edytować post dopisując treść, a nie publikować jeden pod drugim

andre
Posty: 30
Rejestracja: 3 marca 2012, o 20:14
Odbiornik: Manta DVBT02ver.2 + Manta DVB-T02ver.5 + Esperanza EV-101
Instalacja antenowa: Siatkowa+wzmacniacz i zamiennie zbiorcza- DVBT/SAT/R
Nadajnik - obiekt nadawczy: Błeszno/Wręczyca Częstochowa

Re: Tunery DVB-T w Częstochowie nie zapemiętują listy stacji

Post autor: andre »

Ważne wnioski końcowe, z tego forum i forum Manty:
1) Pracownicy Emitela - jako moderatorzy na tutejszym forum, chyba nie wiedzą - co się wyrabia w terenie, z sygnałem DVB-T i infrastrukturą techniczną DVB-T? Pewnie siedzą, w swoich domowych pieleszach, wykonują zleconą obsługę forum, i nie są informowani, bo i po co, co tak naprawdę robią, od kilku dni, służby techniczne Emitela i inni - na jego zlecenie, w terenie, w Polsce, np. w Częstochowie, w Łodzi, okolicy tych miast, na sygnale DVB-T - i urządzeniach z tym związanych.
======================
2)Pan Stefan - taki stanowczy krytyk jakości moich świetnych tunerów Manta DVB-T02 (zresztą reklamowanych swego czasu na forum Emitela) i tunera Esperanza EV-101, i ten drugi teoretyk "Implementacji Aktualizacji Serwisów" - w tunerach DVB-T - też ekspert, z obrońców Emitela, czyli pan "chris" - jako tutejsi forumowi "profesorowie od teorii budowy tunerów DVB-T, w tym tajnej teorii "Aktualizacji Serwisów" itp. bzdetów, powinni zaraz wydrukować swoje teorie, wygłoszone na tym forum, jakby na zlecenie Emitela (a może to zlecenioborcy Emitela?) - i zjeść to - koniecznie bez popijania.
===========================
Przeczuwałem słusznie, że dzisiaj, w dniu Meczu Legia-Steaua Bukareszt - miejscowi "mechanicy" od sygnału DVB-T w Częstochowie i okolicy, porzucą szybciej swoje prace, psujące sygnał DVB-T, aby zdążyć na ten mecz.
Dlatego "czuwałem" przy moich świetnych tunerach, Manta DVB-T02 i Esperanza EV-101, już od 16:12-do 19:40. I zgodnie z moimi przewidywaniami, zresztą wcześniej opisanymi, na tut.Forum Emitela i Forum Manty, stał się znowu "cud techniki DVB-T" - tj. cudownego odzyskania pamięci, przez moje tunery DVB-T, i to już o godz. 19:40! Mecz Legii w TVP-1 o 20:40 - zrobił swoje, na pracowitych od kilku dni, mechanikach psucia sygnału DVB-T, w mojej okolicy!
Manta DVB-T02, z oryg. softem 11101.430585.1-firmware fabrycznym, jeszcze z dnia zakupu, w lutym 2012, "cudownie" wyzdrowiała o 19:40, zgodnie z przewidywaniem - i znowu zapisała trwale, moją ulubioną listę stacji TV, wyszukaną na antenie siatkowej! Szczęśliwy, z tego faktu, zaraz puściłem sygnał z siatkowej anteny, z przelotki antenowej - z Manty, na tuner Esperanza EV-101 (odległy od Manty, na jakieś 15m kabla koncentryka, dobrej jakości) i ten tuner Esperanza, też, "cudownie" odzyskał pamięć, dla "mojej listy Stacji TV", dzisiaj, o godz. 19:55, jak dawniej bywało!
Może zgłosić to na Jasną Górę, do Księgi Cudów?
===================
Obecnie - już w czasie meczu Legia -Steaua, mam znowu zapisane trwale (bez resetowania po wył./włącz tunerów), moją "listę stacji TV", na trzech tunerach, dwie Manty i Esperanza, tak oplutych przez Stefana. Znowu puściłem do nich, lepszy jakościowo, sygnał z instalacji antenowej zbiorczej, zamiast z anteny siatkowej, mniej stabilnej sygnałowo, i mam nadal, w "niskim poważaniu" - te wszystkie naukowe prztyczki, dla mnie -"prostaczka od tunera DVB-T" od tych tutejszych, forumowych "profesorów" naukowej "Aktualizacji Serwisów", publikujących na forum Emitela.
Jak mają się wyjaśnienia moderatora, z forum Emitela, jakoby nikt, nic nie grzebał -w sygnale i urządzeniach DVB-T, przynajmniej w Częstochowie - do tych ponownych, "cudownych zdarzeń pamięciowych" w moich tunerach, na sygnale DVB-T - o godz. 19:40, dnia 27-08-2013, z RTCN-Wręczyca i TON-Błeszno, w tym "świętym mieście Paulinów". Może ktoś z obrońców Emitela, z tego forum, na kolanach, powinien wybrać się, do Sanktuarium Narodu, i poczołgać się, dla uzyskania odpustu grzechów, wokoło Cudownego Obrazu, w ramach przeproszenia za grzechy, odn. informacji o "niegrzebaniu w sygnale DVB-T", z ostatnich dni?

Stefan_KR
Posty: 272
Rejestracja: 2 sierpnia 2011, o 21:32

Re: Tunery DVB-T w Częstochowie nie zapemiętują listy stacji

Post autor: Stefan_KR »

Czuwałeś przy tunerach... Tia...
Tobie nie jest potrzebna żadna rada na tym lub jakimkolwiek innym forum, ani zgłoszenie do Księgi Cudów na Jasnej Górze. /../...
Szkoda pisać.

edit/

andre
Posty: 30
Rejestracja: 3 marca 2012, o 20:14
Odbiornik: Manta DVBT02ver.2 + Manta DVB-T02ver.5 + Esperanza EV-101
Instalacja antenowa: Siatkowa+wzmacniacz i zamiennie zbiorcza- DVBT/SAT/R
Nadajnik - obiekt nadawczy: Błeszno/Wręczyca Częstochowa

Re: Tunery DVB-T w Częstochowie nie zapemiętują listy stacji

Post autor: andre »

Czuwanie, tak, to można tak nazwać, jeżeli dyżuruje się kilka godzin, co kilkadziesiąt minut manipulując tunerem? Tylko tak można coś udowodnić, naukowcom od tunerów DVB-T, na tym forum. Bo nikt z Emitela nie napisze tu oświadczenia, że owszem, grzebiemy od tygodnia, w sieci nadawczej DVB-T, w takich to miejscowościach - i tu nazwy ... ale nie możemy się przyznać do tego oficjalnie. Może nie zdążyli ze wszystkim, co było zaplanowane, przed graniczną, urzędową datą, znaną z dokumentów cyfryzacji- i to od kilku lat, ten finał najpóźniej do 31-07-2013?
Minister uroczyście ostatnie nadajniki analogowe wyłączył, premie chyba wzięte, a teraz jakoś sobie trzeba poradzić, z ewentualnymi opóźnieniami, aby nie było kompromitacji?
Bo jak inaczej tłumaczyć, to nieoficjalne grzebanie, od wielu dni, po 31-7-013 - w sygnale i urządzeniach DVB-T, psujących cyklicznie, porządkowanie listy stacji TV, na tunerach różnych producentów?

Martin W
Posty: 3
Rejestracja: 27 sierpnia 2013, o 07:46
Odbiornik: Manta DVBT02 ver.2
Instalacja antenowa: Zwykła antena pokojowa (dwa wysuwane druty)bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź komin EC4

Re: Odbiór DVB-T w woj. śląskim

Post autor: Martin W »

Chciałbym potwierdzić to co mówił andre mieszkam w Łodzi i mam taki sam problem z zapamiętaniem swojej listy programów od jakiś dwóch tygodni w moim przypadku.

Będę bardziej ścisły w ogóle tego nie mogę zrobić bo po "zapamiętaniu" wyłączeniu tunera i ponownym włączeniu lista jest zresetowana...

I nie piszcie że nie umiem tego robić bo dekoder mam już długo (ok 1rok) i wcześniej wszystko działało bez zarzutu(każda próba zapamiętania kończyła się sukcesem) a teraz totalna porażka...

Coś na pewno jest na rzeczy...i jestem bardzo ciekaw kto tu co spieprzył czy "nadawca" czy producent sprzętu... a może to odbiorca jest winien że w ogóle chce oglądać telewizję według swojej ulubionej listy programów...której nie można ustawić.

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: Odbiór DVB-T w woj. śląskim

Post autor: adac »

@ andre:

Nie wziąłeś do tej pory pod uwagę, że te eksperymenty z sygnałem ( o ile rzeczywiście mają miejsce) wykonuje któryś z nadawców, ale wtedy Emitel powinien coś o tym wiedzieć. Potwierdzenie albo zaprzeczenie zakończyło by falę domysłów w tym wątku, ale na konkretną informację tradycyjnie nie można liczyć.

I jeszcze moje wnioski:
۰ nie ma sensu zwalać od razu wszystkiego na tego kto zgłasza problem, tym bardziej że sytuację z gubieniem ustawień zgłosiło już kilku użytkowników w tym samym czasie, więc na pewno jest coś na rzeczy. Podobny problem jest opisany w wątku tunerów Wiwa HD 90.

۰nie ma sensu też udzielać porad typu ' wyrzuć ten tuner na śmietnik', bo w ten sposób niedługo do wyrzucenia będzie połowa tunerów używanych w Polsce. :lol:
Żaden producent nie wytwarza tunerów przeznaczonych do wiecznych eksperymentów z nadawaniem i jeżeli sprzęt w tych warunkach się sypie to dla mnie jest zrozumiałe. Wątpię też, żeby producenci uwzględniali reklamacje z tego tytułu.

Należy raczej dążyć do tego, żeby w nadawaniu DVB-T w Polsce zakończono wreszcie fazę 'testów i eksperymentów ' i nastąpiła regularna emisja ze stałymi parametrami.
Choćby po to, żeby nie powodować co chwilę kłopotów u odbiorców.
Jeżeli nadawcy chcą robić jakieś testy to nie muszą tego wykonywać na sygnale przeznaczonym do emisji.

Stefan_KR
Posty: 272
Rejestracja: 2 sierpnia 2011, o 21:32

Re: Tunery DVB-T w Częstochowie nie zapemiętują listy stacji

Post autor: Stefan_KR »

adac pisze: Należy raczej dążyć do tego, żeby w nadawaniu DVB-T w Polsce zakończono wreszcie fazę 'testów i eksperymentów ' i nastąpiła regularna emisja ze stałymi parametrami.
Choćby po to, żeby nie powodować co chwilę kłopotów u odbiorców.
Jeżeli nadawcy chcą robić jakieś testy to nie muszą tego wykonywać na sygnale przeznaczonym do emisji.
@adac, umiesz czytać dalej niż kilka postów wstecz czy ci się nie chce..?
Jarosław Bałuka pisze: Powtórzę jeszcze raz, nie prowadzimy żadnych dziennych/nocnych modyfikacji sygnałów, które miałbyby Panu utrudniać odbiór.
adac pisze:۰nie ma sensu też udzielać porad typu ' wyrzuć ten tuner na śmietnik', bo w ten sposób niedługo do wyrzucenia będzie połowa tunerów używanych w Polsce. :lol:
gdzie tę połowę wyliczyłeś? Ja póki co widzę dwie stare chińszczyzny, które dzięki olewającej postawie ich producenta/dystrybutora już dawno powinny zniknąć z polskiego rynku.

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: Odbiór DVB-T w woj. śląskim

Post autor: adac »

A czy ty umiesz czytać, czy ci się nie chce ?
adac pisze: Nie wziąłeś do tej pory pod uwagę, że te eksperymenty z sygnałem wykonuje któryś z nadawców,
niekoniecznie Emitel
adac pisze: Podobny problem jest opisany w wątku tunerów Wiwa HD 90.
Co by nie powiedzieć to popularny model, a tunery są w PL są takie jakie są. Przecież wybór jest, można też kupować takie po 250, 400 itd, w czym probmlem :P

Stefan_KR
Posty: 272
Rejestracja: 2 sierpnia 2011, o 21:32

Re: Odbiór DVB-T w woj. śląskim

Post autor: Stefan_KR »

adac pisze: Nie wziąłeś do tej pory pod uwagę, że te eksperymenty z sygnałem wykonuje któryś z nadawców,
adac pisze: niekoniecznie Emitel

Nie ma takiej opcji aby jakiekolwiek zmiany w składzie strumienia robił któryś z nadawców pomijając Emitel gdyż to Emitel w pełni kontroluje multipleksację i konstrukcję wszystkich tablic strumieni, nawet jeśli niektóre zmiany są wymuszane przez nadawców. Więc jeśli oni twierdzą, że zmian nie było to nie było. Kropka.

andre
Posty: 30
Rejestracja: 3 marca 2012, o 20:14
Odbiornik: Manta DVBT02ver.2 + Manta DVB-T02ver.5 + Esperanza EV-101
Instalacja antenowa: Siatkowa+wzmacniacz i zamiennie zbiorcza- DVBT/SAT/R
Nadajnik - obiekt nadawczy: Błeszno/Wręczyca Częstochowa

Re: Odbiór DVB-T w woj. śląskim

Post autor: andre »

Zakończono (niby) cyfryzację telewizji w Polsce, i jak już od wczoraj, od samego pana eksperta z Emitela- wiarygodnie wiemy:
"W emisjach prowadzonych z nadajników Emitela nikt nic nie grzebie", i " Powtórzę jeszcze raz, nie prowadzimy żadnych dziennych/nocnych modyfikacji sygnałów, które miałbyby Panu utrudniać odbiór."
Był też piknik technologiczny, na koniec cyfryzacji telewizji...
http://www.uke.gov.pl/final-cyfryzacji- ... owej-12721
--------------------
a tu Interia wyskakuje z takim pasztetem w zakończonej właśnie cyfryzacji telewizji, z tekstem pewnie autoryzowanym, bo jakoś nikt nie prostuje tych nowości cyfryzacyjnych telewizji na 2014:
http://nt.interia.pl/raport-koniec-tele ... nId,998386
=============
Cytuję istotny fragment, dla zrozumienia, czy ktoś jednak nie grzebie i będzie jeszcze długo grzebać, w "zakończonej" cyfryzacji telewizji...

"W ramach współpracy Telewizji Polskiej z Ministerstwem Administracji i Cyfryzacji (MAC) oraz Urzędem Komunikacji Elektronicznej (UKE) udało się przyśpieszyć uruchomienie części nadajników cyfrowych oraz uruchomić dodatkowe tzw. stacje doświetlające, co sprawiło, że docelowe pokrycie sygnałem cyfrowym uzyskane zostało - z korzyścią dla widzów - wcześniej, niż to pierwotnie zakładano. Dzięki temu łączny zasięg naziemnych programów cyfrowych Telewizji Polskiej S.A. w multipleksach MUX 1 i MUX 3 po dniu 23 lipca 2013 roku wzrośnie aż do 99,6 proc. Do kwietnia 2014 roku kontynuowane będą prace techniczne, których celem będzie optymalizacja mocy sygnału cyfrowego multipleksu MUX 3 i jego dalsza regionalizacja."
--------------
Powtórzmy za autorem:
"Do kwietnia 2014 roku kontynuowane będą prace techniczne, których celem będzie optymalizacja mocy sygnału cyfrowego multipleksu MUX 3 i jego dalsza regionalizacja."
Aby się jednak "na bank", upewnić, jak to jest z tym "W emisjach prowadzonych z nadajników Emitela nikt nic nie grzebie ... itd."-
- napisałem nieśmiałe zapytanie w tej sprawie, ale tylko w okienku kontaktowym MCiA. Kiedy odpiszą-czy mi odpiszą na e-mail, nie wiem, ale pewnie zapytają o to najpierw EMITELA?
Czy ktoś na tym forum może jednak wie i wyjaśni zwięźle i przekonując innych, nie mówiąc nawet o mnie, na tym forum, jak to w praktyce jest możliwe, aby przez 9 miesięcy -"kontynuowane będą prace techniczne, których celem będzie optymalizacja mocy sygnału cyfrowego multipleksu MUX 3 i jego dalsza regionalizacja" - bez grzebania w sieciach i nadajnikach w dzień/nocy?
Kto, kiedy, gdzie i jak, w jakich godzinach i dniach - wykonuje się zatem te niezbędne prace techniczne jak w art. Interia.pl -np. w Częstochowie i okolicy, w TON-Błeszno i w RTCN-Wręczyca, i to koniecznie "bez grzebania, bez modyfikowania..."
Liczę, że pierwszy w tej sprawie odda głos- nie kto inny, jak wieloletni pracownik z Emitela -Pan Stefan_KR, a tuż po nim albo i jeszcze przed nim - może Pan "chris" coś objaśni z technicznego punktu widzenia? Po nich, nasz zacny Moderator z Emitela - już nie będzie pewnie nic dodatkowo wyjaśniać.
Pozdrowienia dla panów Stefana_KR i chris-a.

Cyfrowy_janusz

Re: Odbiór DVB-T w woj. śląskim

Post autor: Cyfrowy_janusz »

andre pisze:...byłaby podstawa -dla producentów sprzętu Manta, i innych, do żądania wysokiego odszkodowania, albo do ukarania przez KRRiT, MCiA - tych, co dopuścili ich sprzęt, jako zgodny z wszelkimi potrzebnymi normami, na rynek polski...
Jaka pewność, kto mówi prawdę, albo po prostu tylko zgaduje, aby sie oczyścić z podejrzeń, czy pan z Emitela czy pan z Serwisu z Warszawy, dla tunera WIWA, w rozmowie telefonicznej z użytkownikiem tunera WIWA? Kto naprawdę jest winien, że tunery WIWY, albo Manty, spełniające wszelkie normy, mają naraz (obecnie) częściową sklerozę


Witam :) , jako pierwszy niegdyś zgłaszałem problem z dekoderami manty model 011
szerzej opisywanym na forum manty:
http://www.manta.info.pl/forum/dvbt011/ ... m-masowy)/

Dziś czytając posty użytkownika andre, sam dogłębnie posprawdzałem swój dekoder czy nie ma opisywanych problemów, i mogę powiedzieć że nie ma żadnych, ani z dekodowaniem MUXów ani też nie ma problemów wyżej opisanych z kasowaniem się listy kanałów.

Niedawno wystąpił natomiast u mnie inny problem był to problem taki że dekoder nie chciał skanować nowych kanałów, po prostu dekoder skanował ale nie znajdował programów TV, ale skasowanie listy kanałów, przywrócenie ustawień fabrycznych i przeszukanie od nowa pomogło rozwiązać problem. Jeśli w tym wypadku to nie pomaga to jest to coś poważniejszego.

andre pisze:Jeżeli ten sam tuner, o godz. 10:00 nie zapisuje stacji, z tej samej anteny, a o godz. 20:48 w tm samym dniu już zapisuje, a potem następnego dnia znowu np. o 9:00 nie zapisuje,a w nocy znowu zapisuje listę stacji TV, - to jaka tu teoria potrzebna?

W tej chwili nie widzę żadnych problemów tyle że ty posiadasz inny typ ja 011, no i nie mam jak praktycznie sprawdzić czy w Częstochowie i Łodzi coś się nie dzieje lokalnie, bo skoro andre piszesz że problem występuje w określonych godzinach w dodatku użytkownik Kazbi twierdzi że w Łodzi to samo się dzieje i że producenci twierdzą że są jakieś prace, to coś tu rzeczywiście jest dziwnego, znów mamy niedoinformowanie, "tajemnice państwowe" i brak współpracy?, co innego jakby problem z dekoderem występował cały czas no a tu mamy nie dość że problem o określonych godzinach to jeszcze problem na kilku egzemplarzach. No i jakoś nie chce mi się wierzyć aby sprawcą był AZART, ponieważ on tylko retransmituje to co otrzymuje z eteru, jeśli AZART by modyfikował sygnał to to już nie jest typowy system antenowy w blokach ale po prostu kablówka i to oni wysyłają swój własny sygnał DVB z siedziby i wtedy rzeczywiście to do nich pretensje należy kierować że coś pochrzanili z parametrami. :x

andre pisze:Czy ktoś na tym forum może jednak wie i wyjaśni zwięźle i przekonując innych, nie mówiąc nawet o mnie, na tym forum, jak to w praktyce jest możliwe, aby przez 9 miesięcy -"kontynuowane będą prace techniczne, których celem będzie optymalizacja mocy sygnału cyfrowego multipleksu MUX 3 i jego dalsza regionalizacja"
Chodzi tutaj zapewne oto że będą jeszcze załączane kolejne gapfilery, albo zmiany mocy i charakterystyk nadawania dla MUX3 (chociaż równie dobrze może nie być już nic zmieniane a te tłumaczenia są po to by mieć argument do blokowania miejsc na MUX1 :lol: ) Akurat te prace nie powinny wywoływać takich skutków ubocznych na dekoderach, jeśli już to gdzieś ktoś dostanie silniejszy sygnał lub w ogóle go straci (jak to bywa przy włączaniu gapfilerów i zmian charakterystyk nadawania :? )

belzebiusz pisze:
Jarosław Bałuka pisze:Powtórzę jeszcze raz, nie prowadzimy żadnych dziennych/nocnych modyfikacji sygnałów, które miałbyby Panu utrudniać odbiór.
A nocne "zabawy" z systemami dostępu warunkowego (kodowania) w MUX-2 :?:
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?p=173445#p173445
A to już inna bajka. Wewnętrzne parametry w MUXach to już sprawa poważniejsza. Jeśli wówczas zmiany parametrów w MUXie (zmiany w dynamicznej przepływności bitrate oraz jego zbytnie spadki poniżej 1 Mbit) też początkowo nie miały nic wspólnego z pojawianiem się problemów na dekoderach to potem się okazało że mają wiele wspólnego, i dziś niepewne są KAŻDE zmiany czy nowości wprowadzane do naziemnej TV (głównie jeśli chodzi o zmiany parametrów nadawania, jakieś kolejne "wodotryski" i "udoskonalenia", których producenci sprzętu nawet nie przewidzieli), bo nikt nie wie jak dany sprzęt się zachowa. :roll:

"Skoro po stronie nadawczej nie ma żadnych zmian to znaczy, że masz szmelc, który powinieneś odesłać do producenta z reklamacją lub wyrzucić do kosza na śmieci."
;


A to właśnie przez takie głupie wypowiedzi ludzi, dla których liczy się tylko pieniądz a nie człowiek i jego ciężka praca aby zakupić sprzęt, który okazuje się być "oszukany" (czarę goryczy przelała obserwowana przeze mnie sytuacja w wątku o Ostrołęce, gdzie wszystko zwalało się na winę ludzi) po prostu odechciewa się pisać i czytać to forum, bo zawsze się wypowiadają tutaj tacy anonimowi "pracownicy" którzy potrafią tylko odbijać piłeczkę aby to zwykle była jedynie wina szarych ludzi, producentów, itd. wszystkich prócz operatora technicznego albo urzędów państwowych, które powinny za pieniądze podatników obowiązkowo wszystkiego dopilnować aby nie było problemów u ludzi, którzy wydają kupę kasy na cyfryzacje i sprzęt (drogie anteny, okablowanie, sprzęt do odbioru) a potem są jeszcze obwiniani że pojawiają się nie z ich przyczyny problemy.

andre pisze:dlaczego wszyscy z forum szukają winy u mnie, albo mojego matołectwa?
Szkoda nerwów na czytanie takich wypowiedzi i odpisywanie /../, ewidentnie jeśli chcesz odpisywać na zarzuty (i zatkać usta takim ludziom porządnymi argumentami) to musisz mieć niezbite dowody, np. odczyty z mierników do mierzenia poziomu sygnałów bądź przeprowadzić solidne testy i doświadczenia, tak jak ja musiałem dużo czasu przeznaczyć na to by udowodnić wówczas że dekoder manta dvb-t 011 miał wadę oprogramowania zanim opublikowałem swój post, inaczej by mnie po prostu wyśmiano i zignorowano problem i zwalono na mnie że to moja wina albo wina mojej anteny, (bo niby tak to wyglądało) ale okazało się że to w rzeczywistości wina zmian w parametrach MUXu i ukrytej wady oprogramowania dekodera. :o

Na szczęście to przywrócono do pierwotnego stanu ale obiecuję że jeśli znowu pojawiłyby się podobne problemy w dekoderach to ja nawet już o tym tutaj nie wspomnę ale się "wyrejestrowuję", bo nie chcę tracić swojego czasu ani zdrowia na to by wciąż i wciąż coś komuś udowadniać i żebym ja płacił za wymianę wciąż nowych urządzeń, bo dekoder niecały rok po zakupie okazuje się być niesprawny, bo sobie zażyczyli zmiany parametrów nadawania i po co, aby ludziom korzystającym z pakietów socjalnych, czytaj naziemnej bezpłatnej TV cyfrowej uprzykrzać życie? :(

Ja protestuję, kupiłem sprzęt i ma on działać przynajmniej z parę lat, ja się nie wliczam do postępowych szaleńców, którzy zmieniają technologię co miesiąc jak rękawiczki a potem wysypiska zawalone śmieciami elektronicznymi. Koniec kropka.

Pozdrawiam. :)

edit/

niedziala007

Re: Odbiór DVB-T w woj. śląskim

Post autor: niedziala007 »

Witam. Mam dokładnie taki sam problem z niezapamiętywaniem kolejności kanałów co inni. Jestem z Torunia.

No i teraz pytanie do tych wszystkich "ekspertów" co próbują udowodnić, że Andre to idiota i nieuk:
W moim przypadku stało się to pod koniec lipca (nie pamietam dokładnie którego dnia), nagle zniknął całkowicie MUX3, więc stwierdziłem, że znowu coś zmieniali i trzeba wyszukać kanały od nowa. Tak też zrobiłem na 3 (słownie: trzech) różnych dekoderach (Manta, WIWA i BestBuy) i co? I nic, nie dość, że nie znalazło zagubionego MUX3 to na wszystkich trzech dekoderach własna kolejność kanałów po ponownym uruchomieniu dekodera się rozsypywała bez ładu i składu. Po kilku dniach MUX3 wrócił, ale problem z zapamiętywaniem kolejności pozostał po dziś dzień.
Jedyny sposób jaki znalazłem, aby kanały były jako tako w logicznej kolejności to zmieniłem region na Włochy i wtedy kolejność kanałów jest zbliżona do takiej jaką sam ustawiałem, ale gdy spróbuję zmienić choć jeden kanał to cała lista sie sypie masakrycznie.

A więc proszę nam nie wciskać, że nic nie zostało zmienione u nadawcy czy tam przy transmisji bo nie uwierzę, że u mnie 3 różne dekodery (i u innych ludzi w różnych częściach Polski też) popsuły się dokładnie w tym samym czasie.

andre
Posty: 30
Rejestracja: 3 marca 2012, o 20:14
Odbiornik: Manta DVBT02ver.2 + Manta DVB-T02ver.5 + Esperanza EV-101
Instalacja antenowa: Siatkowa+wzmacniacz i zamiennie zbiorcza- DVBT/SAT/R
Nadajnik - obiekt nadawczy: Błeszno/Wręczyca Częstochowa

Re: Odbiór DVB-T w woj. śląskim

Post autor: andre »

Kolego niedziala007! Dziękuję za obronę, ale nie zauważyłem, aby chcieli ze mnie zrobić nieuka, Najwyżej skrajnego idiotę, a jeden z tych pseudo ekspertów- nawet odesłał mnie do lekarza! Ale już usunięto jego wniosek, na moją interwencję...Ale to słaba pociecha.
Oni swoje- na tym forum, bo za to im Emitel, płaci, a ja swoje, i swoją listę stacji ustawiam, bo nie zważam na ich pokrętne uwagi. Jakoś nikt nie podchwycił mojego sposobu, nocnego, po 22-giej z anteny indywidualnej, ale sprawnie działającej, na omijanie sklerozy tunera, z powodu pracowitych, dziennych anteniarzy od DVB-T.

Cyfrowy_janusz

Re: Odbiór DVB-T w woj. śląskim

Post autor: Cyfrowy_janusz »

niedziala007 pisze:pytanie do tych wszystkich "ekspertów" co próbują udowodnić, że Andre to idiota i nieuk:
niedziala007 istotne jest to co ty zrobiłeś czyli sprawdzać czy problem występuje na innych urządzeniach i na różnych antenach, ja także gdy sprawdzałem ten problem z mantą, całe szczęście posiadałem 2 egzemplarze zamontowane w dwóch różnych miejscach zamieszkania i dzięki temu mogłem sprawdzić dokładniej.
andre pisze:jeden z tych pseudo ekspertów- nawet odesłał mnie do lekarza! Ale już usunięto jego wniosek
No widzisz a mnie za zwrócenie temu "znachorowi" uwagi dali "straszonko" :? Zamknąć usta lub upokorzyć to im wszystkim najlepiej wychodzi i wówczas "nie ma żadnego problemu technicznego" bo i sami zgłaszający się zniechęcają z tego wszystkiego. :(

Robią nam wszystkim po prostu na złość i tyle, chociaż jeśli już to wolałbym problemy z sortowaniem LCN niż problemy z dekodowaniem MPEG4. :roll:

Tyle z mojej strony, dobranoc. ;)

AdamP
Posty: 1024
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 07:27
Odbiornik: Sony 48W705C, Sony 32HX750
Instalacja antenowa: Maximum UHF200, Vivanco TVA502
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne (Mux 1, 2, 3)

Re: Odbiór DVB-T w woj. śląskim

Post autor: AdamP »

andre, nie znalazłem w Twoich wypowiedziach najważniejszej informacji. Czy próbowałeś podłączać do tej instalacji zbiorczej inny dekoder (innego producenta np. pożyczony od kogoś) albo czy sprawdzałeś swój dekoder na innej instalacji antenowej (w innym budynku np. u znajomych albo rodziny) :?: Albo jeszcze inaczej, popytaj innych mieszkańców bloku czy im też rozsypują się listy kanałów. Dotychczasowe informacje wskazują raczej na wady dekodera niż na wady sygnału. Gdyby ktoś "grzebał przy sygnale" wszyscy mieszkańcy Twojego bloku (i nie tylko, wszyscy w zasięgu danego nadajnika) musieliby mieć ten sam problem.

Awatar użytkownika
Maciejek
Posty: 896
Rejestracja: 7 lipca 2010, o 14:46
Miejscowość: S-ów
Odbiornik: Philips 7334, Sony A90K
Instalacja antenowa: YAGI-UDA Hirshmann, LOG_PER Emme Esse, instalacje pasywne
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Kosztowy, Lysá Hora

Re: Odbiór DVB-T w woj. śląskim

Post autor: Maciejek »

Kolego @andre przestań robić z siebie pośmiewisko. Odpuść i lepiej daj sobie spokój tu z pisaniem. Kilka osób tłumaczy Ci przyczyny natomiast ty ciągle mantrujesz o rzekomych zmianach przez Emitela. Optymalizacje strumienia były, są i będą. Optymalizacja sieci też była jest i będzie, a jeżeli sprzęt,który posiadasz jest niezgodny to powinien znaleźć się tam gdzie Ci Stefan_kr radził.

DVBManiak

Re: Odbiór DVB-T w woj. śląskim

Post autor: DVBManiak »

A może to jakaś prowokacja jest? Można tak wysnuć po sposobie pisania.

andre
Posty: 30
Rejestracja: 3 marca 2012, o 20:14
Odbiornik: Manta DVBT02ver.2 + Manta DVB-T02ver.5 + Esperanza EV-101
Instalacja antenowa: Siatkowa+wzmacniacz i zamiennie zbiorcza- DVBT/SAT/R
Nadajnik - obiekt nadawczy: Błeszno/Wręczyca Częstochowa

Re: Odbiór DVB-T w woj. śląskim

Post autor: andre »

[quote="AdamP"]andre, nie znalazłem w Twoich wypowiedziach najważniejszej informacji. Czy próbowałeś podłączać do tej instalacji zbiorczej inny dekoder (innego producenta np. pożyczony od kogoś) albo czy sprawdzałeś swój dekoder na innej instalacji antenowej (w innym budynku np. u znajomych albo rodziny)
---------------------
Gdybyś czytał uważnie to byś wiedzial,że po pierwsze mam tunery Manty Dwa, i jeden Esperanza. Kiedy zapada noc, na nich z anteny siatkowej ustawiam listę Stacji, a w dzień pała, dla Ciebie też, za nieuwzżne czytanie...

Zablokowany