Radio FM --RTCN Śrem

Różne zagadnienia techniczne: EPG, telegazeta, dźwięk, SSU, dane, i inne
Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

Radio FM --RTCN Śrem

Post autor: RAPIOTR »

Od tygodnia lub nieco dłużej (zaauważyłem) i mam wrażenie że wszystkie analogowe emisje radiowe z Góry idą jakoś kulawo.  Wygląda na to jakby ktoś tu oszczędzał na prądzie. Wszystko trzeszczy i pierdzi już 25 km od nadajnika. Jeżdżąc po Poznaniu to sie można pochlastać a nie słuchać radia z tego RTCNU.  W Lesznie  to już normalnie katastrofa i ciągła prutawka.   Co się stało  do cholery przecież   4 emisje mają mieć po 120 KW ERP i 2 po 30 KW.???Coś jest nie tak bo wygląda na to jakby RADIO ZET i RMI (30 KW) leciało lepiej niż PR1 I MERKURY  (120 KW). ???Najmiejsze zastrzeżenia mam  do RMF FM (120 KW).Niestety wyzionoł ducha mój wieżowy tuner technicsa więc nie mogę już zmierzyć sygnału.  Pamiętam jednak że już po modernizacji systemu anten fm na maszcie tuner pokazywał mi 56 dB.Teraz jeżdżę 3 samochodami i we wszystkich pierdzi i sruta. Co jest grane ? Może Panowie z Emitela przyjżycie się sprawie. Jaka właściwie moc erp idzie z tych emisji , które mają mieć 120KW?Jedno jest pewne napewno nie idzie 120 KWpozdrawiam i proszę o sprawdzenie.

Zablokowany